FRİG VADİSİ-UŞAK-BULDAN TURU
Marmaris - Fethiye
13-15.10.2023

Açıklama

Kültür birikimi arttırmak isteyen, siz değerli misafirlerimizi Frig Dünya’sını keşfetmek üzere çıkacağımız, doğal güzellikler ile süslenmiş, termal keyfi ile ferahlatılmış bu özel gezimize davet ediyoruz. Ulubey Kanyonu, Taşyaran Vadisi gibi, doğal güzelliklerin gözünüzün önünden uzunca bir süre silinmeyeceği bu gezimizde, Frig Vadisi’nin en önemli kültürel miraslarını birlikte keşfediyoruz. Gezmeyi seven ve dolu dolu gezmek isteyen misafirlerimiz, size bir telefon uzaklıktayız.

TUR PROGRAMI:

1.GÜN: ULUBEY KANYONU- UŞAK ARKEOLOJİ MÜZESİ –LEZZET MOLASI-TAŞYARAN VADİSİ-UŞAK OTEL

Siz değerli misafirlerimiz ile sabah saat 06:00 da Eşref Girgin Parkı’nda (LC Waikiki karşısı) buluşuyor ve keyifli gezimize başlıyoruz. İlk ziyaretimizi gerçekleştirmek üzere Ulubey Kanyonu’na doğru yola çıkıyoruz. Yolda vereceğimiz ihtiyaç molaları sonrasında Ulubey Kanyonu Cam Teras’a ulaşıyoruz. ABD’nin en çok turist çeken noktalarından olan Grand Kanyon’dan sonra dünyanın 2. Büyük kanyonu olma özelliğini taşıyan Ulubey Kanyonu’nu cam terastan seyretme keyfini çıkarıyoruz. Güzel manzara ile ruhumuzu doyuruyor ve bu keyifli anları fotoğraflıyoruz. Bu gezimiz sonrasında tarih meraklısı misafirlerimizin gezmeye doyamayacağı Karun Hazinesi’nin de sergilendiği Uşak Arkeoloji Müzesi’ne gidiyoruz. Değişik dönemlere ait birbirinden değerli 2 bin 500’e yakın tarihi eserin sergilendiği bu müzenin en önemli eserlerinden biri Lidya Kralı Kroisos’a ait 432 parça paha biçilmez eserden oluşan Karun hazinesidir. Bu hazine içerisinde yer alan Kanatlı Denizaltı Broşu iki kez çalınarak yurt dışına götürülmüş ama tekrar geri getirilmiştir. Bu değerli müzeyi rehberimizin özel anlatımıyla geziyor ve önemli bilgiler ediniyoruz. Bu değerli tarihi bilgileri hazmederken, yöresel lezzetleri tatmak isteyen misafirlerimizi de düşünüyor ve yöresel ürünleri tatmayı sevenler için Uşağa has Tarhana’yı deneyimlemenizi olanak veriyoruz. Karnımızı doyurduktan sonra, günümüzün bir başka doğa harikası gözlemini gerçekleştirmek üzere Taşyaran Vadisi’ne çeviriyoruz rotamızı. Bu vadi sizleri doğal görselliği ile büyüleyecek ve masallar diyarında farklı bir ülkeyi ziyaret etmişsiniz hissine kapılacaksınız. İmren Deresi’nin, nadir görülen sert kayaçları bin yıllardır aşındırmasıyla oluşan bu güzellik Anadolu’nun en ilginç güzelliklerinden biridir. Büyük bir fay kırığı sonrasında suyun ve rüzgârın, kayalarda nakış gibi oluşturduğu doğal güzellikleri fotoğraflarken harika kareler yakalama imkânınız olacaktır. Bugünkü ziyaretlerimizi tamamladıktan sonra, akşam yemeği ve konaklama için Uşak otelimize geçiyoruz. (UŞAK KONAKLAMA) 4* RAMADA BY WYNDHAM HOTEL

