UÇAKLI MARDİN - GAP TURU
whatsapp
UÇAKLI MARDİN - GAP TURU
Marmaris - Fethiye
30 Eylul-04 Ekim 2020 (4 Gece, 5 Gun)

Açıklama

TARİHİN BAŞLADIĞI, MEDENİYETLERİN BEŞİĞİ VE İNANÇ MERKEZİ GİZEMLİ MEZOPOTAMYA

 

TUR PROGRAMI ;

 1. GÜN( 30 Eylül Çarşamba ) : BODRUM'DAN ADANA’YA UÇUŞ ve ANTEP GEZİSİ

Sabah saat 07:00’da Eşref Girginç Parkı’nda buluşma yerimizde rehberimiz ve kaptanımızla buluşup Bodrum Havalimanına 11:00 Bodrum - Adana Pegasus PC3621 uçağına binmek üzere yola çıkıyoruz. Yaklaşık bir buçuk saatlik bir uçuş sonrasında Adana’ya varıyoruz ve bizi bekleyen aracımıza binip Gaziantep’e doğru yola çıkıyoruz. Öncelikle Çingene Kızı Mozaiği ile ünlü, Mezopotamya’nın elit nüfusunun evlerini saraylarını süsleyen dünyada eşi olmayan mozaiklerin sergilendiği Zeugma Mozaik müzesini geziyoruz. Birbirinden güzel temalı mozaikleri gördükten sonra Gaziantep’in ünlü Bakırcılar Çarşısına gidiyoruz burada hala çekiç seslerini duyabileceğimiz bu çarşıda alışveriş yapmanız için serbest zaman veriyoruz. Ziyaretlerimizi tamamladıktan sonra Gaziantep’te konaklayacağımız otele doğru yola çıkıyoruz. Konaklama ve akşam yemeği Halep valisi tarafından yaptırılan Tarihi İpek Yolu üzerinde Gaziantep ten Kore ye kadar uzanan 1885 yılında yapılan bölgenin en büyük kervansarayı olan ve günümüzde otel olarak kullanılan ve muhteşem atmosferi olan ŞİREHAN HOTEL’dir.

 

 1. GÜN ( 01 Ekim Perşembe ) : GÖBEKLİTEPE-HARRAN – HALFETİ – BALIKLIGÖL-SIRA GECESİ

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından otelden çıkış yapıyoruz ve Şanlıurfa’ya hareket ediyoruz. Yolumuzun üzerinde, ‘Kara Gül’ü ile meşhur Halfeti ilçesine uğruyoruz. Dünya’da bir tek bu bölgede yetişen kara gülün ilkbahar ve sonbaharda açtığı bilinmektedir ve görme şansımız vardır. Fırat nehri üzerinde Rumkale ve Birecik Barajı altında kalan Savaşan köyünü görüyoruz, dileyen misafirlerimiz burada tekne turuna katılabilir ve yarısı sular altında kalan köyü görebilir(ekstra). Fırat Nehri manzaralı restorantımız da yöresel yemeklerin tadına baktıktan sonra tarihin başlangıç noktası olan Göbeklitepe’ye gidiyoruz. Göbeklitepe gezisi sonrasında kerpiç ve çamurdan yapılmış kübik evleri ile ünlü, dünyanın ilk İslam Üniversitesinin kurulduğu, hala aşiretlerin geleneklerini sürdürdüğü uçsuz bucaksız Harran Ovası’nda Harran Kültür Evi ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Muhteşem fotoğraflar çektikten sonra Balıklıgöl’ü diğer adıyla Halil-Ür Rahman Gölünü ve Aynzeliha’yı ziyaret ediyor ve otelimize giriş yapıyoruz. Dileyen misafirlerimiz, akşam organize edilen Urfa Sıra Gecesine katılabilir(ekstra) uzun geçen günün yorgunluğunu Mezopotamya ezgileri, halk türküleri ve oyunlara katılabilir hem de yörenin en meşhur yiyeceği olan bol acılı isotlu çiğ köftenin tadına varabilir. Konaklama Şanlıurfa’da akşam yemeği oteldedir.

 

 1. GÜN ( 02 Ekim Cuma ) : ŞANLIURFA-NEMRUT DAĞI – MARDİN

Sabah kahvaltısının ardından Urfa’daki otelimizden çıkış yapıyoruz ve gizemi hala çözülemeyen, dünyanın 8. harikası olarak bilinen NEMRUT DAĞI MİLLİ PARKI’NA doğru yola koyuluyoruz. Adıyaman il sınırları içerisinde yer alan ve 2150 metre yüksekliğindeki Nemrut Dağı 1987 yılında UNESCO Dünya Mirasları listesine girmiş olan bir ziyaret yeridir. Dağı bu kadar değerli yapan; üzerinde bulunan antik mezar, anıtsal heykelleri, mimari kalıntılar ve benzersiz manzarasıdır. Eski çağlarda hükümdarlık yapmış olan Kommagene Kralı 1. Antiochos tanrılarına ve atalarına minnettarlığını göstermek için Hellenistik Dönem’in en görkemli kalıntıları burada bırakılmıştır. Bu hikayeleri rehberimizin değerli anlatımı ile dinleyip unutulmaz fotoğraf kareleri yakaladıktan sonra bu yorucu gezimizin ardında konaklama yapacağımız Mardin otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeğimizi otelimizde aldıktan sonra siz değerli misafirlerimize serbest zaman veriyoruz.

