whatsapp
KAPADOKYA VE ŞEB-İ ARUS TURU
Marmaris - Fethiye
Date/Tarih

Açıklama

Bir gezide hem Kapadokya’nın masalsı güzelliklerine tanık olmak, hem de çok özel bir gece olan ve senede bir defa yapılan, Mevlana’nın anıldığı muhteşem bir görsel şöleni, yerinde izlemek ister misiniz? Cevabınız evet ise siz değerli misafirlerimizi Kapadokya ve Şeb-i Arus Törenleri gezimize bekleriz. Doğal güzelliği, yeraltı şehirleri ve balon turları ile bir masal diyarı olan Kapadokya’da büyülenecek, Şeb-i Arus törenlerini izlerken manevi doyuma ulaşacağız…

 

TUR PROGRAMI

1. Gün : Siz değerli misafirlerimiz ile sabah saat 06:00 ‘da Eşref Girginç Parkında buluşuyor ve Denizli üzerinden Aksaray’a hareket ediyoruz. Yolda vereceğimiz ihtiyaç molaları sonrasında Aksaray’a ulaşıyoruz. Tarihi İpek yolu üzerinde bulunan, kervanların emniyetli bir şekilde konaklamasını sağlamak maksadıyla yapılan, Türkiye’deki en büyük han örneğini teşkil eden Sultan hanı ziyaret ediyoruz. Ziyaretimiz sonrasında tekrar yola çıkıyor ve akşamüstü saatlerinde Kapadokya’daki otelimize varıyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizdedir.

 

2. Gün : Vadilerin ve Peribacaları’nın eşsiz güzelliklerini bulutların üzerinden izleyerek güneşin doğuşunu kucaklamak isteyen misafirlerimiz, sabah erken saatte Balon turuna katılabilirler. Kahvaltı sonrası bölgeyi keşfetmeye başlıyoruz. Güvercinlik Vadisi, Uçhisar, Göreme manzara molaları sonrasında , şirin mi şirin peribacası evinde çay kahve keyfi molamız olacaktır. Yaşamın peri bacaları ile iç içe sürdüğü Kapadokya bölgesinin en güzel korunmuş kiliselerinin bulunduğu yer olan Göreme Açıkhava Müzesi, bir sonraki durağımız olacak. Kaya içine oyulmuş manastırları, freskli kiliseleri, yemekhaneleri ve yaşam alanlarıyla tarihte bir yolculuk yapıyoruz.  Olağanüstü bir mekanda yöresel yemeklerin, özellikle çömlek kebabının tadına baktıktan sonraki durağımız hayal vadisi olacak. Hayal gücünüzün sınırlarını zorlayacağınız tarzda doğal oluşumları gözlemledikten sonra arzu eden misafirlerimize Aşk Vadisinde yürüyüş seçeneğimiz de mevcuttur. Akşam yemeği ve konaklama Kapadokya otelimizdedir.

 

3. Gün : Sabah kahvaltısı sonrası Masalsı Kapadokya’ya veda ederek; Kapadokya’nın en meşhur yeraltı şehirlerinden olan ve 1984 yılından bu yana UNESCO Dünya Kültür Mirasları Listesinde bulunan Derinkuyu Yeraltı Şehri’ni ziyaret ediyoruz. Uzun galeriler ve karmaşık tünellerle birbirlerine bağlanan odaları, mutfak ve erzak depoları,misyonerler okulu,günah çıkartma yeri,vaftiz havuzu, havalandırma bacaları, su kuyuları ve kilisesiyle adının hakkını veriyor Sonrasında Konya’ya doğru yola çıkıyoruz. Konya’da Mevlana Müzesi, Aleaddin Camii ve Karatay Medresesi ziyaretlerimizi tamamladıktan sonra,  Konya’ya gelmişken meşhur ‘Etli Ekmeği’ ni denemeden olmaz diyerek sizlere Konya’nın meşhur lezzetlerini tatmak üzere serbest zaman veriyoruz. Serbest akşam yemeği molası sonrası , rehberimizin belirttiği saatte toplanıyor ve saat 20:00’de başlayacak olan  Şeb-i Arus Hz. Mevlanayı anma gösterisini izlemek üzere hareket ediyoruz. Gösteri sona erdikten sonra otelimize hareket ediyoruz. (Konaklama Beyşehir-Ali Bilir Hotel)

 

4. Gün : Sabah kahvaltımızı otelde aldıktan sonra Eşrefoğlu Camii’ni ziyaret ediyoruz. Anadolu’da ahşap direkli camiilerin en büyüğü ve orjinali. Ahşap görüntüsüyle dikkat çeken camiiyi görmenizi kesinlikle tavsiye ediyoruz. Ziyaretimiz sonrası Marmaris’e doğru yola çıkıyoruz. Yolumuzun üzerinde Eğirdir Gölü, Burdur Gölü ve Salda Gölü’nü panoramik olarak görüyor manzara noktalarında fotoğraf çekme molası verdikten sonra Marmaris’e ulaşıyoruz. Siz değerli misafirlerimiz ile vedalaşıyor bir sonraki turumuzda da görüşmeyi diliyoruz.

 

Gösteri biletleri numaralı olup, geziye kayıt sırasına göre bilet numarası verilecektir.

Verilen fiyatlar  erken rezervasyon dönemi fiyatları olup 15 Ekim 2019 tarihine kadar yapılacak olan rezervasyonlar için geçerli olacaktır.

350,00 TL kaparo ödemesi ile ön kayıt yaptırabilirsiniz. Kalan tutar en geç geziden 2 hafta öncesinde tamamlanmalıdır.

 

EKSTRA TURLAR

Balon turları , tur programlarının içerisine dahil edilmemektedir ve opsiyonel olarak sunulmaktadır. İlk gün otelimizde gruplarımıza özel bir balon turu programı ve fiyatları ile ilgili bir brifing verilecektir.

Kapadokya Türk Gecesi – bilgilendirmesi rehber tarafından yapılmakta, yeterli katılım sağlanırsa organize edilmektedir.

İlke ve şartlar

Siz değerli misafirlerimiz ile sabah saat 06:00 ‘da Eşref Girginç Parkında buluşuyor ve Denizli üzerinden Aksaray’a hareket ediyoruz.


Ödeme Seçenekleri

Kredi Kartı -

Gün : 4 | Gece : 3


Dahil HizmetlerHariç Hizmetler


Yorum Yaz x

Lutfen Dikkat Edin : Eklenen inceleme silinemez veya guncellenemezTur Tarihini Seçiniz


6698 sayili Kisisel Verilerin Korunmasi Kanunu uyarinca hazirlanmis aydinlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanilan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tiklayiniz.