whatsapp
HOLLANDA - BELÇİKA SÖMESTRE TURU
Marmaris - Fethiye
23-28 Ocak 2020 (5 gece, 6 gün)

Açıklama

Amsterdam, Brugge…

Kanalları, bisikletlileri, mimari güzellikleri, sınırsız özgürlükleri, kültür ve sanat değerleri ile ön plana çıkan bir şehir… Bir gezgin bu tanımlamaları duyduğunda Amsterdam’dan bahsedildiğini hemen anlayacaktır. Neredeyse senenin her haftası bir festivale ev sahipliği yapan, tarih, müzik, sanat kavramlarının hakkını veren bu eğlenceli şehri beraber keşfedelim ister misiniz? Amsterdam’a kadar gitmişken de Belçika havası da alalım deyip , kanallarının güzelliği ve turistik değerleri ile Kuzeyin Venedik’i olarak adlandırılan Brugge şehrini de ziyaret listemize ekliyoruz. Bu keyifli maceramızda sizleri de aramızda görmek istiyoruz…

TUR PROGRAMI

1.GÜN:  MARMARİS-İZMİR YOLCULUĞU – İZMİR-AMSTERDAM UÇUŞU-OTEL KONAKLAMA

Saat 10:00 da Eşref Girginç Parkı’nda buluşuyor ve 17:00’da İzmir’den hareket edecek olan XQ944 – SunExpress İzmir-Amsterdam (aktarmasız) uçağımıza yetişmek üzere yola çıkıyoruz. Uçuşumuz sonrası saat 19:00 gibi Amsterdam’a ulaşıyor ve otelimize yerleşmeden önce serbest akşam yemeğimizi alıyoruz. Sonrasında harika geçecek bir program öncesi dinlenmek adına otelimize yerleşiyoruz. (KONAKLAMA AMSTERDAM OTELİMİZDE)

2.GÜN: RED LIGHT STREET, DAM - REMBRANDT MEYDANI, VONDELPARK, MÜZELER

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıyor ve tramvay yolculuğu ile Amsterdam merkeze ulaşıyoruz. Dünyada bisiklet ile özdeşleşmiş bir yer var ise orası Amsterdam’dır. Niye böyle dendiğini yolculuğumuz süresince ve merkeze gelince daha iyi anlıyorsunuz. Topuklu elbiseli bayanların bile bisikletle işe gittiği bu şehre kanınızın kaynadığını hissediyorsunuz. Amsterdam’da yapacağımız yürüyüş turumuza Red Light Street ile başlıyoruz. Geceleri kırmızı ışıkların yanmasıyla birlikte bir eğlence merkezi haline gelen bölgede, Amsterda’a özgü mimariyle inşa edilmiş evleri, müzeleri ve diğer popüler mekanları görüyoruz. Sonrasında şehrin kalbinin attığı yer olarak da tanımlayabileceğimiz ‘Dam Meydanı’ na ulaşıyoruz. Aynı zamanda şehre adını da veren bu meydanı tanıdıktan ve gezdikten sonra Rembrandt Meydanı’na geçiyoruz. Bu sevimli meydanda sizlere çay-kahve içmek, güzel cafelere gidebilmek ve biraz dinlenmek için serbest zaman veriyoruz. Sonrasında sizleri Amsterdam’ın bir başka önemli ziyaret yeri olan Leidseplein Meydanı’na götürüyoruz. Bu meydan Amsterdam’ın en kalabalık meydanlarından birisidir ancak bu kalabalık kimseyi rahatsız etmez, çünkü insanlar burada sadece eğlenmek ve keyif sürmek için bulunur. Bu meydanda da sizlere kısa bir süre serbest zaman veriyor ve sonrasında Hollanda’nın en ünlü ve en büyük şehir parklarından biri olan Vondelpark’a geçiyoruz. 47 hektara yayılmış ve 1864 yılından beri şehrin simgelerindendir. Göz alabildiğine yeşillik ve göletler bulunan parkta 7’den 70’e koşan, bisiklet binen, yürüyen veya çimlere uzanıp sohbet eden insanlar görebilirsiniz. Günümüzün son ziyaretini ‘Müzeler Bölgesi’ne gerçekleştiriyoruz. Şehrin olduğu kadar Dünya’nın da önde gelen müzelerinin yer aldığı bölgede rehber eşliğinde yapacağımız ziyaretler sonrasında yine tramvay ile otelimize dönüyor ve günümüzü sonlandırıyoruz. Akşam yemeğinizi serbest olarak alabilirsiniz. (KONAKLAMA AMSTERDAM OTELİMİZDE)

3.GÜN: SERBEST ZAMAN-BRUGGE TURU

Sabah kahvaltısı sonrası Amsterdam’ı kendi keşfetmek isteyen misafirlerimiz için tam gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Brugge Turu muza katılabilirler.

