BÜYÜK BALKAN TURU
Marmaris - Fethiye
01-10.06.2024 / 660,00 €

Açıklama

8 ÜLKE-7 GECE KONAKLAMA

YUNANİSTAN & KUZEY MAKEDONYA & ARNAVUTLUK & KARADAĞ & HIRVATİSTAN

& BOSNA HERSEK & SIRBİSTAN & BULGARİSTAN

(SELANİK-KAVALA-BİTOLA-OHRİ-ELBASAN-TİRAN-BAR-BUDVA-KOTOR-DUBROVNİK--POTÇİTEL-MOSTAR-SARAYBOSNA-BELGRAD-ÜSKÜP-SOFYA-PLOVDİV FİLİBE)

Özel coğrafyası, tarihi ve kültürel değerleri ile Balkanları baştan sona keşfetmek ve bölgenin en güzel, en değerli ziyaret yerlerini bizimle görmek ister misiniz? Yunanistan’da başlayacak olan Balkan maceramızda, Kuzey Makedonya, Arnavutluk, Karadağ, Hırvatistan, Bosna Hersek, Sırbistan ve Bulgaristan’ı görüyor olacağız. Ulu Önder Atatürk’ün Evi’nde duygu dolu anlar yaşayacak, Budva ve Kotor’da masallar diyarındaymış hissine kapılacağız. Her ülkenin kendine has dokusunu ve genel olarak Orta Çağ yapılarını korumuş ‘Eski Şehir’ bölgelerini gezerken çok keyif alacak, Mostar Köprüsü, Taş Köprü gibi simge yapıları görecek ve en özel meydanların dinamiklerini hissedeceğiz. Sizi de bekleriz…

TUR PROGRAMI

1.GÜN: MARMARİS - İPSALA YOLCULUK

Siz değerli misafirlerimiz ile hareket günü saat 12:30’da Eşref Girginç Parkı’nda (LC Waikiki karşısı) buluşuyor ve İpsala Sınır Kapısından çıkış yapmak üzere yola koyuluyoruz. İzmir-Balıkesir-Çanakkale yol güzergâhını takip ederek, ihtiyaç molaları sonrasında Ayvalık’a ulaşıyoruz. Ayvalık’ta bir dinlenme molası sonrasında partner acentemizin misafirleri ile buluşuyor ve birlikte Büyük Balkan turumuzu gerçekleştirecek olan aracımızda yerlerimizi alıyoruz. 1. Günün sonunda gece saatlerinde sınır kapısına ulaşıyor ve Yunanistan’a giriş işlemlerimizi yaptırıyoruz.

