TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ İLE BUTİK KARS TURU
Marmaris - Fethiye
30 Aralık-05 Ocak 2019/20 (6 gece, 7 gün)

Açıklama

-YILBAŞI PROGRAMI-

Sadece size özel yataklı vagonda muhteşem manzaraların keyfini çıkarın…

-Uçak ile gidiş- tren ile dönüş-

Turistik Doğu Ekspresi ile, harika manzaralar eşliğinde, yataklı vagon konforuyla Kars turu maceralarımız YILBAŞI PROGRAMI ile devam ediyor. Yeni hizmete giren ve konforlu bir yolculukla birlikte, yol üzeri bir çok farklı noktada gezi imkanı sunan Turistik Doğu Ekspresi yolculuğunu, Kars’ın masalsı ziyaret yerleri ile birleştiriyoruz. Kar manzaraları ile süslenen bu serüvende, hayatınız boyunca unutamayacağınız, dost sohbetlerinde ballandıra ballandıra anlatacağınız bir tatil sizleri bekliyor…

Yeni yıla nasıl girerseniz öyle geçer, parolası ile yola çıkıyor ve 2020 yılına masalsı bir giriş yapabilmek adına, sizlere özel harika bir program için rezervasyonlarınızı bekliyoruz.

TUR PROGRAMI

1.GÜN : İZMİR TRANSFER, İZMİR-KARS UÇUŞ, KARS MERKEZ-KARS KALESİ- OTEL

Siz değerli misafirlerimiz ile saat 05:00’da  Eşref Girginç Parkı’nda buluşuyor ve konforlu aracımız ile 11:00 SunExpress XQ9114  İzmir-Kars uçağına yetişmek üzere yola çıkıyoruz. Kars’a iniş yaptıktan sonra bizi beklemekte olan aracımız ile Kars Merkez’e hareket ediyoruz. Burada vereceğimiz serbest öğlen yemeği molasında Kars’ın yöresel lezzetlerini deneyimleyebilirsiniz. Sonrasında Kars’ı en güzel manzarası ile seyretmek, güzel fotoğraflar çekmek için Kars Kalesi’ni ziyaret ediyoruz. Rehber anlatımı eşliğinde kaleyi gezdikten ve çay-kahve keyfi yaptıktan sonra yol yorgunluğumuzu atmak ve masalsı programımıza zinde başlamak için otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve geceleme Kars otelimizde.

 

2.GÜN: SARIKAMIŞ - ŞEHİTLER ANITI-KAYAK MERKEZİ- OTEL

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra, bizi bekleyen aracımız ile gezilerimize başlıyoruz. Sarıkamış’a doğru yola çıkıyoruz. Öncelikle Sarıkamış Şehitler Anıtı’nı ziyaret ediyor sonrasında Sarıkamış merkeze geçiyoruz. Rus işgali döneminde Av Köşkü olarak yapılmış Çariçe Katerina Sarayı’nı görüyoruz. (ziyarete kapalı, dışarıdan görebiliyoruz.) Serbest öğlen yemeği molamızın  ardından , günün kalan kısmını karlar içerisinde ve harika manzaralarla değerlendirmek üzere Kayak Merkezi’ne doğru yola çıkıyoruz. İsteyene kardan adam yapma fırsatı, isteyene Telesiyej’e binerek, hayran kalacağınız manzaralar eşliğinde kayak merkezini keşfetme imkanı… Bembeyaz bir gün geçirdikten sonra, akşam yapılacak olan YILBAŞI GALASI’NA hazırlanmak üzere otelimize dönüyoruz. Programa dahil olan ve otelde yapılacak olan YILBAŞI GALASI’NIN keyfini çıkarıyoruz.

YILBAŞI GALASI : Kırmızı et menüsü, sınırsız içecekli, canlı müzikli, Showlar ve gösteriler eşliğinde olacaktır. Detay programı talep edebilirsiniz.

 

3.GÜN: TAM GÜN SERBEST ZAMAN

Bu günü, katıldığı gezilerde bağımsız geziler de yapmaktan hoşlanan misafirlerimizi ve de Yılbaşı Gecesi’nde uzun uzun eğlenen ve geç yatan misafirlerimizi de düşünerek tam gün serbest zaman olarak değerlendiriyoruz. Dilediğiniz gibi program yapabilir veya gününüzü otelde dinlenerek değerlendirebilirsiniz. Rehberimiz bu gün için de sizlere öneri ve tavsiyelerde bulunacaktır J

 