2.GÜN: FRİG VADİSİ-ASLANLI MABET-MİDAS ANITI-KIRKGÖZ KAYALIKLARI-SARNIÇLAR-KÜÇÜK YAZILIKAYA-AYAZİNİ KİLİSESİ- AFYON OTEL

Sabah otelimizde kahvaltımızı alıyor ve Frig Vadisi ziyaretlerimizi gerçekleştirmek üzere yola koyuluyoruz. Kütahya –Afyon- Eskişehir arasında kalan Frig Vadisi, yaklaşık olarak bundan 3000 yıl önce Frigyalılar’ın kayalara kaleler, anıtlar ve evleri oyarak kurduğu, çok büyük bir medeniyet ve enfes bir coğrafyadır. Henüz turistler tarafından keşfedilmemiş olan bu bölgede hem doğa hem de etkileyici bir tarihle aynı anda baş başa kalmanın keyfini çıkarıyor olacağız. Efsanelerin boşuna bu topraklardan çıkmadığını anlayacağımız günümüze Aslanlı Mabet ziyaretimiz ile başlıyoruz. Diğer adı Solon ’un Mezarı olan bu yapı, ismini ana odanın kapı lentosundaki yazıtta geçen Solon isminden alır. Alsan kabartmaları nedeniyle de Aslanlı Mabet olarak bilinir. Sonrasında, rehberimizden dinleyeceğimiz Kral Midas Efsaneleri eşliğinde Midas Anıtı (Yazılıkaya) ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Frigya tarihinin derinliklerini incelemek için en çok başvurulan eserlerden biri olan bu anıt, o dönemin en görkemli anıtlarından biridir. Yazılıkaya Köyü’nün içerisinde yer almasında dolayı yerliler tarafından Yazılıkaya olarak adlandırılmaktadır. Rehberimizden anıt ile ilgili bilgileri alıyor ve bir sonraki ziyaretimizi gerçekleştirmek üzere Kırkgöz kayalıklarına doğru yol alıyoruz. Zamanın apartmanı olarak adlandırabileceğimiz bu yapıda, hayranlık uyandıran fotoğraflar çekebiliyor olacaksınız. Göz göz odalardan oluşan bu kayalıklar, hem yapı olarak çok orijinal bir görünüme sahiptir, hem de Hellenistik, Roma ve Bizans dönemlerinde de kullanılmış olup değerli bir tarihe sahiptir. Frig yerleşimlerinde sıkça su depolamak amaçlı kullanılan Sarnıçları da inceledikten ve bilgilendikten sonra Hasanbey Kayası olarak da bilinen, Küçük Yazılıkaya anıtını ziyaret ediyoruz. Günümüze en az zararla gelebilmiş olan bu anıtın kabartma pencereli üçgen alınlığı ve üç farklı cepheye kazınmış Frig yazıları dikkat çekmektedir. Sonrasında Frig Vadisi keşiflerimize Ayazini Kilisesi ile devam ediyoruz. Halk arasında Gavur Hamamı olarak da bilinen kilise, gerçekten görkemli bir yapıdır ve özellikle de kubbeli iç yapısı görülmeye değerdir. Frig Dünyası’nı keşfe çıktığımız günümüzü, Ayazini Kilisesi ziyareti ile sonlandırıyoruz. Sonrasında yeni keşiflerle dolu günümüzü, güzel bir şekilde sonlandırmak ve dinlenmek amacıyla konforlu otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği Afyon otelimizde olacaktır. (AFYON KONAKLAMA)4* GARDEN KALE TERMAL HOTEL

