İSTANBUL-BURSA KÜLTÜR TURU
Marmaris - Fethiye
25-28.01.2024

Açıklama

Eğer Dünya tek bir devletten ibaret olsaydı, başkenti İstanbul olurdu…

Napoleon Bonaparte

Üç Büyük medeniyete başkentlik yapmış, büyüleyici, baş döndürücü, göz kamaştırıcı. İstanbul... Şarkılara, şiirlere, romanlara konu olmuş bir kültür ve tarih mozaiği... Dünyada eşi benzeri bulunmayan ve Avrupa ile Asya kıtaları üzerinde tarihi ve kültürel dokusuyla göz kamaştıran camiler, saraylar, parklar ve köşkler şehri İstanbul'u keşfetmek çok heyecanlı ve eğlenceli olacaktır.

TUR PROGRAMI

1.GÜN: MARMARİS-BURSA YOLCULUK-YEŞİL CAMİ-KOZAHAN-ULUCAMİ-İSTANBUL YOLCULUK-OTEL

Sabah saat 05:00’te siz değerli misafirlerimiz ile Eşref Girginç Parkı’nda (LC Waikiki karşısında) buluşuyor ve Bursa’ya doğru hareket ediyoruz. Yolda verilecek olan ihtiyaç ve yemek molaları sonrası Bursa’ya ulaşıyor ve Osmanlı Devleti’nin Meclisi olarak da kullanılmış olan Yeşil Cami’yi geziyoruz, taç kapısındaki hat sanatı ve Erken Dönem Osmanlı Mimarisini görüyoruz. Sonra turkuaz renkli çinilerle süslenmiş Çelebi Sultan Mehmet tarafından yaptırılmış Yeşil Türbeyi geziyoruz.  Sonrasında yine aynı dönem 20 kubbeli en geniş Osmanlı Camisi olan Bursa Ulu Cami’yi geziyor ve Koza Han’da serbest zaman veriyoruz. Bursa’nın meşhur iskenderini tatma imkânınız olan serbest akşam yemeği molasının ardından İstanbul’daki otelimize hareket ediyor ve istirahat etmek üzere otelimize giriş yapıyoruz. (İSTANBUL KONAKLAMA) 4* BLACK BIRD HOTEL

2.GÜN: SULTAN AHMET MEYDANI-SULTAN AHMET CAMİİ –TOPKAPI SARAYI-AYA SOFYA CAMİİ-MISIR ÇARŞISI-OTEL

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından Tarihi Yarımada’yı gezmek üzere otelimizden çıkıyoruz. Rehberimiz eşliğinde Sultan Ahmet Meydanı’na iniyor ve 20 bin çini ile süslenmiş altı minareli İstanbul’un simgelerinden biri, tüm dünyanın hayran olduğu batılıların Mavi Camii diye bildikleri Sultan Ahmet Camii’ni geziyoruz. Altı minareli bu muazzam büyüklükteki caminin tarihteki yeri ve önemini de kavradıktan sonra bir sonraki ziyaretimizi gerçekleştirmek üzere Topkapı Sarayı’na geçiyoruz. Bu değerli kültür mirasımız Osmanlı İmparatorluğunuz 600 yıllık tarihinin 400 yılı boyunca, devletin idare merkezi olarak kullanılmış ve bazı dönemlerde 4000’e yakın insana ev sahipliği yapmıştır. Güzel bahçeleriyle, hazine odası ve Kutsal Emanetler Hazinesi’yle, padişahların da yaşamış olduğu Türkiye’nin en kıymetli müzesi olan Topkapı Sarayını rehberimizin anlatımı eşliğinde geziyor ve tanıyoruz. Ardından öğlen yemeği yemek için bu keyifli günümüze bir ara veriyoruz. Öğlen yemeğinden sonra 1500 yıllık ihtişamı, duvarlarındaki mozaikleri ve rengârenk mermerleri ile Ayasofya’yı geziyoruz. İki dinin bir yapıda harman olduğu eski adıyla Ayasofya Kilisesi, yeni adıyla Ayasofya Camii dünya mimarlık tarihinin günümüze kadar ayakta kalmış en önemli anıtları arasında yer almaktadır. Bu kıymetli kültür mirasımızı da gezdikten ve bilgilendikten sonra sizlere Mısır çarşısında serbest zaman veriyoruz. 1664 yılından günümüze yaşayan bir tarih olan bu çarşı, İstanbul’un en eski çarşılarından biri olma özelliğine sahiptir. Aktar-baharat-kuruyemiş, gıda-lokanta, hediyelik eşya, kuyum ve tekstil-giyim gibi her çeşit dükkâna ev sahipliği yapan bu çarşıda dilediğiniz gibi gezmeniz, keşifler gerçekleştirmeniz veya alışveriş yapmanız için size serbest zaman veriyoruz. Tarih kültür birikimimize önemli katkılar yapan bu günümüzü akşam yemeği molası ile sonlandırıyor ve istirahat etmek üzere otelimize dönüyoruz. (İSTANBUL KONAKLAMA) 4* BLACK BIRD HOTEL

