TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ İLE BUTİK KARS TURU
Marmaris - Fethiye
08-12.01.2024

Açıklama

Sadece size özel yataklı vagonda muhteşem manzaraların keyfini çıkarın…

-Uçak ile gidiş- tren ile dönüş-

Turistik Doğu Ekspresi ile harika manzaralar eşliğinde, yataklı vagon konforuyla Kars turu maceralarımız başlıyor. Yeni hizmete giren ve konforlu bir yolculukla birlikte, yol üzeri birçok farklı noktada gezi imkânı sunan Turistik Doğu Ekspresi yolculuğunu, Kars’ın masalsı ziyaret yerleri ile birleştiriyoruz. Kar manzaraları ile süslenen bu serüvende, hayatınız boyunca unutamayacağınız, dost sohbetlerinde ballandıra ballandıra anlatacağınız bir tatil sizleri bekliyor…

TUR PROGRAMI

1.GÜN: MARMARİS- İZMİR TRANSFER, İZMİR-KARS UÇUŞ, SARIKAMIŞ- ŞEHİTLER ANITI-KAYAK MERKEZİ- OTEL

Siz değerli misafirlerimiz ile 08 Ocak-Pazartesi gününün ilk saatleri olan 04:00’da Eşref Girginç Parkı’nda buluşuyor ve konforlu aracımız ile 09:55 SunExpress XQ9114 İzmir-Kars uçağına yetişmek üzere yola çıkıyoruz. Kars’a iniş yaptıktan sonra bizi beklemekte olan aracımız ile gezilerimize başlıyoruz. Sarıkamış’a doğru yola çıkıyoruz. Öncelikle Sarıkamış Şehitler Anıtı’nı ziyaret ediyor ve burada duygusal anlar yaşıyoruz. Kars’ın köklü tarihindeki en hazin öykülerden biri olan Sarıkamış Harekâtının öyküsünü dinledikten ve anıtı ziyaret ettikten sonra Sarıkamış merkeze varıyoruz. 19. yy. sonunda dönemin Rus Çarı 2. Nikola tarafından, Baltık mimari tarzında yapılmış, yekpare ağaçtan ve tek bir çivi kullanılmadan oluşturulmuş ve bu özelliğini hala koruyan bir köşk olan Sarıkamış Katerina Av Köşkü’nü görüyoruz. (Ziyarete kapalı, dışarıdan görebiliyoruz) Bu ziyaretimiz sonrası rotamızı beyazın büyüsüne kapılacağımız Sarıkamış Kayak Merkezi’ne çeviriyoruz. Burada pisti çevreleyen müthiş çam ormanlarının harika manzaraları eşliğinde istediğiniz aktiviteleri yapabilmeniz için size serbest zaman veriyoruz.  Kayak merkezinde geçireceğimiz keyifli anlar sonrasında bugünkü ziyaretlerimizi sonlandırıyor ve otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Kars otelimizde olacaktır. (KARS KONAKLAMA) 4* THE KARS PARK HOTEL

NOT: Kayak merkezine hava koşulları vb. sebepler nedeniyle çıkış imkânı olmaması gibi durumlarda, ziyaretin gerçekleşememesi durumunda rehberimizin inisiyatifi dâhilinde gün değişikliği yapılabilir. Bu gibi durumlarda ziyaretin gerçekleşmemesinden firmamız sorumlu tutulamaz.

