UÇAKLI MARDİN-GAP TURU
whatsapp
UÇAKLI MARDİN-GAP TURU
Marmaris - Fethiye
05- 10 Ekim 2020 (5 Gece, 6 Gun)

Açıklama

TARİHİN BAŞLADIĞI, MEDENİYETLERİN BEŞİĞİ VE İNANÇ MERKEZİ GİZEMLİ MEZOPOTAMYA

 

TUR PROGRAMI;

 

 1. GÜN ( 05 Ekim ) : İZMİR’DEN DİYARBAKIR’A UÇUŞ VE MARDİN GEZİSİ

Gece saat 00:00’da Eşref Girginç Parkı’nda buluşma yerimizde rehberimiz ve kaptanımızla buluşup İzmir Havalimanına 06:00 İzmir - Diyarbakır Sunexpress XQ9192 uçağına binmek üzere yola çıkıyoruz. Yaklaşık 2 saatlik bir uçuş sonrasında Diyarbakır'a varıyoruz ve bizi bekleyen aracımıza binip Mardin’e doğru yola çıkıyoruz. 12 bin yıllık tarihiyle; camileri, kiliseleri, manastırları ve özgün mimarisiyle tam bir açık hava müzesi olan Mardin, geçmişten günümüze bir çok inancın ve kültürün izlerini taşımaktadır. Sizleri ilk olarak Mezopotamya ovasına hakim, Eski Mardin’de yöresel bir kahvaltı mekanına götürüyoruz. Kendinizi bir zaman tünelinde veya bir sinema filminin içindeymişcesine hissedeceğiniz Mardin’in tarihi sokaklarını hayranlıkla dolaşarak tarihi Artuklu eserlerini, Ulu Camii’ni ve Zinciriye Medresesi’ni ziyaret edeceğiz. Tarihi çarşıda serbest zaman verdikten sonra sizleri kadim Süryani cemaatinin beşinci yüzyılda inşa edilen Süryani Ortodoks Patriklerinin ikamet yeri olan Deyr-ul Zaferan Manastırı’na götürüyoruz. Konaklama Mardin’de, akşam yemeği otelde alınacaktır.( MESAPOTAMIA GARDEN)

 

 1. GÜN ( 06 Ekim ) : MİDYAT – DARA ANTİK KENTİ

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra Midyat’a doğru yola çıkıyoruz. İlk olarak Meryem Ana Kilisesi’ni ziyaret ediyoruz. Sonrasında ise üzüm bağlarıyla tatlanmış, Süryani kültürüyle harmanlanmış iki bin yıldır inançlarını ve geleneklerini koruyan iki farklı dinin hoşgörü içerisinde kaynaşmasını göreceğimiz bu yerde öncelikle 5 bin yıllık bir sanat olan telkari sanatını görmek üzere Midyat merkeze geçiyoruz. Burada hem alışveriş yapma hem de telkari sanatı hakkında bilgi alma fırsatımız olacak. Öğlen yemeği molamızın ardından Mezopotamya’nın Efes’i olarak bilinen Dara Antik Kenti’ni ziyaret etmek için hareket ediyoruz. Dara Antik Kenti; M.Ö 300 yılında Persler tarafından kurulan şehir, İsmini Pers İmparatoru olan Darius’dan almış. Yolların kesiştiği bir noktada Kuzey Mezopotamya’nın sınır karakolu olmasının yansıra asırlarca ticaret ve din merkezi olmuş bir ören yeridir. Bu antik kenti gördükten sonra Mardin’deki otelimize geri dönüyoruz. Konaklama Mardin’de, akşam yemeği otelde alınacaktır. .( MESAPOTAMIA GARDEN)

 

 

 1. GÜN (07 Ekim ) : MARDİN-NEMRUT DAĞI – ŞANLIURFA

Sabah kahvaltısının ardından Mardin’deki otelimizden çıkış yapıyoruz ve dünyanın sekizinci harikası olarak bilinen Nemrut Dağı Milli Parkı’na doğru yola çıkıyoruz. 1987 yılında UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne alınan Nemrut Dağı; doğu ve batı medeniyetlerinin 2150 metre yükseklikte muhteşem bir piramitteki kesişme noktası olmakla beraber, yüksekliği on metreyi bulan büyüleyici heykelleriyle de göz kamaştırmaktadır. Rehber eşliğinde ziyaretimizi tamamladıktan sonra Urfa’nın sembollerinden Balıklıgöl’ü diğer adıyla Halil-Ür Rahman Gölünü ve Aynzeliha’yı ziyaret ediyor ve otelimize giriş yapıyoruz. Dileyen misafirlerimiz, akşam organize edilen Urfa Sıra Gecesine katılabilirler (ekstra) . Uzun geçen günün yorgunluğunu Mezopotamya ezgileri, halk türküleri ve oyunlara katılarak atabilir ve yörenin en meşhur yiyeceği olan bol acılı isotlu çiğ köftenin tadına varabilirsiniz. Konaklama Şanlıurfa’daki otelimizdedir.( EL –RUHA HOTEL)

 

