MİDİLLİ ADASI TURU
Marmaris - Fethiye
27-29.10.2023 / 275-€

Açıklama

Girit ve Eğriboz adalarından sonra Yunanistan’ın en büyük 3. adası olan Midilli’yi keşfetmek üzere yola çıkıyoruz. Mitolojik hikâyeleri ve köklü tarihi ile ön plana çıkan ünlü şairlere de ev sahipliği yapmış olan Midilli adasında hem bu tarihi değerleri görüyor hem de doğal güzelliklerinin tadını çıkarıyoruz. Diğer yarı kurak Ege adalarının aksine yoğun ormanlık oluşu nedeniyle ‘Zümrüt Ada’ benzetmesi de yapılan Midilli’de 3 günlük keyifli bir tatil sizleri bekliyor.

TUR PROGRAMI

1.GÜN: MARMARİS-AYVALIK TRANSFER-AYVALIK-MİDİLLİ ADASI YOLCULUK-ŞEHİR MERKEZİ-GERA-AGIASOS KÖYÜ-OTEL

Siz değerli misafirlerimiz ile 01:00’da Eşref Girginç Parkında (LC Waikiki karşısı) buluşuyor ve Ayvalık-Midilli seferlerinin hareket yeri olan Ayvalık Liman’a doğru yola çıkıyoruz. Molalar sonrasında sabah saat 08:00’da Ayvalık Gümrük’ te bulunan MEİS TURİZM ofisinde yetkililer ile buluşup gümrük işlemlerimizi tamamlıyoruz. Sonrasında Ege Denizi’nin maviliklerinde bir buçuk saat sürecek deniz yolcuğumuza saat 09:00 itibariyle başlıyoruz. Yaklaşık olarak saat 10:30’da Midilli Gümrük’te oluyoruz ve adaya giriş işlemlerimizin ardından bizi bekleyen aracımıza valizlerimizi yerleştirip rehberimiz eşliğinde şehir turumuza başlıyoruz. Şehir merkezi ve eski Osmanlı Çarşısında rehber eşliğinde tanıtıcı yürüyüşümüzü yapıyoruz. Limana paralel olan adanın en uzun caddesi Ermou Caddesi ve adada doğan ünlü şair Sappho’nun anısına yapılan Sappho meydanı ile ziyaretlerimize başlıyoruz. Yaklaşık olarak 450 yıl Osmanlı egemenliğinde kalmış olan adada Osmanlı döneminden kalma yapılar olan İlk Osmanlı Bankası, Yeni Camii ve Türk hamamını da rehberimiz eşliğinde görüyor ve bilgiler alıyoruz. Merkezde yer alan bir diğer önemli yapı olan Metropol Kilisesini de gezdikten sonra öğlen yemeği ve alışveriş için sizlere serbest zaman veriyoruz. Sonra Adanın en geleneksel köylerinden Agiasos dağ köyüne hareket ediyoruz. Köye özgün tahta oyma mobilya, seramik ve dantel işleri sergileyen şirin çarşısını geziyor ve ünlü adak yeri Meryem Ana Kilisesi’ni ziyaret ediyoruz. Meydanda kahve molası veriyoruz. Bir ağacın kovuğunda yaşayan ünlü ressam Theofilos’un müzesini gezdikten sonra Midilli merkezde konaklamamızı yapacağımız otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği için merkeze geliyor ve serbest zaman veriyoruz. (MİDİLLİ KONAKLAMA)

