whatsapp
KAPADOKYA VE ŞEB-İ ARUS TURU
Marmaris - Fethiye
09-12.12.2021

Açıklama

ŞEB-İ ARUS MEVLANAYI ANMA TÖRENLERİ

Bir gezide hem Kapadokya’nın masalsı güzelliklerine tanık olmak, hem de çok özel bir gece olan ve senede bir defa yapılan, Mevlana’nın anıldığı muhteşem bir görsel şöleni, yerinde izlemek ister misiniz? Cevabınız evet ise siz değerli misafirlerimizi Kapadokya ve Şeb-i Arus Törenleri gezimize bekleriz. Doğal güzelliği, yeraltı şehirleri ve balon turları ile bir masal diyarı olan Kapadokya’da büyülenecek, Şeb-i Arus törenlerini izlerken manevi doyuma ulaşacağız…

TUR PROGRAMI

1. GÜN:KAPADOKYA YOLCULUK-AKSARAY SULTAN HANI-KAPADOKYA OTEL-İSTİRAHAT

Siz değerli misafirlerimiz ile sabah saat 06:00 ‘da Eşref Girginç Parkında buluşuyor ve Denizli üzerinden Aksaray’a hareket ediyoruz. Yolda vereceğimiz ihtiyaç molaları sonrasında Aksaray’a ulaşıyoruz. Tarihi İpek yolu üzerinde bulunan, kervanların emniyetli bir şekilde konaklamasını sağlamak maksadıyla yapılan, Türkiye’deki en büyük han örneğini teşkil eden Sultan hanı ziyaret ediyoruz. Ziyaretimiz sonrasında tekrar yola çıkıyor ve akşamüstü saatlerinde Kapadokya’daki otelimize varıyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizdedir. (ÜRGÜP KONAKLAMA)-5 * EMİN KOÇAK HOTEL

2.GÜN : OPSİYONEL BALON TURU – GÜVERCİNLİK VADİSİ – UÇHİSAR – GÖREME AÇIK HAVA MÜZESİ- HAYAL VADİSİ – AVANOS – ASMALI KONAK – TURASAN

Vadilerin ve Peribacaları’nın eşsiz güzelliklerini bulutların üzerinden izleyerek güneşin doğuşunu kucaklamak isteyen misafirlerimiz, sabah erken saatte Balon turuna katılabilirler. Kahvaltı sonrası bölgeyi keşfetmeye başlıyoruz. Güvercinlik Vadisi, Uçhisar, Göreme manzara molaları sonrasında , şirin mi şirin peribacası evinde çay kahve keyfi molamız olacaktır.

Yaşamın peri bacaları ile iç içe sürdüğü Kapadokya bölgesinin en güzel korunmuş kiliselerinin bulunduğu yer olan Göreme Açıkhava Müzesi, bir sonraki durağımız olacak. Kaya içine oyulmuş manastırları, freskli kiliseleri, yemekhaneleri ve yaşam alanlarıyla tarihte bir yolculuk yapıyoruz.

Otantik bir mekanda yöresel yemeklerin, özellikle çömlek kebabının tadına baktıktan sonraki durağımız hayal vadisi olacak. Hayal gücünüzün sınırlarını zorlayacağınız tarzda doğal oluşumları gözlemledikten sonra binlerce yıldır Kızılırmak nehri sayesinde çömlek üretiminin merkezi olmuş Avanos’taki çömlek atölyesinde, çömlek yapımında maharetlerinizi sergileme imkanını sizlere veriyoruz. Ürgüp'te Asmalı Konağı da ziyaret ediyoruz. Paşabağı Peribacaları’nda vereceğimiz molalar sonrasında, tarihte ilk şarabın üretildiği yer olduğu söylenen Kapadokya’daki meşhur, Turasan Şarap fabrikasında, şarap tadımı yapıyoruz. Ziyaretlerimizi tamamladıktan sonra otelimize geri dönüyoruz. (ÜRGÜP KONAKLAMA)-5 * EMİN KOÇAK HOTEL

3. GÜN : KAYMAKLI YER ALTI ŞEHRİ – IHLARA VADİSİ – SİNASOS / MUSTAFAPAŞA

Kapadokya’nın en meşhur yeraltı şehirlerinden olan ve 1984 yılından bu yana UNESCO Dünya Kültür Mirasları Listesinde bulunan Kaymaklı Yeraltı Şehri’ni ziyaret ediyoruz. Uzun galeriler ve karmaşık tünellerle birbirlerine bağlanan odaları, mutfak ve erzak depoları, havalandırma bacaları, su kuyuları ve kilisesiyle adının hakkını veriyor Kaymakli Yeralti Sehri.

