BATI KARADENİZ TURU
Marmaris - Fethiye
14-17 Kasım 2019 (3 gece, 4 gün)

Açıklama

BOLU-AMASRA-SAFRANBOLU

-Otobüsle gidiş- dönüş-

Muhteşem doğası ile Bolu - Yedigöller, Gölcük ve Abant, Anadolu’daki ilk Türk Başkenti olan İznik ve Batı Karadeniz’in en çok ziyaret edilen önemli değerleri, Amasra ve Safranbolu…Dolu dolu geçecek 4 günlük harika bir tatile hazır mısınız? Yeşilin her tonuna şahitlik edeceğimiz ve hayran kalacağımız doğal güzelliklerin yanında, tarihi ve kültürel değerlerimizi de sizlerle birlikte keşfetmek üzere yola çıkıyoruz.

TUR PROGRAMI:

1.GÜN: BOLU YOLCULUK-ABANT GÖLÜ TABİAT PARKI-KONAKLAMA

Sabah saat 04:30 da Eşref Girginç Parkı’nda (LC Waikiki karşısı) buluşup bu keyifli turumuza başlıyoruz. Turumuzun ilk durağı olan Bolu’ya ulaşmak üzere Aydın-İzmir-Balıkesir istikameti üzerinden yolculuğumuza başlıyoruz. Yolda vereceğimiz molalar ardından öğlenden sonra Bolu’ya ulaşıyor ve uzun yolculuğumuzu bizlere tamamen unutturacak olan Abant Gölü Tabiat Parkı’na ulaşıyoruz. Yeşilin her tonunu göreceğiniz ve her mevsimi ayrı güzellikte olan bu tabiat parkında Göknar, Çam ,Kayın Meşe, Kestane, Gürgen , Kavak ve yabanıl meyve ağaçlarının oluşturduğu muhteşem manzaraları hayranlıkla izliyor ve bölgeyi en güzel gezi dönemlerinden olan bahar aylarında görmenin ayrıcalığını yaşıyoruz.  Geziden sonra akşam yemeği ve istirahat için otelimize geçiyoruz. (BOLU KONAKLAMA)

2.GÜN: BOLU GÖLCÜK-YEDİGÖLLER-SAFRANBOLU-TARİHİ EVLERİ-CİNCİ HANI

Sabah kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılıyor ve yaklaşık olarak yarım saatlik yolculuğumuzun ardından günün ilk ziyaret yeri olan Gölcük’e ulaşıyoruz. Bir ressamın tuvalinden çıkma ve her gezginin karesinde yerini almış olan, göl kenarı harika bir göl evi manzaralı, köprü üzerinde grup fotoğrafları çekerken eğleniyor ve bir doğa harikasında bulunmuş olmanın keyfi ile Gölcük gezimizi de tamamlıyoruz. ‘Buradan daha güzel bir yer olamaz’ diye düşünürken, sonrasında kendimizi Bolu-Yedigöller Tabiat parkında buluyoruz. Yedigöller Milli Parkı, gezilecek güzel yerlerin tamamını bünyesinde toplamış bir yeryüzü cennetidir. Parktan içeriye adımınızı attığınız anda, devasa büyüklükte ağaçlar sizleri selamlar, bugüne kadar sadece televizyonlarda gördüğünüz farklı kuş türleri ile karşılaşır ve doğanın bu güzelliklerine şahit olduğunuz için kendinizi ayrıcalıklı hissedersiniz. Yedigöller’deki gezilerimizi tamamladıktan sonra Safranbolu’ya doğru yola çıkıyoruz. İlk olarak tarihi Safranbolu evlerini kuşbakışı görebileceğiniz Hıdırlık tepesine çıkıyoruz. Sonrasında Cinci hoca hanını görerek Kaymakamlar evini ziyaret ediyoruz. Tarihi demirciler çarşısını gezdikten sonra kahve keyfimizi Arasta çarşısında veriyoruz. Rehberimizin vereceği serbest zamanda, hediyelik eşya alışverişlerimizi yapıyor ve bölgenin meşhur safranlı lokumlarının tadına bakıyoruz. Unutulmaz anılarla dolu bu güzel günde tüm ziyaretlerini tamamladıktan sonra akşam yemeği ve konaklama için otelimize yerleşiyoruz. (SAFRANBOLU KONAKLAMA)