2.GÜN: SIGRI KÖYÜ-ERESSOS-PETRA GEZİLERİ-YUNAN GECESİ-OTEL

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası saat 09.00’da otelimizden ayrılıyor ve Midilli’nin en güzel denizinin bulunduğu ve çok özel bir deneyim sunan Fosil Ormanları’nın olduğu Sigri Köyü’ne gidiyoruz. Sigri’ye yaklaşırken eşsiz bir manzara bizleri karşılıyor. Sigri ortasında bir ada bulunan ve iki ayrı sahile bakacak şekilde kurulan bir köydür. Dünya çapında tek olan fosil ormanı buradadır ve sadece bu ormanı görebilmek için bile çok sayıda turist ziyareti gerçekleşmektedir. Fosil ormanı, Kuzey Ege alanındaki yanardağ faaliyetinden dolayı 20 milyon yıl önce oluşmuştur. Fosilleşmiş gövdelerin bir kısmı, özellikle Nisiopi adacığı yakınında, Sigri’nin karşısında, deniz altında bulunmaktadır ve yaz aylarında ziyaret edilebilmektedir. Girişi ücretli ( kişi başı 5€ - extra) olan Sigri’deki Lesvos Fosil Parkı Doğal Tarih Müzesini arzu eden misafirlerimiz gezebilmektedir. Fosil Ormanı gezegende 3,5 milyar yıl önce ortaya çıkan ilk tek  hücreli organizmalardan, gelişmiş bitkilerin ortaya çıkmasına ve fosil ormanın oluşmasına kadar, bitkilerin yeryüzündeki gelişimini detaylı olarak göstermektedir. Ayrıca Sigride Osmanlı Kalesi ve eski camiden dönüştürülen köy kilisesi de ilgi çekmektedir. Köyde bulunan ve Kadın manastırı olma özelliğine sahip Perivoli Manastırı’nı da gördükten sonra köydeki gezilerimizi tamamlamış oluyoruz. Sigri gezimizin ardından otantik büyük bir köy olan ve bütün çağların en büyük lirik şairi Sappho’nun memleketi Eresos’a doğru yol alıyoruz. İlk olarak meydanda, bir anıt gibi dikilmiş Sappho Heykeli’ni görüyoruz. Eressos’ta doğan Sappho, Antik Yunan’da şairdir. Gençlik yılarını Sicilya’da sürgünde geçirmiş. Döndüğünde kadınlara bir okul açtığı ve bu okulda Lezbiyen bir hayat sürdüğü rivayet edilir. Sappho’nun Lesbos’lu olmasından, Lesbos, Lezbiyen adının buradan geldiği söylenir. Ayrıca Sappho’nun doğum yeri olduğundan dolayı bütün dünyadan çok fazla kadın nüfus toplamaktadır. Sappho’nun hikâyesini rehberimizden dinledikten sonra adanın en güzel plajlarından biri olan Skala Kallonis Plajına gidiyoruz. Birkaç kilometre uzunlukta olan bu güzel sahilde yeme-içme ve birçok eğlence aktiviteleri gerçekleşmektedir. Öğlen yemeği molamızı bu güzel sahilde veriyoruz. Molamızın ardından akşam gerçekleşecek Yunan Sirtaki Gecesine hazırlanmak için otelimize gidiyoruz. Saat 21.00’da buluşup geleneksel Midilli Adası yemekleri ve Yunan dansları eşliğinde Yunan Sirtaki Gecesi keyfi için restoranımıza geçiyoruz. (MİDİLLİ KONAKLAMA)

Yunan Sirtaki Gecesi: Tur programına dâhil olan yemekli ve canlı müzikli bu gecede, yemek olarak deniz ürünleri olmaktadır. İçecekler ekstradır.

