whatsapp
UÇAKLI VAN TURU
Marmaris - Fethiye
20-22.09. 2021

Açıklama

DOĞU ANADAOLU’NUN İNCİSİ KEŞFEDİLMEYİ BEKLİYOR...

Doğu Anadolu’nun incisi Van, sahip olduğu doğal ve tarihi güzellikler nedeniyle her sene yükselen bir ziyaretçi sayısına ulaşmaktadır.

-Kahvaltının en güzel hali : Van kahvaltısı

-Anlat anlat bitmez Van’ın binlerce yıllık tarihi

-Bir efsaneden çok daha fazlası: Van Gölü

-Tatlı mı tatlı : Van kedisi

-Bir Van harikası : Akdamar Adası ve az bilinen hikayesi

Gelin bu güzellikleri birlikte yaşayalım, keşfedelim, keyifli anılar biriktirelim…

TUR PROGRAMI:

1. GÜN: İZMİR’DEN VAN’A UÇUŞ - VAN KAHVALTISI-AKDAMAR ADASI-OTEL

Siz değerli misafirlerimiz ile 00:15 ‘ te Eşref Girginç Parkında rehberimiz ve kaptanımızla buluşup İzmir Havalimanına doğru yola çıkıyoruz. Havalimanında İzmir-Van (SunExspress) 06:10 uçağı için uçuş işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Saat 08:20’ de Van havalimanı’na varıyor ve bizi bekleyen aracımıza biniyoruz. İlk olarak Van’ın meşhur kahvaltısını tatmak adına Van Gölü kenarında serbest kahvaltı molamızı veriyoruz. Tadını unutamayacağımız bu kahvaltının ardından Van’ın en popüler ziyaret yerlerinden olan Akdamar Adası’nı görmek üzere bizi bekleyen teknemize biniyoruz. Adada bulunan, Akdamar Kutsal Haç kilisesini ziyaret ediyoruz. Plan açısından ele alındığında merkezi kubbeli ve dört yapraklı yonca şeklinde haç planına sahip olduğu görülen bu anıt kilisenin en çok dikkat çeken kısmı ise duvarlarında yer alan bezemeler ve muazzam taş işçiliği oluyor. Rehber anlatımıyla gerçekleşecek kilise ziyaretimiz sonrasında Van Gölü’nün meşhur inci kefalini tatmak üzere restoranımıza geçiyoruz. Akdamar Adası gezimizi tamamladıktan sonra tekne ile geri dönüyor ve bizi bekleyen otobüsümüze binerek otelimize geçiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizdedir. (VAN KONAKLAMA)

2.GÜN: DOĞUBAYAZIT-MURADİYE ŞELALESİ-AĞRI DAĞI-İSHAK PAŞA SARAYI-OTEL

Sabah otelimizde kahvaltımızı aldıktan sonra, bugünkü ziyaretlerimize başlıyoruz. İlk olarak Van'ın Muradiye ilçesi sınırları içindeki Tendürek Dağı’ndan beslenen, Bendimahi Çayı üzerinde bulunan ve her mevsim görsel bir şölen sunan Muradiye Şelalesi’ni ziyaret ediyoruz. Ülkemiz sınırları içerisinde bulunan doğa harikalarından bir olan şelalede keyifli bir çay-kahve molası sonrası Doğubayazıt’a doğru yola koyuluyoruz. Çaldıran savaşının yapıldığı, Çaldıran Ovası’ndan geçerek Tendürek Dağı’na ulaşıyoruz. Volkanik dağın sönmüş lavlarını yaklaşık 2500 rakımda fotoğraflama fırsatına sahip oluyoruz. Sonrasında Ağrı Dağı manzarası eşliğinde Doğubayazıt’a ulaşıyoruz. Ağrı Dağını fotoğraflamak ve öğlen yemeği için verilecek serbest zaman sonrası Topkapı Sarayından sonra 2. Büyük yapılar topluluğu olan ve Lale Devri’nin en büyük anıtsal yapısı olarak kabul edilen İshak Paşa Sarayı’nı geziyoruz. Yapımı 99 yıl süren, birçok efsane ve hikâyeye konu olan İshak Paşa Sarayı’nı görünce kendinizi bir masalın içinde gibi hissedeceksiniz. Bu müthiş manzarayı fotoğrafladıktan ve saray ile ilgili bilgileri rehberimizden aldıktan sonra otelimize dönüş yoluna koyuluyoruz. Dönüş yolumuz üzerinde, Van’ın en meşhur el sanatlarından olan kilim dokumacılığı üzerine seçkin örneklerini bulabileceğimiz kilim ve halı mağazasına uğruyoruz ve sonrasında da otelimize hareket ediyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizdedir. (VAN KONAKLAMA)

