SAKIZ ADASI TURU
Marmaris
09-10.11.2024 / 265-€

Açıklama

**KAPIDA VİZE KOLAYLIĞI İLE**

Dünya üzerinde, sakız ağaçlarının yetiştiği ve damla sakızı üretiminin yapıldığı yegâne yerlerden biri olan Sakız Adası’nda keyifli ve bir o kadar da ilgi çekici bir tatile çıkıyoruz. Neolitik Çağa kadar uzanan zengin bir tarihi mirasın yanında, doğal güzellikleri ile de ziyaretçilerine dolu dolu, keyifli bir gezi imkânı sunan 5. Büyük Yunan Adası’nda, sizlere keyifli bir tatil geçirtmek için özel bir program hazırladık. Antik orta çağ köylerinde geçmiş zamana bir yolculuk yapmaya ve adanın tamamını profesyonel bir ekiple keşfetmeye hazır mısınız?

TUR PROGRAMI

1.GÜN: MARMARİS-ÇEŞME TRANSFER-ÇEŞME-SAKIZ KATAMARAN YOLCULUK-ÇARŞI-VOUNAKİ MEYDANI- KUZEY ADA TURU- OTEL

Siz değerli misafirlerimiz ile 02:00’da Eşref Girginç Parkında (LC Waikiki karşısı) buluşuyor ve Çeşme-Sakız seferlerinin hareket yeri olan Çeşme Limana doğru yola çıkıyoruz.

Sabah saat 08:00 civarı Çeşme Ulusoy Limanına ulaşıyor bilet ve pasaport kontrollerinden sonra feribotumuza geçiyoruz. Yarım saat kadar sürecek olan yolculuğumuz sonrası adaya ulaşıyor ve rehberimiz ile buluşuyoruz. Gümrük işlemleri ardından, valizlerimizi bizi bekleyen aracımıza yüklüyor ve Ege’nin gizli hazinesi Sakız Adası’nı keşfe başlıyoruz.

Rehberimiz ile birlikte Aploterya adı verilen Sakız adası çarşısını, Sultan Abdülmecit tarafından yaptırtılan Mecidiye Camisini, Sakız adasının en büyük ve en işlek meydanı olan Vounaki Meydanı’nı görüyoruz. Sonrasında Bizans döneminde inşa edilmiş fakat daha sonra sırasıyla Ceneviz ve Osmanlı dönemlerinde adanın yönetim merkezi olmuş Sakız Kalesi’ni geziyor ve içerisindeki Osmanlı eserlerini inceliyoruz.

Merkezdeki ziyaretlerin ardından Kuzey Ada turumuza başlıyoruz. İlk durağımız her platformda adanın en önemli sembollerinden biri olarak karşımıza çıkan deniz kenarındaki, Tabakika adı verilen 4 adet yel değirmeni olacaktır. Tarihi yel değirmenlerinin görevi bölgeye de adını vermiş olan deri işleyici tabakhanelere su çekmekti. Son yıllarda belediyenin katkılarıyla restore edilerek adaya gelen tüm turistlerin görmeden dönmediği bir anı noktası haline gelmiştir. Buradaki fotoğraf molamızın ardından turumuza devam ediyoruz. Sıradaki durağımız Sakız Adasının antik dönemdeki en meşhur ozanı Homeros'un İlyada ve Odysseia eserini dünya edebiyatına kazandırdığı bölge Daskalopetra olacaktır. Milattan önce 6. yüzyılda öğrencileri tarafından okul haline getirilmiş büyük bir kaya. Bu güzel anı noktası size binlerce yıl öncesinin yaşam tarzını ve o dönemin sanat anlayışını sorgulatacak. Ardından öğlen yemeği molamızı vereceğimiz adanın en şirin balıkçı köyü Langada’ya geçiyoruz. Deniz kenarındaki klasik Yunan tavernalarında (lokanta) geleneksel mezeler ve Yunan mutfağının klasikleşmiş yemeklerinin yanı sıra en taze deniz ürünlerinin de tadına bakma fırsatınız olacak. Dönüş yolunda adanın sembol noktalarından biri olan deniz üzerindeki Agios Isidoros kilisesinde fotoğraf molası veriyoruz. Damla Sakızının hikâyesinin bu Azizle başladığı rivayet edilmektedir. Kuzey Ada turu kapsamındaki ziyaretlerimizi tamamladıktan sonra otelimize geçiyoruz. (SAKIZ ADASI KONAKLAMA) Diana Hotel / Morning Star Hotel / Kyma Hotel – veya benzeri

Not: Özellikle yaz döneminde yüksek sezonda taleplerin yoğun olması sebebiyle gideceğiniz tarihe bağlı olarak müsaitlik doğrultusunda otel rezervasyonları gerçekleşmektedir.