3.GÜN:PETRA-MOLİVOS-MANDAMADOS KÖYÜ-THERMI-MİDİLLİ LİMAN-MİDİLLİ-AYVALIK FERİBOT YOLCULUĞU-AYVALIK-MARMARİS DÖNÜŞ

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında, çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyor ve ziyaretlerimize başlamak üzere aracımızda buluşuyoruz. Günümüzün ilk ziyaretini gerçekleştirmek üzere Mandamados Köyü’ne doğru yola çıkıyoruz. Başta Yunanlılar olmak üzere, Hristiyan aleminde kutsal kabul edilen Başmelek Taksiarhis Manastırı ve buradaki ikonayı görmek üzere kilise ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Burada yaşanmış olduğu varsayılan mucizeyi ve kilisenin tarihi önemini rehberimizden dinliyoruz. Adı Türkçemizdeki "Manda" kelimesinden gelen Mandamadoslular, süt ürünlerinde başarılılar. Bizler de yöresel lezzetlerini deneyimlemek üzere Manastır avlusundaki kafeteryada Ballı Yoğurt ve Lokma molası veriyoruz. Molamızın ardından ünlü yazar Stratis Mirivilis’in köyü Skamnia’dan geçerek günümüzün ikinci durak yeri olan ve adanın turizm başkenti diyebileceğimiz Molivos’a geliyoruz. Mimarisi, tarihi ve romantizmi ile Dünya’ya ün salmış, Unesco ödüllü, Osmanlı Camii, Çeşme ve Cumbalı evlerin süslediği Molivos ’un arnavut kaldırımlı, özgün sokaklarında rehber eşliğinde geziyoruz. Molivos gezimizin ardından yemek molası için Petra’ya dönüş yapıyoruz. Yunancada 'kaya, taş' anlamına gelen Petra, ismini köyün tam ortasında bulunan 35 metre yüksekliğindeki kaya parçasından alır. Bu kaya parçasının üzerinde yükselen Panagia Glikofilusa Kilisesi, Midilli Adası'nın en önemli kutsal yerlerinden biri kabul edilmektedir. 114 basamakla çıkılan muhteşem manastırı ziyaret ediyor ve güzel fotoğraflar çekiyoruz. Buradaki moladan sonra da Osmanlı Dönemi sonrasının en lüks oteli olan Sarlıca Palas’ ta fotoğraf molası veriyoruz. Sonrasında Thermi üzerinden Midilli merkeze geliyoruz. Adadan son hatıraları alabilmeniz adına, merkezde alışveriş için sizlere serbest zaman veriyoruz. Saat 17:00 Midilli Gümrükte ki, freeshop alışverişimizin ardından, saat 18:00 feribotu ile Ayvalık’a doğru hareket ediyoruz. 1,5 saatlik deniz yolculuğumuzun ardından Ayvalık Gümrük’ e ulaşıyoruz. Pasaport işlemlerimizi tamamladıktan sonra, limanda bizi bekleyen aracımız ve kaptanımız ile buluşuyoruz. Güzel bir tatil geçirmiş olmanın mutluluğu ile Marmaris’e dönüş yoluna geçiyoruz. İhtiyaç molaları sonrası Marmaris’e ulaşıyoruz. Sizleri aldığımız noktalarda bırakıp, başka turlarda görüşmek üzere hoşça kalın diyoruz.

NOT: Midilli turlarımızda konaklamalarımızı sezon yoğunluğu ve müsaitlik durumlarına bağlı olarak aşağıda adları yer alan anlaşmalı tesislerimizden birinde gerçekleştiriyor olacağız.

Silver Bay Hotel & Bungalows / Theofilos Paradise Boutique Hotel / Marilena Resort hotel

NOT: Yeşil pasaportu olan misafirlerimizin vize almaya ihtiyacı yoktur. Vize almak isteyen misafirlerimize, evraklar ve randevu alma konusunda acentemiz tarafından hizmet verilebilmektedir.

GENEL ŞARTLAR

**Rehberimiz, hava, yol koşulları gibi gezinin seyrini etkileyebilecek durumları göz önünde bulundurarak, tüm ziyaretleri gerçekleştirmek koşuluyla programda ve güzergâhlarda değişiklik yapma hakkına sahiptir.

*Yurt dışına seyahat etmek isteyen 18 Yaş altı kişiler sadece annesi ile seyahat edecekse, babasının muvafakatnamesi, sadece babası ile seyahat edecekse, annesinin muvafakatnamesi ve anne babanın haricinde birisiyle veya yalnız gidiliyor ise anne ve babanın her ikisinin de muvafakatnamesi gerekmektedir. Eğer çocuğun velayeti kanuni bir temsilcide ise kanuni temsilcisinin iznini belirten noterce veya resmi makamlarca tasdik edilmiş muvafakatname gerekmektedir.

