MASALSI KAPADOKYA TURU
Marmaris - Fethiye
20-22.06.2024

Açıklama

Muhteşem manzaralar, peri bacaları, vadiler, kanyonlar, balon turları, yeraltı şehirleri ve daha fazlası…Kapadokya'yı görmenin zamanı geldi diyorsanız, sizi bu masalsı güzellikleri doyasıya keşfetmeye davet ediyoruz. Her dönem ayrı güzelliği olan Kapadokya, görsel şöleniyle ziyaretçilerini büyülüyor. Tarihi kültürel birkimi ve olağanüstü doğal güzellikleri yerinde görmek isteyen misafirlerimizi turumuza bekliyoruz.

TUR PROGRAMI

1. GÜN: BULUŞMA-KAPADOKYA YOLCULUK

Siz değerli misafirlerimiz ile 19 Haziran -Çarşamba / 12 Temmuz-Cuma/ 29 Ağustos-Perşembe akşam saat 21:00’da Eşref Girginç Parkı’nda (LC Waikiki karşısı) buluşuyor ve masalsı diyar Kapadokya’ya doğru yola çıkıyoruz.

2. GÜN: IHLARA VADİSİ-KAYMAKLI YERALTI ŞEHRİ-ASMALI KONAK-TURASAN-OTEL KONAKLAMA

Yol üzeri vereceğimiz molalar sonrasında sabah saatlerinde masalsı diyar Kapadokya’ya ulaşıyoruz. Ziyaretlerimize bu güzel bölgenin en önemli doğal güzelliklerinden biri olan Ihlara Vadisi gezisi ile başlıyoruz. Müthiş doğası, vadi içine oyulmuş kiliseleri ve Melendiz Çayı’nın büyüleyici görüntüsüyle Ihlara Vadisi doğa ile içiçe olacağımız anlar vadediyor. Kapadokya bölgesinin en popüler yürüyüş parkurlarından olan vadideki yürüyüşümüz güzelliğiyle gözlerimize, bol oksijeniyle de ciğerlerimize bir bayram havası yaşatıyor. Bu keyiflli anların ardından, Kapadokya’nın en meşhur yeraltı şehirlerinden olan ve 1984 yılından bu yana UNESCO Dünya Kültür Mirasları Listesinde bulunan Kaymaklı Yeraltı Şehri’ni ziyaret ediyoruz. Uzun galeriler ve karmaşık tünellerle birbirlerine bağlanan odaları, mutfak ve erzak depoları, havalandırma bacaları, su kuyuları ve kilisesiyle adının hakkını veriyor Kaymakli Yeralti Şehri. Rehberimizden yeraltı şehirleri ile ilgili değerli bilgileri aldıktan sonra, Ürgüp'te, çekilen diziler sonrası meşhur olan Asmalı Konağı ziyaret ediyoruz. Bu gezi ile ziayretlerimizi tamamlamış oluyor ve otelimize hareket ediyoruz. Akşamüstü Kapadokya’daki otelimize varıyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizdedir. (NEVŞEHİR KONAKLAMA)- 5* SUHAN CAPPADOCIA HOTEL&SPA

3. GÜN:OPSİYONEL BALON TURU – GÖREME AÇIKHAVA MÜZESİ-AŞK VADİSİ-UÇHİSAR-GÜVERCİNLİK VADİSİ-AVANOS ÇÖMLEK ATÖLYESİ-PAŞABAĞI PERİBACALARI-OTEL

Vadilerin ve Peribacaları’nın eşsiz güzelliklerini bulutların üzerinden izleyerek güneşin doğuşunu kucaklamak isteyen misafirlerimiz, sabah erken saatte opsiyonel olan Balon turuna katılabilirler. Kahvaltı sonrası bölgeyi keşfetmeye başlıyoruz. Yaşamın peri bacaları ile iç içe sürdüğü Kapadokya bölgesinin en güzel korunmuş kiliselerinin bulunduğu yer olan Göreme Açıkhava Müzesi ilk ziyaret yerimiz olacak. Kaya içine oyulmuş manastırları, freskli kiliseleri, yemekhaneleri ve yaşam alanlarıyla tarihte bir yolculuk yapıyoruz. Günümüzün en önemli ziyaretlerinden biri olan bu açık hava müzesinde rehberimizden değerli bilgiler aldıktan sonar Kapadokya’nın eşsiz manzaralarına şahit olmak üzere Aşk Vadisi, Uçhisar ve Güvercinlik Vadisi ziyaretlerimizi gerçekleştiriyoruz. Bölgeyi özel hale getiren oluşumlar olan peri bacalarının farklı şekillerini göreceğiniz bu ziyaretlerde geziye dair en güzel fotoğraf karelerini yakalıyor ve bu ambiansı doyasıya yaşıyoruz. Hayal gücünüzün sınırlarını zorlayacağınız tarzda doğal oluşumları gözlemledikten sonra binlerce yıldır Kızılırmak nehri sayesinde çömlek üretiminin merkezi olmuş Avanos’taki çömlek atölyesinde, çömlek yapımında maharetlerinizi sergileme imkanını sizlere veriyoruz. Bu eğitici ve keyifli ziyaretimizin ardından, günün sonunda aklınızda yine peri bacalarının güzelliğinin kalması amacı ile bir başka görsel şölen sunan Paşabağı Peri Bacaları ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Gün batımına yakın burada da güzel fotoğraf kareleri yakalamaya çalışıyor ve bu şekilde güzel günümüzü sonlandırıyoruz. Akşam yemeği ve istirahat Nevşehir otelimizdedir. (NEVŞEHİR KONAKLAMA)- 5* SUHAN CAPPADOCIA HOTEL&SPA

