whatsapp
PAMUKKALE-DENİZLİ TURU
Marmaris - Fethiye
06.11.2021 (Cumartesi-Saturday)

Açıklama

-Pamukkale Travertenleri-Hiearapolis Antik Kenti-Tarihi Kaleiçi Çarşısı-Bağbaşı Yaylası

Küçük-büyük herkesin keyif alacağını düşündüğümüz günübirlik gezimizde, Denizli’nin en önemli tarihi-kültürel ve doğal güzelliklerini beraber keşfetme imkânımız olacak. UNESCO dünya mirasları listesinde yer alan Pamukkale travertenleri gezisi ile başlayacak gezimizde, adını bir Amazon Kraliçesi olan Hiera’dan aldığına inanılan, Hierapolis Antik Kenti’ni de gezip, Denizli merkeze geçiyoruz. Tarihi Kaleiçi Çarşısında vereceğimiz serbest zaman sonrası da günümüzü harika manzaralarla sonlandırmak üzere Bağbaşı Yaylası Teleferik tesislerine geçiyor ve güzel günümüzü, keyifli hatıralar ile tamamlıyoruz.

TUR PROGRAMI

Sabah saat 07:00 da siz değerli misafirlerimiz ile Eşref Girginç Parkı’nda (LC Waikiki karşısı) buluşuyor ve Denizli’ye hareket ediyoruz. Yol üzeri vereceğimiz serbest kahvaltı molası sonrası UNESCO dünya mirasları listesinde yer alan Pamukkale travertenleri ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Dünyanın sekizinci harikası olarak adlandırılan, antik çağlardan beri çok önemli kültürlere ev sahipliği yapmış, şifalı kaplıcaları ile meşhur Pamukkale’yi rehberimizin değerli anlatımları ve bilgilendirmeleri eşliğinde geziyoruz. Doğa ile tarihin enfes bir buluşması olan Pamukkale’de Hierapolis Antik Kenti’ni de geziyor ve o dönemde Hristiyanlığın Anadolu’da yayılmasında önemli bir rolü olan bu antik kenti de geziyor ve önemli bilgiler ediniyoruz. Gezilerimizi tamamladıktan ve en güzel fotoğraflarımızı çektikten sonra Pamukkale’ye veda ediyor ve Tarihi Kaleiçi Çarşısı’na geçiyoruz. Kaleiçi Çarşısı, Denizli’nin en eski çarşısı olma özelliğine sahiptir. Günümüzde tarihi bir yapı barındırmasa da tükenmekte olan zanaatlara ev sahipliği yapması, Denizli Ahilik geleneğinin yayılış noktası olması açısından öneme sahiptir. Burada vereceğimiz serbest zaman sonrası Bağbaşı Yaylası Teleferik Tesisleri’ne geçiyoruz. Harika manzaralar eşliğinde, teleferikle zirveye çıkıyor ve güzel Denizli manzarası eşliğinde çay-kahve keyfi yapıyoruz. Burada geçireceğimiz keyifli anlar sonrasında da ziyaretlerimizi sonlandırıyor ve Marmaris’e dönüş yoluna geçiyoruz. Marmaris’te sizleri aldığımız noktalarda bırakıyor ve başka gezilerde görüşmek dileğiyle sizlerle vedalaşıyoruz.

**Günübirlik turlarımızda koltuk numarası uygulamasına geçilmiştir. Otobüste oturma düzeni koltuk numaraları ile belirlenmektedir. Rezervasyonunuzu yaptırdıktan sonra koltuk numarası atanmakta olup, ödemeye istinaden bu numara kesinleşmektedir.

 

İlke ve şartlar

**Günübirlik turlarımızda koltuk numarası uygulamasına geçilmiştir. Otobüste oturma düzeni koltuk numaraları ile belirlenmektedir. Rezervasyonunuzu yaptırdıktan sonra koltuk numarası atanmakta olup, ödemeye istinaden bu numara kesinleşmektedir.


Ödeme Seçenekleri

Kredi Kartı -

Gün : 1 | Gece : 0


Dahil Hizmetler


  • Komforlu araçlar ile ulaşım
  • Turizm Bakanlığından, kokartlı Koral Turizm rehberlik hizmeti
  • Program dahilinde yer alan ziyaretler

Hariç Hizmetler


  •     Kişisel Harcamalar    
  •     Yemek Ücretleri    
  •     Denizli Teleferik ücreti (10,00 TL)    
  •     Pamukkale giriş ücreti (110,00 TL) - 65 yaş üstü ve öğrenci ücretsiz – Müze kartınız var ise yanınızda getirebilir ve kartınızla giriş yapabilirsiniz (Müze kart çıkartma bedeli 60,00 TL dir ve bir sen    
Yorum Yaz x

Lutfen Dikkat Edin : Eklenen inceleme silinemez veya guncellenemezTur Tarihini Seçiniz


6698 sayili Kisisel Verilerin Korunmasi Kanunu uyarinca hazirlanmis aydinlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanilan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tiklayiniz.