2.GÜN: KAVALA-SELANİK-AZİZ DİMİTRİ KİLİSESİ-ATATÜRK’ÜN EVİ-ARİSTOTELES MEYDANI-BEYAZ KULE-OTEL

Dedeağaç, Gümülcine, İskeçe rotalarını takip ederek Anastasia Dinlenme tesislerine ulaşıyor ve serbest kahvaltı molamızı veriyoruz. Kahvaltı sonrasında kısa süreli bir yolculuğun ardından Kavala’ya ulaşıyor ve ziyaretlerimize başlıyoruz. Yunanistan’ın en güzel şehirlerinden olan ve buram buram Akdeniz’i hissedeceğiniz bu şehir özellikle Pargalı İbrahim Paşa ve Kavalalı Mehmet Ali Paşa’nın izlerini taşımaktadır. Biz de sırasıyla Pargalı İbrahim Paşa Camii, İmareti ve Kavalalı Mehmet Ali Paşa’nın evi ve heykelini ziyaret ediyoruz. Sonrasında Osmanlı mimarisinde oldukça önemli bir yere sahip olan su kemerlerinden Kavala’da olanını ve aynı zamanda da Mimar Sinan’ın eseri olan görkemli su kemerini geziyoruz. Sonrasında Eski Şehir- Panagia yı görüyoruz. Rengârenk evleri, Arnavut kaldırımlı sokakları görüyor, Osmanlı etkisini de gözlemleyerek güzel fotoğraf kareleri yakalıyoruz. Bu ziyaretler sonrasında Selanik’e hareket ediyoruz. Selanik’te ilk olarak Unesco Dünya Kültür Mirasları listesinde yer alan Aziz Dimitri Kilisesi’ni ziyaret ediyor ve gerekli bilgilendirmeleri alıyoruz. Sonrasında belki de gezimizin en duygulu anlarını yaşayacağımız Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün evini ziyaret ediyoruz. Bizlere bambaşka duygulara sürükleyecek olan bu ziyaretimizin ardından şehirdeki gündelik yaşamı yalın bir biçimde gözlemleyebileceğiniz Kamara meydanını görüyoruz. Sonrasında kentte Osmanlı mimarisinin detaylarını en iyi şekilde yansıtan en önemli mekân olarak gösterilen Bey Hamamını görüyoruz. Hortacı Süleyman Efendi Camii, Bey Hamamı, Hamza Bey Camii ve bedesten şehirde göreceğimiz Osmanlı döneminden kalma diğer ziyaret yerleri olacak. Bu ziyaretlerimizin ardından Venizelos Heykeli ve Meydanını da gördükten sonra, sosyal ve kültürel hayatın merkezi olarak kabul edilen Aristotales Meydanı’na ulaşıyoruz. Meydanın dinamiklerini gözlemlemek için sizlere serbest zaman veriyoruz. Sonrasında belirlenen saatte buluşuyor ve sahilden yaya olarak şehrin sembol yapılarından olan Beyaz Kuleye gidiyoruz. Bu sembolik yapı ile ilgili bilgilendirmeleri rehberimizden aldıktan ve geziye dair en orijinal fotoğraf karelerini yakaladıktan sonra otelimize yerleşiyoruz. Otelimizde dinlendikten sonra dileyen misafirlerimiz ile opsiyonel olarak düzenlenecek olan Yunan Taverna Gecesi’ne gidiyoruz. (SELANİK KONAKLAMA)

NOT: Selanik otelimizde konaklamamız oda kahvaltı şeklinde olacaktır. Dileyen misafirlerimiz akşam yemeğini de alacağımız Yunan Taverna Gecesine katılabilir, dileyen misafirlerimiz de akşam yemeklerini kendi istedikleri şekilde organize edebilirler.

YUNAN TAVERNA GECESİ: Deniz ürünleri konsepti ile canlı müzikli ve eğlenceli olarak düzenlenen taverna gecesi ücreti rehber tarafından bildirilecektir. Bölgede müsait olan ve yerel rehberlerin organizasyonu ile planlanan geceye katılım konusunda tur sırasında karar verebilirsiniz.

3.GÜN: MAKEDONYA YOLCULUK-MANASTIR ASKERİ İDADİSİ-BİTOLA (MANASTIR) GEZİLERİ-OHRİ YOLCULUK-OHRİD GÖLÜ TEKNE TURU VE GEZİLER- OTEL

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyor ve Makedonya’ya doğru yola çıkıyoruz. Yunanistan’ın Florina şehri üzerinden öğle saatlerinde Bitola (Manastır) Sınır Kapısından Manastır şehrine giriyoruz. İlk olarak Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ ün de okumuş olduğu, şimdi müze olarak kullanılan Manastır Askeri İdadisi’ni ziyaret ediyoruz. Sonrasında 18. ve 19. Yüzyıllardan kalma rengârenk konaklarla dolu Bitola’nın ana caddesi olan Şirok sokağı görüyoruz. Bu sokak üzerinde saat kulesi, Orduevi, Eleni Karinte’nin evi, Manolya Meydanı ve İsakiye Camii ile tarihi Osmanlı evleri ziyaretlerimizi gerçekleştirip Bitola’dan ayrılıyoruz. Bir sonraki özel durağımız olan Ohri’ye doğru yola çıkıyoruz. Yolumuzun üzerinde Neoklasik mimari tarzda yapılmış bir Osmanlı sarayı olan Resneli Niyazi Sarayı’nı görerek rotamıza devam ediyoruz. Yolculuğumuz sonrasında UNESCO Dünya Kültür Miras Listesi’nde yer alan, Kiril Alfabesinin doğduğu yer olan, Avrupa’nın en derin ve en eski krater gölüyle, tartışmasız Balkanlar’da gezilecek en güzel yerlerden biri olan Ohri’ye ulaşıyoruz. Ohrid’de yapacağımız yürüyüş turu kapsamında Aziz Klemeus Heykeli ve Meydanı, Ayasofya Kilisesi, Kiril Alfabesini bulan Kiril ve Methodi kardeşlerinin heykelleri, Asırlık Çınar Ağacı, Meryem ana Kilisesi, Ali Paşa Camii’ni görüyor ve Türk Çarşısı’na ulaşıyoruz. Çarşıda kısa bir süre serbest zaman veriyoruz. Sonrasında Unesco Dünya kültür mirası listesindeki Ohri Gölü, tipik çarşısı, Osmanlı Evleri, Haydar Paşa Camii, Hacı Turgut Camii ziyaretlerimizi gerçekleştirip öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Sonrasında Avrupa’nın oluşum olarak en eski en derin krater göllerinden olan ve aynı zamanda da dünyanın en temiz göllerinden biri olan Ohri Gölünde bir saatlik bir tekne gezisi (opsiyonel tur) gerçekleştiriyoruz. Bu keyifli geziyi de gerçekleştirdikten sonra otelimize doğru yola çıkıyoruz. Akşam yemeğimiz ve geceleme Ohrid’teki otelimizde olacaktır. (OHRİD KONAKLAMA)

