TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ İLE BUTİK KARS TURU
Marmaris - Fethiye
22-25.12.2023

Açıklama

Sadece size özel yataklı vagonda muhteşem manzaraların keyfini çıkarın…

-Tren ile gidiş, uçak ile dönüş-

Turistik Doğu Ekspresi ile harika manzaralar eşliğinde, yataklı vagon konforuyla Kars turu maceralarımız devam ediyor. Yeni hizmete giren ve konforlu bir yolculukla birlikte, yol üzeri farklı noktalarda gezi imkânı sunan Turistik Doğu Ekspresi yolculuğunu, Kars’ın masalsı ziyaret yerleri ile birleştiriyoruz. Kar manzaraları ile süslenen bu serüvende, hayatınız boyunca unutamayacağınız, dost sohbetlerinde ballandıra ballandıra anlatacağınız bir tatil sizleri bekliyor…

TUR PROGRAMI

1.GÜN: MARMARİS- ANKARA YOLCULUĞU-TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ SEYAHATİ

Siz değerli misafirlerimiz ile saat 22 Aralık-Cuma gününün ilk saatleri olan 04:00 da Eşref Girginç Parkı’nda buluşuyor ve saat 15:55 te hareket edecek olan Turistik Doğu Ekspresi trenimize binmek üzere Ankara’ya hareket ediyoruz. Yolda vereceğimiz yemek ve ihtiyaç molaları sonrasında tren seyahatimize başlamak üzere Ankara’ya ulaşıyor ve Turistik Doğu Ekspresinde bizlere ait olan yataklı kompartımanlara yerleşiyoruz.

Kompartımanlar 2 kişilik olup yataklıdır ve her kompartımanın kendine ait lavabosu vardır. Gecemizi yataklı kompartımanlarımızda geçiriyoruz. Akşam yemeğinizi trenin restoranında yiyebilir veya hazırlıklı geldiyseniz kompartımanınızda bu keyfi yaşayabilirsiniz. İlk gece konaklamamız Turistik Doğu Ekspresi kompartımanlarımızda olacaktır. (TRENDE KONAKLAMA)

2.GÜN: TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ SEYAHATİ-ERZİNCAN-ERZURUM-KARS

Bu günümüz de tren yolculuğunun keyfi ile devam ediyor. Turistik Doğu Ekspresi’nin en önemli yeniliklerinden biri de yol üzeri farklı güzergâhlarda uzun molalar vermesi. Gidiş güzergâhı üzerinde de mola vereceğimiz istasyonlar Erzincan-Erzurum olacaktır. Bu istasyonların her birinde bölgeyi gezebilmemiz için ortalama 3 saat serbest zamanımız olacaktır. Bu 3 saatlik serbest zamanda dilerseniz bizim tarafımızdan düzenlenecek ekstra turlara katılabilir, dilerseniz de kendi programınızı yapıp bölgelerde keşifler yapabilirsiniz.

ERZİNCAN TURU: Tren Garı’nda bizi bekleyen aracımıza biniyor ve Girlevik Şelalesi’ne doğru yola çıkıyoruz. Bu doğa harikasında keyifli zaman geçiriyor ve güzel fotoğraflar çekiyoruz. Burada geçireceğimiz zamanın ardından, doğal maden suyunun çıktığı yer olan Ekşi Su Mesire alanına çeviriyoruz rotamızı. Burada tadım yaptıktan sonra da Erzincan merkeze geçiyoruz. Burada da Bakırcılar Çarşısı veya Meydan çarşısında sizlere kısa bir süre serbest zaman verip sonrasında yolculuğumuza devam etmek üzere trenimize geçiyoruz.

**Ekstra turumuzun organizasyonu, yolculuk öncesinde rehberimiz tarafından yapılacak ve yeterli sayı olması durumunda gerçekleştirilecektir. Fiyat bilgilendirmesi de birlikte yapılacaktır.

