ÜRDÜN-AMMAN-PETRA TURU
Marmaris - Fethiye
14-18.05.2024 / 975-€

Açıklama

**Unesco Dünya Mirasları listesinde yer alan muhteşem bir antik kent; Petra Antik Kenti’nin büyüsünde kaybolma şansı

**Dünya’da Mars’a en çok benzeyen yer olan Wadi Rum’da jeep safari

**Çöl otellerinde konaklama ayrıcalığı

**Kapsamlı bir tarihi ve manevi değeri ile Lut Gölü

**Sonsuzluğu hissedeceğiniz çöllerin ıssızlığında gökyüzünde parlayan yıldızları izlemek

**Çölde kumdaki ayak izlerini rüzgârın usulca süpürüşünü seyretmek

Bu gezide kendinizi çok özel ve şanslı hissedeceğiniz birçok ziyaretimiz olacak. Ürdün-Amman-Petra turumuza sizleri de bekleriz.

TUR PROGRAMI:

1.GÜN (14 Mayıs-Salı): MARMARİS- ANTALYA HAVALİMANI TRANSFERİ

Siz değerli misafirlerimiz ile 14 Mayıs 2024- salı günü saat 17:30’da Doğtaş Önü (inci heykeli karşısı) buluşma yerimizde yetkilimiz ile buluşup Antalya Havalimanı’na 01:25 (15 Mayıs 2023) Antalya – Amman (Pegasus PC 1800) uçağına binmek üzere yola çıkıyoruz. Saat 23:00 civarında Antalya Havalimanına ulaşıyor ve biniş işlemlerimize başlıyoruz.

2.GÜN (15 Mayıs-Çarşamba): ÜRDÜN VARIŞ-OTELE TRANSFER-DİNLENME-AMMAN-NEBO DAĞI-MADABA-KERAK KALESİ-PETRA-OTEL

Antalya-Amman uçuşumuz sonrasında saat 02:30 civarında havalimanına ulaşıyor ve ülkeye giriş işlemlerimizi tamamladıktan sonra havalimanında bizleri bekleyen yetkilimiz ile aracımıza geçiyor ve otelimize gidiyoruz. (AMMAN KONAKLAMA) 4* SULAF LUXURY HOTEL

Sabah kahvaltımızı aldıktan sonra aracımızda rehberimiz ile buluşuyor ve ilk günümüze başlıyoruz. İlk olarak King’s Highway olarak bilinen Kral Otoyolu’nu kullanarak Nebo Dağı’na doğru yola çıkıyoruz. King’s Higway’in Dünya’nın sürekli kullanılan en eski yollarından biri olduğuna inanılmaktadır. Binlerce yıl boyunca tüccarlar, hacılar, savaşçılar ve krallar Ürdün’ün merkezi dağlık bölgelerden kuzeyden güneye seyahat ettiler ve bu yol, eski krallıkları ve imparatorlukları birbirine bağlayan hayati bir arter görevi gördü. Hikayesi ve geçmişi bol olan bu tarihi yolda yapacağımız yolculuk sonrasında ilk ziyaret yerimiz olan Nebo Dağı’na ulaşıyoruz. Mitolojiye göre adını Tanrı Nebo’dan alan dağda bulunan kiliseyi görüyor ve harika manzarasında güzel kareler yakalıyoruz. Kilisenin önündeki bir platformdan, Musa'nın çölde büyüttüğü yılanı ve İsa Mesih'in çarmıha gerilmesini simgeleyen haç üzerinde bir yılanın bronz anıtını görüyoruz Ayrıca Musa peygamberin mezarının da bu dağda olduğuna inanılıyor ama nerede olduğu tam bilinemiyor. Rehberimizden değerli bilgiler aldıktan sonra Tarihi Kral Yolu üzerinde yer alan Hristiyanların en yoğun olarak yaşadığı bir şehir olan Madaba’ya ulaşıyoruz. Müslüman ve Hristiyanların birlikte yaşadığı ve dini hoşgörünün ön plana çıktığı bu şehir aynı zamanda ‘Mozaik Şehri’ olarak da bilinmektedir. Bunun sebebi de Kutsal Topraklar Kudüs’ün bilinen en eski haritası olan, M.S. 6.yy’dan kalma, mozaik haritaya sahip olmasıdır. Şehirdeki eski kiliselerden biri olan Aziz George kilisesinin tabanında, 1884’te bulunan mozaik harita, Lübnan’ın Cübeyl kentinden Mısır’ın Teb şehrine kadar olan bir bölgeyi kapsıyor ve Kudüs üzerine o dönemden kalan en ayrıntılı haritalardan biri olma özelliği taşıyor. Kilise ziyareti ve rehberimizden alacağımız değerli bilgiler sonrasında günümüzün son ziyaretini gerçekleştirmek üzere Karak Kalesi’ne doğru yola çıkıyoruz. Orlando Bloom, Eva Green, Edward Norton gibi ünlü isimlerin oynamış olduğu Cennetin Krallığı filmindeki kuşatma sahnelerinin de geçtiği kale olan Karak Kalesi, düşmanın Kudüs’e yaklaşmasını engellemek üzere inşa edilmiştir. Nefis bir Wadi Karak manzarasına sahip olan kaleyi geziyor ve güzel fotoğraf kareleri yakalıyoruz. Bu ziyaretimiz ile günümüzü sonlandırıyor ve akşam yemeğimizi de alacağımız Petra’daki otelimize doğru yola çıkıyoruz. (PETRA KONAKLAMA) LITTLE PETRA BEDOUIN CAMP

