İLKLERİN ŞEHRİ ESKİŞEHİR TURU
Marmaris - Fethiye
20-22.10.2023

Açıklama

PORSUK ÇAYI, SAZOVA PARKI, ÇİĞ BÖREK VE FAZLASI…

*1960 yılında ilk Türk otomobili “Devrim” üretilmiş.

* 1961 yılında Türk mühendis ve işçiler bir ilke daha imza atılarak buharlı lokomotifi “Karakurt” üretilmiş.

* Türk tarihinin ilk modern haritası 1896 yılında Eskişehir için çizilmiştir.

*  İlk Köy Enstitü 1940 yılında Eskişehir'de açılmıştır.

* Türkiye'nin ilk “Balmumu Heykel Müzesi” Eskişehir’de açılmıştır.

* Sazova Parkı, bünyesindeki Masal Şatosu, Uzay Evi, Korsan Gemisi ve Sazova Parkı Akvaryumu ile ailece vakit geçirebileceğiniz en keyifli yerdir.

Bu gezimizde size bu ilkleri yerinde göstermek ve herkes için en keyifli programı hazırlamaya çalıştık.

TUR PROGRAMI

1.GÜN: ESKİŞEHİR YOLCULUK-ODUNPAZARI-LÜLETAŞI MÜZESİ-BALMUMU MÜZESİ

 

Siz değerli misafirlerimiz ile sabah saat 06:00 da Eşref Girginç Parkında buluşuyor ve hareket ediyoruz. Yol üzeri vereceğimiz yemek ve ihtiyaç molaları sonrasında Eskişehir’e ulaşıyor ve ilk olarak Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykeller Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Eskişehir’in çehresini değiştiren Yılmaz Büyükerşen’in bizzat, kendisinin de yaptığı Atatürk balmumu heykelleri dâhil, birçok ünlü ismin de heykellerini görüyor ve sanki canlanacakmış hissi uyandıran bu değerli sanat eserlerini hayranlıkla seyrediyoruz. Sonrasında Eskişehir’in tarihine ışık tutan Odunpazarı bölgesine geçiyoruz. Odunpazarı Evleri ziyaretimizde, 19. yy. mimarisinin örnekleri, bitişik cumbalı evler ve ahşap süslemeleri ile farklı pastel tonu renklerine hayran kalacaksınız. Sonrasında yine Odunpazarı’nda yer alan Atlıhan El Sanatları Çarşısı’nı geziyoruz. Bu çarşı Eskişehir’in çok önemli bir değeri olan Lüle Taşının yeniden dünyaya tanıtımı ve ayrıca geleneksel sanatlarımıza emek ve hayat veren lüle taşı ustalarımızın himaye ve teşvik edilmesi adına kurulmuş bir yerdir. 25 atölyede birbirinden değerli el emeği ürünler yapılmakta ve sergilenmektedir. Buradaki ziyaretimizi de tamamladıktan akşam yemeği ve istirahat için otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği sonrası dileyen misafirlerimiz otelimize 5dk yürüme mesafesinde bulunan Espark Alışveriş Merkezi’ni ziyaret edebilirler. (ESKİŞEHİR KONAKLAMA) EN HOTEL KARACA

2. GÜN: PORSUK ÇAYI – TEKNE TURU GEZİNTİSİ-SAZOVA PARKI –ÇİĞ BÖREK -HALLER GENÇLİK MERKEZİ – DOKTORLAR CADDESİ-OTEL

Sabah kahvaltımızı aldıktan sonra otelden ayrılıyoruz ve Eskişehir’i keşfetmeye devam ediyoruz. Şehre Avrupai bir görünüm kazandıran Porsuk Çayı’nın en hareketli noktaları olan, çayın kenarı boyunca dizilmiş modern kafe ve restoranları görebileceğiniz, günlük hayatın akışını gözlemleyebileceğiniz keyifli bir tekne turu gerçekleştiriyoruz. Şehrin dinamiklerini gözlemleyebileceğiniz tekne turumuz sonrası hem çocukların hem büyüklerin hayran kalacağı güzellikte bir park olan Sazova Parkı’nı ziyaret ediyoruz. Muazzam büyüklükte olan bu parka gitmeden önce ilgi alanlarınıza göre bir plan yapmanızı tavsiye ediyoruz. Eskişehir’in Disneyland’ı diyebileceğimiz güzellikte olan Sazova Parkına ulaştıktan sonra sizlere vereceğimiz serbest zamanda Masal Şatosu, Korsan Gemisi, Hayvanat Bahçesi, Eti Sualtı Dünyası, Türk Dünyası Bilim, Kültür ve Sanat Merkezi, Esminyatürk, Bilim Deney Merkezi, Sabancı Uzay Evi gibi parkın önde gelen ziyaret merkezlerini gezebilirsiniz. Parkta rehberimiz eşliğinde Masal Şatosu’na kadar yürüyoruz. Bu yürüyüş sırasında ziyaret yerlerinin bilgilendirmelerini rehberimizden dinliyor ve Masal Şatosu önünde çekeceğimiz toplu fotoğraf sonrası ilgi alanlarınıza göre gezebilmeniz için sizlere serbest zaman veriyoruz. Sazova Parkı ziyaretimiz sonrasında Eskişehir’e gelip de Çiğ Börek yememek olmaz düşüncesiyle keyifli bir lezzet molası veriyoruz. Yemeğimizi yedikten sonra çay-kahve veya bir tatlı molası verebileceğimiz Haller Gençlik Merkezi’ni ziyaret ediyoruz. Haller Gençlik Merkezi, Yılmaz Büyükerşen tarafından yenilenmiş, tarihi ‘Yaş Sebze ve Meyve Hali’ binasının restore edilmesiyle oluşmuş bir kültür-sanat merkezidir. Londra’daki Covent Garden ile Hamburg’taki çiçek hali binasından esinlenerek yapılmıştır. Bu ziyaretimizi de tamamladıktan sonra sizlere Eskişehir’in en meşhur caddesi olan Doktorlar Caddesi’ni gezmeniz için serbest zaman veriyoruz. Bu serbest zaman diliminde dilerseniz Eskişehir’in kalbinin attığı, İstanbul’un İstiklal, İzmir’in Kıbrıs Şehitleri tadındaki bu caddede turlayabilir ya da sabah yaptığımız Porsuk Çayı Tekne turu sırasında çay kenarı boyunca gördüğünüz güzel kafelerin olduğu bölgeyi gezebilirsiniz. Serbest zaman sonrası günümüzü tamamlıyor ve otobüsümüzle buluşup akşam yemeği için otelimize dönüyoruz. (ESKİŞEHİR KONAKLAMA) EN HOTEL KARACA