NOT: Opsiyonel Ohri Gölü tekne turu ile ilgili bilgilendirme ve bu gezinin organizasyonu tur sırasında rehber tarafından yapılmaktadır.

4.GÜN: AZİZ NAUM MANASTIRI-ARNAVUTLUK-ELBASAN-TİRAN-PANORAMİK ŞEHİR TURU-İŞKODRA OTEL

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Kuzey Makedonya’nın en popüler turistik yerlerinden biri olan St.Naum Manastırı ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. St. Naum Kilisesi’nin yapımına 906 yılında başlanmıştır. Kilise defalarca yangın görmüş ve yine defalarca restore edilmiştir. Sadece ibadethane ve dini amaçla kullanılan bir yapı değildir. Savaş döneminde hastane olarak, diğer zamanlarda da eğitim amaçlı kullanılmıştır. Yonca mimarisine sahip, manevi hayat odaklı olarak inşa edilmiştir. Tüm gölün manzarasına sahip küçücük bir tepeye konumlanmıştır. Buradan güzel fotoğraflarla ayrılıp Arnavutluk’a doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde Elbasan şehrini görerek yolculuğumuza devam ediyor ve 20.YY boyunca savaşlar arasında yaşamış balkanların dağlık ülkesi Arnavutluk’un başkenti Tiran’a varıyoruz. Tiran, hem Osmanlı hem de Avrupa Tarihi’nde önemli bir yer kaplıyor. Ayrıca Sovyet dokunuşlarına uzun yıllar maruz kalan Tiran, günümüzde de Sovyet izlerini taşımaya devam ediyor. Tiran’da yapacağımız panoramik şehir turumuz sırasında Ulusal Tarih Müzesi, Ethem Bey Camii, Tarihi Saat Kulesi, Ulusal Müze, Opera ve Bale Binası, Parlamento ve Başbakanlık Binaları, Cumhurbaşkanlığı Köşkü, Rahibe Teresa Heykeli ve İskender Bey Meydanını görüyoruz.

Tiran’daki gezilerimizi bu şekilde tamamladıktan sonra Arnavutluk cumhuriyetinin en eski yerleşim merkezlerinden biri olan İşkodra’ya geçiyor ve konaklamamızı gerçekleştireceğimiz otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama İşkodra’daki otelimizde olacaktır. (İŞKODRA KONAKLAMA)

