whatsapp
TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ İLE BUTİK KARS TURU
Marmaris - Fethiye
02-06 Mart 2020 (4 Gece, 5 gün)

Açıklama

Sadece size özel yataklı vagonda muhteşem manzaraların keyfini çıkarın…

-Tren ile gidiş, uçak ile dönüş-

Turistik Doğu Ekspresi ile, harika manzaralar eşliğinde, yataklı vagon konforuyla Kars turu maceralarımız başlıyor. Yeni hizmete giren ve konforlu bir yolculukla birlikte, yol üzeri bir çok farklı noktada gezi imkanı sunan Tursitik Doğu Ekspresi yolculuğunu, Kars’ın masalsı ziyaret yerleri ile birleştiriyoruz. Kar manzaraları ile süslenen bu serüvende, hayatınız boyunca unutamayacağınız, dost sohbetlerinde ballandıra ballandıra anlatacağınız bir tatil sizleri bekliyor…

TUR PROGRAMI

1.GÜN: ANKARA YOLCULUĞU-TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ SEYAHATİ

Siz değerli misafirlerimiz ile saat 06:00 da Eşref Girginç Parkı’nda buluşuyor ve saat 17:00 da hareket edecek olan Turistik Doğu Ekspresi trenimize binmek üzere Ankara’ya hareket ediyoruz. Yolda vereceğimiz yemek ve ihtiyaç molaları sonrasında maceramıza başlamak üzere Ankara’ya ulaşıyor ve trenimizde bizlere ait olan yataklı kompartımanlara yerleşiyoruz.

Kompartımanlar 2 kişilik olup yataklıdır ve her kompartımanın kendine ait lavabosu vardır. Gecemizi yataklı kompartımanlarımızda geçiriyoruz. Akşam yemeğinizi trenin restoranında yiyebilir (ekstra) veya hazırlıklı geldiyseniz kompartımanınızda bu keyfi yaşayabilirsiniz.

 

2.GÜN: TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ SEYAHATİ-İLİÇ-ERZİNCAN-ERZURUM-KARS

Bu günümüz de tren yolculuğunun keyfi ile devam ediyor. Turistik Doğu Ekspresi’nin en önemli yeniliklerinden biri de yol üzeri farklı güzergahlarda uzun molalar vermesi. Gidiş güzergahı üzerinde de mola vereceğimiz istasyonlar İliç – Erzincan-Erzurum olacaktır. Bu istasyonların her birinde bölgeyi gezebilmemiz için ortalama 3 saat serbest zamanımız olacaktır. Bu 3 saatlik serbest zamanda dilerseniz bizim tarafımızdan düzenlenecek ekstra turlara katılabilir, dilerseniz de kendi programınızı yapıp bölgelerde keşifler yapabilirsiniz.

İLİÇ-KARANLIK KANYON TURU : Tren Garı’nda bizi bekleyen aracımıza biniyor ve Dünya’nın 2. Büyük kanyonu olan 12 km uzunluğundaki Karanlık Kanyon’a hareket ediyoruz. Bu büyüleyici doğa güzelliğini hava koşullarının durumuna göre tekne turu veya Taş Yolu üzerinde yürüyüş ile keşfediyoruz. Muhteşem fotoğraflarla gezimizi tamamladıktan sonra Kemaliye Kent Merkezi’ne geçiyor ve burada vereceğimiz serbest zamanın ardından trenimize dönüyoruz. (55,00 TL ücrete kanyon gezisi tekne / yürüyüş, ulaşım ve rehberlik hizmeti dahildir)

ERZİNCAN TURU : Tren Garı’nda bizi bekleyen aracımıza biniyor ve Girlevik Şelalesi’ne doğru yola çıkıyoruz. Bu doğa harikasında keyifli zaman geçiriyor ve güzel fotoğraflar çekiyoruz. Burada geçireceğimiz zamanın ardından , doğal maden suyunun çıktığı yer olan Ekşi Su Mesire alanına çeviriyoruz rotamızı.Burada tadım yaptıktan sonra da Erzincan merkeze geçiyoruz. Burada da Bakırcılar Çarşısı veya Meydan çarşısında sizlere kısa bir süre serbest zaman verip sonrasında yolculuğumuza devam etmek üzere trenimize geçiyoruz. (55,00 TL ücrete çevre gezileri, ulaşım ve rehberlik hizmeti dahildir)

ERZURUM : Erzurum Garı’ndaki 3 saatlik molamızda, istasyonun Erzurum merkezde olmasının avantajını değerlendiriyoruz. Üç saatlik serbest zamanınızda, Erzurum’un meşhur Cağ Kebabı’nı tatmak üzere rehberimizin önereceği veya kendi bildiğiniz restoranlarda lezzet molası verebilirsiniz. Sonrasında dilerseniz rehberimiz eşliğinde Yakutiye Medresesi, Ulu Camii ziyaretleri gerçekleştirip Rüstem Paşa Çarşısında çay-kahve molası sonrası da yolculuğumuza devam etmek üzere trene geçebilirsiniz.

Ekstra turların çıkması için yeterli katılım oluşması şartı vardır. Yeterli katılım sayısı 15 kişidir. Bu sayıya ulaşılamaması durumunda ekstra tur gerçekleştirilmeyebilir.

Ekstra tur organizasyonlarında sıkıntı yaşanmaması adına hangi ekstra turlara katılmak istediğinizi geziden bir hafta öncesine kadar acentemize bildirmeniz gerekmektedir.

Bir günde 3 farklı destinasyonu keşfetmenin keyfini çıkardıktan sonra gece yarısı saatlerinde Kars’a ulaşıyor ve bizi bekleyen aracımız ile otelimize geçiyor ve ‘Masalsı Kars Programımıza’ keyifli bir başlangıç yapabilmek adına istirahate çekiliyoruz.

