KÜLTÜR VE GURME TURU
Marmaris - Fethiye
03-07 Kasim 2019 ( 4 Gece - 5 Gun)

Açıklama

MERSİN - ADANA –HATAY-ANTEP (uçakla gidiş-geliş)

Acısıyla tatlısıyla, ekşisiyle tuzlusuyla… hangisi olursa olsun tadı damağınızda kalacak bir tur. Bir su bardağı Akdeniz, bir tutam Mezopotamya, bir nefes türkü, bir kucak sevgi, hasret, özlem ve az biraz hüzünle yoğrulan, Anadolu sofrasında güler yüzle sunulan lezzetleri tatmanın yanı sıra, tarihi ve kültürel değerlerimizi de keşfedecek hem karnımızı hem ruhumuzu doyuracağız J Unesco Dünya Mirası Listesine bile giren Anadolu Lezzetleri’ni yerinde yemek ve Adana-Hatay-Maraş’ın gezilecek en güzel yerlerini görmek üzere sizleri bu maceraya davet ediyoruz…

TUR PROGRAMI

1-Gün : İzmir’den Adana’ya uçakla gidiş ve Adana gezisi:

Sabah saat 09:30’da İnci Heykeli Doğtaş önünde buluşuyor ve lezzetli bir tur geçirmek adına, İzmir Adnan Menderes Havalimanına doğru yola çıkıyoruz. Check-in işlemlerimizi tamamladıktan sonra saat 15:35-XQ9206 SunExpress İzmir-Adana uçağına biniyoruz. Saat 16:50 civarı Adana’ya iniş yapıyor ve bizi bekleyen otobüsümüze binerek , kısa bir şehir turu ve fotoğraf molaları ardından Adana’nın meşhur kebabını tatmak üzere ilk lezzet durağımıza doğru yol alıyoruz.Akşam yemeğimizin ardından yol yorgunluğumuzu atmak üzere otelimize yerleşiyoruz. (KONAKLAMA ADANA-ŞENBAYRAK CITY HOTEL)

2-Gün : Adana – Mersin-Tarsus

Sabah açık büfe kahvaltımızı aldıktan sonra otelden ayrılıyor ve Mersin’e doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık olarak 1,5 saatlik yolculuğumuzun ardından Mersin merkeze varıyor, ve  şehir merkezinde panoramik turumuzda Mersin’i daha yakından tanıyor ve ardından cafelerin bulunduğu caddede sizlere serbest zaman veriyoruz. Rehberimizin belirlediği saat diliminde buluşup Mersin denilince akla ilk gelen tat olan tantuni yemek üzere lezzet molamızı veriyoruz. Öğle yemeğimizin ardından başlı başına hakkı verilmesi gereken, tarihi değerlere sahip , Roma, Bizans ve Osmanlı’dan kalma eserlerin iç içe geçtiği Mersin’in Tarsus ilçesine hareket ediyoruz. İlk ziyaretimizi Kuran’da da geçen ve hem Hristiyanların hem de Müslümanların kutsal saydığı Ashab-ı Keyif (yedi uyurlar) Mağarasına olacak. Sonrasında yine bu ilçede yer alan, Hz. İsa’nın 12 havarisinden biri olan ve aslen Tarsus doğumlu olduğu düşünülen Aziz Paul’un adına yapılan St Paul Kilisesi ve kuyusu, dünyanın ilk kanalizasyon sistemli Tarihi Roma Yolu ve Roma Hamamı, Kleopatra Kapısı, Taşkuyu Mağarası ve Roma mezarları, Tarsus Barajı, 1500 lü yıllardan kalma Ulu Cami ve tarihi Kırkkaşık Bedesteni ve 6. Yy dan kalma Jüstinyen köprüsü göreceğimiz yerler arasında olacak. Tarsus’taki ziyaretlerimizi tamamladıktan sonra Adana’daki otelimize geri dönüyoruz. Akşam yemeğimiz için lobide buluşup Adana’nın meşhur lezzetlerini tatmak üzere yola çıkıyoruz.Akşam yemeğimizin ardından otelimize geri dönüyoruz. (KONAKLAMA ADANA-ŞENBAYRAK CITY HOTEL)