ERZURUM: Erzurum Garı’nda bizi bekleyen aracımız ile merkeze geçiyoruz. Üç saatlik serbest zamanınızda, Erzurum’un meşhur Cağ Kebabını tatmak üzere rehberimizin önereceği veya kendi bildiğiniz restoranlarda lezzet molası veriyoruz. Sonrasında rehberimiz eşliğinde Yakutiye Medresesi, Ulu Camii ziyaretleri gerçekleştirip Rüstem Paşa Çarşısında çay-kahve molası veriyoruz. Ziyaretlerimizi tamamladıktan sonra yolculuğumuza devam etmek üzere trene geçiyoruz.

**Ekstra turların çıkması için yeterli katılım oluşması şartı vardır. Ekstra turlar ile ilgili detaylar gezi öncesinde sizlerle tekrar paylaşılacak ve yeterli katılım olması durumunda gerçekleşecektir.

Bir günde 2 farklı destinasyonu keşfetmenin keyfini çıkardıktan sonra gece yarısı saatlerinde Kars’a ulaşıyor ve bizi bekleyen aracımız ile otelimize geçiyor ve ‘Masalsı Kars Programımıza’ keyifli bir başlangıç yapabilmek adına istirahate çekiliyoruz. (KARS KONAKLAMA)-The Kars Park Hotel

3.GÜN: ANİ HARABELERİ – MASALSI ÇILDIR GÖLÜ-ATLI KIZAKLAR İLE GÖL TURU-ÇARŞI ALIŞVERİŞ SERBETS ZAMAN-OTEL

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, masalsı ziyaretler gerçekleştireceğimiz günümüze başlıyoruz. İlk olarak Ani Harabelerini ziyaret etmek üzere otobüsümüze binip yola çıkıyoruz. Ani harabeleri kapladığı alan bakımından Efes Antik Kenti’nden bile büyük, yaklaşık 7 yüzyıl boyunca farklı medeniyetlere ev sahipliği yapmış, yaşayan nüfusun 100 bin kişiye ulaştığı dönemlerin olduğu, en parlak döneminde Konstantinapol ve Bağdat gibi ticaret şehirlerine bile rakip olmuş bir yerleşkedir. Ermeni mirası olmakla birlikte, Müslüman ve Pagan kültürlere de ev sahipliği yapmış bir kültür hazinesidir. Burada göreceğimiz yerler arasında sırasıyla, Gagik Kilisesi, Havariler Kilisesi, Büyük Kadetral, Tigran Honents (Resimli) Kilisesi, Selçuklu Sarayı ve kilisesi, hamamları ve Türklerin Anadolu’da yaptıkları ilk Camii olan Ebu-ı Menucehr Camii olacaktır. Sonrasında yörenin masalsı gölü olan 1959 metre yükseklikteki ÇILDIR GÖLÜ ne doğru yola koyulacağız. Kendinizi bir belgeseldeymiş gibi hissedeceğiniz bu olağanüstü coğrafyada Eskimoların yaptığı gibi buzu kırarak balık tutmak bile mümkün. Yaklaşık olarak 80 santimetre kalınlığa kadar ulaşarak donan ve hipnotik beyaz bir çöle dönüşen Çıldır Gölünde, dilersek buz tutmuş gölün güzelliğini seyre dalıyor, dilersek de göl üzerinde ATLI KIZAKLARLA GÖL TURU (isteğe bağlı ekstra tur) yapıyoruz. Öğlen yemeğinde, göl kenarındaki meşhur restoranlardan birinde ÇILDIR GÖLÜ SAZAN BALIĞI'NIN lezzetine tanıklık ediyoruz. Turumuza dair en özel anılar ve en güzel fotoğraflarımızı da çektikten sonra Kars merkeze dönüyoruz. Merkeze ulaşana kadar panoramik olarak burada bulunan önemli yapılar hakkında rehberimizden kısa bilgiler alıyor ve merkezde sizlere serbest zaman veriyoruz. Bu serbest zamanda Kars’ın meşhur kaşarı ve diğer yöresel ürünlerini bulacağınız yerlerden alışveriş yapabilir ve akşam yemeğinizi alabilirsiniz. Serbest zaman sonrası tekrar otelimize dönüyoruz. (KARS KONAKLAMA) 4* THE KARS PARK HOTEL

