whatsapp
MANİSA KULADOKYA VE BİRGİ TURU
Marmaris - Fethiye
30 Ocak–01 Şubat 2020 (2 Gece-3Gun)

Açıklama

‘Ege’nin Kapadokyası’ Kula’ya hayran kalacak ve termal suların tadını çıkaracaksınız…

Henüz çok popüler olmamış ama harika bir destinasyon, doğal oluşumları ile Kapadokya’ya çok benzeyen bir bölge olan Kula keşfedilmeyi bekliyor. Görsel açıdan sizleri üst seviyede memnun edeceğini düşündüğümüz gezimizde, bezi ile ünlenmiş Buldan ve Aydınoğulları Beyliğine başkentlik yapmış ve mimari yapısını o günden beri korumuş olan, Türkiye’nin en çok ziyaretçi çeken köylerinden biri olan Birgi köyü de önemli ziyaret yerlerimiz arasında olacak. Kaliteli bir termal otelde konaklama seçeneği ile birlikte bu bölgenin güzelliklerini bizlerle yaşamak için aramıza katılın…

TUR PROGRAMI

1.GÜN : MARMARİS-MANİSA YOLCULUK-DENİZLİ-BULDAN-SARDES ANTİK KENTİ

Sabah saat 06:30 ‘da Eşref Girginç Parkı’nda siz değerli misafirlerimizle buluşuyoruz. Yaklaşık 5 saat sürecek yolumuza çıkıyoruz. Kale Soyluer Tesisleri’nde kahvaltı molası veriyoruz. Kahvaltımızı yaptıktan sonra Denizli Sarayköy istikametinden devam ederek Denizli’nin ve ülkemizin en güzel bezlerini bulabileceğiniz Buldan Bezi alışverişimizi yapıyoruz. Rehberimiz eşliğinde eski Buldan evlerini keşfediyoruz. Ziyaretimizin ardından 2 saat sürecek olan yolculuğumuzun sonunda  Sardes Antik Kenti ziyaretimize başlıyoruz. Lidya Uygarlığının başkentliğini yapmış, “para’yı” icat etmiş antik dünyanın en zengin kentlerinden biri olan rehberli Sardes antik kenti gezimizin ardından, Salihli’de bulunan termal otelimize gidiyoruz ve günün yorgunluğunu sıcak kaplıca sularında atıyoruz. Akşam yemeği oteldedir.

 

2.GÜN: ULUBEY CAM TERAS-KULA PERİBACALARI-TARİHİ KULA EVLERİ

Sabah kahvaltısını otelimizde aldıktan sonra yola çıkıyoruz. Ulubey Kanyonu Cam Teras’a ulaşıyoruz ve kanyon manzarası ile adeta büyüleniyoruz ardından, Kula Peribacaları’na ulaşıyoruz.  Ege’nin peribacaları olan ve Kapadokya’ya benzerliğinden dolayı halkın “Kuladokya” dediği  Kula Volkanlarından patlayan lavların oluşturduğu, 10bin yıldır sel sularının ve rüzgarların şekillendirdiği ve hala oluşumun devam ettiği 37,5 hektarlık alanın en güzel manzaralı noktalarını görüp fotoğrafladıktan sonra Tarihi Kula evlerini ziyaret ediyoruz. Tarihi Kula evlerini ziyaret ettikten sonra Salihli’de bulunan kaplıca otelimize gidiyoruz ve günün yorgunluğunu sıcak kaplıca sularında atıyoruz. Akşam yemeği oteldedir.

 

3.GÜN : GÖLCÜK-KÖYLÜ TEZGAHLARI-ÖDEMİŞ-BİRGİ-MARMARİS’E DÖNÜŞ

Sabah kahvaltısını otelimizde aldıktan sonra çıkış işlemimizi yapıyor ve  Manisa Salihli güzergahından Ödemiş’e doğru yola çıkıyoruz. Muhteşem manzarasıyla haşmetli Bozdağ’ın eteklerindeki krater gölü Gölcük’te muhteşem fotoğraflar çekiyor ve organik ürünler satılan köylü tezgahlarını dolaşıyoruz. Sonrasında Aydınoğulları Beyliğine başkentlik yapmış, orijinalliğini çok iyi koruyabilmiş Ödemiş’in Birgi Köyü’ne uğruyoruz. Burada ise köyün otantik sokaklarında rehberli bir yürüyüş yapıyor Türk – İslam mimarisinin en güzel örneklerinden biri olan, Kündekari Ahşap Sanatının uygulandığı Birgi Ulu Camiini ziyaret ediyoruz ardından ise köy meydanında serbest zaman verdikten sonra Marmaris’e doğru yola çıkıyoruz. Siz değerli misafirlerimizle almış olduğumuz buluşma yerinde vedalaşıyor başka bir turumuzda görüşmek üzere diyoruzJ

Çocuk indirimleri 2 yetişkin ile birlikte geziye katılım ve konaklama durumunda geçerli olmaktadır.

Verilen fiyatlar erken rezervasyon dönemi fiyatları olup 15 Aralık 2019 tarihine kadar yapılacak olan rezervasyonlar için geçerli olacaktır.

250,00 TL kaparo ödemesi (kişi başı) ile ön kayıt yaptırabilir ve bu fiyattan yararlanabilirsiniz.

İlke ve şartlar

Çocuk indirimleri 2 yetişkin ile birlikte geziye katılım ve konaklama durumunda geçerli olmaktadır. Verilen fiyatlar erken rezervasyon dönemi fiyatları olup 15 Aralık 2019 tarihine kadar yapılacak olan rezervasyonlar için geçerli olacaktır. 250,00 TL kaparo ödemesi (kişi başı) ile ön kayıt yaptırabilir ve bu fiyattan yararlanabilirsiniz.


Ödeme Seçenekleri

Kredi Kartı -

Günler : 3 | Gece : 2


Dahil Hizmetler


  • Tur programındaki müze ören yeri giriş ücretleri
  • Konforlu araçlar ile seyahat hizmeti
  • Zorunlu seyahat sigortası
  • Kokartlı rehberlik hizmeti
  • 4 yıldızlı Lidya Termal Otel’de yarım pansiyon konaklama ( sabah kahvaltı ve akşam yemeği)

Hariç Hizmetler


  •     Kişisel harcamalar    
  •     Öğlen yemekleri    
  •     Tüm yemeklerde alınan içecekler    
Yorum Yaz x

Lutfen Dikkat Edin : Eklenen inceleme silinemez veya guncellenemez0 İncelemeler


0 /10

Tur Tarihini Seçiniz