MASALSI KAPADOKYA & ERCİYES KAYAK MERKEZİ TURU
Marmaris - Fethiye
20-23.01.2024

Açıklama

Muhteşem manzaralar, peri bacaları, vadiler, kanyonlar, balon turları, yeraltı şehirleri ve daha fazlası…Bu masalsı bölgeyi keşfetmenin zamanı geldi diyorsanız, sizi hem Kapadokya’yı görmeye, hem de bölgenin en keyifli kayak merkezlerinden biri olan Erciyes Kayak Merkezi’nde, beyazın büyüsene kapılmaya davet ediyoruz. Her dönem ayrı güzelliği olan Kapadokya’nın, kış dönemleri de ziyaretçilerini büyülüyor. Kendi gözleri ile görmek isteyenler için programımız şu şekilde:

TUR PROGRAMI

1. GÜN: MARMARİS-KAPADOKYA YOLCULUK-İPEK YOLU-SULTANHANI-OTELE GİRİŞ

Siz değerli misafirlerimiz ile sabah saat 06:00 ‘da Eşref Girginç Parkında buluşuyor ve Denizli üzerinden Aksaray’a hareket ediyoruz. Yolda vereceğimiz ihtiyaç molaları sonrasında Aksaray’a ulaşıyoruz. Tarihi İpek yolu üzerinde bulunan, kervanların emniyetli bir şekilde konaklamasını sağlamak maksadıyla yapılan, Türkiye’deki en büyük han örneğini teşkil eden, Sultan Hanı’nı ziyaret ediyoruz. Ziyaretimiz sonrasında tekrar yola çıkıyor ve akşamüstü saatlerinde Kapadokya’daki otelimize varıyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizdedir. (AVANOS KONAKLAMA)- 5* SUHAN CAPPADOCIA HOTEL&SPA

2. GÜN: GÜVERCİNLİK VADİSİ-UÇHİSAR-ZELVE AÇIK HAVA MÜZESİ-HAYAL VADİSİ-KIZILIRMAK-AVANOS ÇÖMLEK ATÖLYESİ-PAŞABAĞ PERİ BACALARI-TURASAN

Vadilerin ve Peribacaları’nın eşsiz güzelliklerini bulutların üzerinden izleyerek güneşin doğuşunu kucaklamak isteyen misafirlerimiz, sabah erken saatte Balon turuna katılabilirler. Kahvaltı sonrası bölgeyi keşfetmeye başlıyoruz. Güvercinlik Vadisi, Uçhisar, Göreme manzara molaları sonrasında, şirin mi şirin peribacası evinde çay kahve keyfi molamız olacaktır. Yaşamın peri bacaları ile iç içe sürdüğü Kapadokya bölgesinin en güzel korunmuş kiliselerinin bulunduğu yer olan Göreme Açıkhava Müzesi, bir sonraki durağımız olacak. Kaya içine oyulmuş manastırları, freskli kiliseleri, yemekhaneleri ve yaşam alanlarıyla tarihte bir yolculuk yapıyoruz.  Olağanüstü bir mekanda yöresel yemeklerin, özellikle çömlek kebabının tadına baktıktan sonraki durağımız hayal vadisi olacak. Hayal gücünüzün sınırlarını zorlayacağınız tarzda doğal oluşumları gözlemledikten sonra binlerce yıldır Kızılırmak nehri sayesinde çömlek üretiminin merkezi olmuş Avanos’taki çömlek atölyesinde, çömlek yapımında maharetlerinizi sergileme imkanını sizlere veriyoruz. Ürgüp'te Asmalı Konağı da ziyaret ediyoruz. Paşabağı Peribacaları’nda vereceğimiz molalar sonrasında, tarihte ilk şarabın üretildiği yer olduğu söylenen Kapadokya’daki meşhur, Turasan Şarap fabrikasında, şarap tadımı yapıyoruz ve böylece bu günkü ziyaretlerimizi bitirip, akşam yemeği ve istirahat için otelimize geri dönüyoruz. (AVANOS KONAKLAMA)- 5* SUHAN CAPPADOCIA HOTEL&SPA

