TUNCELİ - KEMALİYE - DOĞU…
Marmaris - Fethiye
04-08 Kasim 2019 (4 gece, 5 gun)

Açıklama

MALATYA - KEMALİYE - TUNCELİ - ELAZIĞ 

Uçakla gidiş-geliş

Tabiat güzelliğiyle Doğu’nun cennete açılan kapısı olarak nitelendirilen eski adıyla Eğin yeni adıyla Kemaliye ve sarp dağların arasına saklanmış gerçek bir Anadolu hazinesi Tunceli. Olağan üstü güzellikleri her biri ayrı derslerle dolu efsaneleri ve tarihi geçmişiyle bugüne kadar henüz daha çok da keşfedilmemiş bir bölgede, harika bir gezi programı sizleri bekliyor.

Hayran kalacağınız güzel köyler, doğal besinlerin tadını alacağınız ekolojik çiftlikler, kır yürüyüşleri, Dünya’nın 2. büyük kanyonu ‘Karanlık Kanyon’da tekne turu, Zincirli Kaya, Mani Yolu, Taş Yolu , Divriği, Munzur Gözeleri ve Munzur Vadisi Milli Parkı göreceğiniz yerlerden sadece bir kaçı…Doğanın en bozulmamış halini görmek ve aynı zamanda bu bölgedeki tarihi ve kültürel değerlerimizi de tanımak isteyen misafirlerimizi bu özel gezimize bekliyoruz.

 

1.GÜN:İZMİR HAVALİMANI - İZMİR-MALATYA UÇUŞ-OTEL KONAKLAMA

Siz değerli misafirlerimizle saat 10:45’te İnci Heykeli-Doğtaş Mobilya önünde buluşuyoruz ve İzmir Havalimanı’na doğru hareket ediyoruz. Check-in işlemlerimizi yapıp , SunExpress- XQ9330 İzmir-Malatya – 16:45 uçuşumuzla maceramıza başlamış oluyoruz. Saat 18:30 gibi Malatya Havalimanı’na iniyor ve Kemaliye’de konaklama yapacağımız otelimize hareket ediyoruz. Yol üzeri vereceğimiz ve yöreye özgü lezzetleri tatma fırsatınızın olacağı , serbest akşam yemeği molası sonrası otelimize ulaşıyoruz. Yoğun ve dolu dolu geçecek programımız öncesi, güzelce dinleniyoruz. (KEMALİYE KONAKLAMA)

2.GÜN : SIRAKONAK-APÇAĞA KÖYLERİ-TATUTA EKOLOJİK ÇİFTLİK-KARANLIK KANYONU

Sabah kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılıyor ve ziyaretlerimize başlıyoruz. Bölgedeki ilk ziyaretimiz, bitişik nizama sahip mimarisi ile dikkat çeken Sırakonak (Peğir) Köyü olacak. Tarihi ipek yolu sınırları içerisinde yer alan ve geçmişten günümüze tahribata uğramamış otantik görüntüsü ile bu güzel köydeki gezilerimizi tamamladıktan sonra bir başka köye – Apçağa Köyü’ne doğru bir kır yürüyüşü gerçekleştiriyoruz. Yürüyüşümüzün ardından bizi karşılayan , Munzır Dağı’nın eteklerinde yer alan Apçağa Köyü’nün son dönemlerde önemli bir ziyaret yerine dönüşmesinin en büyük sebeplerinden biri koruma altına alınan 200-300 yıllık ahşap evleri. Köyde bulunan Ahmet Kutsi Tecer kültür evini de ziyaret ediyoruz ve şairin ‘Orda Bir Köy Var Uzakta’ şiirini de Apçağa’da yazmış olduğunu öğreniyoruz J Munzır Dağı’nın eteklerinde olması ile birlikte, çok yakınında geçen Fırat Nehri’nin oluşturduğu muhteşem coğrafya da Apçağa köyüne ayrı bir hava veriyor. Bu atmosferde yapacağımız keyifli geziler sonrası, öğlen yemeği için sizlere günümüzün konseptine uygun doğal bir seçenek sunuyoruz ve rotamızı TaTuTa (Tarım-Turizm-Takas) projesi üyesi olan ekolojik tarım çiftliğine çeviriyoruz. Öğlen yemeğimizin ardından ülkemizin ilk doğa tarihi müzesi olma özelliği taşıyan Doğa Tarihi Müzesi’ni ve Kent Etnografya müzelerini ziyaret ediyoruz. Sonrasında günümüzün en özel ziyaretlerinden birini daha gerçekleştirmek üzere Dünya’nın 2. Büyük kanyonu olan 12 km uzunluğundaki Karanlık Kanyon’a hareket ediyoruz. Bu büyüleyici doğa güzelliği içerisinde tekne turumuzu gerçekleştiriyoruz ve günümüzü tamamlayıp otelimize dönüş yapıyoruz. Yorucu ve bir o kadar da keyifli geçen bir günün ardından yemeğimizi alıyor ve istirahat ediyoruz. (KEMALİYE KONAKLAMA)

