DİYARBAKIR - BİTLİS - VAN TURU
Marmaris - Fethiye
22-25.05.2024

Açıklama

Doğunun tarihi, kültürel ve doğal zenginlikleri keşfedilmeyi bekliyor…

Sahip oldukları tarihi ve kültürel değerler ile uzun yıllar boyu birçok medeniyete ev sahipliği yapmış ve bu kültürlerden derin izler taşıyan Diyarbakır, Van ve Bitlis’i ziyaret edeceğimiz bu özel gezimize katılımınızı bekliyoruz. Uçak planlamaları ile uzun yolculukların önüne geçeceğimiz bu özel programımızda hem görsel hem kültürel anlamda zenginleşmeyi diliyoruz.

TUR PROGRAMI:

1.GÜN: İZMİR-DİYARBAKIR UÇUŞ – 10 GÖZLÜ KÖPRÜ-DİYARBAKIR İÇ KALE-HZ. SÜLEYMAN CAMİİ-27 ŞEHİT SAHABE TÜRBESİ-ULU CAMİİ-CAHİT SITKI TARANCI MÜZESİ-BAKIRCILAR ÇARŞISI-DÖRT AYAKLI MİNARE-HASANPAŞA HANI-OTEL

Siz değerli misafirlerimiz ile 21 Mayıs Salı akşamı saat 23:30’da Eşref Girginç Parkında (LC Waikiki karşısı) buluşuyor ve İzmir Havalimanı’na 05:40 İzmir – Diyarbakır  (Sun Express XQ 9192) uçağına binmek üzere yola çıkıyoruz.  Yaklaşık olarak iki saatlik bir uçuş sonrasında Diyarbakır’a varıyoruz ve bizi bekleyen aracımıza binip ziyaretlerimize başlıyoruz. İlk olarak Diyarbakır’ın simgelerinden biri olan 10 gözlü Köprü’yü ziyaret ediyoruz. Dicle Nehri’nin ihtişamını taçlandıran bu tarihi yapının harika manzarasına hayran kalıyor ve gezimize dair en güzel fotoğraf karelerini alıyoruz. Gelen birçok ziyaretçinin üzerinde halay çektiği söylenen köprüde hünerlerini sergilemek isteyen misafirlerimizi halaya davet ediyoruz. J Kahvaltı sonrası ziyaretlerimize İçkale Açık Hava Müzesi ile devam ediyoruz. Tarihte uzun bir yolculuğa çıkacağımız müze Diyarbakır’ın ilk kuruluş yeri olarak nitelendirilmekte ve tarih boyunca ağırlanan krallar ve devletlere ait eserler sergilenmektedir. Görkemli mimari eserleri rehberimiz eşliğinde gezdikten ve Diyarbakır ile ilgili önemli bilgileri aldıktan sonra yine İçkale’de bulunan Hz. Süleyman Camii’ni geziyoruz. İçerisinde 27 şehit sahabe türbesinin de bulunduğu, manevi havası ile ön plana çıkan ve mimarisi ile de dikkat çeken camiyi de gezdikten sonra İçkale’deki son ziyaretimiz için Hızır İlyas Kilisesi’ne (Saint George Kilisesi) geçiyoruz. Öğlen yemeği molası sonrası günün 2. bölümünde Diyarbakır’ın en çok turist çeken ziyaret yerlerinden biri olan ve aynı zamanda Anadolu’nun en eski camisi Ulu Camii’ye geçiyoruz. Camiyi gezerken, Diyarbakır’ın ne kadar eski ve çok kültürlü bir şehir olduğunu rahatlıkla anlayabiliyoruz. Hem mimarisi, hem atmosferi hem de taş işçiliği ile hayranlık uyandıran Ulu Camii, aynı zamanda İslam Âlemi tarafından 5. Büyük mertebeye sahip bir dini yapı olarak kabul edilmektedir. Sonrasında Diyarbakır doğumlu, Cumhuriyet dönemi Türk şiirinin önde gelen şairlerinden biri olan Cahit Sıtkı Tarancı’nın doğup büyüdüğü ve sonrasında da müzeye çevrilen Cahit Sıtkı Tarancı Müzesi’ni geziyoruz. Müze gezimiz bitirip Bakırcılar Çarşısında Diyarbakır’a özgü hediyelik eşya alışverişlerimizi yaptıktan sonra Dört Ayaklı Minare (Şeyh Mutahhar Camii) ni görüyor ve son olarak Hasan Paşa Hanı’nda dibek kahvelerimizi içiyor ve gezilerimizi sonlandırıyoruz. Diyarbakır’ı doyasıya keşfettikten sonra akşam yemeği için otelimize geçiyor ve istirahat ediyoruz. (DİYARBAKIR KONAKLAMA) 4*Plaza Hotel

2.GÜN: DİYARBAKIR-BİTLİS YOLCULUK-BÜRYAN KEBABI LEZZET MOLASI-NEMRUT DAĞI KRATER GÖLÜ-AHLAT SELÇUKLU MEZARLIĞI-EMİR BAYINDIR KÜMBETİ-OTEL