2.GÜN: ANİ HARABELERİ – MASALSI ÇILDIR GÖLÜ-ATLI KIZAKLAR İLE GÖL TURU-OTEL

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, masalsı ziyaretler gerçekleştireceğimiz günümüze başlıyoruz. İlk olarak Ani Harabelerini ziyaret etmek üzere otobüsümüze binip yola çıkıyoruz. Ani harabeleri kapladığı alan bakımından Efes Antik Kenti’nden bile büyük, yaklaşık 7 yüzyıl boyunca farklı medeniyetlere ev sahipliği yapmış, yaşayan nüfusun 100 bin kişiye ulaştığı dönemlerin olduğu, en parlak döneminde Konstantinapol ve Bağdat gibi ticaret şehirlerine bile rakip olmuş bir yerleşkedir. Ermeni mirası olmakla birlikte, Müslüman ve Pagan kültürlere de ev sahipliği yapmış bir kültür hazinesidir. Burada göreceğimiz yerler arasında sırasıyla, Gagik Kilisesi, Havariler Kilisesi, Büyük Kadetral, Tigran Honents (Resimli) Kilisesi, Selçuklu Sarayı ve kilisesi, hamamları ve Türklerin Anadolu’da yaptıkları ilk Camii olan Ebu-ı Menucehr Camii olacaktır. Sonrasında yörenin masalsı gölü olan 1959 metre yükseklikteki ÇILDIR GÖLÜ ne doğru yola koyulacağız. Kendinizi bir belgeseldeymiş gibi hissedeceğiniz bu olağanüstü coğrafyada Eskimoların yaptığı gibi buzu kırarak balık tutmak bile mümkün. Yaklaşık olarak 80 santimetre kalınlığa kadar ulaşarak donan ve hipnotik beyaz bir çöle dönüşen Çıldır Gölünde, dilersek buz tutmuş gölün güzelliğini seyre dalıyor, dilersek de göl üzerinde ATLI KIZAKLARLA GÖL TURU (isteğe bağlı ekstra tur) yapıyoruz. Öğlen yemeğinde, göl kenarındaki meşhur restoranlardan birinde ÇILDIR GÖLÜ SAZAN BALIĞI'NIN lezzetine tanıklık ediyoruz. Masalsı ÇILDIR GÖLÜ turumuzun bitiminde tekrar otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve istirahat Kars Otelimizde. (KARS KONAKLAMA) 4* THE KARS PARK HOTEL

3.GÜN: KARS ŞEHİR TURU-KARS GECESİ (AŞIKLAR ATIŞMASI)-YILBAŞI TREN YOLCULUĞU

Sabah kahvaltımızın ardından, otelimizden çıkış işlemlerimizi tamamlayıp ayrılıyoruz. Kars şehir turu kapsamında Kars kalesi, Oniki Havari Kilisesi, Alexander Nevski Kilisesi (Fethiye Camii) ilk ziyaret duraklarımız olacak. Rus işgali döneminde planlanmış olan Kars caddeleri ve aynı dönemde inşa edilmiş olan Baltık mimari ile süslenmiş Vilayet Konağı ve Defterdarlık Binası’nı gördükten sonra şehir merkezinde öğlen yemeği için sizlere serbest zaman veriyoruz. Sonrasında Kars Arkeoloji ve Etnografya Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Ardından Kafkas Cephesi Harp Tarihi Müzesi’ni gezdikten sonra Kars Şehir Merkezinde rehberimizin belirlediği zaman diliminde serbest zaman veriyoruz. Bu serbest zaman diliminde Kars’ın meşhur kaşarı ve diğer yöresel ürünlerini bulacağınız yerlerden alışveriş yapabilir, aynı zamanda yataklı vagonlu tren yolculuğumuzu daha keyifli hale getirecek alışverişler J yapabiliriz. Saat 22:20’de hareket edecek Turistik Doğu Ekspresi trenimize geçmeden önce akşam yemeğini serbest olarak istediğiniz yerde alabilir veya rehberimizin ekstra olarak organize edeceği ‘Âşıklar atışması ve yöresel oyunlar da içeren yemekli ‘Kars Gecesi’ programına katılabilirsiniz. Gece sonrası trenimize geçiyor ve masalsı yolculuğumuza başlıyoruz. (KONAKLAMA TURSİTİK DOĞU EKSPRESİ)

4.GÜN: TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ SEYAHATİ-DİVRİĞİ-BOSTANKAYA-ANKARA

Bu günümüz de tren yolculuğunun keyfi ve muhteşem manzaralar eşliğinde devam ediyor. Turistik Doğu Ekspresi’nin en önemli yeniliklerinden biri de yol üzeri farklı güzergâhlarda uzun molalar vermesi. Kars-Ankara güzergâhı üzerinde de mola vereceğimiz istasyonlar, Erzincan’ın Karanlık Kanyon’u ile meşhur İliç ilçesi, Sivas’ın tarihi konakları ile meşhur Divriği ve Sivas-Bostankaya olacaktır. Bu istasyonların her birinde bölgeyi gezebilmemiz için ortalama 3 saat serbest zamanımız olacaktır. Bu 3 saatlik serbest zamanda dilerseniz bizim tarafımızdan düzenlenecek ekstra turlara katılabilir, dilerseniz de kendi programınızı yapıp bölgelerde keşifler yapabilirsiniz. (KONAKLAMA TURSİTİK DOĞU EKSPRESİ)