3.GÜN MANİ YOLU – ZİNCİRLİ KAYA – TAŞ YOLU – DİVRİĞİ - ULU CAMİİ –KONAKLAR-BAĞIŞTAŞ KÖYÜ-TREN İSTASYONU

Sabah kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılıyor ve günümüze Mani yolu ziyaretimiz ile başlıyoruz. Özlem ve hasretin dile geldiği yol olarak bilinen bu yolda, Osmanlı döneminde gurbete giden eşlerine özlem ve hasret dizeleri dizen kadınların sözleri sergileniyor. Duygusal anların yaşanacağı bu ziyaretimizin ardından Zincirli Kaya ve Kadıgölü Şelalesi gezilerimizde bugünün en güzel manzaralarını fotoğraflama imkanı buluyoruz. Bir sonraki durağımız, Karasu Nehri vadi tabanında yer alan kapalı eko-sistemdeki yaban hayatını gözlemlemeyi sağlayan bir güzergah olan Taş Yolu. Bu eşsiz yolda ilerlerken insan gücünü, doğanın vahşiliğini ve güzelliğini, Fırat’ın nehirden göle dönüşümünü ve ürkütücü akışını, yeşili, kahverengiyi, maviyi, turkuazı aynı anda tadacaksınız. Doğa güzellikleri ile büyülendikten sonra rotamızı Divriği’ye çevireceğiz.Burada ziyaretlerimize Divriği Ulu Camii ve Darüşşifası ile başlayacağız. UNESCO Dünya Miras’ı listesinde yer alan bu kültürel değerlerimiz, mimari özellikleriniz yanı sıra, sergilediği zengin Anadolu geleneksel taş işçiliği ile de ön plana çıkmaktadır. Ziyaretimizi tamamladıktan sonra yöresel tadları deneyimleyebileceğiniz serbest öğlen yemeği molamızı veriyoruz. Bir sonraki ziyaretimiz Tarihi Divriği Konakları. Ermeni, Rum ve Türkmen mimarisinin özelliklerini taşıyan konaklar, Divriği’de mutlaka görülmesi gereken yerler arasında yer alıyor. Yoğun geçen günümüzü tamamlamadan, otele dönüş yolumuz üzerinde Bağıştaş Köyü ve Tren istasyonu ziyaretlerimizi de gerçekleştiriyor ve akşam yemeğini almak üzere otelimize ulaşıyoruz. (KEMALİYE KONAKLAMA)

4. GÜN:RECEP YAZICIOĞLU KÖPRÜSÜ –ÇEMİŞGEZEK-HOZAT-OVACIK GÖZELERİ - MUNZUR VADİSİ

Sabah kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılıyor Tunceli’ye doğru hareket ediyoruz. Bugünkü ilk ziyaretimiz adını ‘süper vali’ olarak da bilinen Recep Yazıcıoğlu’ndan alan ve zorlu bir yapım hikayesi olan Vali Recep Yazıcıoğlu Köprüsü olacak. Sonrasında Başpınar Köyü’nü gezecek ve oradan da Rabat Vadisi’ne geçeceğiz. Urartular dönemlerine ait kale ve mağaraların da bulunduğu vadi, ziyaretçilerine tam bir görsel şölen yaşatmaktadır. Sonrasında, Tunceli’nin tarihi ve doğal güzellikler bakımından en zengin ilçelerinden biri olan Çemişgezek ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Bu günün ve hatta belki de bu gezinin , sizleri hayran bırakacak, en önemli ziyaret yerlerinden biri de Ovacık Munzur Gözeleri olacak. Tunceli’de yöre halkı tarafından kutsal kabul edilen, kar ve buzullardan beslenerek kayalardan akan Munzur Gözeleri, bölgeye gelen her turistin en önemli ziyaret yeridir. Sonrasında da doğa harikası muhteşem manzaralarıyla Munzur Vadisi Milli Parkı’nın en güzel manzara noktalarında harika kareleri kadrajımıza sığdırıyoruz. Ziyaretlerimizi tamamladıktan sonra yöresel yemekleri deneyimleyeceğimiz akşam yemeği molamızın (ekstra) ardından otelimize yerleşiyoruz. (KONAKLAMAL TUNCELİ GRAND ŞAROĞLU OTEL)