3.GÜN (16 Mayıs Perşembe): PETRA ANTİK KENTİ-WADİ RUM-JEEP SAFARI-ÇÖL OTELİ

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Ürdün turumuzun en önemli ziyaretlerinden birini gerçekleştirmek üzere aracımızda yerlerimizi alıyoruz. 2000 yıldan daha uzun bir süre önce bu bölgeye yerleşmiş çalışkan bir Arap halkı olan Nebatiler tarafından dik kaya yüzüne oyulmuş, uçsuz bucaksız, eşsiz bir şehir olan Petra Antik Kenti ziyaretimize başlıyoruz. UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan dünya harikası Petra, hiç şüphesiz Ürdün'ün en değerli hazinesi ve en büyük turistik cazibe merkezidir. Petra hakkında yazılan hiçbir şey sizi bu muhteşem yere gerçekten hazırlayamaz. İnanmak için görmek gerekir. Modern uygarlık ile hiçbir ortak yanı olmayan, Doğa ve İnsan tarafından bugüne kadar yapılmış en büyük harikalardan biri olan bu kentteki gezimize at sırtında başlıyoruz. En etkileyici bölüm olan ve en çok fotoğraflanan yerlerden biri olan kentin girişine ulaşmak için dar geçitten at sırtında 1km yol alarak ulaşıyoruz. İnsan eliyle kayaların tek tek oyulması ile oluşturulmuş olan Hazine’yi görüyor ve müthiş fotoğraf kareleri yakalıyoruz. Antik Tiyatro, su yolu, anıtsal yapılar, tapınaklar ve Kraliyet Mezarları antik kente görebileceğimiz diğer yerler olacak. Antik kent, tarihi dokusu ile o kadar orijinal bir yer ki, Indiana Jones’tan Mumya’ya kadar birçok Hollywood filmine de set olmuştur. Rehberimizden kıymetli bilgiler aldıktan ve Dünya’nın sahip olduğu eşsiz yerlerden biri olan bu antik kenti gezdikten sonra ‘Ay Vadisi’ olarak da bilinen Wadi Rum’a geçiyoruz. Wadi Rum’da sıra dışı bir deneyim yaşamak, biraz adrenalin ve hayatımız boyunca unutamayacağımız manzaralar için rehber-şoförümüzle buluşuyor ve Bedevi 4x4 SUV ile çölü keşfetmek üzere Jeep Safari turumuza başlıyoruz. Gün batımını da yakalayacağımız bu turda eşsiz manzaralara şahit olacağız. Wadi Rum, Ürdün’ün çöl manzaralarının en büyüğüne sahiptir ve en görkemlisidir. Kumtaşı ve granitten oluşan kızıl yer şekilleri nedeniyle Ay Vadisi olarak da bilinir ve The Martian ve Kırmızı Gezegen gibi meşhur filmlerde Mars gezegeni yüzeyi olarak kullanılmıştır. 2011’den beri UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan Wadi Rum’da ekibimiz sizleri kayalara oyulmuş eski Semudik yazıtların ve çizimlerin görülebildiği keşfedilmemiş kanyonlara götürecek ve ayrıca çölde yürüyüş gibi özel bir deneyimi yaşama fırsatınız da olacaktır.  Lawrence Kuyusu, Nabatean tapınağı, çöl vahası ve kaya köprüler Wadi Rum’da göreceğimiz diğer yerler olacak. Baktığınız her yerde, nefes kesen panoramik manzaralar ve derin bir huzur duygusu hissedecek ve muhteşem fotoğraf kareleri yakalıyor olacağız. İnsanlık ve onun yıkıcı güçleri tarafından neredeyse hiç dokunulmamış bir bölgede bulunmanın heyecanını ve keyfini sürüyoruz. Turumuzu tamamladıktan sonra akşam yemeği için tesisimize geçiyoruz. (WADI RUM KONAKLAMA) SHARAH LUXURY CAMP

