whatsapp
UÇAKLI MARDİN - GAP TURU
Marmaris - Fethiye
14-18.09.2021

Açıklama

TARİHİN BAŞLADIĞI, MEDENİYETLERİN BEŞİĞİ VE İNANÇ MERKEZİ GİZEMLİ MEZOPOTAMYA…

TUR PROGRAMI

1. GÜN: İZMİR TRANSFER-İZMİR-ADANA UÇUŞ - ANTEP GEZİSİ

Gece saat 01:30’da Eşref Girginç Parkı’nda buluşma yerimizde rehberimiz ve kaptanımızla buluşup İzmir Havalimanı’na 07:00 İzmir – Adana  (Sunexpress XQ9006) uçağına binmek üzere yola çıkıyoruz. Yaklaşık bir buçuk saatlik bir uçuş sonrasında Adana’ya varıyoruz ve bizi bekleyen aracımıza binip Gaziantep’e doğru yola çıkıyoruz. Öncelikle Çingene Kızı Mozaiği ile ünlü, Mezopotamya’nın elit nüfusunun evlerini saraylarını süsleyen dünyada eşi olmayan mozaiklerin sergilendiği Zeugma Mozaik müzesini geziyoruz. Birbirinden güzel temalı mozaikleri gördükten sonra Gaziantep’in ünlü Bakırcılar Çarşısına gidiyoruz burada hala çekiç seslerini duyabileceğimiz bu çarşıda alışveriş yapmanız için serbest zaman veriyoruz. Ziyaretlerimizi tamamladıktan sonra Gaziantep’te konaklayacağımız otele doğru yola çıkıyoruz. Konaklama ve akşam yemeği Halep valisi tarafından yaptırılan, Gaziantep’ten Kore’ye kadar uzanan Tarihi İpek Yolu üzerinde 1885 yılında yapılan, bölgenin en büyük kervansarayı olan ve günümüzde otel olarak kullanılan ve muhteşem atmosferi olan ŞİREHAN OTEL olacaktır. (GAZİANTEP KONAKLAMA)

2. GÜN: GÖBEKLİTEPE-HARRAN – HALFETİ – BALIKLIGÖL-SIRA GECESİ

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından otelden çıkış yapıyoruz ve Şanlıurfa’ya hareket ediyoruz. Yolumuzun üzerinde, ‘Kara Gül’ü ile meşhur Halfeti ilçesine uğruyoruz. Dünya’da bir tek bu bölgede yetişen kara gülün ilkbahar ve sonbaharda açtığı bilinmektedir ve görme şansımız vardır. Fırat nehri üzerinde Rumkale ve Birecik Barajı altında kalan Savaşan köyünü görüyoruz, dileyen misafirlerimiz burada tekne turuna katılabilir ve yarısı sular altında kalan köyü görebilir. Fırat Nehri manzaralı restoranımız da yöresel yemeklerin tadına baktıktan sonra tarihin başlangıç noktası olan Göbeklitepe’ye gidiyoruz. Göbeklitepe gezisi sonrasında kerpiç ve çamurdan yapılmış kübik evleri ile ünlü, dünyanın ilk İslam Üniversitesinin kurulduğu, hala aşiretlerin geleneklerini sürdürdüğü uçsuz bucaksız Harran Ovası’nda Harran Kültür Evi ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Muhteşem fotoğraflar çektikten sonra Balıklıgöl’ü diğer adıyla Halil-Ür Rahman Gölünü ve Aynzeliha’yı ziyaret ediyor ve otelimize giriş yapıyoruz. Dileyen misafirlerimiz, akşam organize edilen Urfa Sıra Gecesine katılabilir ve uzun geçen günün yorgunluğunu Mezopotamya ezgileri, halk türküleri ve oyunlara katılarak atabilir. Konaklama Şanlıurfa’daki otelimizde olacaktır. (ŞANLIURFA KONAKLAMA)

3. GÜN: ŞANLIURFA-NEMRUT DAĞI – MARDİN

Sabah kahvaltısının ardından Urfa’daki otelimizden çıkış yapıyoruz ve gizemi hala çözülemeyen, dünyanın 8. harikası olarak bilinen NEMRUT DAĞI MİLLİ PARKI’NA doğru yola koyuluyoruz. Adıyaman il sınırları içerisinde yer alan ve 2150 metre yüksekliğindeki Nemrut Dağı 1987 yılında UNESCO Dünya Mirasları listesine girmiş olan bir ziyaret yeridir. Dağı bu kadar değerli yapan; üzerinde bulunan antik mezar, anıtsal heykelleri, mimari kalıntılar ve benzersiz manzarasıdır. Eski çağlarda hükümdarlık yapmış olan Kommagene Kralı 1. Antiochos tanrılarına ve atalarına minnettarlığını göstermek için Hellenistik Dönem’in en görkemli kalıntıları burada bırakılmıştır. Bu hikâyeleri rehberimizin değerli anlatımı ile dinleyip unutulmaz fotoğraf kareleri yakalıyoruz. Sonra bu yorucu gezimizin ardından konaklama yapacağımız Mardin otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeğimizi otelimizde aldıktan sonra siz değerli misafirlerimize serbest zaman veriyoruz. (MARDİN KONAKLAMA)

