MİDİLLİ ADASI TURU
Marmaris - Fethiye
10-12.05.2024 / 270-€

Açıklama

Girit ve Eğriboz adalarından sonra Yunanistan’ın en büyük 3. adası olan Midilli Adası’nı keşfetmek üzere yola çıkıyoruz. Mitolojik hikâyeleri ve köklü tarihi ile ön plana çıkan ünlü şairlere de ev sahipliği yapmış olan Midilli adasında hem bu tarihi değerleri görüyor hem de doğal güzelliklerinin tadını çıkarıyoruz. Ayrıca Ada’nın iştah kabartıcı lezzetleri, özellikle de deniz ürünleri anlamında tam damak tadınıza göre… Diğer yarı kurak Ege adalarının aksine yoğun ormanlık oluşu nedeniyle ‘Zümrüt Ada’ benzetmesi de yapılan Midilli’de 3 günlük keyifli bir tatil sizleri bekliyor.

 

TUR PROGRAMI

 

1.GÜN: MARMARİS-AYVALIK TRANSFER-AYVALIK-MİDİLLİ ADASI YOLCULUK-PLOMARI & UZO FABRİKASI

 

Siz değerli misafirlerimiz ile 01:00’da Eşref Girginç Parkında (LC Waikiki karşısı) buluşuyor ve Ayvalık-Midilli seferlerinin hareket yeri olan Ayvalık Liman’a doğru yola çıkıyoruz. Molalar sonrasında sabah saat 08:00’da Ayvalık Gümrük’ te bulunan MEİS TURİZM ofisinde yetkililer ile buluşup gümrük işlemlerimizi tamamlıyoruz. Sonrasında Ege Denizi’nin maviliklerinde bir buçuk saat sürecek deniz yolcuğumuza saat 09:00 itibariyle başlıyoruz. Yaklaşık olarak saat 10:30’da Midilli Gümrük’te oluyoruz ve adaya giriş işlemlerimizin ardından bizi bekleyen aracımıza valizlerimizi yerleştirip rehberimiz eşliğinde gezilerimize başlıyoruz. İlk olarak Midilli Adası’nın güney bölgesine doğru yolculuğumuza başlıyor ve Plomari bölgesine ulaşıyoruz. Yunan içkisi Uzo'yu tanımak ve tadım yapmak için Barbayani uzo fabrikasına gidiyoruz. Fabrikanın içerisinde oluşturulmuş müze oldukça dikkat çekicidir. Dileyen misafirlerimiz öncesinde Uzo tadımı ve sonrasında da alışveriş yapabilirler. Uzo üretimi bu bölge için oldukça önemli bir rol oynamakta ve ekonomik olarak da önemli kaynaklar arasında yer almaktadır. Plomari'de gerçekleştirdiğimiz ziyaretlerimizin ardından akşam gerçekleşecek Yunan Sirtaki Gecesi için hazırlanmak üzere otelimize gidiyoruz. Yaklaşık olarak saat 21.00’da yine geleneksel Midilli Adası yemekleri ve Yunan dansları eşliğinde Yunan Sirtaki Gecesinde doyasıya eğleniyor ve güzel anılar biriktiriyoruz. (MİDİLLİ KONAKLAMA)  3 * Lasia Hotel / Mytilana Village Hotel / Silverbay Hotel

 

2.GÜN: PETRA-MOLİVOS-MANDAMADOS KÖYÜ-THERMI-OTEL

 

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında ziyaretlerimize başlamak üzere aracımızda buluşuyoruz. Günümüzün ilk ziyaretini gerçekleştirmek üzere Petra’ya doğru yola çıkıyoruz. Yunancada 'kaya, taş' anlamına gelen Petra, ismini köyün tam ortasında bulunan 35 metre yüksekliğindeki kaya parçasından alır. Bu kaya parçasının üzerinde yükselen Panagia Glikofilusa Kilisesi, Midilli Adası'nın en önemli kutsal yerlerinden biri kabul edilmektedir. 114 basamakla çıkılan muhteşem manastırı ziyaret ediyor ve güzel fotoğraflar çekiyoruz. İçerisinde hala ayinler yapılan ve çanların çaldığı kiliseyi gördükten sonra Petra’nın çarşısında alışveriş için sizlere serbest zaman veriyoruz. Belirlenen saatte buluşup günümüzün ikinci ziyaretini gerçekleştirmek üzere adanın turizm başkenti diyebileceğimiz Molivos’a geçiyoruz. Mimarisi, tarihi ve romantizmi ile Dünya’ya ün salmış, Unesco ödüllü, Osmanlı Camii, Çeşme ve Cumbalı evlerin süslediği Molivos ’un arnavut kaldırımlı, özgün sokaklarında rehber eşliğinde geziyoruz. Bu gezimiz sonrasında yemek ve yüzme molası veriyoruz. Molamızın ardından ünlü yazar Stratis Mirivilis’in köyü Skamnia’dan geçerek diğer durağımız olan Mandamos köyüne ulaşıyoruz. Başta Yunanlılar olmak üzere, Hristiyan âleminde kutsal kabul edilen Başmelek Taksiarhis Manastırı ve buradaki ikonayı görmek üzere kilise ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Burada yaşanmış olduğu varsayılan mucizeyi ve kilisenin tarihi önemini rehberimizden dinliyoruz. Tüm insanlık için mucizelerin yaratıldığına inanılan bu kilise aynı zamanda en büyük dilek ve adak kilisesidir. Adı Türkçemizdeki "Manda" kelimesinden gelen Mandamadoslular, süt ürünlerinde başarılılar. Bizler de yöresel lezzetlerini deneyimlemek üzere Manastır avlusundaki kafeteryada Ballı Yoğurt ve Lokma molası veriyoruz. Buradaki moladan sonra güzel deniz manzaraları eşliğinde merkeze doğru dönüş yoluna geçiyoruz. Yol üzerinde Osmanlı Dönemi sonrasının en lüks oteli olan Sarlıca Palas’ı da görerek Thermi kasabasından geçiyor ve otelimize ulaşıyoruz. (MİDİLLİ KONAKLAMA)  3 * Lasia Hotel / Mytilana Village Hotel / Silverbay Hotel

