İSKEÇE KARNAVALI VE SELANİK TURU
Marmaris - Fethiye
14-18.03.2024 / 299-€

Açıklama

SELANİK –KAVALA-EDESSA-KARAFERYE VE İSKEÇE KARNAVALI COŞKUSU

Değerli misafirlerimiz, her yıl yaklaşık olarak 200 bin kişinin izlemeye geldiği ve Yunanistan’ın Rio karnavalı olarak adlandırılan ‘İskeçe Karnavalı’ nı görmeye, bu özel ambiansı hisstemeye hazır mısınız? Avrupa Birliği tarafından verilen “Yunanistan'ın en iyi korunmuş eski şehri” ünvanına sahip olan İskeçe ile birlikte Selanik ve Kavala gibi Yunanistan’ın önemli kültürel değerlerini de birlikte göreceğimiz keyifli bir karnaval turu için yerlerinizi alınız.

TUR PROGRAMI

1.GÜN (14 Mart-Çarşamba): MARMARİS - İPSALA YOLCULUK

Siz değerli misafirlerimiz ile 14 Mart 2023- Çarşamba günü saat 12:30’da Eşref Girginç Parkı’nda (LC Waikiki karşısı) buluşuyor ve İpsala Sınır Kapısından çıkış yapmak üzere yola koyuluyoruz. İzmir-Balıkesir-Çanakkale yol güzergâhını takip ederek, ihtiyaç molaları sonrasında Ayvalık’a ulaşıyoruz. Ayvalık’ta bir dinlenme molası sonrasında partner acentemizin misafirleri ile birlikte İskeçe karnavalı turumuzu gerçekleştirecek olan aracımızda yerlerimizi alıyoruz. Sonrasında yolumuza devam ediyor ve Perşembe gününün ilk saatlerinde gümrük işlemlerimizi gerçekleştirmek üzere İpsala Sınır kapısına ulaşıyoruz.

2.GÜN (15 Mart-Perşembe): KAVALA ZİYARETLERİ-SERBEST ÖĞLEN YEMEĞİ-SELANİK-AZİZ DİMİTRİ KİLİSESİ-ATATÜRK EVİ-BEYAZ KULE-OTEL-(OPSİYONEL YUNAN GECESİ)

Yaklaşık olarak 2,5 saat sürecek olan yolculuğumuzda sırasıyla Dedeağaç (Alexandroupoli) – Gümülcine (Komotini) ve İskeçe (Xanti) den geçiyoruz ve Anastasia Dinlenme tesislerine sabah saatlerinde ulaşıyoruz. Tesislerde serbest kahvaltı molası veriyoruz ve ardından kısa bir yolculuk sonrasında Kavala’ya ulaşıyoruz. 500 yıldan daha uzun bir süre Osmanlı hâkimiyetinde kalmış olan Kavala, önceleri küçük bir balıkçı kasabası iken 1700 lü yıllarda dünyanın en büyük tütün ticareti limanı olmuştur. Günümüzde ise tarihi ve doğal değerleri nedeniyle birçok turistin uğrak noktası olan Kavala’da sırasıyla Pargalı İbrahim Paşa Camii, imaret, Kavalalı Mehmet Ali Paşanın Evi, Mimar Sinan eseri olan su kemeri ve Eski Şehir ziyaretlerimizi gerçekleştiriyoruz. Sonrasında sizlere öğlen yemeği için serbest zaman veriyoruz. Ardından tekrar buluşuyor ve Selanik’e doğru hareket ediyoruz. Selanik’te ilk olarak Unesco tarafından Dünya Kültür Mirası olarak kabul edilen Aziz Dimitri Kilisesi’ni geziyoruz. Yüzyıllar boyunca Roma'dan, Normanlara ve Osmanlı dâhil pek çok millete ve inanca ev sahipliği yapan bu muhteşem yapıyı rehberimiz eşliğinde gezdikten sonra duygu dolu dakikalar yaşayacağımız Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün evini ziyaret ediyoruz. Burada edineceğimiz kıymetli bilgilerin ardından Kamara, Rotonda – Hortacı Süleyman Efendi Camii, Bey Hamamı, Hamza Bey Camii, bedesten, Venizelos Heykeli ve Meydanı’nı görüyor ve sizlere meydanda serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanın ardından Yunanistan’ın simge yapılarından biri olan Beyaz Kuleye sahilden keyifli bir yürüyüş ile ulaşıyoruz. Yapı ile ilgili bilgileri aldıktan sonra da geziye dair en özel fotoğrafları çekiyoruz. Bu ziyaret ile günümüzü sonlandırıyor ve konaklamamızı gerçekleştireceğimiz otelimize geçiyoruz. (SELANİK KONAKLAMA) 4* Heaven Hotel

NOT: Bu günümüzün sonunda katılımı isteğe bağlı olan Yunan Taverna Gecesi (ekstra) düzenlenecektir. Bilgilendirmesi tur sırasında rehber tarafından yapılacak olan geziye katılım durumunuzu rezervasyonunuz sırasında veya sonradan bildirebilirsiniz.

