whatsapp
LAVANTA HASADI VE EĞİRDİR GÖLÜ TURU
Marmaris
Date/Tarih

Açıklama

EFLATUN BİR MASAL TARLASINDA, BÜYÜLÜ KOKULAR ARASINDA, LAVANTA HASATINDA

1975 yılında zamanın gül tüccarlarından Zeki Konur ve birlikte çalıştığı Nihat Yılmaz bir Fransa ziyareti dönüşünde, 30 haneye yaklaşık 15'er lavanta fidesi getirmiş. Başlangıçta evlerin bahçelerinde ya da gül tarlaların kenarlarında sadece bir süs iken, yıllar içinde zahmetsizce büyüyen lavantalar tarlaları kaplamış ve bugün Isparta'nın Kuyucak, Kuşçular, Yeşilyurt, Kılıç ve civarı köylerinde yaklaşık 3 bin dönümlük bir alana yayılmış.

Kuyucak köyünde üretilen lavanta, şu dönem itibariyle Türkiye üretiminin yarısından fazlasını karşılıyor. Bu köyümüz, hasat dönemi muhteşem bir görsel şölene dönüşüyor, güzel hayaller kurmanıza vesile olan renk tonu ile akılda kalıyor. Bir bitkiden çok daha fazlası olan Lavanta Hasadı gezimiz ile hayatınızı renklendirin.

 

TUR PROGRAMI

1.GÜN: SALDA GÖLÜ - EĞİRDİR GÖLÜ –YEŞİLADA – CAN ADASI - AKPINAR KÖYÜ

Sabah 07:00 da Eşref Girginç Parkında toplanma ve hareket. Serbest kahvaltı molası sonrası yol üzerinde ilk molamızı Meşhur Serinhisar Leblebicisi’nde veriyoruz.15 bin nüfuslu ilçenin tek gelir kaynağı olan leblebinin, başka ülkelerin yanı sıra, leblebisiyle meşhur Çorum’a bile gönderildiğini öğrenince şaşıracaksınız. Sonrasında ziyaret edeceğimiz yer bir krater gölü olan Salda Gölü olacak. Suları camgöbeği renginden başlayıp en derin yerlerinde çivit mavisine ulaşan bu göl ve çevresinin çarpıcı güzelliği, Türkiye’nin Maldivleri olarak adlandırılmasına sebep olmuştur. Salda gölü ziyaretimizi de tamamladıktan sonra Burdur’a ulaşıyor ve serbest öğlen yemeği molamızı veriyoruz. Serbest öğlen yemeği molasında Burdur’un meşhur şiş köftesini deneyebilirsiniz. Burdur molamızda ziyaret edeceğimiz yerlerden biri de Burdur Arkeoloji Müze’si olacak. Burdur Arkeoloji Müzesi; Tarihi M.Ö. 7 bin yılına kadar giden 9 bin yıllık insanlık tarihinin en önemli eserlerini bünyesinde bulundurmaktadır ve sunumları da son derece başarılıdır. Bu ziyaretimizin ardından Eğirdir Gölü’ne doğru hareket ediyoruz. Bu bölgede Dündar Bey Medrese’si, Eğirdir Kalesi, Can Ada ve Yeşil Ada manzarası eşliğinde panoramik gezimizi gerçekleştiriyoruz. Sonrasında bu günkü son ziyaretimizi, kartal yuvası Akpınar Köyü’ne gerçekleştiriyoruz. Burada muhteşem bir manzaraya karşı vereceğimiz çay-kahve molasında, geziye dair en güzel fotoğrafları çekiyor ve sonrasında otelimize yerleşmek üzere Isparta merkezde yer alan 5 yıldızlı Barida Otel’e hareket ediyoruz. Akşam yemeğimizi aldıktan sonra dileyen misafirlerimiz 23:00’a kadar ücretsiz olan Türk hamamı, sauna ve kapalı havuz fırsatını değerlendirebilir.

2.GÜN: KUYUCAK KÖYÜ LAVANTA BAHÇELERİ – MARMARİS

Otelde alınan sabah kahvaltısı sonrasında otelden ayrılıp, Isparta’nın lavanta üretimi ile meşhur Keçiborlu ilçesinin Kuyucak Köyüne gidiyoruz. Turda öncelikle bahçelere giderek Lavanta Bahçeleri gezilecektir. Bu muhteşem görsel şölenin keyfini çıkarmak için bol bol fotoğraf çekiyoruz. Ayrıca dileyen katılımcılarımız lavanta kesimi yaparak oluşturdukları demetleri yanlarında götürebilmektedir. Burada oluşturulan reyonlarda köylülerin kendi ürettiği lavanta ürünleri (yağ, su, sabun, çay vb.), lavanta balı ve diğer köy ürünlerinden alma imkânımız olacaktır. Rehberimizin belirttiği saatte serbest öğlen yemeğimizi almak üzere hareket ediyoruz. Öğlen yemeğinin ardından, kerpiç, taş ve ahşap yapılardan oluşan geleneksel Kuyucak evleri arasında yapacağımız gezi ile bu güzel turumuzu sonlandırıyor ve Marmaris’e hareket ediyoruz. Akşam saatlerinde sizleri aldığımız noktalara bırakarak bir başka KORAL TRAVEL seyahatinizde görüşmek üzere sizlerden ayrılıyoruz.

**Çocuk indirimleri iki yetişkinle birlikte konaklama durumunda geçerlidir.

**Verilen fiyatlar ……………….. tarihine kadar yapılacak olan ön rezervasyonlar için geçerli olacaktır. Bu tarihe kadar …………… TL kaparo ödemesi ile ön kayıt yaptırıp erken rezervasyon dönemi fiyatından yararlanabilirsiniz.

 

İlke ve şartlar

**Çocuk indirimleri iki yetişkinle birlikte konaklama durumunda geçerlidir. **Verilen fiyatlar ......... tarihine kadar yapılacak olan ön rezervasyonlar için geçerli olacaktır. Bu tarihe kadar ...,00 TL kaparo ödemesi ile ön kayıt yaptırıp erken rezervasyon dönemi fiyatından yararlanabilirsiniz.


Ödeme Seçenekleri

Kredi Kartı -

Gün : 2 | Gece : 1


Dahil Hizmetler


  • Seyahat sigortası
  • Komforlu araçlar ile ulaşım
  • Turizm Bakanlığından, kokartlı Koral Turizm rehberlik hizmeti
  • 5 yıldız Barida Hotel’de yarım pansiyon(Sabah kahvaltısı ve akşam yemeği dahil) konaklama

Hariç Hizmetler


  •     Müze - ören yeri giriş ücretleri    
  •     Kişisel Harcamalar    
  •     Otel konaklaması haricindeki yemek ücretleri    
Yorum Yaz x

Lutfen Dikkat Edin : Eklenen inceleme silinemez veya guncellenemezTur Tarihini Seçiniz


6698 sayili Kisisel Verilerin Korunmasi Kanunu uyarinca hazirlanmis aydinlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanilan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tiklayiniz.