whatsapp
TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ İLE BUTİK KARS TURU
Marmaris - Fethiye
08-12 Şubat 2020 (4 Gece-5 Gun)

Açıklama

Sadece size özel yataklı vagonda muhteşem manzaraların keyfini çıkarın…

-Uçak ile gidiş- tren ile dönüş-

Turistik Doğu Ekspresi ile, harika manzaralar eşliğinde, yataklı vagon konforuyla Kars turu maceralarımız devam ediyor. Yeni hizmete giren ve konforlu bir yolculukla birlikte, yol üzeri bir çok farklı noktada gezi imkanı sunan Turistik Doğu Ekspresi yolculuğunu, Kars’ın masalsı ziyaret yerleri ile birleştiriyoruz. Kar manzaraları ile süslenen bu serüvende, hayatınız boyunca unutamayacağınız, dost sohbetlerinde ballandıra ballandıra anlatacağınız bir tatil sizleri bekliyor…

 

TUR PROGRAMI

1.GÜN : İZMİR TRANSFER, İZMİR-ERZURUM UÇUŞ, SARIKAMIŞ ŞEHİTLİKLER-KAYAK MERKEZİ- OTEL
Siz değerli misafirlerimiz ile saat 01:00’da Eşref Girginç Parkı’nda buluşuyor ve konforlu aracımız ile 07:10 SunExpress XQ9294  İzmir-Erzurum uçağına yetişmek üzere yola çıkıyoruz. Kars’a iniş yaptıktan sonra yorgunluğumuzu da atabileceğimiz, keyifli bir kahvaltı molası sonrası, bizi beklemekte olan aracımız ile gezilerimize başlıyoruz. Sarıkamış’a doğru yola çıkıyoruz. Öncelikle Sarıkamış Şehitler Anıtı’nı ziyaret ediyor sonrasında Sarıkamış merkeze varıyoruz. Rus işgali döneminde Av Köşkü olarak yapılmış Çariçe Katerina Sarayı’nı görüyoruz. (ziyarete kapalı, dışarıdan görebiliyoruz.)Sonrasında Sarıkamış Kayak Merkezi’ne doğru yola çıkıyoruz. Kayak merkezinde sizlere vereceğimiz serbest zamanda, isterseniz ekipman kiralayarak kayak, kızak keyfi yapabilir veya telesiyej ile güzel kar manzaralarının tadını çıkarabilirsiniz. Gezilerimizi tamamladıktan sonra Kars merkezdeki otelimize doğru hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Kars Otelimizde.

2.GÜN: ANİ HARABELERİ – MASALSI ÇILDIR GÖLÜ
Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, ilk olarak Ani Harabelerini ziyaret etmek üzere otobüsümüze binip yola çıkacağız. Burada göreceğimiz yerler arasında sırasıyla, Havariler Kilisesi, Büyük Kadetral, Tigran Honents (Resimli) Kilisesi, Selçuklu Kervansarayı ve kilisesi, hamamları ve Türklerin anadoluda yaptıkları ilk camii olan Ebu-ı Menucehr Camii olacaktır. Sonrasında yörenin masalsı gölü olan 1959 metre yükseklikteki ÇILDIR GÖLÜ ne doğru yola koyulacağız. Burada dilerseniz buz tutmuş gölün güzelliğini seyre dalıyor, dilerseniz de göl üzerinde ATLI KIZAKLARLA GÖL TURU (ekstra-opsiyonel) yapabilirsiniz. Öğlen yemeğinde, göl kenarındaki meşhur restoranlardan birinde ÇILDIR GÖLÜ SAZAN BALIĞI'NIN lezzetine tanıklık ediyoruz. Masalsı ÇILDIR GÖLÜ turumuzun bitiminde tekrar otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve sonrası serbest zaman.