5.GÜN: KARADAĞ-KOTOR YOLCULUK -KOTOR ESKİ ŞEHİR -HIRVATİSTAN-DUBROVNİK ESKİ ŞEHİR GEZİSİ-OTEL

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Dünya’nın Kosova ile birlikte en genç iki devletinden biri olan Karadağ’a doğru yola çıkıyoruz. Büyüleyici Adriyatik manzarası eşliğinde Bar ve Budva üzerinden yola devam ediyor ve Kotor’a ulaşıyoruz. Tarih, doğa cenneti ve turistik cazibe merkezi haline gelen bölgede Kotor turumuza başlıyoruz. Tarih boyunca korunaklı konumu sayesinde Osmanlılar tarafından ele geçirilemeyen ve böylece ekonomisini İtalyan Devleti ile yaptığı ticarete dayandırmış Kotor, güzel korunmuş Orta Çağ yerleşimlerinin insanlarda uyandırdığı masalsı hissiyatı belki de en çok yaşayacağınız yerlerden biri olacaktır. Bir ressamın tuvalinden çıkmış hissi uyandıran bu şehirde, Eski Şehir (old town), Aziz Tryphon Katedrali, St. Nicholas Kilisesi ve Tarihi Saat Kulesi göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuz sonrasında eski Yugoslavya’yı oluşturan üç ana devletten biri olan Katolik mezhebini benimsemiş olması ve daha çok Adriyatik Sahiline hâkim coğrafyası sebebi ile Balkan kültüründen ziyade İtalyan ve Akdeniz kültürüne yakınlığı ile tanınan Hırvatistan’a geçiyoruz. Muhteşem manzaralar eşliğinde ki kısa yolculuğumuzun ardından Dalmaçya Sahilinin göz bebeği Dubrovnik’e varıyoruz. Unesco tarafından Dünya mirasları listesine alınmış olan ve aynı zamanda Game of Thrones dizisinin çekildiği yerlerden biri olarak ününe ün katan Dubrovnik gezimize Eski Şehir (Old Town) ziyareti ile başlıyoruz. Eski Şehir turumuz sırasında kuleler, muhteşem surlar, 14.YY’ dan kalma Dünya’nın en eski eczanesine de ev sahipliği yapan Francis Manastırı, Rector Sarayı, Onofrio Çeşmesi, Orlanda Heykeli, Gümrük Binası, Şehir Kapıları göreceğimiz yerler arasında olacaktır. Bir masalın içindeymiş gibi hissedeceğiniz günümüzü bu ziyaretler ile sonlandırıyor ve konaklama yapacağımız Trebinje’ye gidiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde olacaktır. (TREBINJE KONAKLAMA)

6.GÜN: BOSNA HERSEK–POÇİTEL KÖYÜ- MOSTAR KÖPRÜSÜ – SARI SALTUK TEKKESİ –SARAY BOSNA – BAŞÇARŞI –LATİN KÖPRÜSÜ – ŞEHİTLİK - OTEL

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında, yakın tarihin savaş ve katliamlarla dolu, Türkiye’ye tarihi ve dini bağları olan, Balkanların tarih ve kültür merkezi Bosna Hersek’te gezilerimize başlıyoruz. Günün ilk ziyareti için 16. Yüzyıldan beri tarihi dokusunu bozulmadan günümüze kadar korumuş olan Osmanlı Köyü Poçitel’i ziyaret ediyoruz. Sonrasında 1992 savaşında yıkılan köprüsü ile anılan Mostar’a geçiyoruz. Mostar’ da yürüyerek yapacağımız turumuzda önce Unesco Dünya mirası listesindeki meşhur Mostar Köprüsü’nü görüyoruz. Mimar Hayreddin tarafından 1557 yılında inşa edilen köprü Osmanlı Mimarisinin bir şaheseridir. Köprü 1992 yılında cereyan eden savaşta Hırvat topçuları tarafından yıkılmıştır. Ancak Türkiye Cumhuriyeti’nin de büyük katkılarıyla 2004 yılında yeniden hizmete açılmıştır. Mostar Köprüsü manzaralı en güzel fotoğraf karelerini yakaladıktan sonra, Avrupa’nın en hızlı su çıkış kaynağına sahip olan Tuna Nehri’nin kenarındaki Sarı Saltuk Tekkesini (Alperenler Tekkesi) görmek üzere Blagaj’a hareket ediyoruz. 1465 ‘de Osmanlıların eline geçtikten sonra muhteşem bir doğaya sahip bu bölgede kurulan tekke Bosna’nın yerel halkı olan Boşnakların hızla Müslümanlığı seçmesinde çok önemli rol oynamıştır. Gezimizin ardından Koska Mehmet Paşa Camii’ni görüp Bosna Hersek’in başkenti Saray Bosna’ya hareket ediyoruz. Uzun bir zaman dilimi boyunca Osmanlı egemenliği altında kalan Saraybosna’da, ilk olarak Osmanlı izlerini yansıtan bir yer olan Başçarşı’yı geziyoruz. Bu ziyaretimizin ardından Saraybosna’nın sembollerini ve çok kültürlü yapısını gözlemleyebileceğimiz Saat Kulesini, Saray Bosna Katolik Katedralini, Ortodoks Kilisesini ve Musevi Sinagogunu görüyoruz. Sonrasında tarihi açıdan büyük önem taşıyan yapılardan biri olan Latin Köprüsü’nü görüyoruz. Avusturya Macaristan prensi Franz Ferdinand’ın bu köprüde öldürülmesi ve bu şekilde I. Dünya Savaşı’nın sözde nedeni olan suikastın bu köprüde işlenmiş olması yapıya bu ünü kazandırmıştır. Sonrasında Osmanlı Kalesi Beyaz Tabyayı geziyor ve Fatih Sultan Mehmet’ in şehre girdiği kapıdan geçip Osmanlı Çeşmesinden su içiyoruz. Günümüzün son ziyaretinde Bosna Hersek’ in ilk Cumhurbaşkanı Alija İzet Begoviç’ in mezarının bulunduğu şehitliği geziyoruz. Şehir turumuzu bu şekilde tamamlıyor ve akşam yemeği için otelimize geçiyoruz. (SARAYBOSNA KONAKLAMA)