3.GÜN: KAPALIÇARŞI –SÜLEYMANİYE CAMİİ VE KÜLLİYESİ –EMİNÖNÜ’NDE BALIK-EKMEK- BOĞAZ TURU – GALATA KULESİ- İSTİKLAL CADDESİ YÜRÜYÜŞ TURU-OTEL

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından bu günkü ziyaretlerimizi gerçekleştirmek üzere otelden ayrılıyoruz. İlk olarak, dünyanın en büyük çarşısı olarak bilinen ve aynı zamanda da en eski kapalı çarşılarından biri olan Kapalıçarşı’ya gidiyoruz. Estetik tasarımı ile dev ölçülü bir labirenti andıran Kapalıçarşı’da 4000’e yakın dükkân bulunmakta ve 25000 kişi civarında çalışan vardır. İstanbul’un hem turizm hem de ticari anlamda çekim noktası olan Kapalıçarşı ile ilgili bilgileri rehberimizden alıyor ve sizlere serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanın ardından bir sonraki ziyaretimizi gerçekleştirmek üzere Süleymaniye Camii ve Külliyesi’ne gidiyoruz. Kanuni Sultan Süleyman adına yaptırılan camii, dönemin Osmanlı baş mimarı Mimar Sinan tarafından inşa edilmiştir. Camiyi ve külliyeyi gezdikten sonra keyifli bir yürüyüş sonrası Eminönü’ne ulaşıyoruz. Eminönü deyince akla ilk gelen Tarihi Balık Ekmekçilerde serbest öğlen yemeği molamızı veriyoruz. Karnımızı doyurduktan sonra İstanbul’a gelenlerin mutlaka yapması gereken aktivitelerden biri olan Boğaz Turu’nu gerçekleştirmek üzere Eminönü İskelesi’ne gidiyoruz. Tarih boyunca birçok uygarlığa ev sahipliği yapmış olan İstanbul kıyılarını, boğazın güzelliklerini, tarihi yapılarını denizden keşfederken, aynı zamanda deniz havasını soluyor ve bu müthiş atmosferin keyfini çıkarıyoruz. Boğaz turu esnasında Galata Kulesi, Topkapı Sarayı, Dolmabahçe Sarayı, Çırağan Sarayı, Boğaziçi Köprüsü, Savarona Yatı, Rumeli Hisarı, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü, Anadolu Hisarı, Kuleli Askerî Lisesi, Beylerbeyi Sarayı, Kız Kulesi gibi İstanbul’un simgesel değerlini görüyoruz. Gezimizi tamamladıktan sonra Karaköy’de iniyor ve Galata Kulesi’ne doğru yürüyoruz. Dileyen misafirlerimiz, yaklaşık olarak 70 metre yüksekliğindeki bu kulenin tepesine çıkarak muhteşem manzarasında güzel fotoğraflar çekebilirler. Tarihi ile ilgili bilgilendirmeleri de rehberimizden aldıktan sonra, İstanbul’un meşhur caddelerinden bir başkası olan İstiklal Caddesi’ne geçiyor ve keyifli bir yürüyüş turu gerçekleştiriyoruz. Yürüyüş turumuz sonrasında vereceğimiz serbest zamanda akşam yemeğinizi yiyebilirsiniz. Ziyaretlerimizi tamamladıktan sonra istirahat etmek üzere otelimize geçiyoruz. (İSTANBUL KONAKLAMA) 4* BLACK BIRD HOTEL

4.GÜN: DOLMABAHÇE SARAYI – ÇAMLICA TEPESİ – MARMARİS’E DÖNÜŞ YOLCULUĞU

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından çıkış işlemimizi yapıyor ve saat 09:00’da Dolmabahçe Sarayı’nı ziyaret ediyoruz.

