KAKAVA ŞENLİKLERİ VE EDİRNE TURU
Marmaris - Fethiye
04-07.05.2024

Açıklama

Baharı kucaklayan bir gelenek olan KAKAVA ŞENLİKLERİ coşkusunu yerinde yaşamak üzere yola çıkıyoruz. En sade tanımıyla Hıdırellez kutlamalarının Roman Kültüründeki karşılığı olarak özetleyebileceğimiz bu şenliklerde dev gibi bir ateşin üstünden atlama, birbirinden renkli dans gösterileri, Bahar’a Giriş Riteüli kapsamında Roman Kızların nehre girişi gibi birçok özel ana tanıklık edebilirsiniz. Kapı gıcırtısını oynama sebebi sayan eğlenceli Roman kültürünü daha yakından tanıma fırsatını kaçırmayınız.

TUR PROGRAMI

1.GÜN: AKŞAM YOLA ÇIKIŞ

Siz değerli misafirlerimiz ile 04 Mayıs 2024-Cumartesi günü akşamı 19:00’da Eşref Girginç Parkı’nda (LC Waikiki karşısı) buluşup Edirne’ye doğru yola çıkıyoruz.

2.GÜN: SERBEST KAHVALTI-EDİRNE GEZİLERİ-SARAYİÇİ-KAKAVA ŞANLİKLERİ-EDİRNE KONAKLAMA

Yol üzeri vereceğimiz molalar sonrasında sabah saatlerinde, yıllar boyu Osmanlı ya başkentlik yapmış, 18. yüzyılda ise Avrupa' nın en büyük yedi şehrinden biri olan serhat şehri EDİRNE’ ye varıyoruz. Yol yorgunluğumuzu atmak üzere serbest kahvaltı molası verdikten sonra çok özel anılara sahip olacağımız günümüze Edirne ziyaretlerimiz ile başlıyoruz. Oldukça zengin bir kültürel mirasa sahip olan Edirne’de Burmalı (3 şerefli) Camii ve Makedonya (saat) Kulesi’ni gördükten sonra Mimar Sinan’ın 80 yaşında yaptığı ve ‘Ustalık Eserim’ olarak adlandırdığı görkemli Selimiye Camii’ni geziyoruz. Sonrasında Kanuni Sultan Süleyman döneminin bir başka görkemli yapılarından olan ve yine Mimar Sinan tarafından yapılan Rüstem Paşa Kervansarayı’nı görüyoruz. Sonrasında bölgenin tarihi çarşısı ve kalbinin attığı yerlerden biri olarak da adlandırabileceğimiz Arasta Çarşısı’nda sizlere serbest zaman veriyoruz. Bu çarşıda Edirne Peyniri, Kavala kurabiyesi, Badem ezmesi, mis sabunu, aynalı süpürge gibi Edirne’ye özgü ürünleri ve tatları bulabilirsiniz. Sonrasında yöresel lezzetleri deneyimlemek amaçlı Edirne’nin meşhur ciğerini tatma imkânımız olacaktır. Lezzet molamız sonrasında ziyaretlerimize 2. Bayezid Külliyesi – Sağlık Müzesi ile devam ediyoruz. Külliye son yıllarda ülkemizin en çok ilgi çeken müzelerinden biri durumuna gelmiştir. Almış olduğu uluslararası ödüllerle adını yurt içi ve yurt dışında duyuran bu müze, bir Osmanlı darüşşifasını günümüzde gerçek anlamda yaşatan tek müzedir. Rehber eşliğinde bu gezimizi de tamamladıktan ve değerli bilgiler edindikten sonra rotamızı Sarayiçi’ne çeviriyoruz. Eski Saray Meydanı, Balkan Şehitliği, Tunca nehri üzerinde bulunan Fatih Köprüsü, Adalet Kasrı ve Kırkpınar Güreşleri Sahası burada göreceğimiz yerler olacaktır. Edirne ile ilgili olarak en önemli ziyaretlerimizi bu şekilde tamamladıktan sonra günümüzün öğlenden sonraki dilimini geziye geliş amacımız olan Kakava Şenlikleri’ni izlemek, yaşamak ve bir parçası olmak adına şenlik alanına gidiyoruz. Gelenekselleşen programda her yıl açılış konuşmalarının ardından dev Kakava Ateşi, bereket, sağlık, kısmet, neşe, şans; barış, huzur ve hoşgörü getirmesi için yakılmaktadır. Buradaki etkinlikleri izliyor, baharın gelişinin en eğlenceli şekilde kutlanmasının verdiği enerji ile kendimizi programın akışına bırakıyoruz. Geçireceğimiz mutluluk ve eğlence dolu anlar sonrasında istirahat etmek için otelimizde geçiyoruz. (EDİRNE KONAKLAMA)- 5* MARGİ HOTEL