 

3. GÜN: ŞEHİR MERKEZİ-GERA-AGIASOS KÖYÜ- MİDİLLİ LİMAN-MİDİLLİ-AYVALIK FERİBOT YOLCULUĞU-AYVALIK-MARMARİS DÖNÜŞ

 

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyor aracımızda rehberimiz ile buluşup son gün gezilerimize şehir turu ile başlıyoruz. Şehir merkezi ve eski Osmanlı Çarşısında rehber eşliğinde tanıtıcı yürüyüşümüzü yapıyoruz. Limana paralel olan adanın en uzun caddesi Ermou Caddesi ve adada doğan ünlü şair Sappho’nun anısına yapılan Sappho Meydanı ile ziyaretlerimize başlıyoruz. Yaklaşık olarak 450 yıl Osmanlı egemenliğinde kalmış olan adada Osmanlı döneminden kalma yapılar olan İlk Osmanlı Bankası, Yeni Camii ve Türk hamamını da rehberimiz eşliğinde görüyor ve bilgiler alıyoruz. Merkezde yer alan bir diğer önemli yapı olan Metropol Kilisesini de gördükten sonra öğlen yemeği için sizlere serbest zaman veriyoruz. Bir diğer ziyaretimizi gerçekleştirmek üzere Adanın güneyinde bulunan uçsuz bucaksız zeytin ağaçlarının yer aldığı Barbaros’un memleketi Gera Körfezi’nden geçerek Agiasos dağ köyüne ulaşıyoruz. Köye özgün tahta oyma mobilya, seramik ve dantel işleri sergileyen şirin çarşısını geziyor ve ünlü adak yeri Meryem Ana Kilisesi’ni ziyaret ediyoruz. Meydanda kahve molası veriyoruz. Bu keyifli mola ile adadaki ziyaretlerimizi bitiriyor ve limana dönüş yoluna geçiyoruz. Saat 17:00 Midilli Gümrükte ki, freeshop alışverişimizin ardından, saat 18:00 feribotu ile Ayvalık’a doğru hareket ediyoruz. 1,5 saatlik deniz yolculuğumuzun ardından Ayvalık Gümrük’ e ulaşıyoruz. Pasaport işlemlerimizi tamamladıktan sonra, limanda bizi bekleyen aracımız ve kaptanımız ile buluşuyoruz. Güzel bir tatil geçirmiş olmanın mutluluğu ile Marmaris’e dönüş yoluna geçiyoruz. İhtiyaç molaları sonrası Marmaris’e ulaşıyoruz. Sizleri aldığımız noktalarda bırakıp, başka turlarda görüşmek üzere hoşça kalın diyoruz.

 

NOT: Kalınacak otele göre ziyaret yerlerinin sıralaması değişebilmektedir. Rehberimiz tüm ziyaretleri gerçekleştirmek koşuluyla program akışında değişiklik yapabilmektedir.

 

TURA DÂHİL HİZMETLER:

 

**Marmaris-Ayvalık Liman gidiş-geliş transferleri

**Midilli adası gidiş-dönüş feribot biletleri

**İki gece oda – kahvaltı otel konaklamaları  

**Yemekli ve canlı müzikli Yunan Sirtaki Gecesi

**Midilli Liman – Otel – Liman gidiş dönüş transferleri

**Programda yer alan turlar

**Türkçe Rehberlik hizmeti

**Otel + şehir vergileri

**Yurtiçi seyahat sigortası

 

TURA DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER:

 

**Otel konaklama konsepti haricindeki yemek ve içecek ücretleri

**Vize ücreti (vize işlemleri acentemiz tarafından yapılabilmektedir)
**Kişisel harcamalar

**Yurt dışı çıkış harcı (150,00 TL olarak ilgili bankalara yatırılmaktadır)

**Müze ve ören yeri giriş ücretleri

**Liman Kullanım Ücreti (100,00 TL-sadece münferit olarak ödenebiliyor, Ayvalık Belediyesinin bir uygulamasıdır)

**Yurt dışı seyahat-sağlık sigortası (opsyionel olup isteğe bağlı olarak yaptırılabilir)

 

NOT: Yeşil pasaportu olan misafirlerimizin vize almaya ihtiyacı yoktur. Vize almak isteyen misafirlerimize, evraklar ve randevu alma konusunda acentemiz tarafından hizmet verilebilmektedir.