NOT: 3. Günümüzün akşamında müsaitlik ve talep doğrultusunda rehberimiz tarafından yemekli Kafkas gecesi eğlencesi düzenlenebilmektedir. Sizlere bu organizasyon ile ilgili bilgilendirme tur sırasında iletilecektir. Dilerseniz 3. Gündeki serbest zamanınızı bu geceye katılarak da değerlendirebilirsiniz.

4.GÜN: SARIKAMIŞ-ŞEHİTLER ANITI-SARIKAMIŞ KAYAK MERKEZİ- KARS-İZMİR UÇUŞ-İZMİR-MARMARİS TRANSFER

Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra günün erken saatlerinde aracımızda rehberimiz ile buluşuyor ve Sarıkamış’a doğru yola çıkıyoruz. Öncelikle Sarıkamış Şehitler Anıtı’nı ziyaret ediyor ve burada duygusal anlar yaşıyoruz. Kars’ın köklü tarihindeki en hazin öykülerden biri olan Sarıkamış Harekâtının öyküsünü dinledikten ve anıtı ziyaret ettikten sonra Sarıkamış Kayak Merkezi’ne geçiyoruz. Burada pisti çevreleyen müthiş çam ormanlarının harika manzaraları eşliğinde istediğiniz aktiviteleri yapabilmeniz için size kısa bir süre serbest zaman veriyoruz.  Kayak merkezinde geçireceğimiz keyifli anlar sonrasında tekrar aracımızda buluşuyor ve SunExpress saat 12:40 Kars-İzmir uçağımıza yetişmek üzere havaalanına hareket ediyoruz. Uçuş sonrası İzmir Havaalanında bizleri bekleyen aracımıza yerleşiyor, bütün güzel anılarımızla ve muhteşem bir tatili geride bırakmış olmanın tatlı hüznüyle beraber, Marmaris’e dönüyoruz. Marmaris’te sizleri aldığımız noktalarda bırakıp, başka maceralarda görüşmek üzere hoşça kalın diyoruz.

GENEL ŞARTLAR / BİLGİLENDİRMELER

** Turistik Doğu Ekspresi ile Kars turları, tren kapasitesi ile sınırlı olduğu için maksimum 20 kişi katılımı ile gerçekleşmekte ve çocuk fiyatı uygulaması yapılamamaktadır.

**Tur aracında oturma düzeni koltuk numaraları ile belirlenmektedir, ilk ödeme sonrasında koltuk numarası otomatik olarak atanmaktadır. Koltuk numarası ile ilgili bir hassasiyetiniz var ise lütfen iletişime geçiniz. (Koltuk numaraları Marmaris-Ankara yolculuğumuz için de geçerli olacaktır)

**Havaalanı ve otel transferleri içeren uçaklı turlarımızda, koltuk numaraları transfer araçları için geçerli olmamaktadır. Transferler sırasında oturma düzeni olmamaktadır, misafirlerimiz dilediği yerlere oturabilirler. İzmir-Marmaris transferinde oturma düzenimiz olmayacaktır.

**Rehberimiz, hava, yol koşulları gibi gezinin seyrini etkileyebilecek durumları göz önünde bulundurarak, tüm ziyaretleri gerçekleştirmek koşuluyla programda ve güzergâhlarda değişiklik yapma hakkına sahiptir.

