Covid-19


KORAL TURİZM – NORMALLEŞME ÖNLEMLERİ

Değerli misafirlerimiz, yeniden sizlerle görüşmek için sabırsızlanıyoruz. Normalleşme sürecimizin en sağlıklı şekilde yürümesi için biz üzerimize düşen önlemleri titizlikle yerine getireceğiz. İçiniz rahat olarak turlara katılabilmeniz adına, sizlerle de şeffaf bir şekilde aldığımız tüm önlemleri ve süreci paylaşmak istiyoruz:

**Tüm araçlarımızda dezenfektan bulunacak ve sabah aracımıza binerken veya ihtiyaç olan her an kullanabiliyor olacaksınız.

**Her tur sırasında maske dağıtılacak, ihtiyaç halinde yedekleri bulundurulacaktır.

**Tur başlangıcında ateş ölçer ile ateş ölçümü yapılabilecektir.

**Araçlarımızda ‘Seyrek Oturma Düzeni’ uygulaması ile sosyal mesafe koruncaktır.

**Araçlarımızın düzenli olarak, profesyonel ekipler tarafından dezenfekte edilecek ve dezenfekte edildiğini gösterir belgeler aracımızda bulundurulacaktır. Aracımızda bu belgeyi görebiliyor olacaksınız, görememeniz durumunda lütfen bizi uyarınız.

**Rehber ve kaptanlarımız, gerekli önlemler çerçevesinde hareket edecektir.

**Sizlerle birlikte ziyaret edeceğimiz işletmelerin (restoran v.b.) gerekli koşulları sağlayan işletmeler olması hususunda, gezi öncesi sertifikaları talep edilecek ve ancak uygunluk olması durumunda ziyaret listemize alınacaktır.

**Konaklamalı turlarımızda tercih edilecek olan konaklama tesislerinin de, gerekli izinleri alarak ve belirli koşulları yerine getirerek çalıştıklarına dair kesin bilgiler alınacak ve ona göre tercih edilecektir.

**Uçaklı seyahatlerde, uçak firmalarının uyması gereken kurallar, açıkça öncesinden belirtilmiş olduğu için havaalanlarında ve uçuş sırasında dikkat edilecek olan hususlar ve var ise alınabilecek ekstra önlemler, sizlerle tur öncesinde paylaşılacaktır.

 

Korona Virüs Hastalığı (COVID-19) Önlemleri

 • Turlarımız sınırlı kontenjanlarla yapılmaktadır.
 • Turumuzda konaklama yapacağımız otel Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın Korona Virüs Sertifikasyon Belgesine sahiptir.
 • Tur rezervasyon aşamasında Hayat Eve Sığar (HES) Kodu beyanı zorunludur.
 • Araçlarımızda,  el dezenfektanı ve maske bulunmaktadır.
 • Rehberimiz tarafından tura başlamadan önce ateş ölçümü yapılmaktadır.
 • Tur süresi boyunca iç ve dış mekanlarda 1,5 metre sosyal mesafe ve maske takılması zorunlu olacaktır.
 • Tur ulaşım araçlarımızın içerisinde yiyecek ve içecek servisi olmayacaktır.
 • Turlarımızda ziyaret edilen Müze, Ören yeri ve diğer tüm noktalarda ilgili kurum ve işletmelerin almış olduğu önlemlere göre hareket edilecektir.
 • Tur süresi boyunca dinlenme tesisi, restoran, ara transfer araçları ve tekne turu hizmetleri için salgın ve bulaşıcı hastalık önlemlerini almış olan tedarikçiler ile anlaşma yapılacaktır.
 • Araçlarımızın kapıları otomatik kapı olup, temas olmadan giriş yapılabilmesi için sosyal mesafe korunarak sürücü tarafından açılması sağlanmaktadır.
 • Araçlarımız her tur sonrası yeni misafir araca alınmadan önce dezenfeksiyon işlemi gerçekleştirilmektedir.