DENİZLİ-PAMUKKALE-AFRODISIAS KÜLTÜR VE TERMAL TURU
Marmaris - Fethiye
27-28.04.2024

Açıklama

5*PAM THERMAL HOTEL KONAKLAMALI

Tarih ve kültür gezilerini seven siz değerli misafirlerimize doğal güzellikler ile birleşen özel bir program hazırladık. Aşk ve güzellik tanrıçası Afrodit’e adanmış antik kentimiz Afrodisias, Unesco Dünya Kültür mirasları listesinde bulunan doğa harikamız Pamukkale ve beraberinde Hierapolis Antik kenti gezileri ile tarihte bir yolculuğa çıkıyor ve Bağbaşı yaylası gibi ziyaretlerle de doğada huzur buluyoruz. Bu özel hafta sonuna Karacasu Pidesi, Denizli Kebabı gibi yöresel lezzetleri de ekleyerek sizlere güzel anılar biriktirme fırsatını, 5* Pam Thermal otelde konaklama konforu ile birlikte sunuyoruz.

TUR PROGRAMI

1.GÜN: MARMARİS-DENİZLİ YOLCULUK-AFRODISIAS ANTİK KENTİ-YÖRESEL LEZZETLER-OTEL

Siz değerli misafirlerimiz ile saat 07:00 de Eşref Girginç Parkında (LC Waikiki karşısı) buluşuyoruz ve güzel hafta sonumuza başlıyoruz. Kale Soyluer Tesislerinde vereceğimiz serbest kahvaltı molası sonrasında keyifli ziyaretlerimize başlıyoruz. Dünyaca ünlü fotoğraf sanatçısı Ara Güler’in tesadüfen keşfettiği Aşk ve Güzellik Tanrıçası Afrodit’e adanmış ve adına yakışır şekilde planlanmış, bu sene de UNESCO DÜNYA MİRASI Listesi’ne girme hakkı elde etmiş Afrodisias Antik şehrini geziyoruz. Aracımızı otoparka park ettikten sonra Geyre Vakfına ait Çek Çek’ler ile ören yerine giriyoruz. Tetrapylon denilen kapısından geçtikten sonra, dünyanın en büyük Stadyumlarından birini görüyoruz, şehir meclisi binası Bouluterion, Amfi Tiyatrosu, Roma Hamamı, İmparatorlara adanmış Sebasteion ve zengin Afrodisias Müzesini geziyoruz.  Sonrasında öğlen yemeğini yemek üzere Karacasu’ya gidiyoruz. Karacasu’da yöresel lezzet olarak pide çeşitlerini deneyebilirsiniz. Sonrasında termal otelimizde termal suların keyfini çıkarmak 5* Pam Thermal otelimize geçiyoruz. Termal sularda hem günün yorgunluğunu atıyor hem de sağlıklı bir aktivite yapmış oluyoruz. Akşam yemeği ve sürpriz gece eğlencesi de otelimizde. (DENİZLİ KONAKLAMA) 5* Pam Thermal Hotel