3.GÜN (16 Mart-Cuma): KARAFERYA – EDESSA-ŞELALELER-OTEL

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımız sonrasında Karaferya Bölgesi’ne doğru yola çıkıyoruz. Karaferya, Osmanlı İmparatorluğu döneminde Selanik ve Manastır gibi iki önemli şehri birbirine bağlayan yol üzerinde olması nedeniyle Balkanlar'ın en önemli merkezlerinden biridir. 1924 Nüfus Mübadelesi öncesinde yoğun bir Türk nüfusu, 2. Dünya Savaşı Yahudi Soykırımı öncesinde de yoğun bir Yahudi nüfusu barındırmış olan bölgede Osmanlı’dan kalma önemli eserler bulunmaktadır. Bu eserleri gördükten ve bilgilendirmeleri rehberimizden aldıktan sonra rotamızı Yunanistan’ın Vodina şehrine çeviriyoruz. Şimdiki adıyla Edessa olarak da bilinen Vodina 14. Yüzyılda bölgede gerçekleşen şiddetli depremden sonra ortaya çıkan şelaleleri ile meşhurdur. Ziyaretçilerine tam bir görsel şölen sunan bu doğa harikalarında keyifli vakit geçiriyor ve çok özel fotoğraf kareleri yakalıyoruz. Karaferya ve Edessa ziyaretlerimiz sonrasında otelimize geri dönüyoruz. (SELANİK KONAKLAMA) 4* Heaven Hotel

4.GÜN (17 Mart-Cumartesi): İSKEÇE YOLCULUK – TAM GÜN İSKEÇE FESTİVALİ

Otelimizde kahvaltımızı aldıktan sonra çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyor ve gezimizin en önemli anılarını biriktirmek ve meşhur İskeçe Festivalini görmek, coşkusunu yaşamak üzere festival bölgesine doğru yola çıkıyoruz. Şehre yaklaştıktan sonra otobüsümüzü şehrin dışına bırakıp, ücretsiz olan belediye otobüsleri ile şehir meydanına gidip karnaval eğlencelerine katılıyoruz. Buradaki karnaval kültürü günlük yaşamdaki eğlenceleri için büyük yer tutuyor. Çünkü yüzyıllar boyu süren savaşların sonucunda şehirde ve evlerde oluşan yıkımların, yağmaların izlerini görebiliyor verdiği acıyı hissedebiliyorsunuz. Bunların yanı sıra ise Avrupa Birliği fonundan aldıkları yardımlar ile bu evleri tekrar restore ettiklerini ve hepsini de ayrı ayrı renklere boyayarak rengârenk yaptıklarını da göreceksiniz. Zaten bu sebeple de ‘Bin bir rengin şehri’ diye de anılmaktadır. Kendilerini tamamen eğlenceye adamış yaşlı, genç her sınıftan insanın değişik ve ilginç ve tabiî ki rengârenk kostümler ile katıldıkları bu festival eğlencenin odak noktası diyebiliriz. Bizlerde geçit törenine katılan gruplar ile dans edip eğleniyor ve meydan da hazırlanmış olan yerel yemek ve içeceklerden istediğimiz kadar yiyerek eğleniyoruz. Karnaval eğlenceleri sonunda rehberimizin bilgilendirmeleri doğrultusunda aracımıza dönüyor ve dönüş yolculuğuna başlıyoruz. Gece saatlerinde sınır kapısında ulaşıyor ve Türkiye’ye giriş pasaport işlemlerimizi gerçekleştirip yolculuğunuza devam ediyoruz.

5.GÜN (18 Mart-Pazar):MARMARİS DÖNÜŞ YOLCULUĞU

Pazar gününün ilk saatlerinde Balıkesir’de, Ayvalık’tan katılan misafirlerimiz ile ayrıldıktan sonra Marmaris’e dönüş yolculuğumuza devam ediyoruz. Yolda verilecek ihtiyaç molaları sonrasında sabah saatlerinde Marmaris’e ulaşıyoruz. Buluşmuş olduğumuz noktalarda, başka gezilerde görüşmek dileğiyle vedalaşıyoruz.