 

 1. GÜN ( 03 Ekim Cumartesi ) : MİDYAT – DARA ANTİK KENTİ

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra Midyat’a doğru yola çıkıyoruz. İlk olarak Meryem Ana Kilisesi’ni ziyaret ediyoruz. Sonrasında ise üzüm bağlarıyla tatlanmış, Süryani kültürüyle harmanlanmış iki bin yıldır inançlarını ve geleneklerini koruyan iki farklı dinin hoşgörü içerisinde kaynaşmasını göreceğimiz bu yerde öncelikle 5 bin yıllık bir sanat olan telkari sanatını görmek üzere Midyat merkeze geçiyoruz. Burada hem alışveriş yapma hem de telkari sanatı hakkında bilgi alma fırsatımız olacak. Öğlen yemeği molamızın ardından Mezopotamya’nın Efes’i olarak bilinen Dara Antik Kenti’ni ziyaret etmek için hareket ediyoruz. Dara Antik Kenti; M.Ö 300 yılı nda Persler tarafından kurulan şehir, İsmini Pers İmparatoru olan Darius’dan almış. Yolların kesiştiği bir noktada Kuzey Mezopotamya’nın sınır karakolu olmasının yanı sıra asırlarca ticaret ve din merkezi olmuş bir ören yeridir. Bu antik kenti gördükten sonra Mardin’deki otelimize geri dönüyoruz. Konaklama Mardin’de, akşam yemeği otelde alınacaktır.

 

 1. GÜN ( 04 Ekim Pazar ) : ESKİ MARDİN

Sabah kahvaltımızı otelde aldıktan sonra otelden çıkış işlemlerimizi tamamlıyor ve ayrılıyoruz. İlk ziyaretimiz yaklaşık 4000 yıllık bir mabet olan, Süryani kadim kilisesi ve manastırı Deyr-ül Zaferan’ı ziyaret ediyoruz. Sonrasında Mardin’in eski sokaklarında yürüyüş turu yapıyoruz. Artuklu eserlerini göreceğimiz bu turda; Zinciriye Medresesi, Ulu Camii, Şehidiye camii göreceğimiz yerler arasındadır. Bir zaman tüneli gibi veya kendinizi bir sinema filminin içindeymişsiniz gibi hissedeceğiniz tarihi sokaklarda gezerken yöreye has lezzetlerden oluşan öğlen yemeğimizi yiyebiliriz. Alışveriş yapabileceğiniz tarihi çarşıda serbest zaman verdikten, rehberimizin bildireceği saatte ve yerde 22:40 Sunexpress XQ9283 Diyarbakır-İzmir uçuşumuza yetişmek üzere Diyarbakır’a doğru yola çıkıyoruz. Saat 00:45 civarında İzmir havalimanına iniyor ve bizleri bekleyen aracımız ile Marmaris’e dönüş yolculuğuna geçiyoruz. Marmaris’te sizlerle buluştuğumuz noktalarda vedalaşıp başka turlarda görüşmek dileğiyle hoşçakalın diyoruz…

NOT : Uçak firmalarından dolayı oluşabilecek, uçak saati değişikliklerinden firmamız sorumlu tutulamaz. Bu gibi durumlarda şirketimizin tur programında değişiklik yapma hakkı saklıdır.

**Verilen fiyatlar 15 Mayıs 2020 tarihine kadar yapılacak olan ön rezervasyonlar için geçerli olacaktır. Bu tarihe kadar 450,00 TL kaparo ödemesi ile ön kayıt yaptırıp erken rezervasyon dönemi fiyatından yararlanabilirsiniz.

Korona Virüs Hastalığı (COVID-19) Önlemlerimiz için tıklayınız...

 

İlke ve şartlar

Gece saat 00:00’da Eşref Girginç Parkı’nda buluşma yerimizde rehberimiz ve kaptanımızla buluşup İzmir Havalimanına 06:00 İzmir - Diyarbakır Sunexpress XQ9192 uçağına binmek üzere yola çıkıyoruz.


Ödeme Seçenekleri

Kredi Kartı -

Günler : 5 | Gece : 4


Dahil Hizmetler


 • Konforlu araçlar ve tecrübeli kaptanlar eşliğinde ulaşım hizmeti
 • Zorunlu seyahat sigortası
 • Havaalanı Transferleri
 • 4 ve 5 yıldız otellerde yarım pansiyon konaklama ( otellerde alınacak sabah kahvaltısı ve akşam yemeği)
 • Müze – ören yeri giriş ücretleri
 • Uçak biletleri : Bodrum – Adana, Diyarbakır-İzmir
 • Kokartlı rehberlik hizmeti

Hariç Hizmetler


 •     Kişisel harcamalar    
 •     Öğlen yemekleri    
 •     Tüm yemeklerde alınan içecekler    
Yorum Yaz x

Lutfen Dikkat Edin : Eklenen inceleme silinemez veya guncellenemezTur Tarihini Seçiniz


6698 sayili Kisisel Verilerin Korunmasi Kanunu uyarinca hazirlanmis aydinlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanilan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tiklayiniz.