7.GÜN:  SIRBİSTAN – BELGRAD – ŞEHİR TURU – OTEL

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında 44 kere savaşlar nedeniyle yakılıp yıkılmasına rağmen tekrar varlığını devam ettiren, 7000 yıllık tarihi ile Belgrad’a doğru yola çıkıyoruz. Uzun süre Osmanlı hâkimiyetinde de kalmış olan bu kadim şehirde ilk olarak Osmanlı İmparatorluğu döneminde sayıları iki yüz elliyi bulan camilerden ayakta kalabilmiş yegâne cami olan Bayraklı Camii’yi ve bununla birlikte Hüseyin Kethuda Camii’sini görüyoruz. Sonrasında Orta Çağ’ın Belgrad’ı ile İstanbul’u birbirine bağlayan Konstantinopolis Yolu’nun üzerinde oldukça önemli bir konumda yer alan İstanbul Kapısını görüyoruz. Saat Kulesi’ni de gördükten sonra, savaş tarihi meraklılarının ilgilisini bir hayli çekecek olan Askeri Müze’yi görüyoruz. Mora Fatihi unvanı ile bilinen Damat Ali Paşa türbesi ve Sokollu Mehmet Paşa Çeşmesi kentte Osmanlı izlerini göreceğimiz yapılar olacak. Bunlarla birlikte Belgrad’ın tarihine ışık tutan yapılar arasından Roma Sarnıcı, Hunyadi Janos Anıtı, Karacorceviç Kapısı, Saborna Kilisesi, Aşağı Şehir, Nebojsa Kulesi, Despod ve Zindan Kapıları, Fransız Anıtı ve Pobednik- Zafer Anıtı göreceğimiz yerler arasındadır. Zafer anıtı günümüzde Belgrad’ın sembolü olmuş bir yapıdır. Ziyaretlerimizi bu şekilde sonlandırıyoruz ve otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Belgrad otelimizdedir. (BELGRAD KONAKLAMA)

8.GÜN: MAKEDONYA –ÜSKÜP-MAKEDONYA MEYDANI-TAŞKÖPRÜ- TÜRK ÇARŞISI-OTEL

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından aracımızda buluşuyor ve ‘Heykeller Şehri’ olarak ünlenen ve aynı zamanda da bizim tarihimiz açısından da önemli bir yere sahip olan şair Yahya Kemal Beyatlı’nın doğum yeri Üsküp’e doğru hareket ediyoruz. Üsküp’te ilk olarak Vardar Nehri’nin kıyısında kafe, bar ve restoranların arasından, nehrin öteki tarafında bulunan Türk ve Yahudi Mahallelerini seyrederek keyifli bir yürüyüş yapıyoruz. Bu yürüyüşümüzde öncelikle Vardar Nehri’nin yanında yer alan ve şehir halkının eğlenmek amacıyla geldiği birçok kafe ve restoranın yer aldığı Makedonya Meydanı’nı görüyoruz. Sonrasında Osmanlı döneminden kalma ve şehrin sembol yapısı olarak da öne çıkan Taş Köprü’yü görüyor ve güzel fotoğraf kareleri yakalıyoruz. Davut Paşa Hamamı’nı dışarıdan gördükten sonra Türk Çaşısı’na gidiyor ve buradaki tarihi eserleri ziyaret ediyoruz. Göreceğimiz yapılardan biri olan, 1550 tarihinde inşa edilen Kurşunlu Han günümüzde Güzel Sanatlar Akademisi olarak kullanılıyor. Osmanlı döneminde 17 han binası inşa edilmiş olan Üsküp’te, günümüzde sadece 3 han binası kalmıştır. 15.YY’ ın 2. yarısında inşa edilmiş Sulu Han ve Kapan Han’ı ziyaretlerinin ardından Üsküp’ ün sembol eserlerinden biri olan 16.YY da inşa edilmiş Saat Kulesini, 14.YY da yapılmış erken dönem camilerimizden Sultan Murat Camiini ve yine aynı yüzyıldan kalma İsa Bey Camiini ziyaret ediyoruz. Ziyaretlerimizin ardından akşam yemeği ve konaklama için Üsküp otelimize yerleşiyoruz. (ÜSKÜP KONAKLAMA)