Yöreye özgü lezzetler : Şavak Tulum peyniri – Pülümür Balı – Dağ Sarımsağı

5.GÜN: TUNCELİ CEM EVİ - PERTEK FERİBOTU- HARPUT KALESİ- ASLANTEPE HÖYÜĞÜ 

Sabah kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılıyor ve son gün ziyaretlerimize Tunceli Cem Evi ziyaretimiz ile başlıyoruz. Sonrasında Pertek Feribotu ile Keban Baraj Gölü üzerinde, çay keyfi ile birlikte, güzel bir yolculuk sonrası Elazığ’a ulaşıyoruz. Elazığ’da Harput Kalesi’ni ziyaret ediyoruz. Urartu Krallığı tarafından kurulmuş olan ve günümüze kadar bir çok uygarlık ve beylik döneminde kullanılmış olan kale ile ilgili bir çok ilginç efsaneler vardır ve kuşatılması oldukça zor bir kaledir. Malatya merkezde vereceğimiz serbest zamanda öğlen yemeğinizi yiyebilir ve sonrasında da son hediyelik eşya v.b. alışverişlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Sonrasında gezimizin son ziyaret yeri olan , UNESCO Dünya Geçici Miras’lar listesinde yer alan Arslantepe Höyüğü’nü gezeceğiz. Hititler’den Roma ve Bizans’a kadar pek çok medeniyete evsahipliği yapmış olan Arslantepe Höyüğü’nde geçmişe bir yolculuk yaptıktan sonra, yeni bilgilerle ve geziden güzel anılarla havaalanına doğru yola çıkıyoruz. SunExpress 20:45 Malatya-İzmir uçuşumuz için check-in işlemlerimizi yaptırıyor ve 22:40 civarı İzmir havaalanına iniş yapıyoruz. Bizi bekleyen aracımız ile Marmaris’e dönüyor ve sizleri aldığımız noktalarda bırakarak, başka maceralarda buluşmak dileğiyle vedalaşıyoruz J

**Verilen fiyatlar 26 Ağustos 2019 tarihine kadar yapılacak olan ön rezervasyonlar için geçerli olacaktır. Bu tarihe kadar uçak biletleri alımı için 500,00 TL kaparo ödemesi ile ön kayıt alınmaktadır.

İlke ve şartlar

**Verilen fiyatlar 26 Ağustos 2019 tarihine kadar yapılacak olan ön rezervasyonlar için geçerli olacaktır. Bu tarihe kadar uçak biletleri alımı için 500,00 TL kaparo ödemesi ile ön kayıt alınmaktadır.


Ödeme Seçenekleri

Kredi Kartı - Nakit -

Günler : 5 | Gece : 4


Dahil Hizmetler


 • Profesyonel rehberlik hizmeti
 • Konforlu araçlar ve tecrübeli kaptanlar eşliğinde ulaşım hizmeti
 • Zorunlu seyahat sigortası
 • Havaalanı Transferleri
 • Müze – ören yeri giriş ücretleri
 • 3 ve 4 yıldızlı otellerde 2 gece yarım pansiyon 2 gece oda kahvaltı konaklama (1. Gece oda-kahvaltı, 2. Gece yarım pansiyon, 3. Gece yarım pansiyon, 4. Gece oda-kahvaltı)
 • Uçak biletleri : İzmir – Malatya, Malatya – İzmir

Hariç Hizmetler


 •     Kişisel harcamalar    
 •     Öğlen yemekleri    
 •     Tüm yemeklerde alınan içecekler    
 •     1. Ve 4. Gece akşam yemekleri (yöresel lezzetleri tatmanız için dışarıda programlanmıştır)    
 •     Opsiyonel turlar( Karanlık kanyon tekne turu 25,00 TL)    
Yorum Yaz x

Lutfen Dikkat Edin : Eklenen inceleme silinemez veya guncellenemez0 İncelemeler


0 /10

Tur Tarihini Seçiniz