whatsapp
MASALSI KAPADOKYA TURU
Marmaris - Fethiye
22-25.04.2021

Açıklama

Muhteşem manzaralar, peri bacaları, vadiler, kanyonlar, balon turları, yeraltı şehirleri ve daha fazlası…Kapadokya'yı görmenin zamanı geldi diyorsanız, sizi bu masalsı güzellikleri doyasıya keşfetmeye davet ediyoruz. Her dönem ayrı güzelliği olan Kapadokya, görsel şöleniyle ziyaretçilerini büyülüyor. Kendi gözleri ile görmek isteyenler için programımız şu şekilde:

 

TUR PROGRAMI

 

1. GÜN : MARMARİS-KAPADOKYA YOLCULUK – SULTAN HANI – KAPADOKYA OTEL

Sabah saat 06:00 ‘da Eşref Girginç Parkında buluşmamızın ardından, Denizli üzerinden Aksaray’a hareket ediyoruz. Sonrasında tarihi İpek yolu üzerinde bulunan, kervanların emniyetli bir şekilde konaklamasını sağlamak maksadıyla yapılan, Türkiye’deki en büyük han örneğini teşkil eden Sultan hanı ziyaret ediyoruz. Akşamüstü Kapadokya’daki otelimize varıyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizdedir. (AVANOS KONAKLAMA)

 

2.GÜN : OPSİYONEL BALON TURU – GÜVERCİNLİK VADİSİ – UÇHİSAR – GÖREME AÇIK HAVA MÜZESİ- HAYAL VADİSİ – AVANOS – ASMALI KONAK – TURASAN

Vadilerin ve Peribacaları’nın eşsiz güzelliklerini bulutların üzerinden izleyerek güneşin doğuşunu kucaklamak isteyen misafirlerimiz, sabah erken saatte Balon turuna katılabilirler. Kahvaltı sonrası bölgeyi keşfetmeye başlıyoruz. Güvercinlik Vadisi, Uçhisar, Göreme manzara molaları sonrasında , şirin mi şirin peribacası evinde çay kahve keyfi molamız olacaktır.

Yaşamın peri bacaları ile iç içe sürdüğü Kapadokya bölgesinin en güzel korunmuş kiliselerinin bulunduğu yer olan Göreme Açıkhava Müzesi, bir sonraki durağımız olacak. Kaya içine oyulmuş manastırları, freskli kiliseleri, yemekhaneleri ve yaşam alanlarıyla tarihte bir yolculuk yapıyoruz.

Olağanüstü bir mekanda yöresel yemeklerin, özellikle çömlek kebabının tadına baktıktan sonraki durağımız hayal vadisi olacak. Hayal gücünüzün sınırlarını zorlayacağınız tarzda doğal oluşumları gözlemledikten sonra binlerce yıldır Kızılırmak nehri sayesinde çömlek üretiminin merkezi olmuş Avanos’taki çömlek atölyesinde, çömlek yapımında maharetlerinizi sergileme imkanını sizlere veriyoruz. Ürgüp'te Asmalı Konağı da ziyaret ediyoruz. Paşabağı Peribacaları’nda vereceğimiz molalar sonrasında, tarihte ilk şarabın üretildiği yer olduğu söylenen Kapadokya’daki meşhur, Turasan Şarap fabrikasında, şarap tadımı yapıyoruz. Ziyaretlerimizi tamamladıktan sonra otelimize geri dönüyoruz. (AVANOS KONAKLAMA)

 

3. GÜN : KAYMAKLI YER ALTI ŞEHRİ – IHLARA VADİSİ – SİNASOS / MUSTAFAPAŞA

Kapadokya’nın en meşhur yeraltı şehirlerinden olan ve 1984 yılından bu yana UNESCO Dünya Kültür Mirasları Listesinde bulunan Kaymaklı Yeraltı Şehri’ni ziyaret ediyoruz. Uzun galeriler ve karmaşık tünellerle birbirlerine bağlanan odaları, mutfak ve erzak depoları, havalandırma bacaları, su kuyuları ve kilisesiyle adının hakkını veriyor Kaymakli Yeralti Sehri.