4. GÜN: KONYA TROPİKAL KELEBEK BAHÇESİ – SİLLE KÖYÜ-MARMARİS DÖNÜŞ YOLCULUĞU

Sabah kahvaltısı sonrası masalsı Kapadokya gezimizin son gününde otelimizden ayrılıyoruz. Bir zamanlar Anadolu’da felsefenin, tasavvufun ve tarihin başkentliğini yapan Konya’ya ulaştıktan sonra Konya Tropikal Kelebek Bahçesi’ni ziyaret ediyoruz. Kelebek uzak doğuda gençliği ve dinamizmi simgeler. Eski Yunan'da ise ruhun beden üzerindeki etkisini ve bu etkinin yarattığı büyük değişimleri simgeler. Kadim bilgelikte Kelebek, direkt ruhun sembolüdür, ruhun özgürlüğünü, hafifliğini ve zarafetini simgeler. Bu naif canlının 60 kadar farklı türünün sergilendiği, oldukça geniş bir alana yayılmış bu özel tropik bahçede keyifli dakikalar sizleri bekliyor olacak. Avrupa’nın en büyük kelebek uçuş alanına sahip bu bahçede aynı zamanda 195 farklı türde bitki de bulunmaktadır. Doğal ortamında kelebekleri gözlemleyeceğimiz bu keyifli ziyaretimiz sonrasında Konya’nın gezilecek önemli yerlerinden bir başkası olan Sille Köyü’nü görüyoruz. Bir dönem Rumlar ile Türkler ’in birlikte yaşadığı bu bölgede göreceğimiz yerler, eski Sille Evleri ve sokakları, çok iyi korunmuş ve restorasyon geçirmiş olan Aya Elena Kilisesi olacaktır. Bu ziyaretlerimizi de tamamladıktan sonra Marmaris’e dönüş yoluna geçiyoruz. Afyon üzeri yolculuğumuza devam ederek akşam saatlerinde Marmaris’e ulaşıyoruz. Bu masalsı tatilin ardından, sizlerle buluştuğumuz noktalarda, başka maceralarda görüşmek dileğiyle vedalaşıyoruz.

GENEL ŞARTLAR

**Çocuk indirimleri, iki yetişkin ile birlikte konaklama durumunda geçerli olmaktadır.

**Otobüste oturma düzeni koltuk numaraları ile belirlenmektedir, ilk ödeme sonrasında koltuk numarası otomatik olarak atanmaktadır. Koltuk numarası ile ilgili bir hassasiyetiniz var ise lütfen iletişime geçiniz.

**Rehberimiz, hava, yol koşulları gibi gezinin seyrini etkileyebilecek durumları göz önünde bulundurarak, tüm ziyaretleri gerçekleştirmek koşuluyla programda ve güzergâhlarda değişiklik yapma hakkına sahiptir.

**Fiziki koşulların bir ziyaretin gerçekleşmesini imkânsız hale getirmesi durumunda (yol, hava durumu, doğal afet v.b.) bu ziyaretin gerçekleşmemesi sebebi ile acentemiz sorumlu tutulamaz.

**Çocuk indirimleri 2 yetişkinle birlikte konaklama durumnda geçerli olmaktadır.

**Verilen fiyatlar 10 Mart 2024 tarihine kadar geçerli olan erken rezervasyon dönemi fiyatlarıdır. İlk rezervasyon esnasında 2000,00 TL kaparo ödemesi ile ön kayıt yaptırıp bu fiyatlardan yararlanabilirsiniz.

EKSTRA TURLAR

*Balon turları, tur programlarının içerisine dahil edilmemektedir ve opsiyonel olarak sunulmaktadır. Rehberimiz yolculuk sırasında balon turu ile ilgili detaylı bilgi vermekte ve en güvenilir tedarikçiler ile yapabileceğiniz tur için seçenekleri size iletmektedir.

*Kapadokya’da yapılan meşhur Türk Gece’leri ile ilgili, yine tur sırasında rehberimiz tarafından bilgilendirme yapılmakta ve talebe bağlı olarak organize edilmektedir.

İlke ve şartlar

**Çocuk indirimleri 2 yetişkinle birlikte konaklama durumnda geçerli olmaktadır. **Verilen fiyatlar 10 Mart 2024 tarihine kadar geçerli olan erken rezervasyon dönemi fiyatlarıdır. İlk rezervasyon esnasında 2000,00 TL kaparo ödemesi ile ön kayıt yaptırıp bu fiyatlardan yararlanabilirsiniz.


Ödeme Seçenekleri

Kredi Kartı -

Gün : 3 | Gece : 3


Dahil Hizmetler


  • Seyahat sigortası
  • Komforlu araçlar ile ulaşım
  • Turizm Bakanlığından, kokartlı Koral Turizm rehberlik hizmeti
  • Araç içi ikramlar
  • 5* Suhan Cappadocia Hotel & Spa otelde, 2 gece yarım pansiyon konaklama (açık büfe sabah kahvaltısı ve akşam yemekleri)

Hariç Hizmetler


  •     Öğlen yemekleri ve konaklama haricindeki diğer yemek ücretleri    
  •     Müze ve ören yeri giriş ücretleri (Müze kartı olan misafirlerimizin yanında getirmeleri tavsiye olunur, 65 yaş üzeri misafirlerimiz Kültür Bakanlığına bağlı müze ve ören yerlerine ücretsiz girmektedir    
  •     Kişisel harcamalar ( telefon, mini bar, vs )    
Yorum Yaz x

Lutfen Dikkat Edin : Eklenen inceleme silinemez veya guncellenemez