ÇANAKKALE TURU
Marmaris - Fethiye
06-08.04.2024-Ara Tatil

Açıklama

‘Çanakkale, geçilmez…’

Aynalı Çarşı’sı, Truva Atı, müzeleri, anıtları ve tabi ki de Şehitlikleri ile Türk tarihinde çok büyük bir öneme sahip bu özel ilimizi yakından tanımaya hazır mısınız? Maneviyatın en üst seviyede yaşandığı, sizleri derinden etkileyecek, yaşanmışlıkları tüm gerçekleri ile hissedeceğiniz turumuza hepinizi bekliyoruz. Millî mücadelenin en önemli dönemine şahitlik eden Çanakkale’den çok özel anılarla döneceğiz.

TUR PROGRAMI

1.GÜN: MARMARİS-ÇANAKKALE YOLCULUK-TRUVA ANTİK KENTİ-TROYA MÜZESİ-TEVFİKİYE KÖYÜ-OTEL

Siz değerli misafirlerimiz ile sabah 06:00’da Eşref Girginç Parkı önünde toplanıyor ve bu özel gezimize başlıyoruz. Yolda vereceğimiz molalar sonrası ilk ziyaretimizi gerçekleştirmek üzere Truva Antik Kenti’ne ulaşıyoruz. Tarihin en önemli ve tanınan antik kentlerinden biri olan Truva yaklaşık 5000 yıllık bir tarihi geçmişe ışık tutan ve Unesco Dünya Kültür Mirasları listesinde yer alan kenttir. Antik kentin girişinde yer alan Truva Atı ile fotoğraflarımızı çektirdikten sonra bu değerli antik kenti rehberimiz eşliğinde geziyor ve önemli bilgileri dinliyoruz. Ziyaretimizi tamamladıktan sonra Homeros’un İlyada Destanı ile tarihe geçmiş Truva antik kenti ve kültürlerinin yaşamı ve arkeolojik tarihini kazılardan çıkan eserler aracılığıyla bize yansıtan Ödüllü Troya Müzesi’ni de ziyaret ediyoruz. 2018 yılının Troya Yılı ilan edilmesinden sonra açılan bu değerli müze 2020 yılı Avrupa Yılın Müzesi ödülünün sahibidir. Gezdiğimiz antik kenti daha da iyi gözünüzün önünde canlandırma imkânı sunacak olan bu ziyaretimiz sonrasında, Tevfikiye Köyü meydanından geçerek otelimize doğru yola çıkıyoruz. Ören yerine en yakın yerleşim yeri olan bu köy, Troya döneminin ruhunu yaşatan bir arkeo köye dönüştürülmektedir. Köylerin meydanları, kahvehaneleri, dispanserleri Troya dönemini yansıtacak şekilde yenilenmektedir. Kısa bir yolculuk sonrası akşam yemeğimizi alacağımız ve konaklamamızı gerçekleştireceğimiz Çanakkale otelimize ulaşıyoruz. ÇANAKKALE KONAKLAMA (Kule Hotel)

2.GÜN: GELİBOLU YARIMADASI TARİHİ MİLLİ PARKI-KİLİTBAHİR KALESİ-SEYİT ONBAŞI ANITI-ŞEHİTLER ABİDESİ-57. ALAY ŞEHİTLİĞİ-CONKBAYIRI-ANZAK KOYU-1915 HİLALİ AHMER HASTANE SERGİSİ

Sabah kahvaltımızın ardından, yoğun duygular yaşayacağımız tam gün Şehitlikler turumuza başlamak üzere Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı’na doğru yol alıyoruz. 1973 yılında kurulan Milli Parkımız, ülkemizin en etkileyici yerlerinden biridir. Çanakkale Savaşları’nda verilen binlerce kaybın hatırasına anıtlar ve şehitlikler yapılmış, bunun yanında birçok savaş kalıntısı ve o döneme ait eşyalar da bulunmaktadır. Öyle bir atmosfere giriyoruz ki, savaşı ve yaşananları hissetmemeniz mümkün değil. Rehberimizden fedakârlık ve kahramanlık hikâyelerini dinlerken birçok duyguyu bir arada yaşamanız kaçınılmaz oluyor. Bazen hüzünleniyor, bazen gururlanıyor, yapılan onca fedakârlık karşısında mahcubiyet duyuyor ve sonrasında Dünya düzenine kızgınlık hissediyoruz. Bize bu duyguları hissettirecek olan başlıca ziyaretlerimiz Kilitbahir Kalesi, Seyit Onbaşı Anıtı ve Mecidiye Tabyaları, Çanakkale Şehitler Abidesi ve 57. Alay Şehitliği olacaktır. Son olarak da Mustafa Kemal Atatürk’ün taarruz emrini verdiği Atatürk Anıtı ile birlikte Conkbayırı ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Yoğun duygularla tamamlayacağımız Şehitlikler programımız sonrasında, yine Gelibolu Yarımadası üzerinde bulunan, Anzakların, Çanakkale Savaşı sırasında çıkarma yaptıkları koy olan Anzak Koyu’nu panoramik olarak görüyor ve rehberimizin bilgilendirmelerini dinliyoruz. Sonrasında, günümüzün son ziyaretini gerçekleştirmek üzere yeni açılan müzelerden biri olan 1915 Hilali Ahmer Hastane Sergisi’ne geçiyoruz. Gezdiğiniz her anında duygu dolu dakikalar yaşayacağınız belki de gözyaşlarınızı tutamayacağınız ziyaretimizde Çanakkale muharebeleri sırasında cephede yaralanan, tedavi ihtiyacı duyan askerlerimize seyyar hastaneler ile nasıl tedaviler yapılmaya çalışıldığını görüyor olacaksınız. Sergi alanlarındaki sesli canlandırmalar ile de sizleri o günlere götürecek ve yaşananları daha derinden hissedeceksiniz. Bu ziyaretimizi de tamamladıktan sonra akşam yemeği ve konaklama için otelimize dönüyoruz. ÇANAKKALE KONAKLAMA (Kule Hotel)

