MASALSI KAPADOKYA TURU
Marmaris - Fethiye
26-29.10.2024

Açıklama

Muhteşem manzaralar, peri bacaları, vadiler, kanyonlar, balon turları, yeraltı şehirleri ve daha fazlası…Kapadokya'yı görmenin zamanı geldi diyorsanız, sizi bu masalsı güzellikleri doyasıya keşfetmeye davet ediyoruz. Her dönem ayrı güzelliği olan Kapadokya, görsel şöleniyle ziyaretçilerini büyülüyor. Tarihi kültürel birkimi ve olağanüstü doğal güzellikleri yerinde görmek isteyen misafirlerimizi turumuza bekliyoruz.

TUR PROGRAMI

1. GÜN: MARMARİS-KAPADOKYA YOLCULUK – SULTAN HANI – KAPADOKYA OTEL

Siz değerli misafirlerimiz ile sabah saat 06:00 ‘da Eşref Girginç Parkında (LC Waikiki karşısı) buluşmamızın ardından, Denizli üzerinden Aksaray’a hareket ediyoruz. Yol üzeri vereceğimiz molaral sonrasında Konya - Aksaray’a ulaşıyoruz. Tarihi İpek yolu üzerinde bulunan, kervanların emniyetli bir şekilde konaklamasını sağlamak maksadıyla yapılan, Türkiye’deki en büyük han örneğini teşkil eden Sultan hanı ziyaret ediyoruz. Ziyaretimiz sonrası konaklama yapacağımız otelimize hareket ediyoruz. Akşamüstü Kapadokya’daki otelimize varıyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizdedir. (NEVŞEHİR KONAKLAMA)- SUHAN CAPPADOCIA HOTEL&SPA

2.GÜN : OPSİYONEL BALON TURU – GÜVERCİNLİK VADİSİ – UÇHİSAR – GÖREME AÇIK HAVA MÜZESİ- HAYAL VADİSİ – AVANOS – ASMALI KONAK – TURASAN

Vadilerin ve Peribacaları’nın eşsiz güzelliklerini bulutların üzerinden izleyerek güneşin doğuşunu kucaklamak isteyen misafirlerimiz, sabah erken saatte Balon turuna katılabilirler. Kahvaltı sonrası bölgeyi keşfetmeye başlıyoruz. Güvercinlik Vadisi, Uçhisar, Göreme manzara molaları sonrasında, şirin mi şirin peribacası evinde çay kahve keyfi molamız olacaktır.

Yaşamın peri bacaları ile iç içe sürdüğü Kapadokya bölgesinin en güzel korunmuş kiliselerinin bulunduğu yer olan Göreme Açıkhava Müzesi, bir sonraki durağımız olacak. Kaya içine oyulmuş manastırları, freskli kiliseleri, yemekhaneleri ve yaşam alanlarıyla tarihte bir yolculuk yapıyoruz.

Otantik bir mekanda yöresel yemeklerin, özellikle çömlek kebabının tadına baktıktan sonraki durağımız hayal vadisi olacak. Hayal gücünüzün sınırlarını zorlayacağınız tarzda doğal oluşumları gözlemledikten sonra binlerce yıldır Kızılırmak nehri sayesinde çömlek üretiminin merkezi olmuş Avanos’taki çömlek atölyesinde, çömlek yapımında maharetlerinizi sergileme imkanını sizlere veriyoruz. Ürgüp'te, çekilen diziler sonrası meşhur olan Asmalı Konağı da ziyaret ediyoruz. Paşabağı Peribacaları’nda vereceğimiz fotoğraf molası sonrasında, tarihte ilk şarabın üretildiği yer olduğu söylenen Kapadokya’daki meşhur, Turasan Şarap fabrikasında, şarap tadımı yapıyoruz. Ziyaretlerimizi tamamladıktan sonra otelimize geri dönüyoruz. Akşam yemeği ve istirahat Nevşehir otelimizdedir. (NEVŞEHİR KONAKLAMA)- SUHAN CAPPADOCIA HOTEL&SPA

3. GÜN: KAYMAKLI YER ALTI ŞEHRİ – IHLARA VADİSİ – SİNASOS / MUSTAFAPAŞA

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında bugünkü ziyaretlerimize başlıyoruz. Kapadokya’nın en meşhur yeraltı şehirlerinden olan ve 1984 yılından bu yana UNESCO Dünya Kültür Mirasları Listesinde bulunan Kaymaklı Yeraltı Şehri’ni ziyaret ediyoruz. Uzun galeriler ve karmaşık tünellerle birbirlerine bağlanan odaları, mutfak ve erzak depoları, havalandırma bacaları, su kuyuları ve kilisesiyle adının hakkını veriyor Kaymakli Yeralti Sehri. Bu gezimizin ardından müthiş doğası, vadi içine oyulmuş kiliseleri ve Melendiz Çayı’nın büyüleyici görüntüsüyle Ihlara Vadisi’ne gidiyoruz. Kapadokya bölgesinin en popüler yürüyüş parkurlarından olan Ihlara Vadisi’ndeki yürüyüşümüz güzelliğiyle gözlerimize, bol oksijeniyle de ciğerlerimize bir bayram havası yaşatıyor. Keyifli bir yorgunluk ile Ihlara Vadisi yürüyüşümüzü bitiriyor ve sonrasında Sinasos/Mustafapaşa ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz.Mustafapaşa, antik dönemde adı Sinasos olan eski bir Rum köyüdür. Taş evleri ve mübadele dönemi hikayeleri ile tarihte bir yolculuğa çıkacağımız bu ziyaretimiz ile günümüzü bitiriyor ve otelimize dönüyoruz. Akşam yemeğini otelimizde alıyor ve istirahat ediyoruz. (NEVŞEHİR KONAKLAMA)- SUHAN CAPPADOCIA HOTEL&SPA

