whatsapp
ISPARTA GÜL HASADI TURU-3
Marmaris
06-07 Haziran 2020 (1 Gece, 2 Gün)

Açıklama

Gül ile Bülbülün Hikayesi

Adına şiirler, ilahiler ve maniler yazılmış çiçek hangisidir, sorusunun cevabının GÜL olduğunu hepimiz biliriz. Bülbül ile olan aşkı dillere destan olmuş gülün, diğer çiçekler arasında farklı bir saltanatı vardır. Edebiyat dünyasında başka hiçbir çiçeğin görmediği kadar sevgi ve öneme sahip olan gül zarafeti ve aşkı tanımlayan bir sembol olarak görülür.

Bir kilo gülyağı elde edebilmek için 4000 kilo gül toplanması gerektiğini düşünürsek, reçeli, lokumu ve tedavi edici özelliklerini de göz önünde bulundurursak GÜL başlı başına bir serüvendir dememiz abartı olmaz. Gelin bu serüveni beraber yaşayalım, değerli misafirlerimiz…

‘Gül büle yar olalı, böyle bülbül görmedi,

Bülbül Güle yar olalı, böyle bir gül görmedi

Bülbül çırpıp kanatlarını, güle uçmak ister,

Gül serpip yapraklarını, bülbüle açmak ister

Hak vermek , değildir haddimiz, bülbül ile güle

Maksat aksın muhabbetimiz, gönülden gönüle

 

TÜRKİYE’NİN MALDİVLERİ SALDA GÖLÜ, EFSANEVİ SAGALASSOS ANTİK KENTİ, GÜNEYKENT KASABASI GÜL CENNETİ, GÜL HASADI, İNSUYU MAĞARASI

 

GEZİ PROGRAMI

 

1.gün: Sabah 06:00 da Eşref Girginç Parkında toplanma ve hareket. Serbest kahvaltı molası sonrası ilk ziyaret edeceğim yer bir krater gölü olan Salda Gölü olacak. Suları cam göbeği renginden başlayıp en derin yerlerinde çivit mavisine ulaşan bu göl ve çevresinin çarpıcı güzelliği, Türkiye’nin Maldivleri olarak adlandırılmasına sebep olmuştur. Keyifli bir çevre gezisi, ölen yemeği arası ve keyifli fotoğraf molaları sonrasında, Sagalassos Antik Kenti’ne doğru hareket ediyoruz. Hakettiğinden daha az ziyaretçi ağırlayan bu antik kent, gezi kültürümüzün gelişmeye başlaması ile birlikte, turistlerin ilgisini çekmeye başlamıştır. Dönemin en zengin kentlerinden biri olan Sagalassos özellikle Roma Döneminde sanat konusunda oldukça ileri düzeyde eserlerin bırakılması ve 1200 km karelik alana yayılmış kentin günümüze kadar hiç yağmalanmamış olması nedeniyle , ziyaretçilerine o döneme ait muhteşem görseller sunuyor. Sagalassos ziyaretimizi de tamamladıktan sonra Isparta merkezde konaklayacağımız 5 yıldızlı Barida otele doğru hareket ediyoruz. Akşam yemeğimizi otelde alıp istirahat ediyoruz. (KONAKLAMA-5 YILDIZ BARİDA HOTEL)

 

2.gün: Sabah kahvaltımızın ardından, otelden ayrılıyoruz. Gül’ün hikayesini ve büyülü serüvenini yerinde gözlemlemek amaçlı Güneykent Kasabası’na hareket ediyoruz. Bizi karşılayan yetkilimiz ile birlikte Gül bahçeleri içerisinde kendi güllerimizi topluyoruz ve Gül yağı üretiminin yapımını ve zorlu sürecini öğrenmek üzere Gül Fabrikasını ziyaret ediyoruz. Doğayla iç içe bu keyifli gezilerimizi ve tecrübelerimizi tamamladıktan sonra, rehberimizin ayarlayacağı restoranımızda serbest öğlen yemeğimizi alıyoruz. Molamızın ardından, Marmaris’e dönüş yolculuğumuz başlıyor. Marmaris’te sizleri aldığımız yerlerde bırakıyor ve bir başka Koral Turizm turlarında görüşmek üzere hoşçakalın diyoruz.

 

**Çocuk indirimleri iki yetişkinle birlikte konaklama durumunda geçerlidir.

**Verilen fiyatlar 15 Nisan 2020 tarihine kadar yapılacak olan ön rezervasyonlar için geçerli olacaktır. Bu tarihe kadar 350,00 TL kaparo ödemesi ile ön kayıt yaptırıp erken rezervasyon dönemi fiyatından yararlanabilirsiniz.

İlke ve şartlar

**Çocuk indirimleri iki yetişkinle birlikte konaklama durumunda geçerlidir. **Verilen fiyatlar 15 Nisan 2020 tarihine kadar yapılacak olan ön rezervasyonlar için geçerli olacaktır. Bu tarihe kadar 350,00 TL kaparo ödemesi ile ön kayıt yaptırıp erken rezervasyon dönemi fiyatından yararlanabilirsiniz.


Ödeme Seçenekleri

Kredi Kartı -

Günler : 2 | Gece : 1


Dahil Hizmetler


  • Program dahilindeki geziler
  • Konforlu araçlar ve tecrübeli kaptanlar eşliğinde ulaşım hizmeti
  • Zorunlu seyahat sigortası
  • 5 yıldız Barida Hotel’de yarım pansiyon(Sabah kahvaltısı ve akşam yemeği dahil) konaklama
  • Güneykent kasabası ziyareti
  • Kokartlı rehberlik hizmeti

Hariç Hizmetler


  •     Kişisel harcamalar    
  •     Otel konaklaması haricindeki yemek ücretleri    
  •     Sagalassos Antik Kenti giriş ücreti    
Yorum Yaz x

Lutfen Dikkat Edin : Eklenen inceleme silinemez veya guncellenemezTur Tarihini Seçiniz


6698 sayili Kisisel Verilerin Korunmasi Kanunu uyarinca hazirlanmis aydinlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanilan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tiklayiniz.