Kaymaklı Yeraltı Şehri gezimizin ardından müthiş doğası, vadi içine oyulmuş kiliseleri ve Melendiz Çayı’nın büyüleyici görüntüsüyle Ihlara Vadisi olacak. Kapadokya bölgesinin en popüler yürüyüş parkurlarından olan Ihlara Vadisi’ndeki yürüyüşümüz güzelliğiyle gözlerimize, bol oksijeniyle de ciğerlerimize bir bayram havası yaşatacak. (uzun bir yürüyüş rotası olduğu için opsiyonel olarak programlanmıştır). Sürpriz öğle yemeği mekanımızdaki lezzet durağımız sonrası, tarihi Sinasos/Mustafapaşa’da vereceğimiz serbest zaman ile ziyaretlerimizi bitiriyoruz. Akşam yemeği için otelimize dönüyor ve istirahat ediyoruz. (AVANOS KONAKLAMA)

 

 

4. GÜN : KONYA MEVLANA MÜZESİ – MARMARİS YOLCULUK

Sabah kahvaltısı sonrası masalsı Kapadokya gezimizin son gününde otelimizden ayrılıyoruz. Bir zamanlar Anadolu’da felsefenin, tasavvufun ve tarihin başkentliğini yapan Konya şehrimize vardığımız zaman Hz. Mevlana’nın tüm insanlığa “Gel, gel, ne olursan ol yine gel” diyerek yaptığı çağrıya uyarak, Hz. Mevlana’nın Türbesi’nin de içinde yer aldığı Mevlana Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Müzede Selçuklu döneminden eserler, el yazması Kuran-ı Kerim’ler, dervişlerin hayatını aktaran balmumu heykeller gibi bir çok ilgi çekici parça sizleri bekliyor olacak. Konya’nın yöresel yemeklerinin tadına bakma fırsatı bulacağınız yemek molamız sonrasında Afyon üzeri yolculuğumuza devam ederek akşam saatlerinde Marmaris’e ulaşıyoruz. Sizlerle buluştuğumuz noktalarda, başka maceralarda buluşmak dileğiyle vedalaşıyoruz.

Çocuk indirimleri 2 yetişkinle birlikte konaklama durumunda geçerli olmaktadır.

Yukarıda verilen fiyatlar indirimli erken rezervasyon dönemi fiyatı olup 27 Mart 2021 tarihine kadar yapılacak olan rezervasyonlar için geçerli olacaktır.

350,00 TL kaparo ödemesi ile ön rezervasyon yaptırıp, erken rezervasyon fiyatını sabitleyebilirsiniz.

EKSTRA TURLAR

*Balon turları , tur programlarının içerisine dahil edilmemektedir ve opsiyonel olarak sunulmaktadır. İlk gün otelimizde gruplarımıza özel bir balon turu programı ve fiyatları ile ilgili bir brifing verilecektir.

 

İlke ve şartlar

-​Çocuk indirimleri 2 yetişkinle birlikte konaklama durumunda geçerli olmaktadır. -Yukarıda verilen fiyatlar indirimli erken rezervasyon dönemi fiyatı olup 27 Mart 2021 tarihine kadar yapılacak olan rezervasyonlar için geçerli olacaktır. -350,00 TL kaparo ödemesi ile ön rezervasyon yaptırıp, erken rezervasyon fiyatını sabitleyebilirsiniz. EKSTRA TURLAR Balon turları , tur programlarının içerisine dahil edilmemektedir ve opsiyonel olarak sunulmaktadır. İlk gün otelimizde gruplarımıza özel bir balon turu programı ve fiyatları ile ilgili bir brifing verilecektir.


Ödeme Seçenekleri

Kredi Kartı -

Gün : 4 | Gece : 3


Dahil HizmetlerHariç Hizmetler


  •     Kişisel Harcamalar    
  •     Öğlen yemekleri ve konaklama haricindeki diğer yemek ücretleri    
  •     Otel’de Spa hizmetleri    
  •     Ören yeri giriş ücretleri    
Yorum Yaz x

Lutfen Dikkat Edin : Eklenen inceleme silinemez veya guncellenemezTur Tarihini Seçiniz


6698 sayili Kisisel Verilerin Korunmasi Kanunu uyarinca hazirlanmis aydinlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanilan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tiklayiniz.