KARADENİZ - BATUM TURU (EYLÜL)
whatsapp
KARADENİZ - BATUM TURU (EYLÜL)
Marmaris - Fethiye
14 Eylül – 20 Eylül 2020 (6 Gece, 7 Gun)

Açıklama

-uçak ile gidiş, geliş-

Karadeniz’in muhteşem doğası ile buluşmak, yeşilin her tonunu yerinde görmek için siz misafirlerimizi Karadeniz turumuza bekliyoruz. Karadeniz’e gitmişken de Batum gezisi yapmadan dönmüyoruz.

TUR PROGRAMI :

14 Eylül (Pazartesi) : Gece yarısı 04:00 ‘da Eşref Girginç Parkında buluşma ve Bodrum’a hareket. Bodrum’dan , Ankara’ya uçacak olan uçağımızın hareket saati 07:50’dır. Ankara havalimanına vardıktan sonra bizi bekleyen otobüsümüze binip Çorum’a doğru hareket ediyoruz.  Günümüzden 4500 yıl önce Hititler uygarlığına başkentlik yapmış, olan Boğazköy’e Hattuşaş Antik Kentine varışımızın ardından, Dünya tarihinin ilk yazılı ve eşitlik ilkesine dayanan anlaşması olan Kadeş Barış anlatmasının taraflarından biri olan Hititler’i tanımaya başlıyoruz. Burada göreceğimiz yapılar; Büyük Tapınak, Yer Kapı, Sfenksli Kapı, Aslanlı Kapı, Kral Kapısı, Büyük Kale. Ziyaretlerimiz ardından Şehzadeler Şehri Amasya’ya doğru hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Amasya.

15 Eylül (Salı) :  Amasya programımıza Amasya Kalesini ziyaret ederek başlıyoruz, tüm Amasya'yı kuşbakışı görebileceğiniz Kale Cafe'de çay molası keyfi verdikten sonra Şehzadeler Şehri Amasya'da İlhanlı devleti döneminde tarihlenen mumyalarıyla Amasya Arkeoloji Müzesi’ni ve hastaların müzik ve telkinle tedavi edildiği Tarihi Darüşşifa Hanı’nı ziyaret ediyoruz. Yöresel Amasya yemeklerinin tadına baktıktan sonra bir sonraki durağımız Mustafa Kemal ATATÜRK’ün Amasya genelgesini imzaladığı yer olan Saraydüzü Kışlası’nı ziyaret ediyoruz. Bu ziyaretimizin ardından konaklama yapacağımız otelimize geri dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Amasya.

16 Eylül (Çarşamba) : Amasya’daki otelimizden erken saatlerde kahvaltımızı yapıp Trabzon’a doğru hareket ediyoruz. Samsun’dan geçerken Atamızın Milli Mücadele sırasında İstanbul'dan Samsun'a gelmek için kullandığı Bandırma Vapurunu dolaştıktan sonra Boztepe Teleferiğe hareket ediyoruz. Boztepe’ye çıkmak için kullanacağımız teleferik maceramız kabinlerde çalan Karadeniz’in sevilen ezgileriyle neşemize neşe katacak, Karadeniz’in bol oksijenli havasını ciğerlerimize depolayarak, manzaranın tadına varacağız. Trabzon’a konaklama yapacağımız otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Trabzon.

17 Eylül (Perşembe) : Otelde alacağımız kahvaltının ardından fındık ağaçlarıyla dolu yeşilin bin bir tonuyla bizi Doğu Karadeniz karşılıyor. Bugünümüzde ilk ziyaret edeceğiz  Eşsiz Önder Atatürk’ün evi olan Atatürk köşküne gidiyoruz. Sonrasında gizemli hikayesi ile dünyanın en güzel manzaralı manastırlarından biri olan dünyaca ünlü Sümela Manastırını ziyaret ediyoruz. Trabzon’un Maçka ilçesinde bulunan Sümela Manastırı’na gidebilmek için milli parktan minibüslere biniyoruz. Manastırı gezdikten sonra yola çıkıyor ve dünyanın en güzel göl manzaralarından biri olan yaklaşık bin iki yüz metre deniz seviyesinden yüksekte bulunan Uzungöl’e gidiyoruz. Yeşilin her tonun arasında buna ek olarak çay tarlalarının arasından Uzungöl’e ulaşıyoruz. Burada hem öğlen yemeği molası hem de göl etrafında en güzel fotoğrafları çekilmek üzere serbest zaman alıyoruz. Uzungöl’deki gezimizi tamamladıktan sonra otobüsümüze binip Karadeniz’de “güneşin doğduğu yere” yani Hopa’ya varıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Hopa.