Sabah otelimizde kahvaltımızı aldıktan sonra ayrılıyoruz ve Bitlis’e doğru yola çıkıyoruz. Yolculuğumuz sonrasında tandırlarda özel olarak hazırlanan ve kentin en önemli değerleri arasında yer alan büryan kebabını tatmak üzere lezzet molamızı veriyoruz. Molamız sonrasında bizleri bekleyen minibüslere biniyor ve Nemrut Dağı Krater Gölü’ne çıkıyoruz. Dünyanın ikinci, Türkiye'nin en büyük krater gölü olma özelliğine sahip Nemrut Krater Gölü, Büyük İskender’in Doğu seferi sırasında keşfettiğine inanıldığından dolayı “Büyük İskender’in Cenneti” olarak da anılmaktadır. Bu doğal güzelliklerin keyfini çıkardıktan sonra, bir tarafta Nemrut diğer tarafta Süphan Dağı manzarası eşliğinde Urartulardan, Selçuklulardan ve Osmanlılardan derin izler taşıyan Bitlis’in Ahlat ilçesinde yer alan Ahlat Selçuklu Mezarlığı’nı ziyaret ediyoruz. Türk dünyasında Göktürk Yazıtları sonrasında en önemli eserler arasında bulunan bu tarihi mezarlık, 1400 adet mezar taşlarıyla erken dönem Türk-İslam mezarlıklarının en büyüğü olarak bilinmektedir. Emir Bayındır Kümbeti ziyaretimizi de tamamladıktan sonra bu günkü gezilerimizi tamamlıyor ve konaklamamızı gerçekleştireceğimiz Van otelimize yerleşiyoruz. (VAN KONAKLAMA)-4* Royal Palas Hotel

3. GÜN: AKDAMAR ADASI-AKDAMAR KİLİSESİ-İNCİ KEFALİ LEZZET MOLASI-VAN ARKEOLOJİ MÜZESİ-VAN KEDİLERİ-SAVAT GÜMÜŞ İŞLEMECİLİĞİ-VAN HALISI-OTEL

Sabah otelimizde kahvaltımızı aldıktan sonra ayrılıyoruz ve Gevaş’a doğru yola çıkıyoruz. Gevaş’ta bizi bekleyen tekneye binerek Van Gölü’nün meşhur ziyaret yeri olan Akdamar Adası’na doğru hareket ediyoruz. Adada bulunan, Akdamar Kutsal Haç kilisesini ziyaret ediyoruz. Plan açısından ele alındığında merkezi kubbeli ve dört yapraklı yonca şeklinde haç planına sahip olduğu görülen bu anıt kilisenin en çok dikkat çeken kısmı ise duvarlarında yer alan bezemeler ve muazzam taş işçiliği oluyor. Rehber anlatımıyla gerçekleşecek kilise ziyaretimiz sonrasında Van Gölü’nün meşhur inci kefalini tatmak üzere lezzet molamızı veriyoruz. Sonrasında bölgenin tarihi gelişimini daha iyi anlamak üzere Van Arkeoloji Müzesi ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Bu değerli müzede, Van merkezli olarak bölgenin paleolitik çağlardan günümüze kadar uzanan tarihçesini, halkın yaşayışını, buluntular ve canlandırmalarla salonlara ayrılmış olarak bizlere sunuyorlar. Bu ziyaretimizden sonra Van’ın dünyaca ünlü endemik kedi türü olan Van Kedilerini görüyoruz. Urartulardan günümüze miras kalıp yaklaşık 3 bin yıllık bir geçmişi olan Savatlı Gümüş İşlemeciliği, Van’a özgü bir el sanatı olarak günümüze kadar ulaşmıştır. Van Kedileri ziyaretimiz sonrası bu kıymetli el sanatını da yerinde gözlemliyor ve sonrasında da otelimize hareket ediyoruz. Konaklama ve akşam yemeği Van otelimizdedir. (VAN KONAKLAMA)-4* Royal Palas Hotel

