whatsapp
SÖMESTR İSTANBUL KÜLTÜR TURU
Marmaris - Fethiye
22-25 Ocak 2020 (3 Gece-4 Gün)

Açıklama

Eğer Dünya tek bir devletten ibaret olsaydı, başkenti İstanbul olurdu…

Napoleon Bonaparte

Üç Büyük medeniyete başkentlik yapmış, büyüleyici, baş döndürücü, göz kamaştırıcı. İstanbul... Şarkılara, şiirlere, romanlara konu olmuş bir kültür ve tarih mozaiği... Dünyada eşi benzeri bulunmayan ve Avrupa ile Asya kıtaları üzerinde tarihi ve kültürel dokusuyla göz kamaştıran camiler, saraylar, parklar ve köşkler şehri İstanbul'u keşfetmek çok heyecanlı ve eğlenceli olacaktır.

TUR PROGRAMI

1.Gün:MARMARİS-İSTANBUL YOLCULUK-YEŞİL CAMİ-KOZAHAN-ULUCAMİ-İSTANBUL

Sabah saat 05:00’te siz değerli misafirlerimiz ile önceden belirlediğimiz buluşma yerinde rehberimiz ile buluşuyor ve Bursa’ya doğru hareket ediyoruz. Yolda bir kahvaltı molası veriyoruz(extra). Öğleden sonra Bursa’ya varıyor ve Osmanlı Devleti’nin meclisi olarak da kullanılmış olan Yeşil Camii’yi geziyoruz, taç kapısındaki hat sanatı ve Erken Dönem Osmanlı Mimarisini görüyoruz. Sonra turkuaz renkli çinilerle süslenmiş Çelebi Sultan Mehmet tarafından yaptırılmış Yeşil Türbe’yi geziyoruz.  Sonrasında yine aynı dönem 20 kubbeli en geniş Osmanlı Camii’si olan Bursa Ulu Camii’ni geziyor ve Koza Han’da serbest zaman veriyoruz.Akşam yemeği Bursa’da olacaktır.(extra) Ardından İstanbul’daki otelimize hareket ediyor ve otelimize giriş yapıyoruz. (İSTANBUL KONAKLAMA)

2.Gün: SULTAN AHMET-HİPODROM-TOPKAPI-AYA SOFYA-MISIR ÇARŞISI

Sabah saat 08:30’da otelde alacağımız kahvaltının ardından Tarihi Yarımada’yı geziyoruz. Otobüsümüz bizi Sultan Ahmet Meydanı’nda indiriyor ve rehberimiz eşliğinde At Meydanı( Hipodrom), 20 bin çini ile süslenmiş altı minareli İstanbul’un simgelerinden biri, tüm dünyanın hayran olduğu batılıların Mavi Camii diye bildikleri Sultan Ahmet Camii’ni geziyoruz. Sonra ise en güzel bahçeleriyle Hazine odası ve Kutsal Emanetler Hazinesi’yle Türkiye’nin en kıymetli müzesi olan Topkapı Sarayını geziyoruz. Ardından öğlen yemeği yemek için gezimize tatlı bir ara veriyoruz. Öğlen yemeğinden sonra 1500 yıllık ihtişamı, duvarlarındaki mozaikleri ve rengarenk mermerleri ile Aya Sofya’yı geziyoruz. En son Mısır çarşısında serbest zaman veriyoruz ve serbest akşam yemeği molası sonrası otelimize dönüyoruz. (İSTANBUL KONAKLAMA)

3.Gün: KAPALI ÇARŞI -SÜLEYMANİYE – BOĞAZ TURU – GALATA KULESİ- İSTİKLAL CADDESİ

Gezimizin 3. Gününde İstanbul’da serbest gün geçirmek isteyen misafirlerimizi de düşünerek, sizlere 2 seçenek sunuyoruz. İsterseniz tam gün serbest zamanda , kendinize bir program yapabilir veya arkadaşlarınız ile görüşebilirsiniz. 2. Seçenek olarak da düzenlenecek olan aşağıdaki programımıza dahil olabilirsiniz :

Sabah saat 08:30’da otelde alacağımız kahvaltının ardından otobüsümüz ile Kapalı Çarşı’ya gidiyoruz 1 saatlik serbest zamanın ardından Süleymaniye Külliyesi’ne gidiyoruz, eğer hava şartları uygun olur ise bugünkü turu yürüyerek gerçekleştireceğiz. Yürüyerek Eminönü’ne yürüyüp Tarihi Balık-ekmek’çilerde öğlen yemeğimizi yedikten sonra, Boğaz Turu yapacağımız tekneye biniyoruz. Boğaz turunda Köprüleri, Yalıları gördükten sonra Karaköy’de iniyor ve Galata Kulesi’ne doğru yürüyoruz. Galata Kulesinin ardından İstiklal Caddesinde yürüyüş turu yapıyoruz ve serbest zaman veriyoruz. Serbest akşam yemeği molası sonrası otelimize geri dönüyoruz. (İSTANBUL KONAKLAMA)

4.Gün : DOLMABAHÇE SARAYI – ÇAMLICA TEPESİ – MARMARİS’E DÖNÜŞ

Sabah saat 08:30 da otelimizde alacağımız kahvaltının ardından çıkış işlemimizi yapıyor ve saat 09:00’da Dolmabahçe Sarayı’ını ziyaret ediyoruz. Not: Dolmabahçe Sarayı Müzesi rezervasyonlu olup verilen rezervasyon saatine riayet edilmesi gerekmektedir. Son Dönem Osmanlı Mimarisi ve Avrupai mimari ile Ermeni Balyan Ailesi tarafından işçiliği ve mimarisi projelendirilmiş yapımı 13 yıl sürmüş en son Büyük Önder Atatürk’ün ikamet ettiği ve vefat ettiği yerdir. 4.5 ton ağırlığında İngiliz yapımı kristal avizenin süslediği 4bin metrekarelik Muayede salonuyla büyüleneceğiniz bu sarayı ziyaret ettikten sonra Çamlıca tepesine gidiyoruz ve muhteşem boğaz manzarasını tepeden seyretmek üzere Çamlıca Tepesine gidiyoruz. burada vereceğimiz kahve molasının ardından Marmaris’e doğru hareket ediyoruz. Tahmini gece 24:00 da Marmaris’e ulaşıyoruz ve siz değerli misafirlerimizle bir sonraki turlarda görüşmek dileği ile buluşma yerimizde vedalaşıyoruz.

İlke ve şartlar

Sabah saat 05:00’te siz değerli misafirlerimiz ile önceden belirlediğimiz buluşma yerinde rehberimiz ile buluşuyor ve Bursa’ya doğru hareket ediyoruz


Ödeme Seçenekleri

Kredi Kartı -

Günler : 4 | Gece : 3


Dahil Hizmetler


  • Konforlu araçlar ile seyahat hizmeti
  • Zorunlu seyahat sigortası
  • Kokartlı rehberlik hizmeti
  • 4 yıldız Black Bird Hotel’de oda-kahvaltı konaklama
  • Tur programında belirtilen müzelere giriş biletleri
  • Boğaz Turu

Hariç Hizmetler


  •     Kişisel harcamalar    
  •     Otel ekstraları (mini bar, spa v.s.)    
  •     Otel konaklama konsepti haricindeki yemek ücretleri    
Yorum Yaz x

Lutfen Dikkat Edin : Eklenen inceleme silinemez veya guncellenemez0 İncelemeler


0 /10

Tur Tarihini Seçiniz