IŞIKLI GÖL-DENİZLİ TURU
Marmaris - Fethiye
06-07.07.2024

Açıklama

NİLÜFER ÇİÇEĞİ SEZONU

Mis kokular içerisinde görsel bir şölen…Nilüfer çiçekleri ve Işıklı göl, bir doğa harikası Pamukkale ve Hierapolis Antik Kenti…

Alışılmışın dışını çıkarak sizlerle yeni keşiflere çıkıyoruz. Yeşille mavinin buluştuğu eşsiz doğası ve huzur veren manzarasıyla rotamızı Denizli’nin Çivril ilçesinde bulunan Işıklı Gölü’ne çeviriyoruz. Lotus adıyla da bilinen ve sonsuz yaşamın simgesi olarak kabul edilen Nilüfer Çiçeği ile kaplı bu gölde, hayatınız boyunca görsel hafızanızda yer edecek bir tekne gezintisi yapıyoruz. Pamukkale travertenleri ve Buldan ziyaretleri ile zenginleşen programımızda 5 yıldız Pam Thermal otelde konaklıyoruz.

1.GÜN: MARMARİS ÇIKIŞ- IŞIKLI GÖL-KAKLIK MAĞARASI-OTEL

Sabah saat 06:00’da siz değerli misafirlerimiz ile Eşref Girginç Parkı’nda (LC Waikiki karşısı) buluşuyor ve Çivril’e doğru hareket ediyoruz. Yol üzeri vereceğimiz serbest kahvaltı molası sonrası ilk durağımız olan Işıklı Göle hareket ediyoruz. Işıklı Gölde bizi bekleyen teknelerimize biniyor ve Nilüfer çiçekleri ile bezenmiş, bu doğa harikası gölde keyifli bir tekne gezisi yapıyoruz. Doğal sit alanı ilan edilen bölgede pek çok su kuşu ve ender görülen balık türlerine rastlamak da mümkün oluyor. Harika fotoğraflar çekme fırsatımızın olacağı gezimiz sonrasında Çivril merkeze hareket ediyoruz. Serbest öğle yemeğinin ardından rotamızı, Kaklık Mağarasına çeviriyoruz. Kaklık Mağarası damlataşı, sarkıtları ve dikitleriyle süslü olup Pamukkale Travertenlerine benzemektedir. Mağara içerisinde bol miktarda termal su bulunmaktadır. Berrak renksiz ve kükürt kokulu bu suyun, bazı cilt hastalıklarına iyi gelindiği bilinmektedir. Bu özel mağarayı gezdikten sonra ziyaretlerimizi bitiriyor ve termal otelimize geçiyoruz. Akşam yemeğimizi otelde alıyor ve istirahat ediyoruz. (DENİZLİ KONAKLAMA)-5 * Pam Thermal Hotel

2.GÜN: PAMUKKALE-HIERAPOLIS ANTİK KENTİ-LEZZET MOLASI-BAĞBAŞI YAYLASI KAHVE MOLASI-MARMARİS DÖNÜŞ

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası, çıkış işlemlerini tamamlıyoruz. UNESCO dünya mirası listesinde yer alan Pamukkale travertenlerine ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Dünyanın sekizinci harikası olarak adlandırılan, antik çağlardan beri çok önemli kültürlere ev sahipliği yapmış, şifalı kaplıcaları ile meşhur Pamukkale’yi rehberimizin anlatımları ile geziyoruz. Doğa ile tarihin enfes bir buluşması olan Pamukkale’de Hierapolis Antik Kenti’ni de geziyor ve o dönemde Hristiyanlığın Anadolu’ya yayılmasında önemli olan bir rolü olan bu antik kenti ile ilgili önemli bilgiler ediniyoruz. Burada ki gezimizi tamamladıktan sonra Rotamızı Denizli merkeze çeviriyoruz. Burada vereceğimiz serbest zamanda yöresel lezzetlerden olan Denizli Kebabı’nı deneyebilirsiniz. Serbest zaman sonrası tekrar aracımızda buluşuyor ve güzel hafta sonumuzu keyifli bir kahve molası ile sonlandırmak üzere Bağbaşı Yaylası Teleferik Tesisleri’ne geçiyoruz. Harika manzaralar eşliğinde, teleferikle zirveye çıkıyor ve güzel Denizli manzarası eşliğinde çay-kahve keyfi yapıyoruz. Bu ziyaretimizi de tamamladıktan sonra Marmaris’e dönüş yoluna geçiyoruz. Rutin hayatımızdan iki günlüğüne uzaklaşmış olmanın huzuru ile yolculuğumuzu tamamlıyor ve sizlerle buluşmuş olduğumuz noktalarda, başka gezilerde görüşmek dileği ile vedalaşıyoruz.

