YILBAŞINDA KAPADOKYA TURU
Marmaris - Fethiye
29 Aralık-01 Ocak 2019/20 (3 gece, 4 gün)

Açıklama

Yılbaşına masal gibi bir giriş yapmak ve anılarında her zaman yer edecek bir tatil geçirmek isteyenler…Kapadokya’nın büyüsüne kapılmak , seneler sonra bile ‘2020 yılına Kapadokya’da girmiştik ne güzeldi, hatırlıyor musun’ diye başlayan hikayeler anlatmak için bundan daha güzel bir fırsat olabilir mi…Bizce olamaz :)

Muhteşem manzaralar, peri bacaları, vadiler, kanyonlar, balon turları, yeraltı şehirleri ve daha fazlası… Kapadokya'yı görmenin zamanı geldi diyorsanız sizleri de Kapadokya’nın masalsı güzelliklerinin doyasıya keşfetmenize olanak veren turumuza bekliyoruz. Her dönem ayrı güzelliği olan Kapadokya’nın, sonbahar dönemleri de ziyaretçilerini büyülüyor. Kendi gözleri ile görmek isteyenler için programımız şu şekilde:

 

TUR PROGRAMI

1.Gün :Sabah saat 06:00 ‘da Eşref Girginç Parkında buluşma, Denizli üzerinden Aksaray’a hareket ediyoruz. Sonrasında tarihi İpek yolu üzerinde bulunan, kervanların emniyetli bir şekilde konaklamasını sağlamak maksadıyla yapılan, Türkiye’deki en büyük han örneğini teşkil eden Sultan hanı ziyaret ediyoruz. Akşam sekiz civarında  Kapadokya’daki otelimize varıyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizdedir.

2. Gün :. Vadilerin ve Peribacaları’nın eşsiz güzelliklerini bulutların üzerinden izleyerek güneşin doğuşunu kucaklamak isteyen misafirlerimiz, sabah erken saatte Balon turuna katılabilirler. Kahvaltı sonrası bölgeyi keşfetmeye başlıyoruz. Güvercinlik Vadisi, Uçhisar, Göreme manzara molaları sonrasında , şirin mi şirin peribacası evinde çay kahve keyfi molamız olacaktır. Yaşamın peri bacaları ile iç içe sürdüğü Kapadokya bölgesinin en güzel korunmuş kiliselerinin bulunduğu yer olan Göreme Açıkhava Müzesi, bir sonraki durağımız olacak. Kaya içine oyulmuş manastırları, freskli kiliseleri, yemekhaneleri ve yaşam alanlarıyla tarihte bir yolculuk yapıyoruz.  Olağanüstü bir mekanda yöresel yemeklerin, özellikle çömlek kebabının tadına baktıktan sonraki durağımız hayal vadisi olacak. Hayal gücünüzün sınırlarını zorlayacağınız tarzda doğal oluşumları gözlemledikten sonra binlerce yıldır Kızılırmak nehri sayesinde çömlek üretiminin merkezi olmuş Avanos’taki çömlek atölyesinde, çömlek yapımında maharetlerinizi sergileme imkanını sizlere veriyoruz. Ürgüp'te Asmalı Konağı da ziyaret ediyoruz. Paşabağı Peribacaları’nda vereceğimiz molalar sonrasında, tarihte ilk şarabın üretildiği yer olduğu söylenen Kapadokya’daki meşhur, Turasan Şarap fabrikasında, şarap tadımı yapıyoruz konaklama yapacağımız otele doğru yola çıkıyoruz.

3. Gün : Kapadokya’nın en meşhur yeraltı şehirlerinden olan ve 1984 yılından bu yana UNESCO Dünya Kültür Mirasları Listesinde bulunan Kaymaklı Yeraltı Şehri’ni ziyaret ediyoruz. Uzun galeriler ve karmaşık tünellerle birbirlerine bağlanan odaları, mutfak ve erzak depoları, havalandırma bacaları, su kuyuları ve kilisesiyle adının hakkını veriyor Kaymaklı Yeraltı Şehri. Kaymaklı Yeraltı Şehri gezimizin ardından müthiş doğası, vadi içine oyulmuş kiliseleri ve Melendiz Çayı’nın büyüleyici görüntüsüyle Ihlara Vadisi olacak. Kapadokya bölgesinin en popüler yürüyüş parkurlarından olan Ihlara Vadisi’ndeki yürüyüşümüz güzelliğiyle gözlerimize, bol oksijeniyle de ciğerlerimize bir bayram havası yaşatacak. (uzun bir yürüyüş rotası olduğu için opsiyonel olarak programlanmıştır). Sürpriz öğle yemeği mekanımızdaki lezzet durağımız sonrası,  Tarihi Sinasos/Mustafapaşa’da vereceğimiz serbest zaman sonrası otelimize dönüyoruz. Otelimizde alacağımız akşam yemeği sonrası dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Yılbaşı Galasına katılabilirler.