İLİÇ-KARANLIK KANYON TURU: Tren Garı’nda bizi bekleyen aracımıza biniyor ve Dünya’nın 2. Büyük kanyonu olan 12 km uzunluğundaki Karanlık Kanyon’a hareket ediyoruz. Bu büyüleyici doğa güzelliğini hava koşullarının durumuna göre tekne turu veya Taş Yolu üzerinde yürüyüş ile keşfediyoruz. Muhteşem fotoğraflarla gezimizi tamamladıktan sonra Kemaliye Kent Merkezi’ne geçiyor ve burada vereceğimiz serbest zamanın ardından trenimize dönüyoruz. (Ekstra Tur)

DİVRİĞİ TURU: Tren Garı’nda bizi bekleyen aracımıza biniyor ve öncelikli olarak Divriği’nin meşhur tarihi konaklarını geziyoruz. Sonrasında yine bölgenin değerli tarihi yapılarından Ulu Camii’ni rehber anlatımı eşliğinde ziyaret ediyor ve sonrasında da çarşıya geçiyoruz. Huma Hatun Sokağı’nda vereceğimiz serbest zamanda yöresel yemeklerin tadına bakabilir veya alışveriş yapabilirsiniz. Buradaki vaktimizi tamamladıktan sonra yolculuğumuza devam etmek üzere treninize geçiyoruz.  (Ekstra Tur)

BOSTANKAYA-SİVAS: Sivas merkeze yakın olan tren garında indikten sonra 3 saatlik serbest zaman diliminde rehberimizin yönlendirmesi ile merkezde Sivas’ın meşhur lezzetlerini deneyimleyebilirsiniz. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz eşliğinde, yürüyerek yapılacak olan Çifte Minareli Medrese, Buruciye Medresesi, Şifaiye Medresesi ve Kale Camii ziyaretlerini gerçekleştirebilir. Ziyaretlerimizi tamamlayıp, serbest zamanımızı da değerlendirdikten sonra yolculuğumuza devam etmek üzere trenimize geri dönüyoruz. Geceleme trende.

**Ekstra turların çıkması için yeterli katılım oluşması şartı vardır. Bu turlar ile ilgili ücret, program ve diğer detaylar gezi öncesinde sizlerle tekrar paylaşılacak ve yeterli katılım olması durumunda gerçekleşecektir.

5.GÜN: ANKARA VARIŞ- MARMARİS DÖNÜŞ YOLCULUĞU

Masalsı tren yolculuğumuz Ankara’da sabah saatlerinde sona eriyor. Güzel anılarla trenimizden ayrılıyor ve bizi bekleyen aracımıza binerek Marmaris’e dönüş yolculuğuna çıkıyoruz. Yolda vereceğimiz yemek ve ihtiyaç molaları sonrasında akşam saatlerinde Marmaris’e ulaşıyoruz. Marmaris’te sizlerle buluştuğumuz noktalarda, başka maceralarda görüşmek dileğiyle vedalaşıyoruz.

GENEL ŞARTLAR / BİLGİLENDİRMELER

** Turistik Doğu Ekspresi ile Kars turları, tren kapasitesi ile sınırlı olduğu için maksimum 20 kişi katılımı ile gerçekleşmekte ve çocuk fiyatı uygulaması yapılamamaktadır.

**Tur aracında oturma düzeni koltuk numaraları ile belirlenmektedir, ilk ödeme sonrasında koltuk numarası otomatik olarak atanmaktadır. Koltuk numarası ile ilgili bir hassasiyetiniz var ise lütfen iletişime geçiniz. (Koltuk numaraları Ankara-Marmaris dönüş yolculuğu için de geçerli olacaktır)

**Havaalanı ve otel transferleri içeren uçaklı turlarımızda, koltuk numaraları transfer araçları için geçerli olmamaktadır. Transferler sırasında oturma düzeni olmamaktadır, misafirlerimiz dilediği yerlere oturabilirler. Marmaris-İzmir Havalimanı transferinde oturma düzenimiz olmayacaktır.