3.GÜN: SAFRANBOLU-KRİSTAL TERAS-AMASRA

Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Safranbolu’dan ayrılıyor ve Batı Karadeniz bölgesinin yükselen değeri Amasra’ya hareket ediyoruz. Yol üzerinde bu günün en adrenalin dolu ziyaretlerinden birini gerçekleştirmek üzere ilk ziyaretimiz olan Kristal Teras ‘a uğruyoruz. Metrelerce yüksekte, Kristal Teras üzerinde muhteşem manzaranın keyfini çıkartıp,  harika fotoğraflar çektikten Amasra’ya ulaşıyor ve gezilerimize başlıyoruz. Amasra’daki ziyaretlerimize bölgenin en güzel manzaralarından birine hakim olan Amasra Kalesi ile başlıyoruz. Kalenin tepesinden Amasra’nın güzelliklerini, doğasını, tarihin kokusunu içimizde hissederek seyrediyoruz ve bu anları ölümsüzleştiriyoruz. Amasra keşfimize, bölgenin en eski yapılarından birisi olan Kemere Köprüsü ile devam ediyoruz. Roma döneminde, yığma taş tekniği ile yapılmış olan tarihi köprüde, Tavşan Adası’nı arkamıza alarak harika fotoğraflar çekiyor ve sonrasında da bölgenin en eşsiz manzarasına sahip olan Boztepe Bölgesi’ne geçiyoruz. Burada çay-kahve keyfimizi yapıp, biraz dinlendikten sonra, Amasra’ya gelen her turistin muhakkak uğradığı Tarihi Çekiciler Çarşısı’na uğruyoruz. . Rehberimizin vereceği serbest zaman diliminde, çarşıda gezebilir, tel kırma çeşitleri, kanaviçe örtüler, el oyması ağaç işleri, ahşap süs eşyaları gibi çeşitli ağaç işlemelerinden ve el dokuma kumaşlarından yapılmış süs ve eşyalarına kadar ihtiyacınıza uygun birçok ürünleri bulabilirsiniz. Gezilerimizi tamamladıktan sonra akşam yemeği ve istirahat için otelimize geçiyoruz (AMASRA KONAKLAMA)

4.GÜN: İZNİK-MARMARİS DÖNÜŞ YOLCULUĞU

Sabah kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılıyor ve İznik’e doğru yola çıkıyoruz. Yolculuk sonrası hem Anadolu’daki ilk Türk Başkenti hem de Vatikan’ın kutsal kabul ettiği şehirlerden biri olan İznik’e ulaşıyoruz. Yüzyıllarca, 5 kilometre uzanan şehir surları içerisinde korunmuş olan İznik’te ilk ziyaretimiz bölgenin en ünlü yapısı olan İznik Ayasofya Cami olacak. İlk olarak 7. Hristiyanlık Konsili’nin toplandığı kilise olarak hizmet veren yapı, sonrasında Orhan Gazi’nin çan kulesini minareye çevirmesiyle birlikte camiye dönüşmüştür. Bu ziyaretimiz sonrasında, ilk Osmanlı Medresesi olan Süleymanpaşa Medresesi’ni ziyaret ediyor ve keyifli bir çay-kahve molasının ardından tarihi şehir İznik’e veda ediyoruz. Harika anılarla ve muhteşem güzellikte karelerle dolu bu gezimizi İznik ziyareti ile sonlandırıp Marmaris’e dönüş yoluna geçiyoruz. Yol üzeri vereceğimiz molalar sonrası gece saatlerinde Marmaris’e ulaşıyor ve sizleri aldığımız noktalarda, başka maceralarda görüşmek dileğiyle bırakıyoruz.

**Verilen fiyatlar 22 Ekim 2019 tarihine kadar geçerli olacaktır.

**350,00 TL kaparo ödemesi ile ön rezervasyon yaptırıp, erken rezervasyon fiyatı sabitlenebilmektedir.

İlke ve şartlar

**Verilen fiyatlar 22 Ekim 2019 tarihine kadar geçerli olacaktır. **350,00 TL kaparo ödemesi ile ön rezervasyon yaptırıp, erken rezervasyon fiyatı sabitlenebilmektedir.


Ödeme Seçenekleri

Kredi Kartı -

Günler : 4 | Gece : 3


Dahil Hizmetler


  • Profesyonel rehberlik hizmeti
  • Konforlu araçlar ve tecrübeli kaptanlar eşliğinde ulaşım hizmeti
  • Ören yerleri giriş ücretleri
  • Zorunlu seyahat sigortası

Hariç Hizmetler


  •     Kişisel harcamalar    
  •     Öğlen yemekleri    
  •     Tur programında açıkça belirtilmemiş olan geziler    
  •     Tüm yemeklerde alınan içecekler    
Yorum Yaz x

Lutfen Dikkat Edin : Eklenen inceleme silinemez veya guncellenemez0 İncelemeler


0 /10

Tur Tarihini Seçiniz