18 Eylül (Cuma) : Kahvaltı sonrası otelimizden hareket. Muhteşem Karadeniz manzaraları eşliğinde Sarp Sınır Kapısına varış ve Gürcistan’a giriş işlemlerini tamamlama… Bu aradaki panoramik turumuzun ardından Batum Şehir Merkezi’ni ziyaret ediyoruz. Tiyatro meydanı, Avrupa meydanı ve binası ile Piazza meydanı merkezdeki ziyaretlerimiz olacak. Serbest öğle yemeği molamızdan sonra Sovyet Rusya döneminin en büyük botanik bahçesi olan 111 hektarlık alana yayılmış ve içerisinde 2037 farklı bitki barındıran Batum Botanik Parkı’nı gezme ve sonrasında dönüş. Türkiye’ye giriş işlemlerimizi tamamladıktan sonra Ayder Yaylası’ndaki otelimize gidiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Ayder.

19 Eylül (Cumartesi) : Bugün ziyaret edeceğimiz yerler Ayder YaylasıGelintülü Şelalesi, Çamlıhemşin (alışveriş için serbest zaman), yöresel mimariye uygun ahşap evleri , çay bahçeleri ve Osmanlı döneminden kalma taş köprüleri ile eşsiz manzaralar sunan Fırtına Vadi’si, Timistav Taş Kemer köprüsü şeklinde olacaktır. Akşam yemeği ve konaklama Trabzon.

20 Eylül (Pazar) : Otelde alacağımız kahvaltı sonrasında Trabzon Havalimanına doğru hareket ediyoruz. PC3241 10:05 Trabzon – İzmir uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. İzmir’de bizleri bekleyen aracımız ile buluşuyoruz ve tüm güzel anılarımızla birlikte Marmaris’e dönüş yoluna geçiyoruz. Akşam eve geldiğinizde ‘geçen yedi günün nasıl geçtiğini düşünerek  anılarınız tekrar gözünüzün önünden geçiyor ve tebessüm ediyorsunuz’. J Başka Koral Turizm turlarında görüşmek dileğiyle. 

 

NOT:

*Güvenlik sebebi ile oluşacak sorunlarda Koral Turizm program da değişiklik yapma hakkına sahiptir.

*Uçaklarda oluşacak gecikmelerden Koral Turizm sorumlu değildir.

*Hava muhalefetinden dolayı oluşacak olumsuzluklarda Koral Turizm rehberi programda değişiklik yapma hakkına sahiptir.

İlke ve şartlar

Güvenlik sebebi ile oluşacak sorunlarda Koral Turizm program da değişiklik yapma hakkına sahiptir. Uçaklarda  oluşacak gecikmelerden Koral Turizm sorumlu değildir.


Ödeme Seçenekleri

Kredi Kartı - Nakit -

Günler : 7 | Gece : 6


Dahil Hizmetler


 • Konforlu araçlar ve tecrübeli kaptanlar eşliğinde ulaşım hizmeti
 • 4 yıldızlı otelde yarım pansiyon konaklama (açık büfe sabah kahvaltısı ve akşam yemekleri)
 • Ören yerleri giriş ücretleri
 • Zorunlu seyahat sigortası
 • Batum gezisi
 • Dalaman – Ankara, Trabzon – İzmir uçak biletleri
 • Kokartlı rehberlik hizmeti
 • Marmaris-Bodrum, İzmir-Marmaris havaalanı transferleri
 • Bodrum – Ankara, Trabzon – İzmir uçak biletleri

Hariç Hizmetler


 •     Kişisel harcamalar    
 •     Öğlen yemekleri    
 •     Yurt dışı çıkış harcı    
 •     Tur programında açıkça belirtilmemiş olan geziler    
 •     Batum Botanik Park Girişi    
Yorum Yaz x

Lutfen Dikkat Edin : Eklenen inceleme silinemez veya guncellenemezTur Tarihini Seçiniz


6698 sayili Kisisel Verilerin Korunmasi Kanunu uyarinca hazirlanmis aydinlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanilan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tiklayiniz.