YUNAN GECESİ: Dilerseniz akşam yemeğinde geleneksel ada yemeklerinin tadına bakıp “Bouzouki” eşliğinde Yunan müziğine ve danslarına doyarak unutamayacağımız bir Yunan gecesine katılabilirsiniz.

ÜCRET: 45,00 € (canlı müzik, fiks menü yemek ve limitsiz yerel içki)

NOT: Yunan gecesine katılım durumunuzu gezi tarihinden önce bildirmeniz ve rezervasyonunuzu yaptırmanız gerekmektedir.

2.GÜN: GÜNEY ADA TURU-ARMOLIA-MESTA-PYRGI KÖYLERİ-SERBSET ÖĞLEN YEMEĞİ -SAKIZ LİMANI-ÇEŞME YOLCULUK-ÇEŞME-MARMARİS TRANSFER

Kahvaltının ardından aracımızdaki yerimizi alıyor ve dünya üzerinde Damla sakızı üretimini tekelinde bulunduran Mastihahoria adı verilen adanın güneyindeki köylere doğru turumuza başlıyoruz. Turumuzda ilk durağımız yüzlerce yıldır el yapımı seramikleriyle meşhur Armolia Köyü ve meşhur seramik atölyelerinden birini ziyaret etmek için küçük bir mola veriyoruz. Sonrasında rotamızı adanın diğer popüler köylerinden biri olan labirent köy Mesta’ya geçiyoruz. Muhteşem orta çağ mimarisi ve Sakız adasının en önemli ve görkemli kiliselerinden biri olan Taksiarhis Kilisesi ile ünlü olan bu Antik orta çağ köyündeki gezimizde zamanın içerisinde kaybolacaksınız. Diğer köyler gibi, Korsan saldırılarından korunmak amaçlı yapılmış olan bu köyde de giriş ve çıkış sadece iki kapıdan yapılmaktadır, tehlike anında bu kapılar kapatılmakta ve güvenlik bu şekilde sağlanmaktaydı. Gezilerimiz sonrasında köy meydanına ulaşıyor ve kahve molamızı veriyoruz. Sonrasında masalsı Pyrgi Köyü’ne doğru yola çıkıyoruz. Pyrgi Köyü, Orta Çağ izlerini taşıyan daracık sokakları, korsan saldırılarından korunmak üzere birbirine bitişik olarak inşa edilen ve özel sıva tekniği ile renklendirilen evleri ile adaya gelen turistlerin en uğrak ziyaret yeridir. Zamanda yolculuk yapıyormuş hissine kapılacağınız bu köyün Geometrik desenli evlerine hayran kalacağınızı düşünüyoruz. Güney Ada turu kapsamındaki köy ziyaretlerimizi tamamladıktan sonra öğlen yemeği için deniz kenarında bir tavernaya gidiyoruz. Burada misafirlerimiz çeşitli deniz ürünleri ve mezelerden oluşan menüden istediklerini seçebilirler.

Bu şekilde Sakız Adası programımızı tamamlamış oluyor ve Sakız Limanı’na feribotumuza binmek üzere hareket ediyoruz. Yaklaşık olarak yarım saat kadar sürecek olan yolculuğumuz sonrası Çeşme limanına dönüyoruz. Pasaport işlemlerimizi tamamladıktan sonra, limanda bizi bekleyen aracımız ve kaptanımız ile buluşuyoruz. Farklı bir deneyim yaşamış olmanın ve bir farklı bir ada daha keşfetmenin mutluluğu ile Marmaris’e dönüş yoluna geçiyor ve gece yarısı saatlerinde Marmaris’e ulaşıyoruz. Sizleri aldığımız noktalarda bırakıp, başka turlarda görüşmek üzere hoşça kalın diyoruz.

NOT: **Kapı vizesi hizmetleri acentemiz tarafından verilmektedir. Evrak teslim sürecinin geziden en az 10 iş günü öncesi olması gerekmektedir. Kapı vizesi ile ilgili detay bilgi için bize ulaşınız.

**Yeşil pasaportu olan misafirlerimizin vize almaya ihtiyacı yoktur.

GENEL ŞARTLAR

**Rehberimiz, hava, yol koşulları gibi gezinin seyrini etkileyebilecek durumları göz önünde bulundurarak, tüm ziyaretleri gerçekleştirmek koşuluyla programda ve güzergâhlarda değişiklik yapma hakkına sahiptir.