 

GENEL ŞARTLAR

 

**Rehberimiz, hava, yol koşulları gibi gezinin seyrini etkileyebilecek durumları göz önünde bulundurarak, tüm ziyaretleri gerçekleştirmek koşuluyla programda ve güzergâhlarda değişiklik yapma hakkına sahiptir.

 

**Yurt dışına seyahat etmek isteyen 18 Yaş altı kişiler sadece annesi ile seyahat edecekse, babasının muvafakatnamesi, sadece babası ile seyahat edecekse, annesinin muvafakatnamesi ve anne babanın haricinde birisiyle veya yalnız gidiliyor ise anne ve babanın her ikisinin de muvafakatnamesi gerekmektedir. Eğer çocuğun velayeti kanuni bir temsilcide ise kanuni temsilcisinin iznini belirten noterce veya resmi makamlarca tasdik edilmiş muvafakatname gerekmektedir.

 

**Fiziki koşulların bir ziyaretin gerçekleşmesini imkânsız hale getirmesi durumunda (yol, hava durumu, doğal afet vb.) bu ziyaretin gerçekleşmemesi sebebi ile acentemiz sorumlu tutulamaz.

 

** Feribot firmasından dolayı oluşabilecek, hareket saati değişikliklerinden ve hava koşulları sebebi ile meydana gelebilecek iptallerden ve ekstra maliyetlerden firmamız sorumlu tutulamaz. Bu gibi durumlarda şirketimizin tur programında değişiklik yapma hakkı saklıdır.

 

** Yunanistan makamları pasaportlarda KKTC giriş/çıkış damgası olması halinde ülkeye giriş izni vermemektedirler. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.

 

**Pasaportunun son geçerlilik tarihine 90 günden az kalan yolcularımızın rezervasyon öncesi sorgulama yapması gerekmektedir. Bu konu ile ilgili oluşabilecek sorunlardan firmamız sorumlu tutulamaz.

 

**Çocuk indirimleri, iki yetişkin ile birlikte konaklama durumunda geçerli olmaktadır.

**Verilen fiyatlar erken rezervasyon dönemi fiyatları olup, 15 Mart 2024 tarihine kadar yapılacak olan rezervasyonlar için geçerli olacaktır.

**İlk rezervasyon esnasında kişi başı 90,00 € kaparo ödemesi ile ön kayıt yaptırıp bu fiyatlardan yararlanabilirsiniz.

 

TUR ÜCRETİ:

 

İki kişilik odada kişi başı         :           270,00 €

Tek kişi katılım                       :           310,00 €

4-11 yaş çocuk                       :           190,00 €

0-3 yaş çocuk                         :           65,00 €

İlke ve şartlar

**Çocuk indirimleri, iki yetişkin ile birlikte konaklama durumunda geçerli olmaktadır. Çocuk fiyatları için lütfen iletişime geçiniz. **Verilen fiyatlar erken rezervasyon dönemi fiyatları olup, 30 Nisan 2023 tarihine kadar yapılacak olan rezervasyonlar için geçerli olacaktır. **İlk rezervasyon esnasında kişi başı 85,00 € kaparo ödemesi ile ön kayıt yaptırıp bu fiyatlardan yararlanabilirsiniz.


Ödeme Seçenekleri

Kredi Kartı -

Gün : 3 | Gece : 2


Dahil Hizmetler


 • Seyahat sigortası
 • Program dahilinde yer alan ziyaretler
 • Türkçe Rehberlik hizmeti
 • Otel + şehir vergileri
 • Marmaris-Ayvalık Liman gidiş-geliş transferleri
 • Midilli adası gidiş-dönüş feribot biletleri
 • Yemekli ve canlı müzikli Yunan Sirtaki Gecesi
 • Midilli Liman – Otel – Liman gidiş dönüş transferleri
 • İki gece oda – kahvaltı otel konaklaması (Silver Bay Hotel & Bungalows / Theofilos Paradise Boutique Hotel / Marilena Resort hotel seçeneklerinden biri olacaktır)

Hariç Hizmetler


 •     Kişisel Harcamalar    
 •     Ören yeri giriş ücretleri    
 •     Yurt dışı çıkış harcı    
 •     Vize bedeli ve yurt dışı çıkış harcı    
 •     Vize ücreti (vize işlemleri acentemiz tarafından yapılabilmektedir)    
 •     Otel konaklama konsepti haricindeki yemek ve içecek ücretleri    
 •     Liman Kullanım Ücreti (100,00 TL-sadece münferit olarak ödenebiliyor, Ayvalık Belediyesinin bir uygulamasıdır)    
Yorum Yaz x

Lutfen Dikkat Edin : Eklenen inceleme silinemez veya guncellenemez