4. GÜN: MİDYAT – DARA ANTİK KENTİ

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra Midyat’a doğru yola çıkıyoruz. İlk olarak Meryem Ana Kilisesi’ni ziyaret ediyoruz. Sonrasında ise üzüm bağlarıyla tatlanmış, Süryani kültürüyle harmanlanmış iki bin yıldır inançlarını ve geleneklerini koruyan iki farklı dinin hoşgörü içerisinde kaynaşmasını göreceğimiz bu yerde öncelikle 5 bin yıllık bir sanat olan telkâri sanatını görmek üzere Midyat merkeze geçiyoruz. Burada hem alışveriş yapma hem de telkâri sanatı hakkında bilgi alma fırsatımız olacak. Öğlen yemeği molamızın ardından Mezopotamya’nın Efes’i olarak bilinen Dara Antik Kenti’ni ziyaret etmek için hareket ediyoruz. Dara Antik Kenti; M.Ö 300 yılında Persler tarafından kurulan şehir, İsmini Pers İmparatoru olan Darius’dan almış. Yolların kesiştiği bir noktada Kuzey Mezopotamya’nın sınır karakolu olmasının yanı sıra asırlarca ticaret ve din merkezi olmuş bir ören yeridir. Bu antik kenti gördükten sonra Mardin’deki otelimize geri dönüyoruz. Konaklama Mardin’de, akşam yemeği otelde alınacaktır. (MARDİN KONAKLAMA)

5. GÜN: ESKİ MARDİN – ÇARŞI GEZİSİ – DİYARBAKIR-İZMİR UÇUŞ-MARMARİS TRANSFER

Sabah kahvaltımızı otelde aldıktan sonra otelden çıkış işlemlerimizi tamamlıyor ve ayrılıyoruz. İlk ziyaretimiz yaklaşık 4000 yıllık bir mabet olan, Süryani kadim kilisesi ve manastırı Deyr-ül Zaferan’ı ziyaret ediyoruz. Sonrasında Mardin’in eski sokaklarında yürüyüş turu yapıyoruz. Artuklu eserlerini göreceğimiz bu turda; Zinciriye Medresesi, Ulu Camii, Şehidiye camii göreceğimiz yerler arasındadır. Geçmiş zamanda bir yolculuk tadında, kendinizi bir sinema filminin içindeymişsiniz gibi hissedeceğiniz tarihi sokaklarda gezerken, yöreye has lezzetlerden oluşan öğlen yemeğimizi yiyebiliriz. Alışveriş yapabileceğiniz tarihi çarşıda serbest zaman verdikten sonra, rehberimizin bildireceği saatte ve yerde 22:40 Sunexpress XQ9283 Diyarbakır-İzmir uçuşumuza yetişmek üzere Diyarbakır’a doğru yola çıkıyoruz. Saat 00:45 civarında İzmir havalimanına iniyor ve bizleri bekleyen aracımız ile Marmaris’e dönüş yolculuğuna geçiyoruz. Marmaris’te sizlerle buluştuğumuz noktalarda vedalaşıp başka turlarda görüşmek dileğiyle hoşçakalın diyoruz…

NOT : Uçak firmalarından dolayı oluşabilecek, uçak saati değişikliklerinden firmamız sorumlu tutulamaz. Bu gibi durumlarda şirketimizin tur programında değişiklik yapma hakkı saklıdır.

Verilen fiyatlar indirimli fiyatlar olup, 14 Temmuz 2021 tarihine kadar yapılacak olan ön rezervasyonlar için geçerli olacaktır. Bu tarihe kadar 500,00 TL kaparo ödemesi ile ön kayıt yaptırıp erken rezervasyon dönemi fiyatından yararlanabilirsiniz.

 

İlke ve şartlar

NOT : Uçak firmalarından dolayı oluşabilecek, uçak saati değişikliklerinden firmamız sorumlu tutulamaz. Bu gibi durumlarda şirketimizin tur programında değişiklik yapma hakkı saklıdır. Verilen fiyatlar indirimli fiyatlar olup, 14 Temmuz 2021 tarihine kadar yapılacak olan ön rezervasyonlar için geçerli olacaktır. Bu tarihe kadar 500,00 TL kaparo ödemesi ile ön kayıt yaptırıp erken rezervasyon dönemi fiyatından yararlanabilirsiniz.


Ödeme Seçenekleri

Kredi Kartı -

Gün : 5 | Gece : 4


Dahil Hizmetler


 • Seyahat sigortası
 • Havaalanı transferleri
 • Uçak Biletleri
 • Turizm Bakanlığından, kokartlı Koral Turizm rehberlik hizmeti
 • 4 veya 5 yıldızlı otelde yarım pansiyon konaklama (açık büfe sabah kahvaltısı ve akşam yemekleri)
 • Konforlu araçlar ile transfer ve tur

Hariç Hizmetler


 •     Tüm yemeklerde alınan içecekler    
 •     Opsiyonel turlar ( Urfa Sıra Gecesi, Halfeti Tekne Turu)    
 •     Kişisel Harcamalar    
 •     Öğlen yemekleri    
 •     Ören yeri giriş ücretleri (Müze kartı olan misafirlerimizin yanlarında getirmeleri tavsiye olunur)    
Yorum Yaz x

Lutfen Dikkat Edin : Eklenen inceleme silinemez veya guncellenemezTur Tarihini Seçiniz


6698 sayili Kisisel Verilerin Korunmasi Kanunu uyarinca hazirlanmis aydinlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanilan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tiklayiniz.