3. GÜN: ERCİYES KAYAK MERKEZİ-KAYAK-KIZAK KEYFİ-KAYMAKLI YER ALTI ŞEHRİ-OTEL

Otelimizde kahvaltımızı aldıktan sonra çıkış yapıyor ve Kayseri Erciyes Dağı’na doğru hareket ediyoruz. 3.917 metre yüksekliğe sahip Erciyes Dağı, bulutları delen zirvesi, tepesinden eksik olmayan karı ve insana ilahi duygular sunan azametiyle, Kayseri’nin sembolüdür. Sönmüş bir “küme volkan” olan dağın, volkanik patlamaları günümüzden 30 milyon yıl önce başlamış. Erciyesden çıkan küller, rüzgarla kilometrelerce uzaklara taşınmış ve Hasan Dağı ile birlikte, Nevşehir, Ürgüp etrafındaki peri bacalarını oluşturmuş, yüksek kısımları her mevsim karla kaplı olan Erciyes’in kuzeyinde bir kilometre uzunluğunda bir dağ buzulu vardır. Ayrıca dağın doruğunda bulunan Bizans rahiplerinin inzivaya çekildiği mağaralar, aynı zamanda kötü hava koşullarında dağcılar için de birer sığınaktır. Dağcılık ve Kış Sporları alanında Türkiye’nin belli başlı merkezlerinden biri olan Erciyes Kayak Merkezi, dünyanın en iyi kayak pistlerinden birine sahiptir. Günümüzün yarısını, karın keyfini çıkarmak için kayak merkezinde serbest zaman şeklinde değerlendiriyoruz. Dileyen misafirlerimiz kayak takımı kiralayıp gerekirse kısa bir kayak dersi alıp kaymaya başlayabilir, dileyen misafirlerimiz telesiyej keyfi yapabilir ve dileyen misafirlerimiz kızak kiralayabilir. (isteğe bağlı extra ücretlidir). Kayak merkezinde geçireceğimiz serbest zaman sonrasında rehberimizin belirlediği saatte buluşuyor ve Kapadokya’nın en meşhur yeraltı şehirlerinden olan ve 1984 yılından bu yana UNESCO Dünya Kültür Mirasları Listesinde bulunan Kaymaklı Yeraltı Şehri’ne doğru yola çıkıyoruz. Uzun galeriler ve karmaşık tünellerle birbirlerine bağlanan odaları, mutfak ve erzak depoları, havalandırma bacaları, su kuyuları ve kilisesiyle adının hakkını veriyor Kaymaklı Yeraltı Şehri. Ziyaretlerimizi tamamladıktan sonra otelimize dönüş yoluna geçiyoruz. Akşam yemeği ve istirahat Kapadokya otelimizde olacaktır. (AVANOS KONAKLAMA)- 5* SUHAN CAPPADOCIA HOTEL&SPA

4. GÜN: OTELDEN ÇIKIŞ-KONYA-MEVLANA MÜZESİ-MARMARİS DÖNÜŞ

Sabah kahvaltısı sonrası masalsı Kapadokya gezimizin son gününde otelimizden ayrılıyoruz. Bir zamanlar Anadolu’da felsefenin, tasavvufun ve tarihin başkentliğini yapan Konya şehrimize vardığımız zaman Hz. Mevlana’nın tüm insanlığa “Gel, gel, ne olursan ol yine gel” diyerek yaptığı çağrıya uyarak, Hz. Mevlana’nın Türbesi’nin de içinde yer aldığı Mevlana Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Müzede Selçuklu döneminden eserler, el yazması Kuran-ı Kerim’ler, dervişlerin hayatını aktaran balmumu heykeller gibi bir çok ilgi çekici parça sizleri bekliyor olacak. Konya’nın yöresel yemeklerinin tadına bakma fırsatı bulacağınız yemek molamız sonrasında Afyon üzeri yolculuğumuza devam ederek gece saatlerinde Marmaris’e ulaşıyoruz. Sizlerle buluştuğumuz noktalarda, başka maceralarda görüşmek dileğiyle vedalaşıyoruz.