 

NOT: Hemen hemen her yıl benzer programlar ile kutlanan Hıdırellez eğlenceleri ile ilgili güncel bilgileri almak ve programı takip etmek için Edirne Belediyesi’nin resmi sitesini takip edebilirsiniz.

 https://www.edirne.bel.tr/sayfa/festivallerimiz

3.GÜN: KAKAVA ŞENLİKLERİ BAHARA GİRİŞ RİTÜELİ-SARAÇLAR CADDESİ- ÇANAKKALE YOLCULUK-ÇANAKKALE KORDON SERBEST ZAMAN- ÇANAKKALE KONAKLAMA

Kakava Şenlikleri kapsamında, her yıl 06 Mayıs tarihinde ‘Arınma ve doğanın uyanışını selamlama amaçlı BAHARA GİRİŞ ritüeli sabah saat 06:00 da, Tunca Nehri kıyısında gerçekleşmektedir. Bu etkinlikler yoğun ilgi görmekte ve yerli-yabancı fotoğrafçılar ve basın mensupları da katılım sağlamaktadır. Nehir kenarında yapılan müzik, dans gösterileri ve Edirneli Roman kızların Tunca Nehrine girmesi gibi renkli sahnelere şahit olmak isteyen misafirlerimiz ile sabahın erken saatlerinde buluşup Tunca nehri kenarında yerlerimizi alıyoruz. Ritüel kapsamındaki etkinlikleri izledikten sonra kahvaltımızı yapmak üzere otelimize dönüyoruz. Sonrasında otelimizden çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyor ve yine şenlikler kapsamındaki etkinliklere katılmak üzere Saraçlar Caddesine geçiyoruz. Konser, yarışma, dans gösterileri gibi etkinlere dilediğiniz gibi dâhil olabilmeniz adına sizlere serbest zaman veriyoruz. Şenlikleri doyasıya yaşadıktan ve baharın coşkusunu keyifle çıkardıktan sonra tekrar aracımızda buluşuyor ve Çanakkale’ye doğru yola çıkıyoruz. Çanakkale’ye akşamüzeri saatlerinde ulaşıyoruz. Otelimizde giriş yaptıktan sonra katılmak isteyen misafirlerimiz ile kordonda kısa bir yürüyüş sonrası, Brad Pitt’in de başrol oynadığı Troy filminden kalan ve film çekiminden sonra Çanakkale’ye hediye edilen Truva Atı’na ulaşıyor ve keyifli fotoğraflar çekiyoruz. Sonrasında sizlere serbest zaman veriyoruz. Bu serbest zaman diliminde Kordon ve merkezde gezebilir ve akşam yemeğinizi yiyebilirsiniz. (ÇANAKKALE KONAKLAMA)-Kule Hotel

NOT: Festivalin en güncel programı yayınlandıktan sonra katılımcılarımızın festivalden daha fazla keyif alabilmesi veya turun daha güzel geçmesi adına revize yapılabilir.