 

3.GÜN : KARS ŞEHİR TURU-KARS GECESİ (AŞIKLAR ATIŞMASI)-TREN YOLCULUĞU

Sabah kahvaltımızın ardından, otelimizden çıkış işlemlerimizi tamamlayıp ayrılıyoruz. Kars şehir turu kapsamında Kars kalesi, Oniki Havari Kilisesi, Alexander Nevski Kilisesi (Fethiye Camii) ilk ziyaret duraklarımız olacak. Rus işgali döneminde planlanmış olan Kars caddeleri ve aynı dönemde inşa edilmiş olan Baltık mimari ile süslenmiş Vilayet Konağı ve Defterdarlık Binası’nı gördükten sonra şehir merkezinde öğlen yemeği için sizlere serbest zaman veriyoruz. Sonrasında Kars Arkeoloji ve Etnografya Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Ardından Kafkas Cephesi Harp Tarihi Müzesi’ni gezdikten sonra Kars Şehir Merkezinde rehberimizin belirlediği zaman diliminde serbest zaman veriyoruz. Bu serbest zaman diliminde Kars’ın meşhur kaşarı ve diğer yöresel ürünlerini bulacağınız yerlerden alışveriş yapabilir, aynı zamanda yataklı vagonlu tren yolculuğumuzu daha keyifli hale getirecek alışverişler J yapabiliriz. Saat 22:35’te hareket edecek Turistik Doğu Ekspresi trenimize geçmeden önce akşam yemeğini serbest olarak istediğiniz yerde alabilir veya rehberimizin ekstra olarak organize edeceği ‘Aşıklar atışması ve yöresel oyunlar da içeren yemekli ‘Kars Gecesi’ programına katılabilirsiniz. Gece sonrası trenimize geçiyor ve masalsı yolculuğumuza başlıyoruz.

 

4.GÜN: TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ SEYAHATİ-DİVRİĞİ-BOSTANKAYA-ANKARA

Bu günümüz de tren yolculuğunun keyfi ile devam ediyor. Turistik Doğu Ekspresi’nin en önemli yeniliklerinden biri de yol üzeri farklı güzergahlarda uzun molalar vermesi. Kars-Ankara güzergahı üzerinde de mola vereceğimiz istasyonlar Sivas’ın tarihi konakları ile meşhur Divriği ve Sivas-Bostankaya olacaktır. Bu istasyonların her birinde bölgeyi gezebilmemiz için ortalama 3 saat serbest zamanımız olacaktır. Bu 3 saatlik serbest zamanda dilerseniz bizim tarafımızdan düzenlenecek ekstra turlara katılabilir, dilerseniz de kendi programınızı yapıp bölgelerde keşifler yapabilirsiniz.

DİVRİĞİ TURU : Tren Garı’nda bizi bekleyen aracımıza biniyor ve Divriği’nin tarihi konaklarının olduğu bölgede, aynı zamanda müze olan tarihi bir konakta kahvaltımızı alıyoruz. Sonrasında yine bölgenin değerli tarihi yapılarından Ulu Camii’ni rehber anlatımı eşliğinde ziyaret ediyor ve sonrasında da çarşıya geçiyoruz. Huma Hatun Sokağı’nda vereceğimiz serbest zamanda yöresel yemeklerin tadına bakabilir veya alışveriş yapabilirsiniz. Buradaki vaktimizi tamamladıktan sonra yolculuğumuza devam etmek üzere treninize geçiyoruz.  (45,00 TL ücrete ulaşım ve rehberlik hizmeti dahildir)

BOSTANKAYA-SİVAS : Sivas merkeze yakın olan tren garında indikten sonra 3 saatlik serbest zaman diliminde Sivas’ın hem meşhur yaprak döneri ve köftesi gibi lezzetlerini deneyimleyebilir hem de arzu eden misafirlerimiz rehberimizin yönlendirmesi ile orada düzenlenecek turda Çifte Minareli Medrese, Buruciye Medresesi, Şifaiye Medresesi ve Kale Camii ziyaretlerini gerçekleştirebilirsiniz. Ziyaretlerimizi tamamlayıp, serbest zamanımızı çok güzel bir şekilde değerlendirdikten sonra yolculuğumuza devam etmek üzere trenimize geri dönüyoruz. Geceleme trende.

**** Ekstra turların çıkması için yeterli katılım oluşması şartı vardır. Yeterli katılım sayısı 15 kişidir. Bu sayıya ulaşılamaması durumunda ekstra tur gerçekleştirilmeyebilir.

**** Ekstra tur organizasyonlarında sıkıntı yaşanmaması adına hangi ekstra turlara katılmak istediğinizi geziden bir hafta öncesine kadar acentemize bildirmeniz gerekmektedir.