9.GÜN: BULGARİSTAN –SOFYA-ALEXANDER NEVSKY KATEDRALİ-KİLİSE VE CAMİ ZİYARETLERİ-FİLİBE (PLOVDİV)- EDİRNE YOLCULUK-SINIR KAPISI GÜMRÜK İŞLEMLERİ

Otelde alacağımız kahvaltı sonrasında Bulgaristan’a hareket ediyoruz. Bulgaristan’ın başkenti Sofya’ya vardıktan sonra panoramik Sofya şehir turumuza gerçekleştiriyoruz. Sonrasında

Şehirdeki Osmanlı izlerini görebileceğimiz, Avrupa’nın en eski camilerinden biri olan Banyabaşı (Kadı Seyfullah Efendi) Camii’ni görüyoruz. Evliya Çelebi’nin Sofya seyahatinde ”Sofya’nın en güzel camisi” olarak adlandırdığı yapı günümüzde Sofya’nın ibadete açık tek camisi olma özelliğini taşımaktadır. Cami ziyaretimizin ardından konserler, tiyatro, opera ve bale gösterilerinin yapıldığı etkileyici bir yapı olan Ulusal Kültür Sarayı‘nı da gördükten sonra serbest öğlen yemeği molamızı veriyoruz. Serbest zaman sonrasında tempolu ve dolu dolu geçen Balkanlar turumuz tamamlıyor ve harika anılar ile dönüş yolumuza geçiyoruz. Gece saatlerinde sınır kapısına ulaşmış olmayı planlıyoruz.

10.GÜN: BULGARİSTAN-TÜRKİYE GİRİŞ İŞLEMLERİ-MARMARİS YOLCULUK

Gezimizin 10. gününün ilk saatlerinde free shop alışverişlerimizi de tamamladıktan sonra Türkiye’ye giriş yapmış oluyoruz. Marmaris yolculuğumuza devam ediyor ve molalar sonrasında akşamüzeri saatlerinde Marmaris’e ulaşıyoruz. Sizlerle buluşmuş olduğumuz noktalarda vedalaşıyor ve başka gezilerimizde görüşmek dileğiyle hoşça kalın diyoruz.

NOT: Yeşil pasaportu olan misafirlerimizin vize almaya ihtiyacı yoktur. Vize almak isteyen misafirlerimize, evraklar ve randevu alma konusunda acentemiz tarafından hizmet verilebilmektedir.

GENEL ŞARTLAR / BİLGİLENDİRMELER

**Rehberimiz, hava, yol koşulları gibi gezinin seyrini etkileyebilecek durumları göz önünde bulundurarak, tüm ziyaretleri gerçekleştirmek koşuluyla programda ve güzergâhlarda değişiklik yapma hakkına sahiptir.

**Otobüste oturma düzeni koltuk numaraları ile belirlenmektedir, ilk ödeme sonrasında koltuk numarası otomatik olarak atanmaktadır. Koltuk numarası ile ilgili bir hassasiyetiniz var ise lütfen iletişime geçiniz.

**Fiziki koşulların bir ziyaretin gerçekleşmesini imkânsız hale getirmesi durumunda (yol, hava durumu, doğal afet vb.) bu ziyaretin gerçekleşmemesi sebebi ile acentemiz sorumlu tutulamaz.

**Balkan turlarımızda çeşitli sebepler ile otel değişiklikleri olabilmektedir. Bu durumlarda benzer veya üst kategori oteller seçilebilmektedir. Otel detayları için acentemiz ile iletişime geçebilirsiniz.

