whatsapp
UÇAKLI VAN - TATVAN TURU
Marmaris - Fethiye
30.10 – 02.11.2021

Açıklama

Doğu Anadolu’nun incisi Van, sahip olduğu doğal ve tarihi güzellikler nedeniyle her sene yükselen bir ziyaretçi sayısına ulaşmaktadır.

-Kahvaltının en güzel hali : Van kahvaltısı

-Anlat anlat bitmez Van’ın binlerce yıllık tarihi

-Bir efsaneden çok daha fazlası: Van Gölü

-Tatlı mı tatlı : Van kedisi

-Bir Van harikası : Akdamar Adası ve az bilinen hikayesi

Gelin bu güzellikleri birlikte yaşayalım, keşfedelim, keyifli anılar biriktirelim…

TUR PROGRAMI:

1. GÜN: İZMİR’DEN VAN’A UÇUŞ - VAN KALESİ-TUŞBA MÜZESİ-VAN KEDİLERİ-OTEL

Siz değerli misafirlerimiz ile 00:15 ‘ te Eşref Girginç Parkında rehberimiz ve kaptanımızla buluşup İzmir Havalimanına doğru yola çıkıyoruz. Havalimanında İzmir-Van (SunExspress XQ9084) 06:10 uçağı için uçuş işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Saat 08:20’ de Van havalimanı’na varıyor ve bizi bekleyen aracımıza biniyoruz. İlk olarak Van’ın meşhur kahvaltısını tatmak adına Van Gölü kenarında serbest kahvaltı molamızı veriyoruz. Sonrasında tarihi ve tabiat zenginlikleri ile harmanlanan Van şehrimizi gezmeye başlıyoruz. Urartulardan kalma, Tuşba Şehri’nin kurulduğu bugünkü Van kalesi yamacındaki dünyaca meşhur kaya mezarlarını ziyaret ettikten sonra, Urartu Medeniyetine dair en önemli müzelerden biri olan Tuşba Arkeoloji Müzesi’ni geziyoruz. Urartu medeniyetine ait motif ve figürlerin savat adı verilen özel süsleme tekniğiyle işlendiği gümüş takıları ilgiyle inceledikten sonra Van’ın dünyaca ünlü endemik kedi türü olan Van Kedilerini görüyoruz. Sonrasında konaklama yapacağımız otele doğru yola çıkıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizdedir. (VAN KONAKLAMA) 4* Royal Milano Hotel

2.GÜN: GEVAŞ, VAN GÖLÜ - AKDAMAR ADASI VE KİLİSESİ – ÇAVUŞTEPE KALESİ-EDREMİT KIZ KALESİ SEYİR TERASI - KİLİM DOKUMACILIĞI

Sabah otelimizde kahvaltımızı yaptıktan sonra gezilerimize başlıyoruz. İlk olarak Gevaş’a doğru yola çıkıyoruz. Gevaş İlçesi'nin önemli tarihi yerlerinden Selçuklu Mezarlığı ve hemen yanında bulunan Melik İzzeddin tarafından yedi yüz yıl önce kızı Halime Hatun için yaptırılan kümbeti ziyaret ediyoruz. Sonrasında bizi bekleyen tekneye binerek Van gölünde bulunan Akdamar Adası’na doğru hareket ediyoruz. Adada bulunan, Akdamar Kutsal Haç kilisesini ziyaret ediyoruz. Plan açısından ele alındığında merkezi kubbeli ve dört yapraklı yonca şeklinde haç planına sahip olduğu görülen bu anıt kilisenin en çok dikkat çeken kısmı ise duvarlarında yer alan bezemeler ve muazzam taş işçiliği oluyor. Rehber anlatımıyla gerçekleşecek kilise ziyaretimiz sonrasında Van Gölü’nün meşhur inci kefalini tatmak üzere restoranımıza geçiyoruz. Akdamar Adası gezimizden sonra Urartu Medeniyetinden birçok izler taşıyan Van’da, Çavuştepe Kalesi ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Çavuştepe, Aşağı ve Yukarı kale olarak 2 bölümden oluşmaktadır. Yukarı kalede Urartu Baş Tanrısı Haldi’ye ait bir tapınak bulunmaktadır. Aşağı Kale’de ise taş surlar, saray, depo, mahzenler ve Urartu Tanrısı İrmunişi’ye ait bir tapınak yer almaktadır. Rehberimizin değerli anlatımları ile bu bölgeyi gezdikten sonra Van Gölü’nün eşsiz manzarasının izlenebildiği Edremit Kız Kalesi seyir terasına geçiyoruz. Bu güzel manzarada günümüzün en güzel fotoğraf karelerini çekiyoruz. Sonrasında Van’ın en meşhur el sanatlarından olan kilim dokumacılığı üzerine seçkin örneklerini bulabileceğimiz kilim ve halı mağazasına uğruyoruz. Van kültürünü yansıtan bu kıymetli ziyaretimiz sonrasında da günümüzü tamamlıyor ve otelimize hareket ediyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizdedir. (VAN KONAKLAMA) 4* Royal Milano Hotel