4.GÜN (17 Mayıs Cuma): LUT GÖLÜ (DEAD SEA)-AMMAN GECE TURU

Sabah kahvaltımızı aldıktan sonra, Ürdün’ün bir başka önemli değerlerinden olan Lut Gölü (Dead Sea) ziyaretimizi gerçekleştirmek için yola çıkıyoruz. Lut Gölü, kapsamlı bir tarihi ve manevi mirasa sahiptir. Yüzeyi ve kıyıları deniz seviyesinden 430 metre aşağıdadır ve Dünya’nın karadaki en alçak noktasıdır. Sodom, Gomorrah Admah, Zeboiim ve Zoar isimleriyle bilinen beş İncil kentinin bulunduğu yer olduğuna inanılmaktadır. Kendine özgü güneş radyasyonu ve iklim koşulları, zenginleştirilmiş oksijen atmosferi, mineral açısından zengin deniz tuzu, termo-mineral kaynakları ve mineral açısından zengin çamur, dünyanın her yerinden ziyaretçileri çeken etkili tıbbi tedavi ve terapötik faydalar sunar. Bu özel gölde yüzme ve güneşlenmeniz için sizlere serbest zaman veriyoruz. Lut Gölü ziyaretimiz sonrasında Amman’a dönüyoruz. Amman’da opsiyonel olarak düzenlenecek olan yemekli Amman Gece Turu organizasyonuna katılabilirsiniz.

Amman Gece Turu: Amman Gece turumuza keyifli bir yürüyüş ve Baharatçı Dükkânı ziyareti ile başlıyoruz. Ülkenin meşhur baharatları ile ilgili bilgi alıyor ve istersek alışveriş yapabiliyoruz. Sonrasında Amman’ın en renkli caddelerinden biri olan Rainbow Street’e geçiyoruz. Sokak, yaratıcı kafeler, restoranlar ve mağazalarla doludur ve şehrin zengin ile ünlüleri arasında popülerdir. Bir kafede yerel halk ile kaynaşıyor ve bu deneyimi de yaşamış oluyoruz. Sonrasında akşam yemeğimizi alacağımız Kashouka restornımıza geçiyoruz. Kashouka restoran, tümü fiyata dahil olan içecekler ve müzik eşliğinde oryantal ve geleneksel Ürdün yemekleri sunmaktadır. Akşam yemeğimizi de aldıktan sonra ışıklandırılmış Kral Hüseyin Bin Talal Camii'nin yanından geçerek modern kısımlarda geziniyoruz ve en iyi modern mimariye sahip çağdaş bölge olan Abdoun ve Dabouk yerleşim bölgelerindeki evleri görüyoruz. Amman gece turumuzu bu şekilde sonlandırıyoruz.

ÜCRET: 25,00 € (KİŞİ BAŞI) -Ücrete yetkili refakati, ulaşım, içecek dahil yemek organizasyonu ve geziler dahildir.

5.GÜN (18 Mayıs Cumartesi): AMMAN HAVALİMANI TRANSFER-AMMAN-ANTALYA UÇUŞ -ANTALYA MARMARİS TRANSFER

Ürdün gecesinde güzel bir akşam yemeği yedikten ve keyifli zamanlar geçirdikten sonra 03:50 (18 Mayıs 2024) Amman- Antalya (Pegasus PC 1801) yetişecek şekilde restorandan ayrılıyor ve Amman havalimanına doğru yola çıkıyoruz. Çıkış işlemlerimizi tamamladıktan sonra güzel anılarımız ile birlikte Ürdün’den ayrılıyoruz. Uçuşumuz sonrasında Antalya havaalanına ulaşıyoruz. Antalya havaalanına inip valizlerimizi aldıktan sonra bizi bekleyen aracımıza biniyoruz ve Marmaris’e hareket ediyoruz. Yolculuk sonrası Marmaris’e ulaşıyor ve sizleri buluştuğumuz noktalarda bırakırken, yeni maceralarda tekrar görüşmek dileğiyle vedalaşıyoruz.

GENEL ŞARTLAR / BİLGİLENDİRMELER

**Otobüste oturma düzeni koltuk numaraları ile belirlenmektedir, ilk ödeme sonrasında koltuk numarası otomatik olarak atanmaktadır. Bu koltuk numaraları Antalya Havalimanı transferleri için de geçerli olacaktır. Koltuk numarası ile ilgili bir hassasiyetiniz var ise lütfen iletişime geçiniz.

**Rehberimiz, hava, yol koşulları gibi gezinin seyrini etkileyebilecek durumları göz önünde bulundurarak, tüm ziyaretleri gerçekleştirmek koşuluyla programda ve güzergâhlarda değişiklik yapma hakkına sahiptir.