**Yurt dışına seyahat etmek isteyen 18 Yaş altı kişiler sadece annesi ile seyahat edecekse, babasının muvafakatnamesi, sadece babası ile seyahat edecekse, annesinin muvafakatnamesi ve anne babanın haricinde birisiyle veya yalnız gidiliyor ise anne ve babanın her ikisinin de muvafakatnamesi gerekmektedir. Eğer çocuğun velayeti kanuni bir temsilcide ise kanuni temsilcisinin iznini belirten noterce veya resmi makamlarca tasdik edilmiş muvafakatname gerekmektedir.

**Fiziki koşulların bir ziyaretin gerçekleşmesini imkânsız hale getirmesi durumunda (yol, hava durumu, doğal afet vb.) bu ziyaretin gerçekleşmemesi sebebi ile acentemiz sorumlu tutulamaz.

** Feribot firmasından dolayı oluşabilecek, hareket saati değişikliklerinden ve hava koşulları sebebi ile meydana gelebilecek iptallerden ve ekstra maliyetlerden firmamız sorumlu tutulamaz. Bu gibi durumlarda şirketimizin tur programında değişiklik yapma hakkı saklıdır.

** Yunanistan makamları pasaportlarda KKTC giriş/çıkış damgası olması halinde ülkeye giriş izni vermemektedirler. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.

**Pasaportunun son geçerlilik tarihine 90 günden az kalan yolcularımızın rezervasyon öncesi sorgulama yapması gerekmektedir.

**Pasaportlarını uzatma yolu ile geçerlilik süresini uzatan misafirlerimiz sınır kapılarında sorun yaşayabilirler. Uzatma pasaport ile tura katılıyorsanız bunu tur kayıt esnasında belirtmeniz gerekir. Aksi durumda yaşanacak sorunlar, ülkeye girememe gibi durumlardan acentemiz sorumlu tutulamaz. Bu gibi durumlarda ücret iadesi gerçekleştirilemez.

**Çocuk indirimleri, iki yetişkin ile birlikte konaklama durumunda geçerli olmaktadır. Çocuk fiyatları için lütfen iletişime geçiniz.

**Verilen fiyatlar erken rezervasyon dönemi fiyatları olup, 25 Haziran 2024 tarihine kadar yapılacak olan rezervasyonlar için geçerli olacaktır.

**İlk rezervasyon esnasında kişi başı 70,00 € kaparo ödemesi ile ön kayıt yaptırıp bu fiyatlardan yararlanabilirsiniz.

TURA DÂHİL HİZMETLER:

Marmaris-Çeşme Liman gidiş-geliş transferleri

Sakız adası gidiş-dönüş feribot biletleri

1 gece oda- kahvaltı otel konaklaması

Sakız Liman – Otel – Liman gidiş dönüş transferleri

1. gün şehir merkezi ve Kuzey Ada Turu

2. gün-Güney Ada turu

Türkçe Rehberlik hizmeti

TURA DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER:

Otel konaklama konsepti haricindeki yemek ve içecek ücretleri

Vize ücreti (kapı vizesi hizmetleri acentemiz tarafından verilmektedir)

Kişisel harcamalar

Yurt dışı çıkış harcı

**Yunan gecesi (45,00 €) (canlı müzik, fiks menü yemek ve limitsiz yerel içki)

**Otel vergisi (konaklama yapılacak otelin yıldız sayısına göre 2 – 7 € arası değişmektedir)

TUR ÜCRETİ:

İki kişilik odada kişi başı         :           265,00 €

3 kişilik oda kişi başı               :           260,00 €

Tek kişi katılım                       :           295,00 €

04-10 yaş çocuk                     :           185,00 €

İlke ve şartlar

**Çocuk indirimleri, iki yetişkin ile birlikte konaklama durumunda geçerli olmaktadır. Çocuk fiyatları için lütfen iletişime geçiniz. **Verilen fiyatlar erken rezervasyon dönemi fiyatları olup, 25 Haziran 2024 tarihine kadar yapılacak olan rezervasyonlar için geçerli olacaktır. **İlk rezervasyon esnasında kişi başı 70,00 € kaparo ödemesi ile ön kayıt yaptırıp bu fiyatlardan yararlanabilirsiniz.


Ödeme Seçenekleri

Kredi Kartı -

Gün : 2 | Gece : 1


Dahil HizmetlerHariç Hizmetler


Yorum Yaz x

Lutfen Dikkat Edin : Eklenen inceleme silinemez veya guncellenemez