4.GÜN: MURADİYE ŞELALESİ-VAN RUS PAZARI-ALIŞVERİŞ SERBEST ZAMAN-VAN-İZMİR UÇUŞU-MARMARİS TRANSFER

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası, çıkış işlemlerimizi tamamlıyoruz. İlk olarak Van'ın Muradiye ilçesi sınırları içindeki Tendürek Dağı’ndan beslenen, Bendimahi Çayı üzerinde bulunan ve her mevsim görsel bir şölen sunan Muradiye Şelalesi’ni ziyaret ediyoruz. Bu doğa harikasında geçireceğimiz keyifli dakikaların ardından Van’ın en meşhur el sanatlarından olan kilim dokumacılığı üzerine, seçkin örnekler bulabileceğimiz kilim ve halı mağazasına uğruyoruz. Sonrasında Rus Pazarı olarak da bilinen Van’ın önemli alış veriş merkezlerinden biri olan Rus Pazarı Sokağı’na gidiyoruz. Yöresel ürünler ve hediyelik eşyalar almak için sizlere serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası rehberimizin belirleyeceği saat ve noktada buluşuyor ve Van Havalimanı’na hareket ediyoruz. SunExspress (XQ 9185) Van-İzmir 13:25 uçağına biniyor ve yaklaşık olarak 3 saatlik yolculuğumuzun ardından İzmir Havalimanı’na ulaşıyoruz. Valizlerimizi aldıktan sonra siz değerli misafirlerimiz için bekleyen araç ve kaptanımız ile buluşuyor ve Marmaris’e hareket ediyoruz. Akşam saatlerinde Marmaris’e güzel anılarla dönmüş olmayı planlıyoruz. Tekrar başka turlarımızda görüşmek umuduyla siz değerli misafirlerimizle, buluşmuş olduğumuz noktalarda vedalaşıyoruz.

NOT: Uçak firmalarından dolayı oluşabilecek, uçak saati değişikliklerinden firmamız sorumlu tutulamaz. Bu gibi durumlarda şirketimizin tur programında değişiklik yapma hakkı saklıdır.

GENEL ŞARTLAR

**Çocuk indirimleri, iki yetişkin ile birlikte konaklama durumunda geçerli olmaktadır.

**Otobüste oturma düzeni koltuk numaraları ile belirlenmektedir, ilk ödeme sonrasında koltuk numarası otomatik olarak atanmaktadır. Koltuk numarası ile ilgili bir hassasiyetiniz var ise lütfen iletişime geçiniz.

**Verilen koltuk numaraları Marmaris-havalimanı gidiş ve havalimanı-Marmaris dönüş yolculukları için geçerli değildir. Bu transferler sırasında oturma düzeni olmayıp, misafirlerimiz istedikleri yerlere oturabilmektedir.

**Rehberimiz, hava, yol koşulları gibi gezinin seyrini etkileyebilecek durumları göz önünde bulundurarak, tüm ziyaretleri gerçekleştirmek koşuluyla programda ve güzergâhlarda değişiklik yapma hakkına sahiptir.

**Fiziki koşulların bir ziyaretin gerçekleşmesini imkânsız hale getirmesi durumunda (yol, hava durumu, doğal afet vb.) bu ziyaretin gerçekleşmemesi sebebi ile acentemiz sorumlu tutulamaz.

**Uçak firmalarından dolayı oluşabilecek, uçak saati değişikliklerinden firmamız sorumlu tutulamaz. Bu gibi durumlarda şirketimizin tur programında değişiklik yapma hakkı saklıdır.

**Verilen fiyatlar erken rezervasyon dönemi fiyatları olup, 20 Mart 2024 tarihine kadar yapılacak olan rezervasyonlar için geçerli olacaktır.

**İlk rezervasyon esnasında kişi başı 4500,00 TL kaparo ödemesi ile ön kayıt yaptırıp bu fiyatlardan yararlanabilirsiniz.

İlke ve şartlar

**Uçak firmalarından dolayı oluşabilecek, uçak saati değişikliklerinden firmamız sorumlu tutulamaz. Bu gibi durumlarda şirketimizin tur programında değişiklik yapma hakkı saklıdır. **Verilen fiyatlar erken rezervasyon dönemi fiyatları olup, 20 Mart 2024 tarihine kadar yapılacak olan rezervasyonlar için geçerli olacaktır. **İlk rezervasyon esnasında kişi başı 4500,00 TL kaparo ödemesi ile ön kayıt yaptırıp bu fiyatlardan yararlanabilirsiniz.


Ödeme Seçenekleri

Kredi Kartı -

Gün : 4 | Gece : 3


Dahil Hizmetler


 • Seyahat sigortası
 • Komforlu araçlar ile ulaşım
 • Turizm Bakanlığından, kokartlı Koral Turizm rehberlik hizmeti
 • 4 yıldız otelde yarım pansiyon konaklama (sabah kahvaltısı ve akşam yemekleri dâhil)
 • Araç içi ikramlar
 • Havaalanı transferleri (Marmaris-İzmir, İzmir-Marmaris)
 • Uçak biletleri : İzmir – Diyarbakır ve Van-İzmir

Hariç Hizmetler


 •     Kişisel Harcamalar    
 •     Öğlen yemekleri ve konaklama haricindeki diğer yemek ücretleri    
 •     Yemeklerde alınan konsept dahilinde olmayan içecekler    
 •     Nemrut Dağı Minibüs Transferi    
 •     Ören yeri giriş ücretleri (Müze kartı olan misafirlerimizin yanlarında getirmeleri tavsiye olunur)    
 •     Van-Akdamar Adası tekne transferi    
Yorum Yaz x

Lutfen Dikkat Edin : Eklenen inceleme silinemez veya guncellenemez