**Fiziki koşulların bir ziyaretin gerçekleşmesini imkânsız hale getirmesi durumunda (yol, hava durumu, doğal afet vb.) bu ziyaretin gerçekleşmemesi sebebi ile acentemiz sorumlu tutulamaz. Katılımcılar herhangi bir hak iddia edemez.

**Uçak saatlerinde, sonradan uçak firması tarafından yapılacak olan değişikliklerden Koral Turizm sorumlu tutulamaz. Bu tür değişikler sebebiyle rehberlerimizin tur programında değişiklik yapma hakkı saklıdır.

**4500,00 TL kaparo ödemesi ile ön rezervasyon yaptırabilir ve uçak + tren bileti rezervasyonlarınızı kesinleştirmiş olursunuz.

**Ödeme sırasında tüm katılımcılarımıza koltuk numarası verilmektedir.

**Tek kişi katılım durumunda, tren kompartmanları 2 kişilik olduğu için aynı tura tek kişi katılım sağlayan bir misafirin daha olması gerekmektedir. Yukarıdaki tek kişi fiyatlandırma ile katılan misafirlerimiz otelde ayrı oda, trende aynı vagon olarak katılabilmektedir.

**Trende kompartımanları 2 kişilik olduğu için tek kişi veya 3 kişi olarak katılmaya karar veren misafirlerimiz trende aynı vagonu bir başka misafir ile paylaşmayı baştan kabul etmiş olmaktadır.

İlke ve şartlar

**4500,00 TL kaparo ödemesi ile ön rezervasyon yaptırabilir ve uçak + tren bileti rezervasyonlarınızı kesinleştirmiş olursunuz. **Ödeme sırasında tüm katılımcılarımıza koltuk numarası verilmektedir. **Tek kişi katılım durumunda, tren kompartmanları 2 kişilik olduğu için aynı tura tek kişi katılım sağlayan bir misafirin daha olması gerekmektedir. Yukarıdaki tek kişi fiyatlandırma ile katılan misafirlerimiz otelde ayrı oda, trende aynı vagon olarak katılabilmektedir. **Trende kompartımanları 2 kişilik olduğu için tek kişi veya 3 kişi olarak katılmaya karar veren misafirlerimiz trende aynı vagonu bir başka misafir ile paylaşmayı baştan kabul etmiş olmaktadır.


Ödeme Seçenekleri

Kredi Kartı -

Gün : 4 | Gece : 3


Dahil Hizmetler


 • Araç içi ikramlar
 • Havaalanı ve otel transferleri
 • Profesyonel rehberlik hizmeti
 • Turistik Doğu ekspresi tren bileti (Tren kompartımanları 2’şer kişilik olup, her kompartımanın kendine ait lavabosu vardır)
 • Kars-İzmir uçak biletleri
 • Marmaris-Ankara transferi
 • Konforlu araçlarla ulaşım ve çevre gezileri
 • The Kars Park Hotel’de 2 gece oda-kahvaltı konaklama
 • TÜRSAB seyahat sigortası

Hariç Hizmetler


 •     Otel konaklaması haricindeki yemek ücretleri ve içecekler    
 •     Trende alınacak yemekler (trenin restoranı bulunmaktadır, burada yemek siparişi vermek mümkündür)    
 •     Kişisel harcamalar (telefon, mini bar, vs.)    
 •     Tren yolculuğu sırasında rehberimiz tarafından organize edilecek olan opsiyonel turlar (Erzincan-Erzurum)    
 •     Müze ve ören yeri giriş ücretleri (müze kartı olan misafirlerimizin kartlarını yanlarına almaları tavsiye olunur, 65 yaş üzeri ve öğrenciler Kültür Bakanlığına bağlı ören yerlerine ücretsiz girebilmek    
 •     3. gün opsiyonel yemekli-eğlenceli Kafkas gecesi    
Yorum Yaz x

Lutfen Dikkat Edin : Eklenen inceleme silinemez veya guncellenemezTur Türünü Seçiniz Seçiniz