3-Gün Adana – İskenderun - Hatay - Antakya

Otelde kahvaltımızı aldıktan sonra, çıkış işlemlerimizi yapıyor ve Antakya’ya doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık olarak 1,5 saatlik yolculuğumuzun ardından İskenderun sahilinde keyifli bir çay kahve molası veriyoruz. İzmir Kordon’a benzerliği ile dikkat çeken sahilde kısa bir yürüyüş ve çay-kahve keyfi sonrası Antakya’ya doğru yola devam ediyoruz. Serbest öğlen yemeği molamızda dileyen misafirlerimiz öğlen yemeğini: Antakya Antik Han Konuk Kültür Evinde veya Hatay Sultan Sofrasın da alabilirler tabii ki Hatay denince aklımıza ilk önce künefe gelir. Çınaraltı künefecisi Yusuf ustanın yerinde künefenizi yiyebilirsiniz. Sonrasında sırasıyla Dünya’nın ilk mağara kilisesi olan Saint Pier Kilise’si ve Anadolu’da yapılan ilk cami olan Habib’i Neccar Camii’ni ziyaret ediyoruz. Ziyaretimizi tamamladıktan sonra Hatay’da ticaretin kalbi olarak adlandırılan Uzun Çarşı’ya geçiyoruz. Farklı din, mezhep ve etnik kültürlerden insanların, asırlardır barış ve hoşgörü anlayışıyla bir arada yaşadığı Hatay’ın simgelerinden olan bu çarşı tarihi ve kültürel geçmişiyle de büyük önem taşımaktadır. Günümüzü doğa güzellikleri ile de taçlandırmak adına son ziyaretimizi Harbiye Şelalesi’ne gerçekleştiriyoruz. Şelalede vereceğimiz mola sonrası tekrar otobüsümüze binerek Hatay’ın meşhur lezzetlerini tatmak üzere akşam yemeği alacağımız restorana hareket ediyoruz. Yemek sonrası Hatay’da konaklayacağımız otelimize geçiyoruz. (KONAKLAMA HATAY-GRAND BOĞAZİÇİ HOTEL) 

4-Gün Titüs Tüneli – Gaziantep

Sabah kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılıyor ve Hatay keşiflerimize devam ediyoruz. Bugünkü programımıza bir doğa harikası olan ve Dünya’nın elle yapılan en büyük tüneli ünvanına da sahip olan Titus Tüneli ziyareti ile başlıyoruz. Hatay’ın Samandağ ilçesinde , Romalılar döneminde sel sularını önlemek için bin esire yaptırılan Titus Tüneli ve yanındaki Beşikli Mağara’nın , ilginç hikayesi ve muazzam yapısıyla sizleri büyüleyeceğini düşünüyoruz.

Ziyaretimiz sonrası rotamızı, Türkiye’nin en zengin yemek kültürlerinden birine sahip olan Gaziantep’e çeviriyoruz. Yol üzeri vereceğimiz lezzet molamız sonrası Gaziantep’e varıyoruz ve Çingene Kızı Mozaiği ile ünlü, Mezopotamya’nın elit nüfusunun evlerini , saraylarını süsleyen dünyada eşi olmayan mozaiklerin sergilendiği Zeugma Mozaik Müzesi’ni geziyoruz. Sonra Zincirli Bedesten ve Bakırcılar çarşısına gidiyoruz burada sizlere serbest zaman veriyoruz. Antep mutfağının en özel lezzetlerini tadabileceğimiz akşam yemeği lezzet molamız sonrasında da Antep’te konaklama yapacağımız otelimize geçiyoruz. (KONAKLAMA GAZİANTEP-BEST WESTERN HOTEL) 

5-Gün Gaziantep-Adana Havalimanı

Sabah kahvaltımızı otelde aldıktan sonra otobüsümüze binerek Adana-Seyhan havalimanına doğru yola çıkıyoruz 13:35’te PC3012 Pegasus Adana-İzmir uçağına binerek 15:00 civarında İzmir’e ulaşıyoruz. Havalimanında bizi bekleyen Koral Turizm aracımıza binerek yola çıkıyor ve Marmaris’e ulaşıyoruz. Marmaris’te sizleri aldığımız noktalarda bırakıyor ve başka gezilerde ve başka tatlarda görüşmek dileğiyle vedalaşıyoruz

İlke ve şartlar

**Verilen fiyatlar 30 Ağustos 2019 tarihine kadar geçerli olan erken rezervasyon dönemi fiyatlarıdır. **450,00 TL kaparo ödemesi ile ön kayıt yaptırılabilmektedir. Bu şekilde uçak bileti kontenjanı alınmakta ve fiyat sabitlenmektedir. **Ödemeye istinaden koltuk numarası verilmektedir. **Çocuk indirimleri iki yetişkinin yanından konaklama koşulu ile geçerli olmaktadır. **Koral Turizm rehberi, programa bağlı kalmak koşulu ile ziyaret yerleri sıralamasında değişiklikler yapma hakkına sahiptir. **Havayolu şirketlerinin, uçak saatleri değişiklikleri nedeniyle oluşabilecek aksaklıklardan, gecikmelerden, tehirlerden Koral Turizm sorumlu değildir.


Ödeme Seçenekleri

Kredi Kartı - Nakit -

Günler : 5 | Gece : 4


Dahil Hizmetler


  • Profesyonel rehberlik hizmeti
  • Konforlu araçlar ve tecrübeli kaptanlar eşliğinde ulaşım hizmeti
  • Zorunlu seyahat sigortası
  • Uçak biletleri
  • Müze – ören yeri giriş ücretleri
  • 4 yıldız otellerde oda-kahvaltı konaklama

Hariç Hizmetler


  •     Kişisel harcamalar    
  •     Yemeklerde alınan içecekler    
  •     Otel konaklaması haricindeki yemek ücretleri    
Yorum Yaz x

Lutfen Dikkat Edin : Eklenen inceleme silinemez veya guncellenemez0 İncelemeler


0 /10

Tur Tarihini Seçiniz