 

5.GÜN: ANKARA VARIŞ-ANITKABİR ZİYARETİ-MARMARİS DÖNÜŞ YOLCULUĞU

Trenimiz tahmini olarak sabah 06:00-07:00 saatleri arasında Ankara’ya ulaşıyor. Tren yolculuğumuz sona erdikten sonra Ankara’da bizi bekleyen aracımıza binip, güzel bir kahvaltı yapmak üzere yola çıkıyoruz. Güzel bir kahvaltı sonrası kendimize geliyor ve Ankara’ya kadar gelmişken Anıtkabir’i de ziyaret ediyoruz. Anıtkabir ziyaretimiz sonrası, Marmaris’e dönüş yoluna geçiyoruz. Yolda vereceğimiz ihtiyaç molaları sonrasında, maceranın başlamış olduğu yer olan, Marmaris’imize geri dönüyoruz. Sizleri aldığımız noktalarda bırakıyor ve başka büyük maceralarda buluşmak ümidiyle hoşçakalın diyoruz.

NOT: Doğu Ekspresi Treni gecikmeli olarak da Ankara Garı’na ulaşabilmektedir. Trenin planlanan zamanda Gar’a ulaşması durumunda Ankara turumuzda rehberimizin de insiyatifi doğrultusunda, programa Ankara KalesiHamamönü tarihi Ankara evleri ve Anadolu Medeniyetleri Müzesi (giriş ekstradır), Rahmi Koç Müzesi (giriş ekstradır)  ziyaretleri eklenebilir.

**Maksimum 20 kişi katılımı ile gerçekleşecek olan turumuzun, hızlı bir şekilde dolması beklenmektedir. Uçak ve tren biletleri kaparosunu ödeyerek hızlı bir şekilde ön rezervasyon yaptırabilirsiniz.

**Verilen fiyatlar erken rezervasyon dönemi fiyatı olup 15 Ocak 2020 tarihine kadar yapılacak olan rezervasyonlar için geçerli olacaktır.

**750,00 TL kaparo ödemesi ile ön rezervasyon yaptırabilir ve uçak + tren bileti rezervasyonlarınızı kesinleştirmiş olursunuz.

**Ödeme sırasında tüm katılımcılarımıza koltuk numarası verilmektedir.

**Uçak saatlerinde, sonradan uçak firması tarafından yapılacak olan değişikliklerden Koral Turizm sorumlu tutulamaz. Bu tür değişikler sebebiyle rehberlerimizin tur programında değişiklik yapma hakkı saklıdır.

İlke ve şartlar

Maksimum 20 kişi katılımı ile gerçekleşecek olan turumuzun, hızlı bir şekilde dolması beklenmektedir. Uçak ve tren biletleri kaparosunu ödeyerek hızlı bir şekilde ön rezervasyon yaptırabilirsiniz.


Ödeme Seçenekleri

Kredi Kartı -

Günler : 5 | Gece : 4


Dahil Hizmetler


 • Konforlu araçlar ve tecrübeli kaptanlar eşliğinde ulaşım hizmeti
 • 4 yıldızlı otelde yarım pansiyon konaklama (açık büfe sabah kahvaltısı ve akşam yemekleri)
 • Havaalanı Transferleri
 • Doğu ekspresi tren bileti (Tren kompartımanları 2’şer kişilik olup, her kompartımanın kendine ait lavabosu vardır)
 • Havaalanı ve otel transferleri
 • Tüm müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • İzmir-Erzurum uçak biletleri

Hariç Hizmetler


 •     Kişisel harcamalar    
 •     Otel konaklaması haricindeki yemek ücretleri    
 •     Trende ve tren yolculuğu sırasında alınacak yemekler (opsiyonel)    
 •     Yemeklerde alınacak ekstra alkollü alkolsüz içecekler.    
 •     Kişisel harcamalar ( telefon, mini bar, vs )    
 •     Ekstra turlar (Divriği Turu, Kars Gecesi)    
 •     Ekstra turlar (İliç-Karanlık Kanyon, Erzincan Turu)    
 •     Sarıkamış Kayak Merkezi ekipman kiralama (kayak, kızak v.b.)    
 •     Ankara’da yeterli vakit kalması durumunda ziyaret edilecek olan müze girişleri    
Yorum Yaz x

Lutfen Dikkat Edin : Eklenen inceleme silinemez veya guncellenemez0 İncelemeler


0 /10

Tur Tarihini Seçiniz