3.GÜN: BULDAN-BULDAN BEZİ-TARİHİ SOKAKLAR-NYSA ANTİK KENTİ-MARMARİS

Otelimizde kahvaltımızı aldıktan sonra çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyor ve yollara düşüyoruz. Günümüzün ilk ziyaretini gerçekleştirmek üzere Denizli’nin, Buldan ilçesine doğru yol alıyoruz. Buldan, Denizli 'ye yaklaşık bir saat uzaklıkta, tarih kokan, dokuma ve tekstil cenneti, kumaşları ve ipeği ile yüzyıllardır adından söz ettiren bir ilçedir. Dokumanın tarihi o kadar eskilere dayanmaktadır ki; Padişah Genç Osman'ın gömleği, Ertuğrul Gazi'nin içliği, Barbaros Hayrettin Paşa'nın şalı Buldan' da dokunmuş ve Topkapı Sarayında sergilenmektedir. Arzu eden misafirlerimiz, Buldan çarşısında birbirinden güzel dokuma ürünleri satan dükkânlardan alışverişlerini yapabilir, dileyenler ise Buldan’ın tarihi sokaklarında dolaşarak, restore edilmiş birbirinden güzel sarılı-mavili evleri ve cıvıl cıvıl sokakları fotoğraflayabilirler. Serbest öğlen yemeği molamızdan sonra gezimizin son ziyaretini gerçekleştirmek üzere Aydın’ın Sultanhisar ilçesinde bulunan Nysa Antik Kenti’ne doğru yol alıyoruz. Kuruluşunun M.Ö. 6. Yüzyıla dayandığı düşünülen antik kent, önemli bir eğitim merkezi olarak kullanılmıştır. Ünlü coğrafyacı ve gezgin Strabon’un burada eğitim aldığı bilinmektedir. Burada görebileceğimiz Nysa Antik Kenti kütüphanesi, Efes Antik Kenti kütüphanesinden sonra Anadolu’da en iyi korunmuş kütüphane durumundadır. Rehber eşliğinde gezimizi yaptıktan ve değerli bilgiler edindikten sonra tüm ziyaretlerimizi tamamlamış oluyoruz. Keyifli bir tatil geçirmiş olmanın mutluluğu ile Marmaris’e dönüş yoluna geçiyoruz. Siz değerli misafirlerimiz ile buluştuğumuz noktalarda, başka maceralarda buluşmak dileğiyle vedalaşıyoruz.

GENEL ŞARTLAR

**Çocuk indirimleri, iki yetişkin ile birlikte konaklama durumunda geçerli olmaktadır.

**Otobüste oturma düzeni koltuk numaraları ile belirlenmektedir, ilk ödeme sonrasında koltuk numarası otomatik olarak atanmaktadır. Koltuk numarası ile ilgili bir hassasiyetiniz var ise lütfen iletişime geçiniz.

**Rehberimiz, hava, yol koşulları gibi gezinin seyrini etkileyebilecek durumları göz önünde bulundurarak, tüm ziyaretleri gerçekleştirmek koşuluyla programda ve güzergâhlarda değişiklik yapma hakkına sahiptir.

**Fiziki koşulların bir ziyaretin gerçekleşmesini imkânsız hale getirmesi durumunda (yol, hava durumu, doğal afet vb.) bu ziyaretin gerçekleşmemesi sebebi ile acentemiz sorumlu tutulamaz.

**Verilen fiyatlar 15 Ağustos 2023 tarihine kadar yapılacak olan ön rezervasyonlar için geçerli olacaktır. Bu tarihe kadar 1500,00 TL kaparo ödemesi ile ön kayıt yaptırıp erken rezervasyon dönemi fiyatından yararlanabilirsiniz.
 

**Otobüste oturma düzeni koltuk numaraları ile belirlenmektedir, ilk ödeme sonrasında koltuk numarası atanmaktadır.

 

İlke ve şartlar

**Verilen fiyatlar 15 Ağustos 2023 tarihine kadar yapılacak olan ön rezervasyonlar için geçerli olacaktır. Bu tarihe kadar 1500,00 TL kaparo ödemesi ile ön kayıt yaptırıp erken rezervasyon dönemi fiyatından yararlanabilirsiniz. **Otobüste oturma düzeni koltuk numaraları ile belirlenmektedir, ilk ödeme sonrasında koltuk numarası atanmaktadır.


Ödeme Seçenekleri

Kredi Kartı -

Gün : 3 | Gece : 2


Dahil Hizmetler


  • Seyahat sigortası
  • Komforlu araçlar ile ulaşım
  • Turizm Bakanlığından, kokartlı Koral Turizm rehberlik hizmeti
  • Tecrübeli şoför eşliğinde ulaşım hizmeti
  • Araç içi ikramlar
  • Ücretli otoban girişleri, park ücretleri
  • 2 gece yarım pansiyon otel konaklamaları (sabah kahvaltısı ve akşam yemekleri dahil)

Hariç Hizmetler


  •     Öğlen yemekleri, otel konaklaması haricindeki yemek ücretleri ve içecekler    
  •     Müze ve ören yeri giriş ücretleri (Müze kartı olan misafirlerimizin yanında getirmeleri tavsiye olunur, 65 yaş üzeri misafirlerimiz Kültür Bakanlığına bağlı müze ve ören yerlerine ücretsiz girmektedir    
  •     Kişisel harcamalar ( telefon, mini bar, vs )    
Yorum Yaz x

Lutfen Dikkat Edin : Eklenen inceleme silinemez veya guncellenemezTur Türünü Seçiniz Seçiniz