BRUGGE TURU : Otelde alacağımız kahvaltı sonrası aracımız ile Belçika-  Brugge’e doğru yola çıkıyoruz. Gezilecek yerler bakımından Orta Avrupa’nın en sempatik ve güzel yerleşim yerlerinden biri olan Brugge’e ulaştıktan sonra, şehrin en karakteristik özelliklerinden biri olan ve bölgeye Kuzey’in Venedik’i isminin verilmesine sebep olan kanallarda çok keyifli bir tekne gezintisi yapıyoruz. Kentin gelişimine büyük katkı yapan bu kanallar, Orta Çağ havasını hissetmek isteyen misafirlerimize de cazip fırsatlar sunmaktadır. Gezi boyunca çekeceğiniz harika karelerle turumuzu tamamlıyor ve rotamızı tarihi kent merkezinin kalbi sayılan Grote Mark’a geçiyoruz. Meydan’da verilecek serbest zamanda cafelerde keyif yapabilir veya kentin ihtişamlı manzarasını seyretmek için  Brugge Çan Kule’sini ziyaret edebilirsiniz. Sonrasında Burg Meydanı’nda yapacağımız kısa bir yürüyüş turunda buradaki yapılar hakkında rehberimizden bilgileri alıyor ve Rönesans mimarisinin nadir örneklerinden olan Özgürlük Sarayı önünde grup fotoğrafı alıyoruz. Sonrasında 1245 yılında kurulmuş olan, beyaz renkli evleri ve sakin manastır bahçesi ile konuklarını büyüleyen bir yerleşim olan Begijnhof’u ziyaret ediyoruz. Huzurlu atmosferi ile dikkat çeken bölgede, bu ortamdan yararlanıp harika fotoğraflar çekiyor ve örnek evi de ziyaret edip 17. Yüzyıl yaşam tarzına ait değerli bilgiler alıyoruz. Ziyaretlerimizi tamamladıktan sonra yolculuk öncesi size kısa bir alışveriş ve çay-kahve molası veriyor ve sonrasında Amsterdam otelimize geri dönmek üzere hareket ediyoruz. (KONAKLAMA AMSTERDAM OTELİMİZDE)

Tur Ücreti : 45 EURO (ulaşım, rehberlik hizmeti ve tekne turu dahildir)