NOT: Yeşil pasaportu olan misafirlerimizin vize almaya ihtiyacı yoktur. Vize almak isteyen misafirlerimize, evraklar ve randevu alma konusunda acentemiz tarafından hizmet verilebilmektedir.

GENEL ŞARTLAR / BİLGİLENDİRMELER

**Aynı standartlarda olmak koşulu ile oteller değişiklik gösterebilir. Turun çıkmasından iki hafta önce atılacak olan programda otel isimleri net olarak bildirilecektir.

**Rehberimiz, hava, yol koşulları gibi gezinin seyrini etkileyebilecek durumları göz önünde bulundurarak, tüm ziyaretleri gerçekleştirmek koşuluyla programda ve güzergâhlarda değişiklik yapma hakkına sahiptir.

**Otobüste oturma düzeni koltuk numaraları ile belirlenmektedir, ilk ödeme sonrasında koltuk numarası otomatik olarak atanmaktadır. Koltuk numarası ile ilgili bir hassasiyetiniz var ise lütfen iletişime geçiniz.

**Fiziki koşulların bir ziyaretin gerçekleşmesini imkânsız hale getirmesi durumunda (yol, hava durumu, doğal afet vb.) bu ziyaretin gerçekleşmemesi sebebi ile acentemiz sorumlu tutulamaz.

**Programda yazan oteller ile ilgili, farklı sebepler ile süreçte olası değişiklikler olabilmektedir. Bu durumda benzer veya üst kategori oteller seçilebilmektedir. Acentenin otel değişiklik yapma hakkı saklıdır.

** Yunanistan makamları pasaportlarda KKTC giriş/çıkış damgası olması halinde ülkeye giriş izni vermemektedirler.

**Yurt dışına seyahat etmek isteyen 18 Yaş altı kişiler sadece annesi ile seyahat edecekse, babasının muvafakatnamesi, sadece babası ile seyahat edecekse, annesinin muvafakatnamesi ve anne babanın haricinde birisiyle veya yalnız gidiliyor ise anne ve babanın her ikisinin de muvafakatnamesi gerekmektedir. Eğer çocuğun velayeti kanuni bir temsilcide ise kanuni temsilcisinin iznini belirten noterce veya resmi makamlarca tasdik edilmiş muvafakatname gerekmektedir.

**Pasaportunun son geçerlilik tarihine 90 günden az kalan yolcularımızın rezervasyon öncesi sorgulama yapması gerekmektedir.

**Gümrük işlemlerinde oluşabilecek değişiklik ve gecikmelerden Koral Turizm sorumlu tutulamaz.

**Çocuk indirimleri, iki yetişkin ile birlikte konaklama durumunda geçerli olmaktadır.

**Verilen fiyatlar erken rezervasyon dönemi fiyatları olup, 29 Aralık 2023 tarihine kadar yapılacak olan rezervasyonlar için geçerli olacaktır.

**İlk rezervasyon esnasında kişi başı 90,00 € kaparo ödemesi ile ön kayıt yaptırıp bu fiyatlardan yararlanabilirsiniz.

İlke ve şartlar

**Çocuk indirimleri, iki yetişkin ile birlikte konaklama durumunda geçerli olmaktadır. **Verilen fiyatlar erken rezervasyon dönemi fiyatları olup, 29 Aralık 2023 tarihine kadar yapılacak olan rezervasyonlar için geçerli olacaktır. **İlk rezervasyon esnasında kişi başı 90,00 € kaparo ödemesi ile ön kayıt yaptırıp bu fiyatlardan yararlanabilirsiniz.


Ödeme Seçenekleri

Kredi Kartı -

Gün : 3 | Gece : 4


Dahil Hizmetler


 • Komforlu araçlar ile ulaşım
 • Turizm Bakanlığından, kokartlı Koral Turizm rehberlik hizmeti
 • Program dahilinde yer alan ziyaretler
 • Araç içi ikramlar
 • 4 yıldız otelde 2 gece oda - kahvaltı konaklama
 • Otellere ödenen şehir vergileri

Hariç Hizmetler


 •     Öğlen yemekleri ve konaklama haricindeki diğer yemek ücretleri    
 •     Ören yeri giriş ücretleri    
 •     Yurt dışı çıkış harcı    
 •     Schengen Vize ücreti    
 •     Yurt dışı seyahat sağlık sigortası    
 •     Kişisel harcamalar (telefon, mini bar, vs.)    
 •     Opsiyonel Yunan Gecesi (yolculuk sırasında rehber tarafından bilgi paylaşılacaktır)    
Yorum Yaz x

Lutfen Dikkat Edin : Eklenen inceleme silinemez veya guncellenemez