GENEL ŞARTLAR

**Çocuk indirimleri, iki yetişkin ile birlikte konaklama durumunda geçerli olmaktadır.

**Otobüste oturma düzeni koltuk numaraları ile belirlenmektedir, ilk ödeme sonrasında koltuk numarası otomatik olarak atanmaktadır. Koltuk numarası ile ilgili bir hassasiyetiniz var ise lütfen iletişime geçiniz.

**Rehberimiz, hava, yol koşulları gibi gezinin seyrini etkileyebilecek durumları göz önünde bulundurarak, tüm ziyaretleri gerçekleştirmek koşuluyla programda ve güzergâhlarda değişiklik yapma hakkına sahiptir.

**Fiziki koşulların bir ziyaretin gerçekleşmesini imkânsız hale getirmesi durumunda (yol, hava durumu, doğal afet v.b.) bu ziyaretin gerçekleşmemesi sebebi ile acentemiz sorumlu tutulamaz.

**Çocuk indirimleri, iki yetişkin ile birlikte konaklama durumunda geçerli olmaktadır.

**Verilen fiyatlar 05 Aralık 2023 tarihine kadar geçerli olan erken rezervasyon dönemi fiyatlarıdır. İlk rezervasyon esnasında 2000,00 TL kaparo ödemesi ile ön kayıt yaptırıp bu fiyatlardan yararlanabilirsiniz.

EKSTRA TURLAR

*Balon turları, gerçekleşmesi hava koşullarına bağlı olması nedeniyle , tur programlarının içerisine dahil edilmemektedir ve opsiyonel olarak sunulmaktadır. Yolculuk sırasında tur rehberimizin, güvenilir ve yerli gruplarımıza en uygun seçenekleri sunan işletmeler ile taleplerimize göre görüşme gerçekleştirip konu ile ilgili bilgilendirme yapmaktadır.

*Kapadokya’da yapılan meşhur Türk Gece’leri ile ilgili, yine tur sırasında rehberimiz tarafından bilgilendirme yapılmakta ve talebe bağlı olarak organize edilmektedir.

İlke ve şartlar

**Çocuk indirimleri, iki yetişkin ile birlikte konaklama durumunda geçerli olmaktadır. **Verilen fiyatlar 05 Aralık 2023 tarihine kadar geçerli olan erken rezervasyon dönemi fiyatlarıdır. İlk rezervasyon esnasında 2000,00 TL kaparo ödemesi ile ön kayıt yaptırıp bu fiyatlardan yararlanabilirsiniz.


Ödeme Seçenekleri

Kredi Kartı -

Gün : 4 | Gece : 3


Dahil Hizmetler


 • Seyahat sigortası
 • Komforlu araçlar ile ulaşım
 • Turizm Bakanlığından, kokartlı Koral Turizm rehberlik hizmeti
 • Tecrübeli şoför eşliğinde ulaşım hizmeti
 • Araç içi ikramlar
 • Kapadokya Suhan Hotel’de 3 gece yarım pansiyon konaklama (açık büfe sabah kahvaltısı ve akşam yemekleri)

Hariç Hizmetler


 •     Öğlen yemekleri ve konaklama haricindeki diğer yemek ücretleri    
 •     Müze ve ören yeri giriş ücretleri (Müze kartı olan misafirlerimizin yanında getirmeleri tavsiye olunur, 65 yaş üzeri misafirlerimiz Kültür Bakanlığına bağlı müze ve ören yerlerine ücretsiz girmektedir    
 •     Kişisel harcamalar ( telefon, mini bar, vs )    
 •     Erciyes Kayak merkezi aktiviteleri (telesiyej, kızak, ekipman kiralama, özel ders vb.)    
 •     Balon turları ve opsiyonel Türk Gecesi Eğlencesi    
Yorum Yaz x

Lutfen Dikkat Edin : Eklenen inceleme silinemez veya guncellenemez