4.GÜN: UTRECHT-DOM KULESİ, ROTTERDAM KÜBİK EVLER-ERASMUS KÖPRÜSÜ, DELFT- BEESTENMARKT MEYDANI - ESKİ KİLİSE

Otelde alacağımız kahvaltı sonrasında Utrecht’e doğru hareket ediyoruz. Amsterdam’ın minik versiyonu olarak değerlendirebileceğiniz Utrecht daha sakin ve romantik bir şehirdir. Şehir merkezinin,  Orta Çağ’dan kalma yapılarla çevrili olması, şehri hem tarihi hem de kültürel olarak Hollanda’nın en değerli şehirlerinden biri yapmaktadır. Utrecht gezimizde bölgenin en ünlü yapısı olan ve Hollanda’nın da en yüksek binalarından biri olan Dom Kulesi’ni ziyaret ediyoruz. 112 metre yüksekliğinde olan bu etkileyici yapı 1211 ile 1382 yılları arasında inşa edilmiş olup 465 basamak tırmanarak tepesine çıkılabilmektedir. Dom Kulesi ve Dom Meydanı’nda geçireceğimiz zaman sonrası Rotterdam’a hareket ediyoruz. Hollanda’nın Amsterdam’dan sonraki 2. Büyük şehri olan Rotterdam, Utrecht’in aksine modern mimarisi ve sıra dışı yapıları ile ön plana çıkmaktadır. Bu sıra dışı yapılar arasında en dikkat çekeni  Kübik Evler (Cube House) dir. Çoğu ziyaretçi için Rotterdam’a tek uğrama sebebi bile olan bu sıra dışı yapıları hayretle geziyoruz. Eğimli duvarlara sahip kübik evlerde nasıl gezilir sorusunun cevabını özel olarak dekore edilmiş bir şov odasında görüyoruz. Sonrasında yine modern mimarinin örneklerinden biri olan ve aynı zamanda Dünya’nın en uzun asma köprüsü ünvanını alan Erasmus Köprüsü üzerinden geçerek, Euromast’a ulaşıyoruz. Maaskant Floriade tarafından bir gözlem kulesi olarak tasarlanan ve 1960’ta inşa edilen Euromast, şu anda otel olarak işletilmekte olup Rotterdam’ın simgelerinden biridir. Rotterdam gezilerimizi tamamladıktan sonra Hollanda’nın bir başka turistik cazibe merkezlerinden biri olan Delft’e hareket ediyoruz. Küçük bir şehir olmasına rağmen büyük bir tarih barındıran ve özellikle orta çağ mimarisi ile ön plana çıkan Delft’te ilk ziyaretimizi sevimli meydanı Beestenmarkt olacaktır. Barlar, restoranlar ve cafeler ile çevrili bu güzel meydanda geçireceğimiz vakit sonrası şehrin en önemli yapılarından Old Church-Eski Kilise olarak adlandırılan ve Orta Çağ mimarisini tüm görkemiyle yansıtan Oude Kerk olacakatır. Sonrasında Rönesans tarzı bir yapı olan Belediye Sarayı Stadhuis’i ziyaret ediyor ve sizlere serbest zaman veriyoruz. 3 farklı şehir, farklı mimariler ve tarihte yapmış olduğumuz zaman yolculuğu sonrası tüm ziyaretlerimizi tamamlamış oluyor ve Amsterdam’da konaklama yaptığımız otelimize geri dönüyoruz. (AMSTERDAM KONAKLAMA)

5.GÜN: GIETHOORN-TEKNE TURU, VOLENDAM PEYNİR FABRİKASI

Sabah kahvaltısı sonrası otelimizden ayrılıyor ve masalsı bir kasaba olan Giethoorn’a doğru hareket ediyoruz. Bu kasabaya karakteristik bir hava veren ve burayı masalsı yapan özellik kanallar, minik köprüler ve çiftlik evleridir. Bu masalsı kasabanın keyfini tekne turu yaparak çıkartıyoruz. Gerçek olamayacak kadar güzel olan bu kasabının nefis evlerinin arasında tekne ile gezerken bazı evlere sadece kanallardan ulaşılabildiğini görüyor olacaksınız. Tekne turu sonrası vereceğimiz serbest zamanın ardından Hollanda’nın meşhur peynirinin üretim sürecini yerinde görmek ve deneyimlemek üzere Vollendam’a hareket ediyoruz. Bu gezimizi de tamamladıktan sonra sizlere alışveriş yapabilmeniz için serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası otelimize dönüyoruz. (AMSTERDAM KONAKLAMA)

6.GÜN: OTELDEN AYRILIŞ-AĞAÇ AYAKKABI FABRİKASI-ZAANSE SCHANS-YELDEĞİRMENLERİ-İZMİR UÇUŞU-MARMARİS TRANSFERİ

Sabah kahvaltımızın ardından, valizlerimizi de alarak otelimizden çıkış işlemlerimizi tamamlıyoruz. Her günü ayrı bir güzellikte geçen turumuzun, son gününde de harika bir program sizleri bekliyor. Sizlere güzel bir son gün hatırası yaşatmak adına, Amsterdam’a kadar gitmişken Hollanda’nın yel değirmenleri ile ünlü kasabası, harikalar diyarı olarak da adlandırılan Zaanse Schans’a çeviriyoruz rotamızı. Yol üzerinde, yine bölgeye özgü olarak üretilen ‘Ağaç Ayakkabı’ üretimini yerinde gözlemleyeceğimiz fabrika ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Zaanse Schans’ta rengarenk yel değirmenleri bizleri karşılıyor. Özellikle fotoğraf çekmeyi seven misafirlerimizin, harika manzaralar yakalayacağını düşündüğümüz bu kasabada, Bleeke Molen yel değirmenini ziyaret ediyoruz ve teras bölümünden muhteşem kareler yakalıyoruz. Bu ziyaretlerimizi de tamamladıktan sonra aracımıza binerek Amsterdam Havaalanı’na hareket ediyoruz. Saat 19:50 de hareket edecek olan XQ945 SunExpress- Amsterdam-İzmir uçağı ile Amsterdam’dan güzel anılarımızla ayrılıyoruz. İzmir havaalanında bizleri bekleyen transfer aracımız ile Marmaris’e dönüyor ve bu güzel tatilimizi sonlandırıyoruz. Sizleri aldığımız noktalarda bırakıyor ve başka maceralarda görüşmek dileğiyle vedalaşıyoruz.