3. GÜN: ÇAĞDAŞ CAM SANATLARI MÜZESİ – DEVRİM ARABALARI- MARMARİS YOLCULUK 

Sabah kahvaltımızı aldıktan sonra otelden çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyor ve ziyaretlerimize başlıyoruz. İlk olarak ilham verici bir müze olan Eskişehir Çağdaş Cam Sanatları müzesini ziyaret ediyoruz. Rezervasyon uygunluğu doğrultusunda atölyede cam yapımını canlı olarak görme fırsatımız olur ise bu deneyimi de yaşıyoruz. Can sanatlarının geldiği son noktayı bu güzel müzede gözlemledikten sonra Eskişehir’deki son ziyaretimizi gerçekleştirmek üzere Devrim Arabaları müzesini ziyaret ediyoruz. Türkiye’de tasarlanan ve üretilen ilk araba olan Devrim arabasının da sergilendiği bu değerli müzemizi de görüyor ve rehberimizden kıymetli bilgiler alıyoruz. Bu ziyaretimiz ile Eskişehir gezilerimizi sonlandırıyor Marmaris’e dönüş yoluna geçiyoruz. Yol üzeri molalarımız sonrasında akşam saatlerinde Marmaris’e dönüyor ve başka maceralarda görüşmek dileğiyle, buluştuğumuz noktalarda sizlerle vedalaşıyoruz.

GENEL ŞARTLAR

Çocuk indirimleri, iki yetişkin ile birlikte konaklama durumunda geçerli olmaktadır.

Otobüste oturma düzeni koltuk numaraları ile belirlenmektedir, ilk ödeme sonrasında koltuk numarası otomatik olarak atanmaktadır. Koltuk numarası ile ilgili bir hassasiyetiniz var ise lütfen iletişime geçiniz.

Rehberimiz, hava, yol koşulları gibi gezinin seyrini etkileyebilecek durumları göz önünde bulundurarak, tüm ziyaretleri gerçekleştirmek koşuluyla programda ve güzergâhlarda değişiklik yapma hakkına sahiptir.

Fiziki koşulların bir ziyaretin gerçekleşmesini imkânsız hale getirmesi durumunda (yol, hava durumu, doğal afet vb.) bu ziyaretin gerçekleşmemesi sebebi ile acentemiz sorumlu tutulamaz.

** Verilen fiyatlar erken rezervasyon dönemi fiyatları olup 15 Ağustos 2023 tarihine kadar yapılacak olan rezervasyonlar için geçerli olacaktır. Bu tarihe kadar 1500,00 TL kaparo ödemesi ile ön kayıt yaptırıp erken rezervasyon dönemi fiyatından yararlanabilirsiniz.

Çocuk indirimleri iki yetişkinle birlikte konaklama durumunda geçerlidir.

Otobüste oturma düzeni koltuk numaraları ile belirlenmektedir, ilk ödeme sonrasında koltuk numarası atanmaktadır.

İlke ve şartlar

** Verilen fiyatlar erken rezervasyon dönemi fiyatları olup 15 Ağustos 2023 tarihine kadar yapılacak olan rezervasyonlar için geçerli olacaktır. Bu tarihe kadar 1500,00 TL kaparo ödemesi ile ön kayıt yaptırıp erken rezervasyon dönemi fiyatından yararlanabilirsiniz. Çocuk indirimleri iki yetişkinle birlikte konaklama durumunda geçerlidir. Otobüste oturma düzeni koltuk numaraları ile belirlenmektedir, ilk ödeme sonrasında koltuk numarası atanmaktadır.


Ödeme Seçenekleri

Kredi Kartı -

Gün : 3 | Gece : 2


Dahil Hizmetler


  • Seyahat sigortası
  • Komforlu araçlar ile ulaşım
  • Turizm Bakanlığından, kokartlı Koral Turizm rehberlik hizmeti
  • Araç içi ikramlar
  • Porsuk çayı tekne turu gezisi
  • En Hotel Karaca’da yarım pansiyon konaklama (Akşam yemeği ve sabah kahvaltısı dâhil)

Hariç Hizmetler


  •     Ören yeri giriş ücretleri (Müze kartı olan misafirlerimizin yanlarında getirmeleri tavsiye olunur)    
  •     Öğlen yemekleri, otel konaklaması haricindeki yemek ücretleri ve içecekler    
  •     Sazova parkında Korsan gemisi ve Panoramik tren turu dışındaki giriş ücretleri    
  •     Kişisel harcamalar ( telefon, mini bar, vs )    
Yorum Yaz x

Lutfen Dikkat Edin : Eklenen inceleme silinemez veya guncellenemezTur Türünü Seçiniz Seçiniz