3. GÜN : ESKİ VAN (TUŞBA)-VAN KALESİ-ALIŞVERİŞ-VAN İZMİR UÇUŞU-MARMARİS TRANSFER

Sabah kahvaltımızı aldıktan sonra otelimizden çıkış işlemlerini gerçekleştiriyoruz. Sonrasında tarihi ve tabiat zenginlikleri ile harmanlanan Van şehrimizi gezmeye başlıyoruz. Urartulardan kalma, Tuşba Şehri’nin kurulduğu bugünkü Van kalesi yamacındaki dünyaca meşhur kaya mezarlarını ziyaret ettikten sonra, Urartu Medeniyetine dair en önemli müzelerden biri olan Tuşba Arkeoloji Müzesi’ni geziyoruz. Urartu medeniyetine ait motif ve figürlerin savat adı verilen özel süsleme tekniğiyle işlendiği gümüş takıları ilgiyle inceledikten sonra Van’ın dünyaca ünlü endemik kedi türü olan Van Kedilerini görüyoruz. Ziyaretlerimizi tamamladıktan sonra bu güzel gezimizden en keyifli anılar ile dönebilmeniz için sizlere alışveriş için de serbest zaman veriyoruz. Şehir merkezinde Van Otlu Peyniri, Van Balı gibi yöresel ürünleri de satın alabilme imkânı buluyoruz. Serbest zaman sonrası buluşuyor ve unutamayacağımız anılar ile Van’a veda ediyoruz. Van Havalimanı’nda, SunExspress Van-İzmir 14:30 uçağına binerek 16:55’te İzmir Havalimanı’na varıyor ve siz değerli misafirlerimiz için bekleyen aracımızla Marmaris’e hareket ediyoruz. Akşam 23:00 civarı Marmaris’e güzel anılarla dönmüş olmayı planlıyoruz. Tekrar başka turlarımızda görüşmek umuduyla siz değerli misafirlerimizle vedalaşıyoruz.

NOT : Uçak firmalarından dolayı oluşabilecek, uçak saati değişikliklerinden firmamız sorumlu tutulamaz. Bu gibi durumlarda şirketimizin tur programında değişiklik yapma hakkı saklıdır.

Verilen fiyatlar indirimli fiyatlar olup, 30 Haziran 2021 tarihine kadar yapılacak olan ön rezervasyonlar için geçerli olacaktır. Bu tarihe kadar 500,00 TL kaparo ödemesi ile ön kayıt yaptırıp erken rezervasyon dönemi fiyatından yararlanabilirsiniz.

İlke ve şartlar

NOT : Uçak firmalarından dolayı oluşabilecek, uçak saati değişikliklerinden firmamız sorumlu tutulamaz. Bu gibi durumlarda şirketimizin tur programında değişiklik yapma hakkı saklıdır. Verilen fiyatlar indirimli fiyatlar olup, 30 Haziran 2021 tarihine kadar yapılacak olan ön rezervasyonlar için geçerli olacaktır. Bu tarihe kadar 500,00 TL kaparo ödemesi ile ön kayıt yaptırıp erken rezervasyon dönemi fiyatından yararlanabilirsiniz.


Ödeme Seçenekleri

Kredi Kartı -

Gün : 4 | Gece : 3


Dahil Hizmetler


  • Seyahat sigortası
  • Havaalanı transferleri
  • Turizm Bakanlığından, kokartlı Koral Turizm rehberlik hizmeti
  • 4 yıldız otelde yarım pansiyon konaklama (sabah kahvaltısı ve akşam yemekleri dâhil)
  • Konforlu araçlar ile transfer ve tur
  • Uçak biletleri : İzmir – Van ve Van-İzmir

Hariç Hizmetler


  •     Tüm yemeklerde alınan içecekler    
  •     Kişisel Harcamalar    
  •     Öğlen yemekleri    
  •     Ören yeri giriş ücretleri (Müze kartı olan misafirlerimizin yanlarında getirmeleri tavsiye olunur)    
Yorum Yaz x

Lutfen Dikkat Edin : Eklenen inceleme silinemez veya guncellenemezTur Tarihini Seçiniz


6698 sayili Kisisel Verilerin Korunmasi Kanunu uyarinca hazirlanmis aydinlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanilan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tiklayiniz.