** Yunanistan makamları pasaportlarda KKTC giriş/çıkış damgası olması halinde ülkeye giriş izni vermemektedirler.

**Yurt dışına seyahat etmek isteyen 18 Yaş altı kişiler sadece annesi ile seyahat edecekse, babasının muvafakatnamesi, sadece babası ile seyahat edecekse, annesinin muvafakatnamesi ve anne babanın haricinde birisiyle veya yalnız gidiliyor ise anne ve babanın her ikisinin de muvafakatnamesi gerekmektedir. Eğer çocuğun velayeti kanuni bir temsilcide ise kanuni temsilcisinin iznini belirten noterce veya resmi makamlarca tasdik edilmiş muvafakatname gerekmektedir.

**Koral Turizm, misafirlerimiz ile konsolosluk arasında aracı kurum olup, herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluğun vize vermemesi veya ret vermesi Koral Turizm’in sorumluluğunda değildir. Ret gelen vize sebebiyle yaşanan maddi kayıptan Koral Turizm sorumlu tutulamaz, para iadesi talep edilemez. (Bu madde vize işlemlerini bizim aracılığımız ile gerçekleştiren misafirler için bilgilendirmedir)

**Pasaportların seyahat bitim tarihi baz alınarak minimum 6 ay geçerliliğinin olması gerekmektedir. 6 aydan az süreyle seyahat eden misafirlerimiz, ülke pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Bu gibi durumlarda sorumluluk pasaport sahibine aittir.

**Gümrük işlemlerinde oluşabilecek değişiklik ve gecikmelerden Koral Turizm sorumlu tutulamaz.

**Çocuk indirimleri, iki yetişkin ile birlikte konaklama durumunda geçerli olmaktadır. Çocuk fiyatları için lütfen iletişime geçiniz.

**Verilen fiyatlar erken rezervasyon dönemi fiyatları olup, 01 Mart 2024 tarihine kadar yapılacak olan rezervasyonlar için geçerli olacaktır.

**İlk rezervasyon esnasında kişi başı 200,00 € kaparo ödemesi ile ön kayıt yaptırıp bu fiyatlardan yararlanabilirsiniz.

TUR ÜCRETLERİ:

İki kişilik odada kişi başı         : 660,00 €

Tek kişi katılım                       : 860,00 €

Çocuk ücreti (3-11 yaş)          : 640,00 €

Çocuk ücreti (0-2 yaş)            : 360,00 €

 

İlke ve şartlar

**Çocuk indirimleri, iki yetişkin ile birlikte konaklama durumunda geçerli olmaktadır. Çocuk fiyatları için lütfen iletişime geçiniz. **Verilen fiyatlar erken rezervasyon dönemi fiyatları olup, 01 Mart 2024 tarihine kadar yapılacak olan rezervasyonlar için geçerli olacaktır. **İlk rezervasyon esnasında kişi başı 200,00 € kaparo ödemesi ile ön kayıt yaptırıp bu fiyatlardan yararlanabilirsiniz.


Ödeme Seçenekleri

Kredi Kartı -

Gün : 10 | Gece : 9


Dahil Hizmetler


 • Seyahat sigortası
 • Komforlu araçlar ile ulaşım
 • Turizm Bakanlığından, kokartlı Koral Turizm rehberlik hizmeti
 • Tecrübeli şoför eşliğinde ulaşım hizmeti
 • Program dahilinde yer alan ziyaretler
 • 7 gece otel konaklamaları (6 gece yarım pansiyon-sabah kahvaltısı ve akşam yemeği dâhil, 1 gece oda-kahvaltı)
 • Belgrad’ta yerel rehber
 • Dubrovnik giriş ücreti
 • Kotor giriş ücreti
 • Üsküp veya Ohri’de Makedon Gecesi
 • St. Naum Manastırı gezisi

Hariç Hizmetler


 •     Ören yeri giriş ücretleri    
 •     Yurt dışı çıkış harcı    
 •     Kişisel harcamalar ( telefon, mini bar, vs )    
 •     Vize bedeli ve yurt dışı çıkış harcı    
 •     Yurt Dışı Seyahat Sağlık sigortası zorunlu değildir ama dileyen misafirlerimiz kendi özel sigortalarını yaptırabilirler.    
 •     Otel konaklama konsepti haricindeki yemek ve içecek ücretleri    
 •     Selanik’te Taverna ücreti    
 •     Ohrid Gölü Tekne Turu    
 •     Şehir vergileri dahil    
Yorum Yaz x

Lutfen Dikkat Edin : Eklenen inceleme silinemez veya guncellenemez