 

**Yukarıda verilen fiyatlar erken rezervasyon dönemi fiyatları olup, 25 Kasım 2019 tarihine kadar yapılacak olan rezervasyonlar için geçerli olacaktır.

**Çocuk indirimleri, 2 yetişkin ile birlikte katılım ve konaklama durumunda geçerli olmaktadır.

GENEL BİLGİLENDİRMELER:

**Rehberimiz, turlarımızın içeriğine bağlı kalarak, katılımcı sayısına, müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna göre şehir turu ve/veya ekstra turların günlerinde değişiklik yapabilir. Bu durum uçuş saatlerinde oluşabilecek değişiklikler karşısında da geçerlidir.

** Otellerde genellikle check in saati 14:00 (bazı ülkelerde 15:00'dır), check out saati 10:00'dur. (bazı ülkelerde 09:00'dur) 

**Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20 Kg'dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilecek ülkede iç hat uçuşları bulunuyorsa, bu iç hat uçuşlarda valiz ağırlığı 15 Kg'a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık / fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup, Koral Turizm’in sorumluluğunda değildir.

**Koral Turizm, misafirlerimiz ile konsolosluk arasında aracı kurum olup, herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluğun vize vermemesi veya red vermesi Koral Turizm’in sorumluluğunda değildir.

**Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. 6 aydan az süreyle seyahat eden misafirlerimiz, ülke pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Bu gibi durumlarda sorumluluk pasaport sahibine aittir.

** Cep telefonlarınızı yurtdışında kullanabilmek için Türkiye'den ayrılmadan önce, telefonunuzun yurtdışına açık olup olmadığını hat firmanızdan kontrol ediniz.

**Programlarda belirtilen uçuş saatleri havayolları tarafından bildirilen saatlerdir. Özel seferlerle düzenlenen turlarımızda uçak saatleri 48 saat öncesine kadar değişiklik gösterebilir. Koral Turizm havayolu ile misafir arasında aracı konumundadır. Havayolundan kaynaklı gecikme, iptal, havaalanı ve havayolu değişikliği, kapasite üzerinde satış yapılması, hizmet aksamaları vb. gibi durumlardan Koral Turizm hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

 

Tur Fiyatlarımız Euro kuru üzerinde satılmaktadır.

TUR FİYATI: 669,00 € ( iki kişilik odada kişi başı)

                      859,00 € ( tek kişi katılım farkı)

                      469,00 € ( 3-12 yaş çocuk)

İlke ve şartlar

Rehberimiz, turlarımızın içeriğine bağlı kalarak, katılımcı sayısına, müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna göre şehir turu ve/veya ekstra turların günlerinde değişiklik yapabilir. Bu durum uçuş saatlerinde oluşabilecek değişiklikler karşısında da geçerlidir.


Ödeme Seçenekleri

Kredi Kartı -

Günler : 6 | Gece : 5


Dahil Hizmetler


 • Konforlu araçlar ve tecrübeli kaptanlar eşliğinde ulaşım hizmeti
 • Zorunlu seyahat sigortası
 • Havaalanı Transferleri
 • İzmir-Amsterdam, Amsterdam-İzmir gidiş-dönüş uçak biletleri
 • Programda belirtilen çevre gezileri (Brugge Turu hariç)
 • Giethoorn Tekne Turu
 • Kokartlı rehberlik hizmeti
 • 4 yıldızlı Corendon Village Hotel 5 gece, 6 gün oda-kahvaltı konaklaması

Hariç Hizmetler


 •     Kişisel harcamalar    
 •     Müze ve ören yeri giriş ücretleri    
 •     Otel konaklama kosnepti haricindeki yemek ücretleri    
 •     Vize ücreti hizmet bedeli (130,00 Euro)    
 •     Yurtdışı çıkış harcı (ilgili bankalara veya havaalanı veznesine yatırılabilir)    
 •     Kişisel harcamalar ve otel ekstraları    
 •     Ekstra turlar (Belçika-Brugge turu 45 EURO)    
Yorum Yaz x

Lutfen Dikkat Edin : Eklenen inceleme silinemez veya guncellenemez0 İncelemeler


0 /10

Tur Tarihini Seçiniz