**Fiziki koşulların bir ziyaretin gerçekleşmesini imkânsız hale getirmesi durumunda (yol, hava durumu, doğal afet vb.) bu ziyaretin gerçekleşmemesi sebebi ile acentemiz sorumlu tutulamaz.

** Uçak firmasından dolayı oluşabilecek, uçuş saati değişikliklerinden firmamız sorumlu tutulamaz. Hava koşulları, doğal afet vb. nedenlerden dolayı olası uçuş günü değişikliklerinden kaynaklı maliyetlerden firmamız sorumlu tutulamaz. Bu gibi durumlarda şirketimizin tur programında değişiklik yapma hakkı saklıdır.

** Cep telefonlarınızı yurtdışında kullanabilmek için Türkiye'den ayrılmadan önce, telefonunuzun yurtdışına açık olup olmadığını hat firmanızdan kontrol ediniz.

**Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20 Kg.’dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Fazla bagaj ağırlık / fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup, Koral Turizm’in sorumluluğunda değildir.

**Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak, minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. 6 aydan az süreyle seyahat eden misafirlerimiz, ülke pasaport polisleri tarafından, ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Ayrıca, yırtık, hasar görmüş pasaportlar sınır polisleri tarafından kabul edilmeyebilir.

** Seyahat Sağlık Sigortası yaptırdığınız takdirde lütfen sözleşmenizin kopyasını yanınıza alınız.

**Anne ve Baba ile aynı anda seyahat etmeyecek olan 18 yaş altı misafirlerimizin Ürdün’e geçişleri için NOTER den onaylı MUVAVFAKATNAME almaları gerekmektedir. Sadece annesi veya sadece babası ile katılan 18 Yaş altı misafirlerimizin geçiş yapabilmesi için geziye katılmayan ebeveynin noter onaylı muvafakatnameyi yanında bulundurması gerekmektedir.

NOT: Amman gecesi turu için gezi rezervasyonunuz sırasında bilgi alınacak ve talebiniz doğrultusunda pakete ilave edilebilecektir. Öncesinde rezervasyon gerektiren bu organizasyon için katılım durumunuzda ödemesi alınacaktır.

**Yukarıda verilen fiyatlar erken rezervasyon dönemi fiyatları olup, 15 Ocak 2024 tarihine kadar yapılacak olan rezervasyonlar için geçerli olacaktır.

**İlk rezervasyon esnasında kişi başı 300,00 € kaparo ödemesi ile ön kayıt yaptırıp bu fiyatlardan yararlanabilirsiniz.

**Çocuk indirimleri, 2 yetişkin ile birlikte katılım ve konaklama durumunda geçerli olmaktadır.

TUR ÜCRETİ:

İki kişilik odada kişi başı         : 975,00 €

Üç kişilik odada kişi başı        : 965,00 €

Tek kişi katılım                        : 1160,00 €

03-12 yaş çocuk                     : 850,00 €

İlke ve şartlar

**Yukarıda verilen fiyatlar erken rezervasyon dönemi fiyatları olup, 15 Ocak 2024 tarihine kadar yapılacak olan rezervasyonlar için geçerli olacaktır. **İlk rezervasyon esnasında kişi başı 300,00 € kaparo ödemesi ile ön kayıt yaptırıp bu fiyatlardan yararlanabilirsiniz. **Çocuk indirimleri, 2 yetişkin ile birlikte katılım ve konaklama durumunda geçerli olmaktadır.


Ödeme Seçenekleri

Kredi Kartı -

Gün : 5 | Gece : 4


Dahil Hizmetler


 • Komforlu araçlar ile ulaşım
 • Tecrübeli şoför eşliğinde ulaşım hizmeti
 • Program dahilinde yer alan ziyaretler
 • Türkçe Rehberlik hizmeti
 • 4* otel ve kamplarda 3 gece yarım pansiyon konaklama (sabah kahvaltısı ve akşam yemeği dahil)
 • Antalya-Amman ve Amman- Antalya gidiş ve dönüş uçak biletleri
 • Ürdün’e ücretsiz vize girişi
 • Araçlarda günlük 1er adet su ve internet erişimi
 • Wadi-Rum’da Jeep Safari
 • Marmaris-Antalya ve Antalya-Marmaris havalimanı transferleri
 • Amman Havalimanı – otel transferleri

Hariç Hizmetler


 •     Yurt dışı çıkış harcı    
 •     Kişisel harcamalar ( telefon, mini bar, vs )    
 •     Yurt dışı seyahat sağlık sigortası    
 •     Otel konaklama konsepti haricindeki yemek ücretleri ve içecekler    
 •     Son gece gerçekleşecek olan yemekli Amman Turu-25 €    
 •     Rehber-kaptan için toplanacak olan bahşişler (isteğe bağlı)    
Yorum Yaz x

Lutfen Dikkat Edin : Eklenen inceleme silinemez veya guncellenemez