3. GÜN : TATVAN – NEMRUT DAĞI KRATER GÖLÜ –SELÇUKLU MEZARLIĞI- MURADİYE ŞELALESİ
Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrasında yola çıkarak Van Gölü kıyısında yapacağımız yolculukla Tatvan’a ulaşıyoruz. Bizleri bekleyen minibüslerle Nemrut Dağı Krater Gölü’ne ulaşıyoruz. Dünyanın ikinci, Türkiye'nin en büyük krater gölü olma özelliğine sahip Nemrut Krater Gölü, Büyük İskender’in Doğu seferi sırasında keşfettiğine inanıldığından dolayı “Büyük İskender’in Cenneti” olarak da anılmakta. Buradaki gezimiz sonrasında minibüslerle Tatvan’a ulaşarak öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrası bir tarafta Nemrut diğer tarafta Süphan Dağı manzarası eşliğinde Urartulardan, Selçuklulardan ve Osmanlılardan derin izler taşıyan Bitlis’in Ahlat ilçesinde yer alan Ahlat Selçuklu Mezarlığı’nı ziyaret ediyoruz. Türk dünyasında Göktürk Yazıtları sonrasında en önemli eserler arasında bulunan bu tarihi mezarlık, 1400 adet mezar taşlarıyla erken dönem Türk-İslam mezarlıklarının en büyüğü olarak bilinmektedir. Van'ın Muradiye ilçesi sınırları içindeki Tendürek Dağı’ndan beslenen, Bendimahi Çayı üzerinde bulunan ve her mevsim görsel bir şölen sunan Muradiye Şelalesi’ni ziyaret ediyoruz. Bu keyifli zamanlar sonrasında otelimize doğru hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. (VAN KONAKLAMA) 4* Royal Milano Hotel

4.GÜN: HOŞAP KALESİ - VAN MERKEZ –İZMİR-VAN UÇUŞ - MARMARİS’E DÖNÜŞ

Sabah kahvaltımızı otelde aldıktan sonra çıkış işlemlerimizi yapıyor ve sonrasında Van Hoşap Kale’sine gidiyoruz. Hoşap suyunun kuzey doğusunda kurulmuş olan bu kartal yuvası kale, Urartular döneminde askeri tesis olarak inşa edilmiştir ve Osmanlı Devleti'ne tabi Mahmudi Beyleri tarafından yaptırılan şekliyle günümüze ulaştığından Mahmudi Kalesi olarak da bilinir. Güzel fotolar eşliğinde kaleyi gezdikten sonra sizleri son alışverişlerinizi yapabilmeniz için Van şehir merkezine getiriyor ve öğle yemeği sonrası buluşarak Van Havalimanı’na hareket ediyoruz. SunExspress Van-İzmir 14:40 uçağına binerek 17:10’da İzmir Havalimanı’na varıyor ve bizi bekleyen aracımızla Marmaris’e hareket ediyoruz. Güzel anılarımızla birlikte yapacağımız yolculuğumuz sonrasında Marmaris’e ulaşıyor ve sizlerle buluştuğumuz noktalarda, başka gezilerimizde görüşmek dileği ile vedalaşıyoruz.

**Verilen fiyatlar 2. erken rezervasyon dönemi fiyatları olup, 05 Ekim 2021 tarihine kadar yapılacak olan rezervasyonlar için geçerli olacaktır.

**İlk rezervasyon esnasında 650,00 TL kaparo ödemesi ile ön kayıt yaptırıp bu fiyatlardan yararlanabilirsiniz.

**Otobüste oturma düzeni koltuk numaraları ile belirlenmektedir, ilk ödeme sonrasında koltuk numarası atanmaktadır.

NOT : Uçak firmalarından dolayı oluşabilecek, uçak saati değişikliklerinden firmamız sorumlu tutulamaz. Bu gibi durumlarda şirketimizin tur programında değişiklik yapma hakkı saklıdır.

İlke ve şartlar

NOT : Uçak firmalarından dolayı oluşabilecek, uçak saati değişikliklerinden firmamız sorumlu tutulamaz. Bu gibi durumlarda şirketimizin tur programında değişiklik yapma hakkı saklıdır.


Ödeme Seçenekleri

Kredi Kartı -

Gün : 4 | Gece : 3


Dahil Hizmetler


 • Seyahat sigortası
 • Havaalanı transferleri
 • Komforlu araçlar ile ulaşım
 • Uçak Biletleri
 • Turizm Bakanlığından, kokartlı Koral Turizm rehberlik hizmeti
 • 4 yıldızlı otellerde yarım pansiyon konaklama(Akşam yemeği ve sabah kahvaltısı dahil)

Hariç Hizmetler


 •     Öğlen yemekleri    
 •     Tüm yemeklerde alınan içecekler    
 •     Kişisel Harcamalar    
 •     Ören yeri giriş ücretleri (Müze kartı olan misafirlerimizin yanlarında getirmeleri tavsiye olunur)    
 •     Nemrut Dağı minibüs transferi (40,00 TL)    
 •     Van-Akdamar tekne transferi (25,00 TL)    
Yorum Yaz x

Lutfen Dikkat Edin : Eklenen inceleme silinemez veya guncellenemezTur Tarihini Seçiniz


6698 sayili Kisisel Verilerin Korunmasi Kanunu uyarinca hazirlanmis aydinlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanilan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tiklayiniz.