EFES ANTİK KENTİ GECE TURU
Marmaris
03.08.2024 (Cumartesi-Saturday)

Açıklama

BÜYÜLEYİCİ ATMOSFERİYLE

Gece Efes turu, ziyaretçilere antik kentin büyüleyici güzelliğini bambaşka bir perspektiften görme şansı sunuyor. Akşam saatlerinde aydınlatılan antik kent, görkemli yapılarıyla adeta canlanan ve yüzyıllar öncesine götüren bir atmosfer yaratıyor. Gezginler, , Celsus Kütüphanesi ve Antik Tiyatro gibi ikonik yapıları gece ışıklarında izleme fırsatı buluyor.

Efes'in gece turları, tarihi ve doğal güzelliklerin en üst düzeyde deneyimlenebileceği eşsiz bir fırsat. Antik kentin ihtişamlı yapılarının gece ışıklarıyla aydınlanması, ziyaretçilere görsel bir şölen sunarken, bölgenin sakin ve huzurlu atmosferi de unutulmaz anılar biriktirmenizi sağlıyor.

TUR PROGRAMI

Saat 11:00 ’da siz değerli misafirlerimizle buluşup İzmir’in Selçuk ilçesine doğru hareket ediyoruz. Yol üzeri Köfteci Enişte’de vereceğimiz keyifli öğle yemeği molamızım ardından Efes Arkeoloji Müzesi’ne ulaşıyoruz.

Efes Müzesi ziyaretimizi tamamladıktan sonra, Şirince’ye doğru hareket ediyoruz. Tarihinin yanı sıra yemyeşil doğanın içerisinde modern köy hayatını da yaşatan Şirince’de hayata mola verdiğinizi hissedeceksiniz. Şirince, mimarisi ve sokakları ile dikkat çeken, meyveli şarapları ile ünlü bir köy olarak bilinir. Şirince ziyaretimizde, tertemiz havasını soluyarak, dar taş yollarında yürüyüş yaparken, birçok el yapımı hediyelik ürünün satıldığı küçük dükkânlardan alışveriş yapabilir ya da adım başı yer alan yerli üreticilerden meyveli şarap tadımı gerçekleştirebilirsiniz.

Şirince’deki ziyaretimizi tamamladıktan sonra, gün batımında Efes’e görkemli kalıntılar arasından giriş yapıyoruz. Efes Harabeleri, Meclis binası, Domitianus meydanı, Roma Hamamı, Celcius Kütüphanesi,  Mermer Cadde, 24.000 kapasiteli Büyük Tiyatro ve Arcadiane Caddesini görüyor ve rehberimizin değerli anlatımları ile antik kentin görülmesi gereken en önemli yerlerini birlikte geziyoruz.

Bu gece Efes turu, antik kentin büyülü atmosferini gece ışıkları altında keşfetme fırsatı sunarak, unutulmaz bir deneyim yaşatıyor. Tarihi yapılar, gece ışıklandırmasıyla adeta yeniden hayat buluyor ve bu tarihi mirası farklı bir perspektiften görme şansı sunuyor.

Geri dönüş yolculuğumuza başlarken, telefonlarımızda paylaşmaya doyamayacağımız fotoğraf kareleri ve harika anılarla dolu bir turu geride bırakıyoruz.

Sizleri aldığımız noktalarda bırakıyor ve Bir sonraki turumuzda görüşmek üzere, Efes’in büyülü gecesini hafızalarımıza kazıyoruz.

NOT: Efes Antik Kenti giriş ücreti 700,00 TL ‘dir, müze kartı olan misafirlerimizin kartlarını yanlarına almaları tavsiye edilir. Müze kart çıkartma bedeli 60,00 TL olup, 1 sene geçerliliği olmaktadır. 65 yaş üstü ve öğrenci olan misafirlerimiz ücretsiz giriş yapabilmektedir.

**Günübirlik turlarımızda koltuk numarası uygulamasına geçilmiştir. Otobüste oturma düzeni koltuk numaraları ile belirlenmektedir. Rezervasyonunuzu yaptırdıktan sonra koltuk numarası atanmakta olup, ödemeye istinaden bu numara kesinleşmektedir.

İlke ve şartlar

NOT: Efes Antik Kenti giriş ücreti 700,00 TL ‘dir, müze kartı olan misafirlerimizin kartlarını yanlarına almaları tavsiye edilir. Müze kart çıkartma bedeli 60,00 TL olup, 1 sene geçerliliği olmaktadır. 65 yaş üstü ve öğrenci olan misafirlerimiz ücretsiz giriş yapabilmektedir.


Ödeme Seçenekleri

Kredi Kartı -

Gün : 1 | Gece : 0


Dahil Hizmetler


  • Komforlu araçlar ile ulaşım
  • Turizm Bakanlığından, kokartlı Koral Turizm rehberlik hizmeti
  • Program dahilinde yer alan ziyaretler
  • Köfteci Enişte ‘de öğle yemeği (Köfte /Çöp Şiş seçenekleri + Salata+ Ayran)

Hariç Hizmetler


  •     Müze - ören yeri giriş ücretleri    
  •     Kişisel Harcamalar    
  •     Öğlen yemeği harici yemek ücretleri    
Yorum Yaz x

Lutfen Dikkat Edin : Eklenen inceleme silinemez veya guncellenemez