whatsapp
ISPARTA GÜL HASADI TURU
Marmaris - Fethiye
Date/Tarih

Açıklama

Gül ile Bülbülün Hikâyesi

Adına şiirler, ilahiler ve maniler yazılmış çiçek hangisidir, sorusunun cevabının GÜL olduğunu hepimiz biliriz. Bülbül ile olan aşkı dillere destan olmuş gülün, diğer çiçekler arasında farklı bir saltanatı vardır. Edebiyat dünyasında başka hiçbir çiçeğin görmediği kadar sevgi ve öneme sahip olan gül zarafeti ve aşkı tanımlayan bir sembol olarak görülür.

Bir kilo gülyağı elde edebilmek için 4000 kilo gül toplanması gerektiğini düşünürsek, reçeli, lokumu ve tedavi edici özelliklerini de göz önünde bulundurursak GÜL başlı başına bir serüvendir dememiz abartı olmaz. Gelin bu serüveni beraber yaşayalım.

‘Gül bülbüle yar olalı, böyle bülbül görmedi,

Bülbül Güle yar olalı, böyle bir gül görmedi

Bülbül çırpıp kanatlarını, güle uçmak ister,

Gül serpip yapraklarını, bülbüle açmak ister

Hak vermek, değildir haddimiz, bülbül ile güle

Maksat aksın muhabbetimiz, gönülden gönüle

 

‘TÜRKİYE’NİN MALDİVLERİ SALDA GÖLÜ, EFSANEVİ SAGALASSOS ANTİK KENTİ, GÜNEYKENT KASABASI GÜL CENNETİ, GÜL HASADI, İNSUYU MAĞARASI

GEZİ PROGRAMI

1.GÜN: Siz değerli misafirlerimiz ile sabah 06:00 da Eşref Girginç Parkı (LC Waikiki karşısı) önünde buluşuyor ve hareket ediyoruz. Serbest kahvaltı molası sonrası ilk ziyaret edeceğimiz yer bir krater gölü olan Salda Gölü olacak. Suları camgöbeği renginden başlayıp en derin yerlerinde çivit mavisine ulaşan bu göl ve çevresinin çarpıcı güzelliği, Türkiye’nin Maldivleri olarak adlandırılmasına sebep olmuştur. Keyifli bir çevre gezisi, ölen yemeği arası ve keyifli fotoğraf molaları sonrasında, Sagalassos Antik Kenti’ne doğru hareket ediyoruz. Hak ettiğinden daha az ziyaretçi ağırlayan bu antik kent, gezi kültürümüzün gelişmeye başlaması ile birlikte, turistlerin ilgisini çekmeye başlamıştır. Dönemin en zengin kentlerinden biri olan Sagalassos özellikle Roma Döneminde sanat konusunda oldukça ileri düzeyde eserlerin bırakılması ve 1200 km karelik alana yayılmış kentin günümüze kadar hiç yağmalanmamış olması nedeniyle, ziyaretçilerine o döneme ait muhteşem görseller sunuyor. Sagalassos ziyaretimizi de tamamladıktan sonra Isparta merkezde konaklayacağımız 5 yıldızlı Barida otele doğru hareket ediyoruz. Akşam yemeğimizi otelde alıp istirahat ediyoruz. (KONAKLAMA-5 YILDIZ BARİDA HOTEL)

2.GÜN: Sabah kahvaltımızı erkenden alıp, otelden ayrılıyoruz. Gül’ün hikâyesini ve büyülü serüvenini yerinde gözlemlemek amacıyla Güneykent kasabasına hareket ediyoruz. Bizi karşılayan yetkilimiz ile birlikte Gül bahçeleri içerisinde kendi güllerimizi topluyor ve Gül yağı üretiminin yapımını ve zorlu sürecini öğrenmek üzere Gül Fabrikasını ziyaret ediyoruz. Doğayla iç içe bu keyifli gezilerimizi ve tecrübelerimizi tamamladıktan sonra, rehberimizin ayarlayacağı restoranımızda serbest öğlen yemeğimizi alıyoruz. Gezinin en önemli ziyareti olan gül bahçelerini gördükten ve değerli bilgiler aldıktan sonra Marmaris’e dönüş yolculuğumuz başlıyor. Marmaris’te sizleri aldığımız yerlerde bırakıyor ve bir başka Koral Turizm turlarında görüşmek üzere hoşça kalın diyoruz.

**Turlarımızda tüm Covid-19 önlemleri alınmaktadır. Alınan önlemleri incelemek için internet sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

İlke ve şartlar

**Turlarımızda tüm Covid-19 önlemleri alınmaktadır. Alınan önlemleri incelemek için internet sitemizi ziyaret edebilirsiniz.


Ödeme Seçenekleri

Kredi Kartı -

Gün : 2 | Gece : 1


Dahil Hizmetler


  • Seyahat sigortası
  • Turizm Bakanlığından, kokartlı Koral Turizm rehberlik hizmeti
  • Tecrübeli şoför eşliğinde ulaşım hizmeti
  • 5 yıldız Barida Hotel’de yarım pansiyon(Sabah kahvaltısı ve akşam yemeği dahil) konaklama
  • Güneykent kasabası ziyareti

Hariç Hizmetler


  •     Kişisel Harcamalar    
  •     Ören yerleri giriş ücretleri    
  •     Otel konaklaması haricindeki yemek ücretleri    
Yorum Yaz x

Lutfen Dikkat Edin : Eklenen inceleme silinemez veya guncellenemezTur Tarihini Seçiniz


6698 sayili Kisisel Verilerin Korunmasi Kanunu uyarinca hazirlanmis aydinlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanilan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tiklayiniz.