2.GÜN: PAMUKKALE-HIERAPOLIS ANTİK KENTİ-LEZZET MOLASI-BAĞBAŞI YAYLASI KAHVE MOLASI-MARMARİS DÖNÜŞ

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası, çıkış işlemlerini tamamlıyoruz. UNESCO dünya mirası listesinde yer alan Pamukkale travertenlerine ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Dünyanın sekizinci harikası olarak adlandırılan, antik çağlardan beri çok önemli kültürlere ev sahipliği yapmış, şifalı kaplıcaları ile meşhur Pamukkale’yi rehberimizin anlatımları ile geziyoruz. Doğa ile tarihin enfes bir buluşması olan Pamukkale’de Hierapolis Antik Kenti’ni de geziyor ve o dönemde Hristiyanlığın Anadolu’ya yayılmasında önemli olan bir rolü olan bu antik kenti ile ilgili önemli bilgiler ediniyoruz. Burada ki gezimizi tamamladıktan sonra Rotamızı Denizli merkeze çeviriyoruz. Burada vereceğimiz serbest zamanda yöresel lezzetlerden olan Denizli Kebabı’nı deneyebilirsiniz. Serbest zaman sonrası tekrar aracımızda buluşuyor ve güzel hafta sonumuzu keyifli bir kahve molası ile sonlandırmak üzere Bağbaşı Yaylası Teleferik Tesisleri’ne geçiyoruz. Harika manzaralar eşliğinde, teleferikle zirveye çıkıyor ve güzel Denizli manzarası eşliğinde çay-kahve keyfi yapıyoruz. Bu ziyaretimizi de tamamladıktan sonra Marmaris’e dönüş yoluna geçiyoruz. Rutin hayatımızdan iki günlüğüne uzaklaşmış olmanın huzuru ile yolculuğumuzu tamamlıyor ve sizlerle buluşmuş olduğumuz noktalarda, başka gezilerde görüşmek dileği ile vedalaşıyoruz.

GENEL ŞARTLAR

**Çocuk indirimleri, iki yetişkin ile birlikte konaklama durumunda geçerli olmaktadır.

**Otobüste oturma düzeni koltuk numaraları ile belirlenmektedir, ilk ödeme sonrasında koltuk numarası otomatik olarak atanmaktadır. Koltuk numarası ile ilgili bir hassasiyetiniz var ise lütfen iletişime geçiniz.

**Rehberimiz, hava, yol koşulları gibi gezinin seyrini etkileyebilecek durumları göz önünde bulundurarak, tüm ziyaretleri gerçekleştirmek koşuluyla programda ve güzergâhlarda değişiklik yapma hakkına sahiptir.

**Fiziki koşulların bir ziyaretin gerçekleşmesini imkânsız hale getirmesi durumunda (yol, hava durumu, doğal afet v.b.) bu ziyaretin gerçekleşmemesi sebebi ile acentemiz sorumlu tutulamaz.

**Çocuk indirimleri, iki yetişkin ile birlikte konaklama durumunda geçerli olmaktadır.

**Verilen fiyatlar 01 Mart 2024 tarihine kadar geçerli olan erken rezervasyon dönemi fiyatlarıdır. İlk rezervasyon esnasında 2000,00 TL kaparo ödemesi ile ön kayıt yaptırıp bu fiyatlardan yararlanabilirsiniz.

İlke ve şartlar

**Çocuk indirimleri, iki yetişkin ile birlikte konaklama durumunda geçerli olmaktadır. **Verilen fiyatlar 01 Mart 2024 tarihine kadar geçerli olan erken rezervasyon dönemi fiyatlarıdır. İlk rezervasyon esnasında 2000,00 TL kaparo ödemesi ile ön kayıt yaptırıp bu fiyatlardan yararlanabilirsiniz.


Ödeme Seçenekleri

Kredi Kartı -

Gün : 2 | Gece : 1


Dahil Hizmetler


  • Seyahat sigortası
  • Komforlu araçlar ile ulaşım
  • Turizm Bakanlığından, kokartlı Koral Turizm rehberlik hizmeti
  • Tecrübeli şoför eşliğinde ulaşım hizmeti
  • Araç içi ikramlar
  • 5 yıldız Denizli Pam Thermal Hotel’de yarım pansiyon konaklama (sabah kahvaltısı ve akşam yemeği dâhil)

Hariç Hizmetler


  •     Kişisel Harcamalar    
  •     Ören yeri giriş ücretleri (Müze kartı olan misafirlerimizin yanlarında getirmeleri tavsiye olunur)    
  •     Öğlen yemekleri ve otel konaklaması harici yemek ücretleri    
  •     Bağbaşı yaylası teleferik ücreti (25,00 TL)    
Yorum Yaz x

Lutfen Dikkat Edin : Eklenen inceleme silinemez veya guncellenemez