4. GÜN: KONYA MEVLANA MÜZESİ – MARMARİS YOLCULUK

Sabah kahvaltısı sonrası masalsı Kapadokya gezimizin son gününde otelimizden ayrılıyoruz. Bir zamanlar Anadolu’da felsefenin, tasavvufun ve tarihin başkentliğini yapan Konya şehrimize vardığımız zaman Hz. Mevlana’nın tüm insanlığa “Gel, gel, ne olursan ol yine gel” diyerek yaptığı çağrıya uyarak, Hz. Mevlana’nın Türbesi’nin de içinde yer aldığı Mevlana Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Müzede Selçuklu döneminden eserler, el yazması Kuran-ı Kerim’ler, dervişlerin hayatını aktaran balmumu heykeller gibi bir çok ilgi çekici parça sizleri bekliyor olacak. Konya’nın yöresel yemeklerinin tadına bakma fırsatı bulacağınız yemek molamız sonrasında Afyon üzeri yolculuğumuza devam ederek akşam saatlerinde Marmaris’e ulaşıyoruz. Sizlerle buluştuğumuz noktalarda, başka maceralarda görüşmek dileğiyle vedalaşıyoruz.

GENEL ŞARTLAR

**Çocuk indirimleri, iki yetişkin ile birlikte konaklama durumunda geçerli olmaktadır.

**Otobüste oturma düzeni koltuk numaraları ile belirlenmektedir, ilk ödeme sonrasında koltuk numarası otomatik olarak atanmaktadır. Koltuk numarası ile ilgili bir hassasiyetiniz var ise lütfen iletişime geçiniz.

**Rehberimiz, hava, yol koşulları gibi gezinin seyrini etkileyebilecek durumları göz önünde bulundurarak, tüm ziyaretleri gerçekleştirmek koşuluyla programda ve güzergâhlarda değişiklik yapma hakkına sahiptir.

**Fiziki koşulların bir ziyaretin gerçekleşmesini imkânsız hale getirmesi durumunda (yol, hava durumu, doğal afet v.b.) bu ziyaretin gerçekleşmemesi sebebi ile acentemiz sorumlu tutulamaz.

**Çocuk indirimleri 2 yetişkinle birlikte konaklama durumnda geçerli olmaktadır.

**Verilen fiyatlar 10 Mart 2024 tarihine kadar geçerli olan erken rezervasyon dönemi fiyatlarıdır. İlk rezervasyon esnasında 2500,00 TL kaparo ödemesi ile ön kayıt yaptırıp bu fiyatlardan yararlanabilirsiniz.

EKSTRA TURLAR

*Balon turları , tur programlarının içerisine dahil edilmemektedir ve opsiyonel olarak sunulmaktadır. Rehberimiz yolculuk sırasında balon turu ile ilgili detaylı bilgi vermekte ve en güvenilir tedarikçiler ile yapabileceğiniz tur için seçenekleri size iletmektedir.

*Kapadokya’da yapılan meşhur Türk Gece’leri ile ilgili, yine tur sırasında rehberimiz tarafından bilgilendirme yapılmakta ve talebe bağlı olarak organize edilmektedir.

İlke ve şartlar

**Çocuk indirimleri 2 yetişkinle birlikte konaklama durumnda geçerli olmaktadır. **Verilen fiyatlar 10 Mart 2024 tarihine kadar geçerli olan erken rezervasyon dönemi fiyatlarıdır. İlk rezervasyon esnasında 2500,00 TL kaparo ödemesi ile ön kayıt yaptırıp bu fiyatlardan yararlanabilirsiniz.


Ödeme Seçenekleri

Kredi Kartı -

Gün : 4 | Gece : 3


Dahil Hizmetler


  • Seyahat sigortası
  • Turizm Bakanlığından, kokartlı Koral Turizm rehberlik hizmeti
  • Tecrübeli şoför eşliğinde ulaşım hizmeti
  • Araç içi ikramlar
  • Kapadokya Suhan Hotel’de 3 gece yarım pansiyon (sabah kahvaltısı ve akşam yemekleri dahil) konaklama

Hariç Hizmetler


  •     Kişisel Harcamalar    
  •     Öğlen yemekleri ve konaklama haricindeki diğer yemek ücretleri    
  •     Müze ve ören yeri giriş ücretleri (Müze kartı olan misafirlerimizin yanında getirmeleri tavsiye olunur, 65 yaş üzeri misafirlerimiz Kültür Bakanlığına bağlı müze ve ören yerlerine ücretsiz girmektedir    
Yorum Yaz x

Lutfen Dikkat Edin : Eklenen inceleme silinemez veya guncellenemez