4.GÜN: ÇANAKKALE DENİZ MÜZESİ-AYNALI ÇARŞI-MARMARİS’E DÖNÜŞ

Sabah kahvaltımızın ardından, bu özel gezimizin son ziyaretlerini gerçekleştirmek üzere otelimizden ayrılıyoruz. İlk olarak Çanakkale’nin mutlaka görülmesi gereken müzelerinden biri olan Çanakkale Deniz Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Müzede, Osmanlı döneminden kalma Nusret Mayın Gemisini de görüyor ve hikâyesini dinliyoruz. Müze ziyaretiniz sonrası ‘Çanakkale içinde Aynalı Çarşı’ türküsü eşliğinde güzide ilimizin tarihi çarşısı olan Aynalı Çarşı’yı da ziyaret ediyoruz. Alışveriş ve çarşıyı tanımanız için vereceğimiz serbest zaman sonrası aracımızda buluşuyor ve güzel anılarla Marmaris’e dönüş yoluna geçiyoruz. Yol üzeri vereceğimiz molalar sonrası Marmaris’e dönüyor, sizleri aldığımız noktalarda bırakıyor ve başka turlarda görüşmek üzere hoşça kalın diyoruz.

GENEL ŞARTLAR

Çocuk indirimleri, iki yetişkin ile birlikte konaklama durumunda geçerli olmaktadır.

Otobüste oturma düzeni koltuk numaraları ile belirlenmektedir, ilk ödeme sonrasında koltuk numarası otomatik olarak atanmaktadır. Koltuk numarası ile ilgili bir hassasiyetiniz var ise lütfen iletişime geçiniz.

Rehberimiz, hava, yol koşulları gibi gezinin seyrini etkileyebilecek durumları göz önünde bulundurarak, tüm ziyaretleri gerçekleştirmek koşuluyla programda ve güzergâhlarda değişiklik yapma hakkına sahiptir.

Fiziki koşulların bir ziyaretin gerçekleşmesini imkânsız hale getirmesi durumunda (yol, hava durumu, doğal afet vb.) bu ziyaretin gerçekleşmemesi sebebi ile acentemiz sorumlu tutulamaz.

Festival programları, kalabalık ortamlarda bulunulan geziler olmaktadır. Buna hazırlıklı olmanız önemlidir.

Festival programları bu etkinliklerden maksimum keyif almak ve düzenlenen etkinliklerin çoğuna şahit olmak üzere hazırlanmaktadır. Etkinlikler ile ilgili oluşabilecek değişiklikler, iptaller vb. olumsuzluklar sebebiyle firmamız sorumlu tutulamaz.

Çocuk indirimleri, iki yetişkin ile birlikte konaklama durumunda geçerli olmaktadır.

Verilen fiyatlar erken rezervasyon dönemi fiyatları olup, 30 Mart 2024 tarihine kadar yapılacak olan rezervasyonlar için geçerli olacaktır.

İlk rezervasyon esnasında kişi başı 2750,00 TL kaparo ödemesi ile ön kayıt yaptırıp bu fiyatlardan yararlanabilirsiniz.

İlke ve şartlar

Çocuk indirimleri, iki yetişkin ile birlikte konaklama durumunda geçerli olmaktadır. Verilen fiyatlar erken rezervasyon dönemi fiyatları olup, 30 Mart 2024 tarihine kadar yapılacak olan rezervasyonlar için geçerli olacaktır. İlk rezervasyon esnasında kişi başı 2750,00 TL kaparo ödemesi ile ön kayıt yaptırıp bu fiyatlardan yararlanabilirsiniz.


Ödeme Seçenekleri

Kredi Kartı -

Gün : 3 | Gece : 3


Dahil Hizmetler


  • Seyahat sigortası
  • Komforlu araçlar ile ulaşım
  • Turizm Bakanlığından, kokartlı Koral Turizm rehberlik hizmeti
  • İki gece oda – kahvaltı otel konaklaması

Hariç Hizmetler


  •     Kişisel Harcamalar    
  •     Öğlen yemekleri ve konaklama haricindeki diğer yemek ücretleri    
  •     Ören yeri giriş ücretleri (Müze kartı olan misafirlerimizin yanlarında getirmeleri tavsiye olunur)    
Yorum Yaz x

Lutfen Dikkat Edin : Eklenen inceleme silinemez veya guncellenemez