**Fiziki koşulların bir ziyaretin gerçekleşmesini imkânsız hale getirmesi durumunda (yol, hava durumu, doğal afet v.b.) bu ziyaretin gerçekleşmemesi sebebi ile acentemiz sorumlu tutulamaz.

** Feribot firmasından dolayı oluşabilecek, hareket saati değişikliklerinden ve hava koşulları sebebi ile meydana gelebilecek iptallerden ve ekstra maliyetlerden firmamız sorumlu tutulamaz. Bu gibi durumlarda şirketimizin tur programında değişiklik yapma hakkı saklıdır.

** Yunanistan makamları pasaportlarda KKTC giriş/çıkış damgası olması halinde ülkeye giriş izni vermemektedirler. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.

**Pasaportunun son geçerlilik tarihine 90 günden az kalan yolcularımızın rezervasyon öncesi sorgulama yapması gerekmektedir. Bu konu ile ilgili oluşabilecek sorunlardan firmamız sorumlu tutulamaz.

**Çocuk indirimleri, iki yetişkin ile birlikte konaklama durumunda geçerli olmaktadır. Çocuk fiyatları için lütfen iletişime geçiniz.

**Verilen fiyatlar erken rezervasyon dönemi fiyatları olup, 31 Mart 2023 tarihine kadar yapılacak olan rezervasyonlar için geçerli olacaktır.

**İlk rezervasyon esnasında kişi başı 85,00 € kaparo ödemesi ile ön kayıt yaptırıp bu fiyatlardan yararlanabilirsiniz.

İlke ve şartlar

**Pasaportunun son geçerlilik tarihine 90 günden az kalan yolcularımızın rezervasyon öncesi sorgulama yapması gerekmektedir. Bu konu ile ilgili oluşabilecek sorunlardan firmamız sorumlu tutulamaz. **Çocuk indirimleri, iki yetişkin ile birlikte konaklama durumunda geçerli olmaktadır. Çocuk fiyatları için lütfen iletişime geçiniz. **Verilen fiyatlar erken rezervasyon dönemi fiyatları olup, 31 Mart 2023 tarihine kadar yapılacak olan rezervasyonlar için geçerli olacaktır. **İlk rezervasyon esnasında kişi başı 85,00 € kaparo ödemesi ile ön kayıt yaptırıp bu fiyatlardan yararlanabilirsiniz.


Ödeme Seçenekleri

Kredi Kartı -

Gün : 3 | Gece : 2


Dahil Hizmetler


 • Program dahilinde yer alan ziyaretler
 • Türkçe Rehberlik hizmeti
 • Otel + şehir vergileri
 • Marmaris-Ayvalık Liman gidiş-geliş transferleri
 • Midilli adası gidiş-dönüş feribot biletleri
 • Yemekli ve canlı müzikli Yunan Sirtaki Gecesi
 • Midilli Liman – Otel – Liman gidiş dönüş transferleri
 • İki gece oda – kahvaltı otel konaklaması (Silver Bay Hotel & Bungalows / Theofilos Paradise Boutique Hotel / Marilena Resort hotel seçeneklerinden biri olacaktır)

Hariç Hizmetler


 •     Kişisel Harcamalar    
 •     Ören yeri giriş ücretleri    
 •     Yurt dışı çıkış harcı    
 •     Vize ücreti (vize işlemleri acentemiz tarafından yapılabilmektedir)    
 •     Liman Kullanım Ücreti (35,00 TL-sadece münferit olarak ödenebiliyor, Ayvalık Belediyesinin bir uygulamasıdır)    
 •     Otel konaklama konsepti haricindeki yemek ve içecek ücretleri    
Yorum Yaz x

Lutfen Dikkat Edin : Eklenen inceleme silinemez veya guncellenemezTur Türünü Seçiniz Seçiniz