**Rehberimiz, hava, yol koşulları gibi gezinin seyrini etkileyebilecek durumları göz önünde bulundurarak, tüm ziyaretleri gerçekleştirmek koşuluyla programda ve güzergâhlarda değişiklik yapma hakkına sahiptir.

**Fiziki koşulların bir ziyaretin gerçekleşmesini imkânsız hale getirmesi durumunda (yol, hava durumu, doğal afet vb.) bu ziyaretin gerçekleşmemesi sebebi ile acentemiz sorumlu tutulamaz.

** Uçak ve tren biletleri kaparosunu ödeyerek hızlı bir şekilde ön rezervasyon yaptırabilirsiniz.

**Uçak saatlerinde, sonradan uçak firması tarafından yapılacak olan değişikliklerden Koral Turizm sorumlu tutulamaz. Bu tür değişikler sebebiyle rehberlerimizin tur programında değişiklik yapma hakkı saklıdır.

**6000,00 TL kaparo ödemesi ile ön rezervasyon yaptırarak, uçak ve tren bileti rezervasyonlarınızı kesinleştirmiş olursunuz.

**Ödeme sırasında tüm katılımcılarımıza koltuk numarası verilmektedir.

**Tek kişi katılım durumunda, tren kompartmanları 2 kişilik olduğu için aynı tura tek kişi katılım sağlayan bir misafirin daha olması gerekmektedir. Yukarıdaki tek kişi fiyatlandırma ile katılan misafirlerimiz otelde ayrı oda, trende aynı vagon olarak katılabilmektedir.

**Trende kompartımanları 2 kişilik olduğu için tek kişi veya 3 kişi olarak katılmaya karar veren misafirlerimiz trende aynı vagonu bir başka misafir ile paylaşmayı baştan kabul etmiş olmaktadır.

İlke ve şartlar

**6000,00 TL kaparo ödemesi ile ön rezervasyon yaptırarak, uçak ve tren bileti rezervasyonlarınızı kesinleştirmiş olursunuz. **Ödeme sırasında tüm katılımcılarımıza koltuk numarası verilmektedir. **Tek kişi katılım durumunda, tren kompartmanları 2 kişilik olduğu için aynı tura tek kişi katılım sağlayan bir misafirin daha olması gerekmektedir. Yukarıdaki tek kişi fiyatlandırma ile katılan misafirlerimiz otelde ayrı oda, trende aynı vagon olarak katılabilmektedir. **Trende kompartımanları 2 kişilik olduğu için tek kişi veya 3 kişi olarak katılmaya karar veren misafirlerimiz trende aynı vagonu bir başka misafir ile paylaşmayı baştan kabul etmiş olmaktadır.


Ödeme Seçenekleri

Kredi Kartı -

Gün : 5 | Gece : 4


Dahil Hizmetler


 • Seyahat sigortası
 • Komforlu araçlar ile ulaşım
 • Turizm Bakanlığından, kokartlı Koral Turizm rehberlik hizmeti
 • Araç içi ikramlar
 • İzmir-Kars uçak biletleri
 • Ankara-Marmaris dönüş otobüs yolculuğu
 • 4 yıldızlı The Kars Park Hotel’de 2 gece, yarım pansiyon konaklama (sabah kahvaltısı ve akşam yemekleri dâhil)
 • Turistik Doğu ekspresi tren bileti (Tren kompartımanları 2’şer kişilik olup, her kompartımanın kendine ait lavabosu vardır)

Hariç Hizmetler


 •     Trende ve tren yolculuğu sırasında alınacak yemekler (opsiyonel)    
 •     Kişisel harcamalar (telefon, mini bar, vs.)    
 •     Otel konaklama konsepti haricindeki yemek ücretleri ve içecekler    
 •     Ekstra turlar ve opsiyonel aktiviteler (İliç Turu, Divriği Turu, Kars Gecesi, Çıldır Gölü Kızak Kiralama)    
 •     Ören yerleri giriş ücretleri (müze kartı olan misafirlerimizin kartlarını yanlarına almaları tavsiye olunur)    
Yorum Yaz x

Lutfen Dikkat Edin : Eklenen inceleme silinemez veya guncellenemezTur Türünü Seçiniz Seçiniz