KNİDOS - DATÇA TURU
Marmaris
24.12.2023 (Pazar-Sunday)

Açıklama

Knidos-Datça Merkez-Eski Datça

Manzara açısından en güzel ve en fazla çeşitlilik gösteren yarımadada bozulmamış doğasıyla, zengin florasıyla, bol oksijenli havasıyla ve tertemiz deniziyle, yıpranmış dünyamızın en yaşanabilir yerlerinden biri olan Datça sizlere doğal güzelliklerin yanında kültürel zenginlikler de sunmaktadır. Gelin bu güzel yarımadada, telaştan uzak, rahat ve yavaş bir gün geçirelim

‘Tanrı sevdiği kullarını uzun ömürlü olsun diye Datça Yarımadası’na gönderir.’

Strabon- Tarihçi-coğrafyacı ve filozof

TUR PROGRAMI

Sabah 08:00’da Eşref Girginç Parkında toplanma ve hareket. Marmaris’ten-Datça’ya türküsü eşliğinde, güzel manzaralı yolumuzu eğlenerek geçiriyor ve ilk ziyaret yerimiz olan Akdeniz’in incisi Knidos Antik Kenti’ne ulaşıyoruz. M.Ö. 4.yüzyılda Dalacak Burnu’nda kurulan Knidos Antik Kenti’nin çağlar boyunca önemli bir uğrak yeri olan antik liman, liman caddesi, odeon, tiyatro ve Dionysos Tapınağı gibi yapıları yakından görüyoruz. Yeşil ve mavinin bir arada muhteşem manzaralar sunduğu güzellikleri arkamızda bırakarak Knidos ziyaretimizi tamamladıktan sonra Datça merkeze geçiyoruz. Datça içinden yapacağımız yolculuk sonrası göl ve deniz arasında yer alan Datça Çocuk Parkı olarak bilinen ve oldukça büyük bir alana yayılmış parka kadar araç ile geçiyor ve sizlere burada serbest zaman veriyoruz. Bu serbest zaman diliminde dileyen misafirlerimiz halk plajında denize girebilir, park içindeki kafede çay-kahve keyfi yapabilir veya marinadan keyifli bir yürüyüş ile Datça merkeze ulaşıp alışveriş, yemek vb. şeklinde bu vakti değerlendirebilirler. Serbest zaman sonrası aracımıza dönüp Can Yücel şiirleri eşliğinde Eski Datça’ya doğru yola çıkıyoruz. Eski Datça’nın dar sokaklarında geziyor ve Can Yücel’in yaşadığı evi görüyoruz. Yine Can Yücel’in en sık ziyaret ettiği yer olan köy kahvesinde çay-kahve keyfi ile gezilerimizi bitiriyoruz. Geçirdiğimiz keyifli günü tamamlarken,  son olarak Datça Köy Ürünleri Kooperatifi’ni ziyaret ediyoruz. Burada dileyen misafirlerimiz Datça’nın meşhur badem, bal ve zeytinyağı gibi ürünlerini en uygun fiyatlarla alabilirler. Sonrasında neşeli şarkılar eşliğinde Marmaris’e dönüş yolculuğumuz başlıyor. Siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalarda bırakıyor ve başka Koral Turizm turlarında görüşmek üzere hoşça kalın diyoruz.

**Günübirlik turlarımızda koltuk numarası uygulamasına geçilmiştir. Otobüste oturma düzeni koltuk numaraları ile belirlenmektedir. Koltuk numarası ataması, ödemenizi yaptıktan sonra gerçekleşmektedir. Bu konuda bir hassasiyetiniz var ise lütfen iletişime geçiniz.

İlke ve şartlar

**Günübirlik turlarımızda koltuk numarası uygulamasına geçilmiştir. Otobüste oturma düzeni koltuk numaraları ile belirlenmektedir. Koltuk numarası ataması, ödemenizi yaptıktan sonra gerçekleşmektedir. Bu konuda bir hassasiyetiniz var ise lütfen iletişime geçiniz.


Ödeme Seçenekleri

Kredi Kartı -

Gün : 1 | Gece : 0


Dahil Hizmetler


  • Komforlu araçlar ile ulaşım
  • Turizm Bakanlığından, kokartlı Koral Turizm rehberlik hizmeti
  • Program dahilinde yer alan ziyaretler

Hariç Hizmetler


  •     Kişisel Harcamalar    
  •     Yemek Ücretleri    
Yorum Yaz x

Lutfen Dikkat Edin : Eklenen inceleme silinemez veya guncellenemez