SAKLIKENT & FETHİYE TURU
Marmaris
23.04.2024 (Salı-Tuesday)

Açıklama

SAKLIKENT-PASPATUR-KAYAKÖY-ŞEHİT FETHİ BEY PARKI

Bu keyifli günübirlik gezide hem doğa güzelliklerine, hem de kültürel değerlerimize odaklanıyoruz. Bununla birlikte serbest zamanda da kendi keşiflerinizi yapma ve güzel vakit geçirme imkânı sunuyoruz. Fethiye ziyaretleri kapsamında 5000 yıllık hüzünlü geçmişi ile Kayaköy’ü rehberimizin anlatımları eşliğinde geziyor ve 2018 yılında Fethiye’ye kazandırılan hem yetişkinlere hem de çocuklara eğlence sunan muhteşem bir park olan Şehit Fethi Bey parkı gezisi ile turumuzu tamamlıyoruz.

TUR PROGRAMI

Sabah saat 07:00 ‘da Eşref Girginç Parkı'nda buluşma ve hareket. Akçapınar totçusunda verilen serbest kahvaltı molamızın ardından Saklıkent’e yolculuğumuza devam ediyoruz. Yol üzerinde Katrancı Manzara bölgesinde en güzel grup fotoğraflarımızı çekip, güne devam ediyoruz.

İLK DURAK SAKLIKENT : Saklıkent hiç şüphesiz bu bölgeye gelip de, mutlaka görülmesi gereken yerlerden biridir. Türkiye’nin en uzun kanyonlarından biri olarak bilinen Saklıkent 18 km. uzunluğunda ve 200 metre yüksekliğindedir. Rivayetlere göre bölgede çobanlık yapan birinin keçisini kaçırması sonucu keşfedilen Saklıkent’te yapılabilecek aktiviteler arasında tracking, rafting ve son dönemlerin eğlenceli aktivitesi zipline seçenekler arasındadır. Yılda ortalama 250 bin turisti ağırlayan bu doğa harikası bölgede keyifli saatler sizleri bekliyor olacak.

FETHİYE PASPATUR:  ‘Eski Kent’ anlamına gelen ismiyle her yıl binlerce turistin durak noktası olan Paspatur çarşısı bir sonraki ziyaret noktamız olacaktır. Çarşıya ilk girdiğinizde en dikkat çekici yapılar, ahşap cumbalı otantik evler olacaktır. Çarşıda vereceğimiz serbest zamanda öğlen yemeğinizi yiyebilir hediyelik eşya, deri, kuyum gibi birçok mağazayı gezebilir, dilerseniz alışveriş yapabilirsiniz.

FETHİYE KAYAKÖY: Saklıkent ziyaretimiz sonrasında Kayaköy’e hareket ediyoruz. 5000 yıllık geçmişe sahip Rumca adı Levissi olan hayalet köyün hazin öyküsünü dinleyecek, yaklaşık 3500 konut, 2 kilise, 9 şapeli olan köyü rehberimizle gezeceğiz.

ŞEHİT FETHİ BEY PARKI : Günümüz keyifli bir ziyaret ile sonlandırmak adına, Fethiye’ye 2018 yılında kazandırılan ve sahil bandını keyifli bir hale getiren bir proje olan Şehit Fethi Bey Parkı’na geçiyoruz. Hem yetişkinler hem de çocuklara eğlence sunan bu keyifli parkta birçok park, kafeler ve yürüyüş yolları bulunmaktadır. Parkta kısa bir çay-kahve molası ve serbest zaman sonrası aracımızda buluşup Marmaris’e dönüş yoluna geçiyoruz. Marmaris’te sizlerle buluşmuş olduğumuz noktalarda, başka gezilerde görüşmek dileğiyle vedalaşıyoruz.

NOT                : Kültür Bakanlığına bağlı ören yerlerine 65 yaş üzeri ve öğretmen / öğrenci misafirlerimiz ücretsiz girebilmektedir.

**Günübirlik turlarımızda koltuk numarası uygulamasına geçilmiştir. Otobüste oturma düzeni koltuk numaraları ile belirlenmektedir. Koltuk numarası ataması, ödemenizi yaptıktan sonra gerçekleşmektedir. Bu konuda bir hassasiyetiniz var ise lütfen iletişime geçiniz.

İlke ve şartlar

NOT                : Kültür Bakanlığına bağlı ören yerlerine 65 yaş üzeri ve öğretmen / öğrenci misafirlerimiz ücretsiz girebilmektedir. **Günübirlik turlarımızda koltuk numarası uygulamasına geçilmiştir. Otobüste oturma düzeni koltuk numaraları ile belirlenmektedir. Koltuk numarası ataması, ödemenizi yaptıktan sonra gerçekleşmektedir. Bu konuda bir hassasiyetiniz var ise lütfen iletişime geçiniz.


Ödeme Seçenekleri

Kredi Kartı -

Gün : 1 | Gece : 0


Dahil Hizmetler


  • Komforlu araçlar ile ulaşım
  • Turizm Bakanlığından, kokartlı Koral Turizm rehberlik hizmeti
  • Tecrübeli şoför eşliğinde ulaşım hizmeti
  • Program dahilinde yer alan ziyaretler
  • Araç içi ikramlar

Hariç Hizmetler


  •     Kişisel Harcamalar    
  •     Yemek Ücretleri    
  •     Müze ve ören yeri giriş ücretleri (Müze kartı olan misafirlerimizin yanında getirmeleri tavsiye olunur, 65 yaş üzeri misafirlerimiz Kültür Bakanlığına bağlı müze ve ören yerlerine ücretsiz girmektedir    
Yorum Yaz x

Lutfen Dikkat Edin : Eklenen inceleme silinemez veya guncellenemez