whatsapp
PORTAKAL ÇİÇEĞİ FESTİVALİ
Marmaris
03-06 Nisan 2020 (3 Gece, 4 Gün)

Açıklama

ADANA - GAZİANTEP- ANTAKYA FESTİVAL-KÜLTÜR VE GURME TURU

-Uçakla Gidiş ve Dönüş-

Adana, Gaziantep ve Antakya’nın gezilecek en önemli tarihi-kültürel değerlerini göreceğiniz bu gezimizde, Türkiye’nin en keyifli, en popüler, karnaval havasında geçen festivali olan Adana Portakal Çiçeği Festivali’nde de keyifli bir gün geçireceğiz. Bu yıl 8. si düzenlenecek olan ve Uluslararası seviyede, her ülkeden katılım gören bu değerli festivalimizde, sokak karnavalı coşkusunu yaşayacak olmakla birlikte, kendine özgü yemek kültürü ve Dünya çapında ün salmış mutfağı ile öne çıkan Gaziantep-Adana ve Antakya bölgelerinde de lezzetli molalar vereceğiz. Hem damak tadınıza hem de tarihi-kültürel birikiminize değer katacak olan gezimize katılımınızı bekleriz…

TUR PROGRAMI:

1.GÜN: İZMİR-ADANA UÇUŞ-ADANA ÖĞLEN YEMEĞİ-SABANCI CAMİ-TAŞKÖPRÜ-GAZİANTEP KONAKLAMA

Siz değerli misafirlerimizle 07:00 Eşref Girginç Parkı’nda (LC Waikiki Karşısı) buluştuktan sonra 11:00 Bodrum – Adana uçağına binmek üzere yola çıkıyoruz. Öğlen saatlerinde Adana’ya ulaştıktan sonra, tatilimize en keyifli şekilde başlamak ve yol yorgunluğumuzu atmak üzere, Adana’nın meşhur kebabını yerinde tatmak için ilk lezzet molamızı veriyoruz. Yemek molasının ardından Türkiye’nin en büyük camii olan Adana Sabancı Merkez Camii’ne gidiyoruz. Sonrasında Roma İmparatorluğu döneminde inşa edilen, Dünyanın hala kullanılabilen en eski ve uzun köprüsü meşhur Taşköprü’yü geziyor ve en güzel manzara noktalarında fotoğraf molaları veriyoruz. Sonrasında Adana’nın en eski meydanı olan Büyük Saat Meydanı’na gidiyoruz, otantik hediyelik eşya dükkânlarından alışveriş yapabilmeniz için serbest zaman veriyoruz. Adana ziyaretlerimizi tamamladıktan sonra konaklamamızı gerçekleştireceğimiz otelimize yerleşmek üzere Gaziantep’e hareket ediyoruz. Yöreye özgü yemekleri tatma fırsatı bulacağımız ikinci lezzet molamız sonrası dinlenmek üzere otelimize yerleşiyoruz. (GAZİANTEP KONAKLAMA)

2.GÜN: ZEUGMA MOZAİK MÜZESİ-BAKIRCILAR ÇARŞISI-HAMAM MÜZESİ-ANTAKYA YOLCULUK

Sabah kahvaltımızın ardından dolu dolu geçecek olan Gaziantep turumuza başlıyoruz. İlk olarak Çingene Kızı Mozaiği ile ünlü, eski dönemde Mezopotamya’nın elit nüfusunun evlerini, saraylarını süslemiş olan ve dünyada eşi olmayan mozaiklerin sergilendiği Zeugma Mozaik müzesini geziyoruz. Dünya’nın 2. Büyük mozaik müzesi olan, Zeugma mozaik müzesini detaylı bir şekilde gezdikten sonra ünlü Bakırcılar Çarşısı’na geçiyoruz. Gaziantep’in en eski mesleklerinden olan ’Bakır İşçiliği’ nin hala daha el sanatı olarak sergilendiği bu çarşıda, her köşe başında hala daha çekiç sesleri duymak mümkün. Bu nostaljik, tarihi ve her zaman kalabalık olan çarşıda, rehberimiz eşliğinde yürüyüş turu yapıyoruz. Yolumuz üzerinde Zincirli Bedesten Çarşısı’ndan geçiyor, Hamam Müzesi’ni geziyor ve Gaziantep Kalesi’ni panoramik olarak göreceğimiz noktaya kadar ulaştıktan sonra sizlere serbest zaman veriyoruz. Gaziantep’e gelen turistlerin çoğunun, tarihi kültürel değerlerden ziyade, gurme keşifler için geldiğini J hepimiz biliyoruz. Dolayısıyla sizlere bu serbest zamanınızda, en güzel keşifleri yapmanız için olanak sağlıyoruz. Baklavanın en güzeli, meşhur tahmis kahvesi, nohut dürüm veya kebap, beyran, küşleme, katmer gibi yöresel lezzetlerin hepsini bu çarşı civarında bulabiliyoruz. Şimdiden afiyet olsun J Serbest zaman sonrası rehberimizin belirlediği noktada buluşuyor ve Antakya otelimize yerleşmek üzere yola çıkıyoruz. Yöreye özgü yemekleri tatma fırsatı bulacağımız ikinci lezzet molamız sonrası dinlenmek üzere otelimize yerleşiyoruz. (ANTAKYA KONAKLAMA)