 1. GÜN (08 Ekim ) : GÖBEKLİTEPE-HARRAN – HALFETİ – GAZİANTEP

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından otelden çıkış yapıyor ve tarihin başlangıç noktası olan olan GÖBEKLİTEPE’YE gidiyoruz. Ziyaretimizi tamamladıktan sonra, kerpiç ve çamurdan yapılmış kübik evleri ile ünlü, dünyanın ilk İslam Üniversitesinin kurulduğu, hala aşiretlerin geleneklerini sürdürdüğü uçsuz bucaksız Harran Ovası’nda Harran Kültür Evi ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Muhteşem manzaraların tadını çıkardıktan sonra yolumuzun üzerinde, ‘Kara Gül’ü ile meşhur Halfeti ilçesine uğruyoruz. Dünya’da bir tek bu bölgede yetişen kara gülün ilkbahar ve sonbaharda açtığı bilinmektedir ve görme şansımız vardır. Öğle yemeği molası için Fırat Nehri manzaralı restoranımızda yöresel yemeklerin tadına baktıktan sonra dileyen misafirlerimiz burada tekne turuna katılabilir ve yarısı sular altında kalan Savaşan Köyü’nü ve Fırat nehri üzerindeki tarihi Rumkale Kalesi’ni keyifle izleyerek tarihi hakkında bilgi sahibi olabilirler. (ekstra). Sonrasında Gaziantep’e varıyor ve otelimize giriş yapıyoruz. ( ŞİREHAN HOTEL)

 

 1. GÜN (09 Ekim ) : GAZİANTEP KALESİ, MOZAİK MÜZESİ – ADANA

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından otelden çıkış yapıyoruz. Öncelikle Çingene Kızı Mozaiği ile ünlü, Mezopotamya’nın elit nüfusunun evlerini saraylarını süsleyen dünyada eşi olmayan mozaiklerin sergilendiği Zeugma Mozaik Müzesi’ni geziyoruz. Birbirinden güzel temalı mozaikleri gördükten sonra Gaziantep’in ünlü Bakırcılar Çarşısı’na gidiyoruz burada hala çekiç seslerini duyabileceğimiz bu çarşıda alışveriş yapmanız için serbest zaman veriyoruz. Serbest zamandan sonra, rehberimizin belirlediği saat ve noktada aracımız ile buluşup yaklaşık iki buçuk saat sürecek olan, Adana’ya yolculuğumuza başlıyoruz.. Adana’nın meşhur lezzetlerini tadabilmeniz için vereceğimiz serbest akşam yemeği molamızın ardından otelimize giriş yapıyoruz. Konaklama Şenbayrak City Hotel’imizde.

 

6. GÜN (10 Ekim ) : ADANA’DAN BODRUM’A UÇUŞ- MARMARİS’E DÖNÜŞ

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından otelden çıkış yapıyor ve 09:00 ‘da hareket edecek olan, Adana-Bodrum Pegasus PC3620 uçağına yetişiyoruz. Yaklaşık olarak; on buçuk civarında, Bodrum-Milas Havalimanına iniyor ve bizleri bekleyen aracımıza yerleşmemizin ardından, Marmaris’e hareket ediyor, sizleri aldığımız noktalara bırakıyoruz.

Yeniden sizlerle buluşabilmeyi umut ederek, sizlere veda ediyoruz.

NOT : Uçak firmalarından dolayı oluşabilecek, uçak saati değişikliklerinden firmamız sorumlu tutulamaz. Bu gibi durumlarda şirketimizin tur programında değişiklik yapma hakkı saklıdır.

**Verilen fiyatlar 15 Mayıs 2020 tarihine kadar yapılacak olan ön rezervasyonlar için geçerli olacaktır. Bu tarihe kadar 450,00 TL kaparo ödemesi ile ön kayıt yaptırıp erken rezervasyon dönemi fiyatından yararlanabilirsiniz.

Korona Virüs Hastalığı (COVID-19) Önlemlerimiz için tıklayınız...

 

İlke ve şartlar

NOT : Uçak firmalarından dolayı oluşabilecek, uçak saati değişikliklerinden firmamız sorumlu tutulamaz. Bu gibi durumlarda şirketimizin tur programında değişiklik yapma hakkı saklıdır. **Verilen fiyatlar 15 Mayıs 2020 tarihine kadar yapılacak olan ön rezervasyonlar için geçerli olacaktır. Bu tarihe kadar 450,00 TL kaparo ödemesi ile ön kayıt yaptırıp erken rezervasyon dönemi fiyatından yararlanabilirsiniz.


Ödeme Seçenekleri

Kredi Kartı -

Günler : 6 | Gece : 5


Dahil Hizmetler


 • Tur programındaki müze ören yeri giriş ücretleri
 • Konforlu araçlar ve tecrübeli kaptanlar eşliğinde ulaşım hizmeti
 • Zorunlu seyahat sigortası
 • Havaalanı Transferleri
 • 4 ve 5 yıldız otellerde yarım pansiyon konaklama ( otellerde alınacak sabah kahvaltısı ve akşam yemeği)
 • Kokartlı rehberlik hizmeti
 • Uçak biletleri : İzmir – Diyarbakır, Adana-Bodrum

Hariç Hizmetler


 •     Öğlen yemekleri    
 •     Tüm yemeklerde alınan içecekler    
 •     Opsiyonel turlar( Urfa Sıra Gecesi, Halfeti Tekne Turu)    
 •     Adana’da alınacak olan akşam yemeği    
Yorum Yaz x

Lutfen Dikkat Edin : Eklenen inceleme silinemez veya guncellenemezTur Tarihini Seçiniz


6698 sayili Kisisel Verilerin Korunmasi Kanunu uyarinca hazirlanmis aydinlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanilan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tiklayiniz.