4.GÜN: ANİ HARABELERİ – MASALSI ÇILDIR GÖLÜ

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, ilk olarak Ani Harabelerini ziyaret etmek üzere otobüsümüze binip yola çıkacağız. Burada göreceğimiz yerler arasında sırasıyla, Gagik Kilisesi, Havariler Kilisesi, Büyük Kadetral, Tigran Honents (Resimli) Kilisesi, Selçuklu Sarayı ve Kalesi, Hamamları ve Türklerin Anadolu’da yaptıkları ilk Camii olan Ebu-ı Menucehr Camii olacaktır. Sonrasında yörenin masalsı gölü olan 1959 metre yükseklikteki ÇILDIR GÖLÜ ne doğru yola koyulacağız. Burada dilersek buz tutmuş gölün güzelliğini seyre dalıyor, dilersek de göl üzerinde ATLI KIZAKLARLA GÖL TURU (ekstra-opsiyonel) yapıyoruz, öğlen yemeğinde, göl kenarındaki meşhur restoranlardan birinde ÇILDIR GÖLÜ SAZAN BALIĞI'NIN lezzetine tanıklık ediyoruz. Masalsı ÇILDIR GÖLÜ turumuzun bitiminde tekrar otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Kars otelimizde.

 

5.GÜN : KARS ŞEHİR TURU- TREN YOLCULUĞU

Sabah kahvaltımızın ardından, otelimizden çıkış işlemlerimizi tamamlayıp ayrılıyoruz. Kars şehir turu kapsamında Oniki Havari Kilisesi, Alexander Nevski Kilisesi (Fethiye Camii) ilk ziyaret duraklarımız olacak. Rus işgali döneminde planlanmış olan Kars caddeleri ve aynı dönemde inşa edilmiş olan Baltık mimari ile süslenmiş Vilayet Konağı , Haydar Aliyev Caddesini gördükten sonra şehir merkezinde öğlen yemeği için sizlere serbest zaman veriyoruz. Sonrasında Kars Arkeoloji ve Etnografya Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Ardından Kafkas Cephesi Harp Tarihi Müzesi’ni gezdikten sonra Kars Şehir Merkezinde rehberimizin belirlediği zaman diliminde serbest zaman veriyoruz. Bu serbest zaman diliminde Kars’ın meşhur kaşarı ve diğer yöresel ürünlerini bulacağınız yerlerden alışveriş yapabilir, aynı zamanda yataklı vagonlu tren yolculuğumuzu daha keyifli hale getirecek alışverişler J yapabiliriz. Saat 23:55’te hareket edecek Turistik Doğu Ekspresi trenimize geçmeden önce akşam yemeğini serbest olarak istediğiniz yerde alabilir veya rehberimizin ekstra olarak organize edeceği ‘Aşıklar atışması ve yöresel oyunlar da içeren yemekli ‘Kars Gecesi’ programına katılabilirsiniz. Gece sonrası trenimize geçiyor ve masalsı yolculuğumuza başlıyoruz.

 

6.GÜN: TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ SEYAHATİ-DİVRİĞİ-BOSTANKAYA-ANKARA

Bu günümüz de tren yolculuğunun keyfi ile devam ediyor. Turistik Doğu Ekspresi’nin en önemli yeniliklerinden biri de yol üzeri farklı güzergahlarda uzun molalar vermesi. Kars-Ankara güzergahı üzerinde de mola vereceğimiz istasyonlar Sivas’ın tarihi konakları ile meşhur Divriği ve Sivas-Bostankaya olacaktır. Bu istasyonların her birinde bölgeyi gezebilmemiz için ortalama 3 saat serbest zamanımız olacaktır. Bu 3 saatlik serbest zamanda dilerseniz bizim tarafımızdan düzenlenecek ekstra turlara katılabilir, dilerseniz de kendi programınızı yapıp bölgelerde keşifler yapabilirsiniz.

DİVRİĞİ TURU : Tren Garı’nda bizi bekleyen aracımıza biniyor ve öncelikli olarak Divriği’nin meşhur tarihi konaklarını geziyoruz. Sonrasında yine bölgenin değerli tarihi yapılarından Ulu Camii’ni rehber anlatımı eşliğinde ziyaret ediyor ve sonrasında da çarşıya geçiyoruz. Huma Hatun Sokağı’nda vereceğimiz serbest zamanda yöresel yemeklerin tadına bakabilir veya alışveriş yapabilirsiniz. Buradaki vaktimizi tamamladıktan sonra yolculuğumuza devam etmek üzere trenimize geçiyoruz.  (45,00 TL ücrete ulaşım ve rehberlik hizmeti dahildir)

BOSTANKAYA-SİVAS : Sivas merkeze yakın olan tren garında indikten sonra 3 saatlik serbest zaman diliminde rehberimizin yönlendirmesi ile merkezde Sivas’ın meşhur lezzetlerini deneyimleyebilirsiniz. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz eşliğinde, yürüyerek yapılacak olan Çifte Minareli Medrese, Buruciye Medresesi, Şifaiye Medresesi ve Kale Camii ziyaretlerini gerçekleştirebilir. Ziyaretlerimizi tamamlayıp, serbest zamanımızı da değerlendirdikten sonra yolculuğumuza devam etmek üzere trenimize geri dönüyoruz. Geceleme trende.

