whatsapp
KAŞ–KALKAN–PATARA TURU
Marmaris - Fethiye
21.11.2021 (Pazar-Sunday)

Açıklama

Yolları ve yolculukları seven ve bu yolculuklardan keyif almasını bilen, siz değerli misafirlerimizi, özenle hazırladığımız günübirlik doğa ve kültür turumuza davet ediyoruz. Tarihi Likya Yolu ile Karya Yolu’nun kesişim noktasında bulunan Kaş ilçesi, çok değerli kültürel mirasının yanı sıra doğal güzelliği ile de ziyaretçilerine muhteşem bir deneyim sunan Patara Plajı ve Antik Kenti, tarihin babası olarak adlandırılan Heredot’un, ‘’Dünyada yıldızlara en yakın yer’ olarak nitelendirdiği şirin sahil kasabası Kalkan bu gezimizde ziyaret edeceğimiz başlıca yerler olacak. Hem doğanın güzelliklerine şahit olacağımız, hem de kültürel birikimimizi zenginleştireceğimiz bu gezi ailece veya arkadaşlarla birlikte güzel bir gün geçirmeniz için bir fırsattır…

TUR PROGRAMI

Siz değerli misafirlerimiz ile saat 07:00’da Eşref Girginç Parkı’nda (LC Waikiki karşısı) buluşuyor ve Kalkan’a doğru yola çıkıyoruz. Yol üzeri vereceğimiz serbest kahvaltı molası sonrası ilk ziyaretimiz olan Patara’ya hareket ediyoruz. 2020 yılının Patara Yılı ilan edilmesinin sebepleri olan tarihi, kültürel ve doğal güzellikleri görmek, bilgi edinmek ve en güzel fotoğraf karelerini yakalamak üzere gezilerimize Patara Antik Kenti ile başlıyoruz. Likya Uygarlığı’na ait en önemli eserleri görebileceğiniz, hem antik dönemde hem de Romalılar döneminde önemini hep korumuş bir liman şehri olan bu antik kent ile ilgili değerli bilgiler ediniyoruz. Sonrasında sadece Türkiye’nin değil, tüm dünyanın en güzel plajlarından biri olan Patara Plajı’nda, size bu güzelliği doyasıya yaşamanız için serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanda dileyen misafirlerimiz deniz keyfi de yapabilirler. Özgür olma duygusunu en iyi hissedeceğiniz yerlerden biri olan Patara Plajı aynı zamanda Caretta Caretta ların en önemli üreme alanlarından biridir ve güzelliği ile birçok Yeşilçam filmine de ev sahipliği yapmıştır. Bu keyifli ziyaretimiz sonrası Kalkan’a doğru yola çıkıyoruz. Kalkan’a ulaştıktan sonra, çay-kahve ve serbest zaman molaları sonrası Kaş’a hareket ediyoruz. Akdeniz manzaralı bu yolda dünyanın en güzel doğal plajları içerisinde bulunan Kaputaş Plajı manzarasında fotoğraf çekmek için mola veriyoruz. Sonrasında antik adı Antiphelos olan ve Yunanistan’ın Doğu Akdeniz’deki tek adası olan Meis Adası’nın hemen karşısında bulunan Kaş ilçe merkezine ulaşıyoruz. Yasemin ağaçları ve begonvillerle kaplı sokaklarıyla ünlü olan Kaş’ta kendimizi keyifli bir masalın içerisinde gibi hissediyoruz. Kaş’a adım atar atmaz begonvillerle süslenmiş olarak göreceğimiz yer Uzun Çarşı’dır ve Kaş’ın en meşhur yeridir. Pek çok kartpostala çıkan bu huzurlu yeri özel yapan şey mimarisidir. Selçuklu mimarisinin örneklerini burada görmek mümkündür. Sokağın sonunda ise M.Ö. 4. Yüzyıla ait de bir lahit bulunmaktadır. Kendinizi sokaklara attığınızda güzel kokular, minik hediyelik eşya dükkânları, tatlı kafeler ve şirin restoranlarla karşılaşacaksınız. Bu sokaklarda ufak bir gezintinin ardından şirin kafelerden birine oturup kahvenizi içip günün yorgunluğunu atabilirsiniz. Çarşıda vereceğimiz serbest zamanın ardından, belirlenen saatte ve noktada buluşup Marmaris’e doğru hareket ediyoruz. Sabah sizlerle buluştuğumuz noktalarda, bir sonraki gezilerimizde buluşmak dileği ile vedalaşıyoruz.

NOT: Müze kartı olan misafirlerimiz kartlarını yanlarına almaları tavsiye edilir.

İlke ve şartlar

NOT: Müze kartı olan misafirlerimiz kartlarını yanlarına almaları tavsiye edilir.


Ödeme Seçenekleri

Kredi Kartı -

Gün : 1 | Gece : 0


Dahil Hizmetler


  • Komforlu araçlar ile ulaşım
  • Turizm Bakanlığından, kokartlı Koral Turizm rehberlik hizmeti
  • Program dahilinde yer alan ziyaretler

Hariç Hizmetler


  •     Kişisel Harcamalar    
  •     Yemek Ücretleri    
  •     Patara Giriş Ücreti    
Yorum Yaz x

Lutfen Dikkat Edin : Eklenen inceleme silinemez veya guncellenemezTur Tarihini Seçiniz


6698 sayili Kisisel Verilerin Korunmasi Kanunu uyarinca hazirlanmis aydinlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanilan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tiklayiniz.