3.GÜN:HARBİYE ŞELALESİ-ST PIER KİLİSESİ-UZUN ÇARŞI-HATAY ARKEOLOJİ MÜZESİ

Sabah kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılıyor ve dünyanın en büyük tek katlı mozaiğini görmek üzere The Museum Hotel’e doğru yola çıkıyoruz. Dünyanın ilk müze oteli olma özelliğine sahip olan The Museum Hotel, sizleri mozaiklerin göz kamaştırıcı atmosferi içerisinde, geçmişe uzanacağınız paha biçilmez bir yolculuğa davet ediyor. Tarihi eserlerin otelin inşaatı aşamasında ortaya çıkması ve çıkan tarihi eserleri korumak amacıyla, otel planının buna uygun olarak değiştirilmesi ile birlikte, böyle bir müze otel büyük yatırımlarla ziyarete açılmıştır. Bu ziyaretimizin sonrasında sırasıyla Dünya’nın ilk mağara kilisesi olan Saint Pier Kilise’sini ziyaret ediyoruz. Ziyaretimizi tamamladıktan sonra Hatay’da ticaretin kalbi olarak adlandırılan Uzun Çarşı’ya geçiyoruz. Farklı din, mezhep ve etnik kültürlerden insanların, asırlardır barış ve hoşgörü anlayışıyla bir arada yaşadığı Hatay’ın simgelerinden olan bu çarşı tarihi ve kültürel geçmişiyle de büyük önem taşımaktadır. Çarşıda vereceğimiz serbest zamanda hediyelik eşya v.b. alışverişi yapabilir ve bu güzel çarşıda dilediğiniz gibi gezebilirsiniz. Çarşı ziyaretimizi de tamamladıktan sonra Anadolu’da yapılan ilk cami olan Habib’i Neccar Camii’ni ziyaret ediyor ve bugünkü gezilerimizi tamamlıyoruz. Yöreye özgü lezzetleri tatma imkanı bulacağınız akşam yemeği molamızın ardından otelimize geri dönüyoruz. (ANTAKYA KONAKLAMA)

4.GÜN: PORTAKAL ÇİÇEĞİ FESTİVALİ VE ETKİNLİKLERİ-ADANA-İZMİR UÇUŞ-MARMARİS TRANSFER

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra çıkış yapıyor ve Adana’ya doğru hareket ediyoruz. Festival coşkusunun en yoğun şekilde yaşanacağı keyifli bir festival günü geçirmek üzere Adana’ya ulaşıyor ve öğlen yemeği için sizleri Adana’nın meşhur ciğerini tatmaya davet ediyoruz. Yemekten sonra Adana’nın portakal çiçeği kokan caddelerinde yürüyor ve etkinlikleri hep birlikte takip ediyoruz. Festival programı etkinliklerini önceden incelemek isteyen misafirlerimiz http://www.nisandaadanada.com/ festival için özel olarak hazırlanmış internet sayfasını ziyaret edebilir ve serbest zamanda programlarını yapabilirler. Sonra akşamüstü saatlerinde Ziya Paşa Bulvarına gelip korteje katılıp birlikte Adana sokaklarında yürüyor, dans grupları, pandomimciler, sokak müzisyenleri, birbirinden ilginç stantlarını görüyoruz ve Portakal Çiçeği Karnavalının coşkusunu hep birlikte yaşıyoruz. Ardından XQ9317- Sun Express 22:15 Adana – İzmir uçağına binmek üzere Havalimanına gidiyoruz. İzmir’e indikten sonra bizi bekleyen aracımıza binip Marmaris’e doğru hareket ediyoruz. Marmaris’te siz değerli misafirlerimizle bir başka macerada buluşmak dileği ile vedalaşıyoruz.

 

NOT : Uçak firmalarından dolayı oluşabilecek, uçak saati değişikliklerinden firmamız sorumlu tutulamaz. Bu gibi durumlarda şirketimizin tur programında değişiklik yapma hakkı saklıdır.

**Verilen fiyatlar, erken rezervasyon dönemi fiyatları olup 29 Şubat 2020 tarihine kadar yapılacak olan ön rezervasyonlar için geçerli olacaktır. Bu tarihe kadar 450,00 TL kaparo ödemesi ile ön kayıt yaptırıp erken rezervasyon dönemi fiyatından yararlanabilirsiniz.

İlke ve şartlar

NOT : Uçak firmalarından dolayı oluşabilecek, uçak saati değişikliklerinden firmamız sorumlu tutulamaz. Bu gibi durumlarda şirketimizin tur programında değişiklik yapma hakkı saklıdır. **Verilen fiyatlar, erken rezervasyon dönemi fiyatları olup 29 Şubat 2020 tarihine kadar yapılacak olan ön rezervasyonlar için geçerli olacaktır. Bu tarihe kadar 450,00 TL kaparo ödemesi ile ön kayıt yaptırıp erken rezervasyon dönemi fiyatından yararlanabilirsiniz.


Ödeme Seçenekleri

Kredi Kartı -

Günler : 4 | Gece : 3


Dahil Hizmetler


  • Tur programındaki müze ören yeri giriş ücretleri
  • Konforlu araçlar ve tecrübeli kaptanlar eşliğinde ulaşım hizmeti
  • Zorunlu seyahat sigortası
  • Bodrum-Adana/Adana - İzmir uçak bileti
  • Havaalanı Transferleri
  • 4 yıldız otellerde oda-kahvaltı konaklama
  • Kokartlı rehberlik hizmeti

Hariç Hizmetler


  •     Kişisel harcamalar    
  •     Öğlen yemekleri ve konaklama haricindeki diğer yemek ücretleri    
  •     Otel ekstraları (mini bar, spa v.s.)    
Yorum Yaz x

Lutfen Dikkat Edin : Eklenen inceleme silinemez veya guncellenemezTur Tarihini Seçiniz