**** Ekstra turların çıkması için yeterli katılım oluşması şartı vardır. Yeterli katılım sayısı 15 kişidir. Bu sayıya ulaşılamaması durumunda ekstra tur gerçekleştirilmeyebilir.

**** Ekstra tur organizasyonlarında sıkıntı yaşanmaması adına hangi ekstra turlara katılmak istediğinizi geziden bir hafta öncesine kadar acentemize bildirmeniz gerekmektedir.

 

7.GÜN: ANKARA VARIŞ-ANITKABİR ZİYARETİ-MARMARİS DÖNÜŞ YOLCULUĞU

Trenimiz tahmini olarak sabah 06:00-07:00 saatleri arasında Ankara’ya ulaşıyor. Tren yolculuğumuz sona erdikten sonra Ankara’da bizi bekleyen aracımıza binip, güzel bir kahvaltı yapmak üzere yola çıkıyoruz. Güzel bir kahvaltı sonrası kendimize geliyor ve Ankara’ya kadar gelmişken Anıtkabir’i de ziyaret ediyoruz. Anıtkabir ziyaretimiz sonrası 16:15 Ankara-Bodrum uçağımıza yetişmek üzere havaalanına doğru yola çıkıyoruz. Bodrum’a tahmini 17:40 civarı ulaşıyor ve bizi bekleyen aracımızla bu  büyük maceranın başlamış olduğu yer olan Marmaris’imize geri dönüyoruz. Sizleri aldığımız noktalarda bırakıyor ve başka büyük maceralarda buluşmak ümidiyle hoşçakalın diyoruz.

 

NOT: Yılbaşı galası detayları ve fiyatları kısa bir süre içerisinde açıklanacaktır. Geceye katılım opsiyonel olacaktır.

**Maksimum 20 kişi katılımı ile gerçekleşecek olan turumuzun, hızlı bir şekilde dolması beklenmektedir. Uçak ve tren biletleri kaparosunu ödeyerek hızlı bir şekilde ön rezervasyon yaptırabilirsiniz.

**Verilen fiyatlar erken rezervasyon dönemi fiyatı olup 15 Ekim 2019 tarihine kadar yapılacak olan rezervasyonlar için geçerli olacaktır.

**750,00 TL kaparo ödemesi ile ön rezervasyon yaptırabilir ve uçak + tren bileti rezervasyonlarınızı kesinleştirmiş olursunuz.

**Ödeme sırasında tüm katılımcılarımıza koltuk numarası verilmektedir.

**Uçak saatlerinde, sonradan uçak firması tarafından yapılacak olan değişikliklerden Koral Turizm sorumlu tutulamaz. Bu tür değişikler sebebiyle rehberlerimizin tur programında değişiklik yapma hakkı saklıdır.

İlke ve şartlar

Maksimum 20 kişi katılımı ile gerçekleşecek olan turumuzun, hızlı bir şekilde dolması beklenmektedir. Uçak ve tren biletleri kaparosunu ödeyerek hızlı bir şekilde ön rezervasyon yaptırabilirsiniz. NOT: Yılbaşı galası detayları ve fiyatları kısa bir süre içerisinde açıklanacaktır. Geceye katılım opsiyonel olacaktır.


Ödeme Seçenekleri

Kredi Kartı -

Günler : 7 | Gece : 6


Dahil Hizmetler


 • Konforlu araçlar ve tecrübeli kaptanlar eşliğinde ulaşım hizmeti
 • 4 yıldızlı otelde yarım pansiyon konaklama (açık büfe sabah kahvaltısı ve akşam yemekleri)
 • Doğu ekspresi tren bileti (Tren kompartımanları 2’şer kişilik olup, her kompartımanın kendine ait lavabosu vardır)
 • İzmir-Kars ve Ankara-Bodrum uçak biletleri
 • Havaalanı ve otel transferleri
 • Tüm müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Yılbaşı Galası (sınırsız içecekli, kırmızı et menülü, canlı müzikli ve gösteriler eşliğinde)

Hariç Hizmetler


 •     Otel konaklaması haricindeki yemek ücretleri    
 •     Trende ve tren yolculuğu sırasında alınacak yemekler (opsiyonel)    
 •     Yemeklerde alınacak ekstra alkollü alkolsüz içecekler.    
 •     Kişisel harcamalar ( telefon, mini bar, vs )    
 •     Ekstra turlar (Divriği Turu, Kars Gecesi)    
Yorum Yaz x

Lutfen Dikkat Edin : Eklenen inceleme silinemez veya guncellenemez0 İncelemeler


0 /10

Tur Tarihini Seçiniz