3.GÜN: TRUVA ATI-ÇANAKKALE DENİZ MÜZESİ-AYNALI ÇARŞI-MARMARİS’E DÖNÜŞ

Sabah kahvaltımızın ardından, bu özel gezimizin son ziyaretlerini gerçekleştirmek üzere otelimizden ayrılıyoruz. Kordonda kısa bir yürüyüş sonrası, Brad Pitt’in de başrol oynadığı Troy filminden kalan ve film çekiminden sonra Çanakkale’ye hediye edilen Truva Atı’na ulaşıyor ve keyifli fotoğraflar çekiyoruz. Sonrasında Çanakkale’nin mutlaka görülmesi gereken müzelerinden biri olan Çanakkale Deniz Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Müzede, Osmanlı döneminden kalma Nusret Mayın Gemisini de görüyor ve hikâyesini dinliyoruz. Müze ziyaretiniz sonrası ‘Çanakkale içinde Aynalı Çarşı’ türküsü eşliğinde güzide ilimizin tarihi çarşısı olan Aynalı Çarşı’yı da ziyaret ediyoruz. Alışveriş ve çarşıyı tanımanız için vereceğimiz serbest zaman sonrası aracımızda buluşuyor ve güzel anılarla Marmaris’e dönüş yoluna geçiyoruz. Yol üzeri vereceğimiz molalar sonrası Marmaris’e dönüyor, sizleri aldığımız noktalarda bırakıyor ve başka turlarda görüşmek üzere hoşçakalın diyoruz.

GENEL ŞARTLAR

**Çocuk indirimleri, iki yetişkin ile birlikte konaklama durumunda geçerli olmaktadır.

**Otobüste oturma düzeni koltuk numaraları ile belirlenmektedir, ilk ödeme sonrasında koltuk numarası otomatik olarak atanmaktadır. Koltuk numarası ile ilgili bir hassasiyetiniz var ise lütfen iletişime geçiniz.

**Rehberimiz, hava, yol koşulları gibi gezinin seyrini etkileyebilecek durumları göz önünde bulundurarak, tüm ziyaretleri gerçekleştirmek koşuluyla programda ve güzergâhlarda değişiklik yapma hakkına sahiptir.

**Fiziki koşulların bir ziyaretin gerçekleşmesini imkânsız hale getirmesi durumunda (yol, hava durumu, doğal afet vb.) bu ziyaretin gerçekleşmemesi sebebi ile acentemiz sorumlu tutulamaz.

**Çocuk indirimleri, iki yetişkin ile birlikte konaklama durumunda geçerli olmaktadır.

**Verilen fiyatlar erken rezervasyon dönemi fiyatları olup, 20 Şubat 2024 tarihine kadar yapılacak olan rezervasyonlar için geçerli olacaktır.

**İlk rezervasyon esnasında kişi başı 2000,00 TL kaparo ödemesi ile ön kayıt yaptırıp bu fiyatlardan yararlanabilirsiniz.

İlke ve şartlar

**Çocuk indirimleri, iki yetişkin ile birlikte konaklama durumunda geçerli olmaktadır. **Verilen fiyatlar erken rezervasyon dönemi fiyatları olup, 20 Şubat 2024 tarihine kadar yapılacak olan rezervasyonlar için geçerli olacaktır. **İlk rezervasyon esnasında kişi başı 2000,00 TL kaparo ödemesi ile ön kayıt yaptırıp bu fiyatlardan yararlanabilirsiniz.


Ödeme Seçenekleri

Kredi Kartı -

Gün : 3 | Gece : 2


Dahil Hizmetler


  • Seyahat sigortası
  • Komforlu araçlar ile ulaşım
  • Turizm Bakanlığından, kokartlı Koral Turizm rehberlik hizmeti
  • Çanakkale Kule Hotel ’de 2 gece,3 gün sabah kahvaltısı- akşam yemeği dahil konaklama.

Hariç Hizmetler


  •     Kişisel Harcamalar    
  •     Öğlen yemekleri    
  •     Ören yeri giriş ücretleri (Müze kartı olan misafirlerimizin yanlarında getirmeleri tavsiye olunur)    
Yorum Yaz x

Lutfen Dikkat Edin : Eklenen inceleme silinemez veya guncellenemez