SIkça Sorulan Sorular


S: Turlarınızdan nasıl haberdar olabilirim?

C: www.koraltravel.com internet sitemizde tüm turlarımızı kategoriler halinde inceleyebilir,

https://www.facebook.com/groups/koralturizm/ sosyla medya grubumuza üye olabilir veya https://www.instagram.com/koraltravel/ instagram sayfamızı takip edebilirsiniz.

S: Turlarınız ile ilgili bilgilendirme gönderebilir misiniz?

C: Sadece bizim tarafımızdan mesaj atılabilen ve haftada 1-2 defa sizlere de rahatsızlık vermeden bilgilendirme yaptığımız What’s App listelerimize sizleri ekleyebiliyoruz. Bu listelere dahil olmak için:

  1. 0 533 923 92 48 – 0 546 678 48 48- 0 533 923 31 24 şirket hatlarımızdan birini telefonunuza kaydedin
  2. Kaydettikten sonra bize isim-soyisim bilginiz ile birlikte ‘Whats app listenize dahil olmak istiyorum’ şeklimde mesaj atmanız yeterli olacaktır.

-Bunun haricinde bir de ‘Toplu SMS’ olarak sizlere bilgilendirme yapabilmekteyiz. Bu mesajlarla da ayda 3-4 defa bilgilendirme yapılmaktadır. Arzu ederseniz bu şekilde de sizlere bilgilendirme yapabilmekteyiz.

S: Turlarınıza nasıl kayıt yaptırabilirim? Ödemeyi nasıl yapabilirim?

C: Turlarımıza kayıt olmak için aşağıdaki seçeneklerden sizin için uygun olanı değerlendirebilirsiniz:

  1. www.koraltravel.com internet sitemiz üzerinden karar verdiğiniz tur için rezervasyon yapabilir ve aynı zamanda da kredi kartı kullanarak ödeme yapabilir ve kaydınızı tamamlayabilirsiniz.
  2. Katılmaya karar verdiğiniz tura kayıt yaptırmak için bizimle iletişime geçebilir, telefon ile ön rezervasyon yaptırabilirsiniz. Sonrasında isterseniz hiç ofisimize uğramadan sizlere ileteceğimiz İBAN numarasına havale yapabilirsiniz.
  3. Katılmaya karar verdiğiniz tura kayıt yaptırmak için bizimle iletişime geçebilir, telefon ile ön rezervasyon yaptırabilirsiniz. Sonrasında ofisimize gelerek ödemenizi nakit olarak veya kredi kartı ile ödemenizi yaparak, rezervasyon işlemini tamamlayabilirsiniz.

S: Telefon ile yapılan kayıtların geçerlilik süresi ne kadardır?

C: Telefon ile yapılan ön rezervasyonlar 48 saat süre ile sistemde kalır. Bu süre içerisinde ödeme yapılmaması veya bilgi verilmemesi durumunda rezervasyonunuz iptal edilmektedir. Dolayısıyla telefonla yaptırmış olduğunuz ön rezervasyonlarda 2 iş günü içerisinde ödeme yapmanıza mani bir durum söz konusu ise bunu belirtmeniz gerekmektedir.

S: Turlarda oturma düzeni nasıl olmaktadır? Koltuk numarası var mıdır?

C: Özellikle yerli gruplarımızda yaşanan koltuk problemlerini çözümlemek adına 2019 yılı itibariyle, artık tüm misafirlerimize tur kaydı sırasında koltuk numarası verilmektedir. Misafirlerimiz tüm tur boyunca kendilerine verilen numaralı koltukta oturmaktadır.

S: Koltuk numarası ne zaman verilmektedir?

C: Koltuk numarası ödeme yapıldıktan sonra verilmektedir. Telefonda ön rezervasyon yaptıran misafirlerimiz aynı zamanda koltuk numarası ayırma şansı yoktur. Ancak tur ödemesini veya kaparosunu yatırdıktan sonra numara verilebilmektedir.

S: Verilen koltuk numarası uçaklı turlarda, uçak yolculuğu için de dahil midir? Havaalanı transferleri için de dahil midir?

C: Verilen koltuk numaraları uçak seyahati ve havaalanı transferleri için dahil değildir. Uçak yolculuğunda koltuk numaraları check-in sırasında belli olmaktadır. Havaalanı transferleri sırasında da herkes bulduğu yere oturmakta ve o şekilde seyahat etmektedir.

S: Erken rezervasyon yaptırmanın ne gibi avantajları olmaktadır?

C: Erken rezervasyon yaptıran misafirlerimiz, erken rezervasyon dönemleri fiyatlarından yararlanmaktadır ve daha uygun fiyatlarla paket programa dahil olabilmektedir. Erken yapılan rezervasyonlarda, misafirlerimizin koltuk numarası seçme olarak daha çok opsiyonları olmaktadır.

S: Tur kaydı sırasında ödemenin tamamını yapmak gerekmekte midir?

C: Paket turu satın aldığınız tarih, turun çıkmasında 14 günden fazla bir süre önce ise, sadece kaparo ödemesi ile turumuza kesin kaydınızı yaptırmış olursunuz. Kaparo tutarı, tur paket fiyatının %30-50 si arasında, tur programının içeriğine bağlı olarak değişmektedir. Kaparo ödemesi yaptıysanız, paket tur kalan tutarını, turun çıkmasına en geç 14 gün öncesine kadar yatırmış olmanız gerekmektedir. Yukarıdaki uygulama konaklamalı tur programları için yapılan bir uygulamadır. Günübirlik turlarımızda kayıt sırasında tur ücretinin tamamı alınmaktadır.

S: Tur iptal koşullarınız nelerdir? Turu iptal edersem ödemiş olduğum ücreti başka turlara aktarabilir miyim, iade alabilir miyim v.b. ?

C: Tur iptali konuları çok hassas konular olup, şirketimiz bu konuda en yüksek hassasiyeti göstermeye çalışmaktadır. Bir çok koşula bağlı olan ‘Gezi İptali’ durumunda izlenecek yolu detaylı öğrenmek için https://www.koraltravel.com/sozlesme adresindeki gezi sözleşmemizi inceleyiniz.

S: Nasıl bir araç ile geziye gideceğiz?

C: Şirketimizde minibüs – midibüs – otobüs olarak, kişi kapasitesine bağlı olarak, birçok seçenek bulunmaktadır. Araçlarımızın ortak özelliği, hepsinin de yüksek modelli ve konforlu araçlar olmasıdır. Turumuza katılan misafir sayısı netleştikten sonra, son sayıya göre uygun araç tayin edilmektedir. Dolayısıyla gezi öncesinde bu soruya kesin bir cevap verilemez.

S: Gezimiz sırasında hava durumu nasıl olacak? Yanımıza neler alalım?

C: Gezilerimizde standart uygulama olarak, turdan 1 veya 2 gün öncesinde Whats App grupları kurulmaktadır. Bu gruplarda geziye katılan misafirlerimiz ve rehberimiz ile operasyon sorumlularımız yer almaktadır. Rehberlerimiz gezi öncesinde bu gruplardan güncel hava durumu, yanınıza almanızı tavsiye ettikleri önemli şeyler konusunda bilgilendirme yapmaktadırlar.