Not: Dolmabahçe Sarayı Müzesi rezervasyonlu olup verilen rezervasyon saatine riayet edilmesi gerekmektedir.

Dolmabahçe Sarayı, son dönem Osmanlı Mimarisi ve Avrupai mimari ile Ermeni Balyan Ailesi tarafından işçiliği ve mimarisi projelendirilmiş, yapımı da 13 yıl sürmüştür. En son Büyük Önder Atatürk’ün ikamet ettiği ve vefat ettiği yer olan, maneviyatı yüksek, 4.5 ton ağırlığında İngiliz yapımı kristal avizenin süslediği dört bin metrekarelik muayede salonuyla büyüleneceğiniz bu değerli sarayı rehberimizin anlatımı eşliğinde geziyoruz. Sonrasında muhteşem boğaz manzarasını tepeden seyretmek üzere Çamlıca Tepesine gidiyoruz. Burada vereceğimiz kahve molamızda gezdiğimiz güzel yerlerin ve biriktirdiğimiz güzel anıların keyfini boğaz manzarası ile birleştiriyor ve İstanbul’a veda ediyoruz. Tüm ziyaretlerimizi tamamladıktan sonra, Marmaris’e doğru hareket ediyoruz. Yolda vereceğimiz ihtiyaç ve yemek molaları sonrasında gece saatlerinde Marmaris’e ulaşıyor ve siz değerli misafirlerimizle bir sonraki turlarda görüşmek dileği ile vedalaşıyoruz.

GENEL ŞARTLAR

**Çocuk indirimleri, iki yetişkin ile birlikte konaklama durumunda geçerli olmaktadır.

**Otobüste oturma düzeni koltuk numaraları ile belirlenmektedir, ilk ödeme sonrasında koltuk numarası otomatik olarak atanmaktadır. Koltuk numarası ile ilgili bir hassasiyetiniz var ise lütfen iletişime geçiniz.

**Rehberimiz, hava, yol koşulları gibi gezinin seyrini etkileyebilecek durumları göz önünde bulundurarak, tüm ziyaretleri gerçekleştirmek koşuluyla programda ve güzergâhlarda değişiklik yapma hakkına sahiptir.

**Fiziki koşulların bir ziyaretin gerçekleşmesini imkânsız hale getirmesi durumunda (yol, hava durumu, doğal afet vb.) bu ziyaretin gerçekleşmemesi sebebi ile acentemiz sorumlu tutulamaz.

NOT: Çocuk indirimi ancak 2 yetişkin ile birlikte konaklama durumunda geçerlidir.

**Verilen fiyatlar 25 Aralık 2022 tarihine kadar geçerli olan erken rezervasyon dönemi fiyatlarıdır. İlk rezervasyon esnasında 1250,00 TL kaparo ödemesi ile ön kayıt yaptırıp bu fiyatlardan yararlanabilirsiniz.

İlke ve şartlar

NOT: Çocuk indirimi ancak 2 yetişkin ile birlikte konaklama durumunda geçerlidir. **Verilen fiyatlar 25 Aralık 2022 tarihine kadar geçerli olan erken rezervasyon dönemi fiyatlarıdır. İlk rezervasyon esnasında 1250,00 TL kaparo ödemesi ile ön kayıt yaptırıp bu fiyatlardan yararlanabilirsiniz.


Ödeme Seçenekleri

Kredi Kartı -

Gün : 4 | Gece : 3


Dahil Hizmetler


  • Seyahat sigortası
  • Komforlu araçlar ile ulaşım
  • Turizm Bakanlığından, kokartlı Koral Turizm rehberlik hizmeti
  • Araç içi ikramlar
  • Boğaz Turu
  • 4 yıldız Black Bird Hotel’de 3 gece oda-kahvaltı konaklama

Hariç Hizmetler


  •     Kişisel harcamalar (telefon, mini bar, vs.)    
  •     Otel konaklama konsepti haricindeki yemek ücretleri ve içecekler    
Yorum Yaz x

Lutfen Dikkat Edin : Eklenen inceleme silinemez veya guncellenemez