Bu gezimizin ardından müthiş doğası, vadi içine oyulmuş kiliseleri ve Melendiz Çayı’nın büyüleyici görüntüsüyle Ihlara Vadisi’ne gidiyoruz. Kapadokya bölgesinin en popüler yürüyüş parkurlarından olan Ihlara Vadisi’ndeki yürüyüşümüz güzelliğiyle gözlerimize, bol oksijeniyle de ciğerlerimize bir bayram havası yaşatacak. Sürpriz öğle yemeği mekanımızdaki lezzet durağımız sonrası, tarihi Sinasos/Mustafapaşa ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz.Mustafapaşa, antik dönemde adı Sinasos olan eski bir Rum köyüdür. Taş evleri ve mübadele dönemi hikayeleri ile tarihte bir yolculuğa çıkacağımız bu ziyaretimiz ile günümüzü bitiriyor ve otelimize dönüyoruz. Akşam yemeğini otelimizde alıyor ve istirahat ediyoruz. (ÜRGÜP KONAKLAMA)-5 * EMİN KOÇAK HOTEL

4. GÜN : KONYA YOLCULUK-KONYA LEZZET MOLASI-MEVLANA MÜZESİ-ŞEB-İ ARUS TÖRENLERİ-MARMARİS DÖNÜŞ YOLCULUĞU

Sabah kahvaltısı sonrası otelimizden ayrılıyor ve Konya’ya doğru yola çıkıyoruz. Yolculuk sonrası Anadolu’da felsefenin, tasavvufun ve tarihin başkentliğini yapan Konya şehrimize ulaşıyoruz. Konya’ya kadar gelmişken meşhur ‘Etli Ekmeği’ ni denemeden olmaz diyerek sizlere Konya’nın meşhur lezzetlerini tatmak üzere serbest zaman veriyoruz. Öğlen yemeği molası sonrası Mevlana Müzesi’ni de gördükten sonra aşkın, sevginin ve hoşgörünün sembolü olan, gönüllerin sultanı Hz. Mevlana Celaleddin Rumi’nin, vuslat yıldönümünde yapılan Şeb-i Arus Törenlerini izlemeye gidiyoruz. Saat 14:30 da başlayacak olan bu özel gösteriyi izledikten sonra manevi doyumun üst seviyelerde yaşanacağı dakikalar geçiriyoruz. Gösteriyi izledikten sonra senede bir defa yapılan bu özel gezimizi tamamlıyor ve Marmaris’e dönüş yoluna geçiyoruz. Molalar sonrası Marmaris’e ulaşıyor ve sizlerle buluştuğumuz noktalarda, başka gezilerde görüşmek dileği ile vedalaşıyoruz.

GENEL ŞARTLAR

** Şeb-i Arus Gösteri biletleri numaralı olup, geziye kayıt sırasına göre bilet numarası verilecektir.

**İlk rezervasyon esnasında 450,00 TL kaparo ödemesi ile ön kayıt yaptırıp bu fiyatlardan yararlanabilirsiniz.

**Otobüste oturma düzeni koltuk numaraları ile belirlenmektedir, ilk ödeme sonrasında koltuk numarası otomatik olarak atanmaktadır. Koltuk numarası ile ilgili bir hassasiyetiniz var ise lütfen iletişime geçiniz.

**Rehberimiz, hava, yol koşulları gibi gezinin seyrini etkileyebilecek durumları göz önünde bulundurarak, tüm ziyaretleri gerçekleştirmek koşuluyla programda ve güzergâhlarda değişiklik yapma hakkına sahiptir.

**Fiziki koşulların bir ziyaretin gerçekleşmesini imkânsız hale getirmesi durumunda (yol, hava durumu, doğal afet v.b.) bu ziyaretin gerçekleşmemesi sebebi ile acentemiz sorumlu tutulamaz.

EKSTRA TURLAR

*Balon turları , tur programlarının içerisine dahil edilmemektedir ve opsiyonel olarak sunulmaktadır. Rehberimiz yolculuk sırasında balon turu ile ilgili detaylı bilgi vermekte ve en güvenilir tedarikçiler ile yapabileceğiniz tur için seçeneklerini size iletmektedir.

*Kapadokya’da yapılan meşhur Türk Gece’leri ile ilgili, yine tur sırasında rehberimiz tarafından bilgilendirme yapılmakta ve talebe bağlı olarak organize edilmektedir.

İlke ve şartlar

İlk rezervasyon esnasında 450,00 TL kaparo ödemesi ile ön kayıt yaptırıp bu fiyatlardan yararlanabilirsiniz.


Ödeme Seçenekleri

Kredi Kartı -

Gün : 4 | Gece : 3


Dahil Hizmetler


  • Seyahat sigortası
  • Komforlu araçlar ile ulaşım
  • Turizm Bakanlığından, kokartlı Koral Turizm rehberlik hizmeti
  • Program dahilinde yer alan ziyaretler
  • Kapadokya Emin Koçak Hotel’de 3 gece yarım pansiyon (sabah kahvaltısı ve akşam yemekleri dahil) konaklama
  • Şeb-i Arus gösterisi bileti -12 Aralık 2021- (Gösteri biletleri numaralı olup, geziye kayıt sırasına göre bilet numarası verilecektir)

Hariç Hizmetler


  •     Kişisel Harcamalar    
  •     Otel’de Spa hizmetleri    
  •     Otel konaklaması haricindeki yemek ücretleri    
  •     Ören yeri giriş ücretleri    
Yorum Yaz x

Lutfen Dikkat Edin : Eklenen inceleme silinemez veya guncellenemezTur Tarihini Seçiniz


6698 sayili Kisisel Verilerin Korunmasi Kanunu uyarinca hazirlanmis aydinlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanilan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tiklayiniz.