BİLGİLENDİRME NOTU: Işıklı göl tekneleri için sezon fiyatı henüz açıklanmadı. 2023 yılı ücreti kişi başı 100,00 -200,00 TL arasında gerçekleşti.

GENEL ŞARTLAR

**Çocuk indirimleri, iki yetişkin ile birlikte konaklama durumunda geçerli olmaktadır.

**Otobüste oturma düzeni koltuk numaraları ile belirlenmektedir, ilk ödeme sonrasında koltuk numarası otomatik olarak atanmaktadır. Koltuk numarası ile ilgili bir hassasiyetiniz var ise lütfen iletişime geçiniz.

**Rehberimiz, hava, yol koşulları gibi gezinin seyrini etkileyebilecek durumları göz önünde bulundurarak, tüm ziyaretleri gerçekleştirmek koşuluyla programda ve güzergâhlarda değişiklik yapma hakkına sahiptir.

**Fiziki koşulların bir ziyaretin gerçekleşmesini imkânsız hale getirmesi durumunda (yol, hava durumu, doğal afet vb.) bu ziyaretin gerçekleşmemesi sebebi ile acentemiz sorumlu tutulamaz.

**Çocuk indirimleri, iki yetişkin ile birlikte konaklama durumunda geçerli olmaktadır.

**Verilen fiyatlar 15 Nisan 2024 tarihine kadar geçerli olan erken rezervasyon dönemi fiyatlarıdır. İlk rezervasyon esnasında 1500,00 TL kaparo ödemesi ile ön kayıt yaptırıp bu fiyatlardan yararlanabilirsiniz.

İlke ve şartlar

**Fiziki koşulların bir ziyaretin gerçekleşmesini imkânsız hale getirmesi durumunda (yol, hava durumu, doğal afet vb.) bu ziyaretin gerçekleşmemesi sebebi ile acentemiz sorumlu tutulamaz. **Çocuk indirimleri, iki yetişkin ile birlikte konaklama durumunda geçerli olmaktadır. **Verilen fiyatlar 15 Nisan 2024 tarihine kadar geçerli olan erken rezervasyon dönemi fiyatlarıdır. İlk rezervasyon esnasında 1500,00 TL kaparo ödemesi ile ön kayıt yaptırıp bu fiyatlardan yararlanabilirsiniz.


Ödeme Seçenekleri

Kredi Kartı -

Gün : 2 | Gece : 1


Dahil Hizmetler


 • Seyahat sigortası
 • Komforlu araçlar ile ulaşım
 • 5 yıldızlı otelde yarım pansiyon konaklama (açık büfe sabah kahvaltısı ve akşam yemekleri)
 • Turizm Bakanlığından, kokartlı Koral Turizm rehberlik hizmeti
 • Tecrübeli şoför eşliğinde ulaşım hizmeti
 • Araç içi ikramlar

Hariç Hizmetler


 •     Öğlen yemekleri, otel konaklaması haricindeki yemek ücretleri ve içecekler    
 •     Müze ve ören yeri giriş ücretleri (Müze kartı olan misafirlerimizin yanında getirmeleri tavsiye olunur, 65 yaş üzeri misafirlerimiz Kültür Bakanlığına bağlı müze ve ören yerlerine ücretsiz girmektedir    
 •     Kişisel harcamalar ( telefon, mini bar, vs )    
 •     Işıklı göl tekne ücreti    
 •     Bağbaşı yaylası teleferik ücreti (25,00 TL)    
Yorum Yaz x

Lutfen Dikkat Edin : Eklenen inceleme silinemez veya guncellenemez