 

3.GÜN : KARS ŞEHİR TURU-SARIKAMIŞ-ŞEHİTLER ANITI-KAYAK MERKEZİ

Sabah kahvaltımızın ardından, tur boyunca bizimle birlikte olacak olan otobüsümüze binerek, Kars kalesi, Oniki Havari Kilisesi, Alexander Nevski Kilisesi (Fethiye Camii), ilk ziyaret duraklarımız olacak. Rus işgali döneminde planlanmış olan Kars caddeleri ve aynı dönemde inşa edilmiş olan Baltık mimari ile süslenmiş Vilayet Konağı , Haydar Aliyev Caddesini gördükten sonra Sarıkamış’a doğru yola çıkıyoruz. Öncelikle Sarıkamış Şehitler Anıtı’nı ziyaret ediyor sonrasında Sarıkamış merkeze varıyoruz. Rus işgali döneminde Av Köşkü olarak yapılmış Çariçe Katerina Sarayı’nı görüyoruz. (ziyarete kapalı, dışarıdan görebiliyoruz.) Kayak merkezinin açık olması durumunda burada günün geri kalan zamanını telesiyeje binip zirveye çıkarak sürdürebiliriz.

 

4.GÜN: ANİ HARABELERİ – MASALSI ÇILDIR GÖLÜ

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, ilk olarak Ani Harabelerini ziyaret etmek üzere otobüsümüze binip yola çıkacağız. Burada göreceğimiz yerler arasında sırasıyla, Gagik Kilisesi, Havariler Kilisesi, Büyük Kadetral, Tigran Honents (Resimli) Kilisesi, Selçuklu Sarayı ve Kalesi, Hamamları ve Türklerin Anadoluda yaptıkları ilk Camii olan Ebu-ı Menucehr Camii olacaktır. Sonrasında yörenin masalsı gölü olan 1959 metre yükseklikteki ÇILDIR GÖLÜ ne doğru yola koyulacağız. Burada dilersek buz tutmuş gölün güzelliğini seyre dalıyor, dilersek de göl üzerinde ATLI KIZAKLARLA GÖL TURU (ekstra-opsiyonel) yapıyoruz, öğlen yemeğinde , göl kenarındaki meşhur restoranlardan birinde ÇILDIR GÖLÜ SAZAN BALIĞI'NIN lezzetine tanıklık ediyoruz. Masalsı ÇILDIR GÖLÜ turumuzun bitiminde tekrar otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve sonrası serbest zaman.

 

5.GÜN: KAHVALTI-HAVAALANI-UÇUŞ-İZMİR-MARMARİS TRANSFERİ

Sabah kahvaltımızı aldıktan sonra otelimizden rehberimizin belirteceği saatte ayrılıyor ve SunExpress XQ9115 saat 10:30 Kars-İzmir uçağımıza yetişmek üzere havaalanına hareket ediyoruz.İzmir Havaalanında bizleri bekleyen aracımız ile, bütün güzel anılarımızla ve muhteşem bir tatili geride bırakmış olmanın tatlı hüznüyle beraber, Marmaris’e dönüyor ve sizleri aldığımız noktalarda bırakıp , başka turlarda görüşmek üzere hoşçakalın diyoruz.
 

Maksimum 20 kişi katılımı ile gerçekleşecek olan turumuzun, hızlı bir şekilde dolması beklenmektedir. Uçak ve tren biletleri kaparosunu ödeyerek hızlı bir şekilde ön rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Verilen fiyatlar erken rezervasyon dönemi fiyatı olup 15 Ekim 2019 tarihine kadar yapılacak olan rezervasyonlar için geçerli olacaktır.

750,00 TL kaparo ödemesi ile ön rezervasyon yaptırabilir ve uçak + tren bileti rezervasyonlarınızı kesinleştirmiş olursunuz.

Ödeme sırasında tüm katılımcılarımıza koltuk numarası verilmektedir.

Uçak saatlerinde, sonradan uçak firması tarafından yapılacak olan değişikliklerden Koral Turizm sorumlu tutulamaz. Bu tür değişikler sebebiyle rehberlerimizin tur programında değişiklik yapma hakkı saklıdır.

İlke ve şartlar

Maksimum 20 kişi katılımı ile gerçekleşecek olan turumuzun, hızlı bir şekilde dolması beklenmektedir. Uçak ve tren biletleri kaparosunu ödeyerek hızlı bir şekilde ön rezervasyon yaptırabilirsiniz.


Ödeme Seçenekleri

Kredi Kartı -

Günler : 5 | Gece : 4


Dahil Hizmetler


 • Konforlu araçlar ve tecrübeli kaptanlar eşliğinde ulaşım hizmeti
 • Yarım pansiyon otel konaklamaları(Akşam yemeği ve sabah kahvaltısı dahil)
 • Doğu ekspresi tren bileti (Tren kompartımanları 2’şer kişilik olup, her kompartımanın kendine ait lavabosu vardır)
 • Havaalanı ve otel transferleri
 • Tüm müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Kars-İzmir uçak bileti

Hariç Hizmetler


 •     Kişisel harcamalar    
 •     Otel konaklaması haricindeki yemek ücretleri    
 •     Trende ve tren yolculuğu sırasında alınacak yemekler (opsiyonel)    
 •     Yemeklerde alınacak ekstra alkollü alkolsüz içecekler.    
 •     Kişisel harcamalar ( telefon, mini bar, vs )    
 •     Ekstra turlar (İliç-Karanlık Kanyon, Erzincan Turu)    
Yorum Yaz x

Lutfen Dikkat Edin : Eklenen inceleme silinemez veya guncellenemez0 İncelemeler


0 /10

Tur Tarihini Seçiniz