 

Yılbaşı Galası detayı aşağıdaki gibidir:

YER                : URANUS RESTORAUNT

PROGRAM  :

20:30 Saz ekibi eşliğinde fasıl

21:30 Folklor gösterisi (Gaziantep yöresi, Orta oyunu katılımlı, Artvin yöresi)

22:30 Folklor gösterisi (Karadeniz yöresi , Roman havası)

23:30 Katılımlı orta oyunu ve dans

23:45 Kafkas yöresi ve final

00:00 Oryantal gösterisi

00:30-02:00 Müzik ve kapanış

KONSEPT : Sınırsız içecekli, mezeler, ara sıcaklar, tatlı ve meyveler

ÜCRET      : 250,00 TL (kişi başı)

4. Gün: Sabah kahvaltısı sonrası masalsı Kapadokya gezimizin son gününde otelimizden ayrılıyoruz. Bir zamanlar Anadolu’da felsefenin, tasavvufun ve tarihin başkentliğini yapan Konya şehrimize vardığımız zaman Hz. Mevlana’nın tüm insanlığa “Gel, gel, ne olursan ol yine gel” diyerek yaptığı çağrıya uyarak, Hz. Mevlana’nın Türbesi’nin de içinde yer aldığı Mevlana Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Müzede Selçuklu döneminden eserler, el yazması Kuran-ı Kerim’ler, dervişlerin hayatını aktaran balmumu heykeller gibi bir çok ilgi çekici parça sizleri bekliyor olacak. Konya’nın yöresel yemeklerinin tadına bakma fırsatı bulacağınız yemek molamız sonrasında Afyon üzeri yolculuğumuza devam ederek akşam on civarı sonlandıracağımız turumuza katıldığınız için şimdiden teşekkür eder, nice başka maceralarda buluşmak ümidiyle esenlikler dileriz.

**Çocuk indirimleri 2 yetişkinle birlikte konaklama durumunda geçerli olmaktadır.

**Bu fiyatlar erken rezervasyon tarihi fiyatları olup 25 Kasım 2019 tarihine kadar geçerlidir.

EKSTRA TURLAR

**Balon turları , tur programlarının içerisine dahil edilmemektedir ve opsiyonel olarak sunulmaktadır. Tur rehberimizin Balon Turları ile ilgili tüm genel bilgilendirmeleri ve yönlendirmeleri yapmaktadır.

 

İlke ve şartlar

Bu fiyatlar erken rezervasyon tarihi fiyatları olup 25 Kasım 2019 tarihine kadar geçerlidir. Çocuk indirimleri 2 yetişkinle birlikte konaklama durumunda geçerli olmaktadır.


Ödeme Seçenekleri

Kredi Kartı -

Günler : 4 | Gece : 3


Dahil Hizmetler


 • Konforlu araçlar ve tecrübeli kaptanlar eşliğinde ulaşım hizmeti
 • Konya - Mevlana ve Kervansaray ziyaretleri
 • Zorunlu seyahat sigortası
 • 5 yıldızlı otelde yarım pansiyon konaklama (açık büfe sabah kahvaltısı ve akşam yemekleri)
 • Ören yerleri giriş ücretleri (Ihlara vadisi hariç)
 • Yılbaşı Galası (Canlı müzikli, yiyecek ve içecekli –menü detayı için arayınız-)

Hariç Hizmetler


 •     Kişisel harcamalar    
 •     Öğlen yemekleri ve konaklama haricindeki diğer yemek ücretleri    
 •     Otel’de Spa hizmetleri    
 •     Ihlara vadisi girişi    
 •     Yılbaşı Galası (Canlı müzikli, sınırsız içecekli – 250,00 TL)    
Yorum Yaz x

Lutfen Dikkat Edin : Eklenen inceleme silinemez veya guncellenemez0 İncelemeler


0 /10

Tur Tarihini Seçiniz