YUNANİSTAN & İYON ADALARI TURU
Marmaris - Fethiye
06-12.06.2023

Açıklama

SELANİK –METEORA-KALAMBAKA-PREVEZE –PARGA- LEFKADA-SKORPİOS ADASI-İTHAKA-KEFALONYA-YANYA-SEREZ -KAVALA-DRAMA

Değerli misafirlerimiz, masmavi denizi, muhteşem plajları, tavernaları, kafeleri ve tarihi ile Yunanistan’ın değerli turistik merkezlerinden olan İyon Adaları’nda keyifli bir tatil sizleri bekliyor. Roma, Bizans ve Venedik hâkimiyeti görmüş olan ve kültürel açıdan bu uygarlıkların izleri ile zenginleşmiş İyon adalarında yaşam tarzı olarak da İtalyan etkisini gözlemliyor olacağız. Ulu önder Atatürk’ün doğduğu ev ile birlikte Selanik’i de gezi rotamıza ekliyor ve sizlere çok özel bir gezi programı sunuyoruz.

1.GÜN : MARMARİS - İPSALA YOLCULUK

Siz değerli misafirlerimiz ile 06 Haziran 2023-Salı günü saat 12:30’da Eşref Girginç Parkı’nda (LC Waikiki karşısı) buluşuyor ve İpsala Sınır Kapısından çıkış yapmak üzere yola koyuluyoruz. İzmir-Balıkesir-Çanakkale yol güzergâhını takip ederek, ihtiyaç molaları sonrasında Çarşamba gününün ilk saatlerinde gümrük işlemlerimizi gerçekleştirmek üzere İpsala Sınır kapısına ulaşıyoruz.

2. GÜN : GÜMÜLCİNE - SELANİK

İpsala Sınır Kapısında Gümrük İşlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Gümrük işlemleri sonrasında Kipi Gümrük Kapısından Yunanistan’a giriş yapıyoruz. Buradaki Pasaport kontrolünden sonra, Gümülcine’ ye doğru yol alıyoruz. Gümülcine’de bulunan Çepelli Köyü’nde kahvaltı molası veriyoruz. Molamızdan sonra Kavala üzerinden Selanik’e doğru yol alıyoruz. Selanik’te ilk ziyaret edeceğimiz yer Unesco tarafından Dünya Kültür Mirası olarak kabul edilen Aziz Dimitrios Kilisesi olacaktır.

Bu gezimizden sonra ise hepimizi duygulandıracak olan, Ulu Önder ATATÜRK’ÜN doğduğu evi ziyaret ediyoruz. Buradan sonra öğle yemeği molası için Aristoteles Meydanı’na gidiyoruz. Öğle yemeği molamızın ardında ise Kamara, Rotonda (Hortacı Süleyman Efendi) Camii, Bey Hamamı, Hamza Bey Camii, Bedesten, Venizelos Heykeli ve meydanı geziyor, tek tek rehberimizden tarihlerini zevkle ve ilgiyle dinliyoruz. Daha sonra Selanik’in ünlü Aristoteles Meydanı’nda belirlenen saatte buluşmak üzere serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası sahilden yaya olarak Beyaz Kule’ye gidiyoruz. Kanuni Sultan Süleyman döneminde yapılan, Osmanlılar tarafından Kale, Garnizon ve Hapishane olarak da kullanılan, günümüzde ise Selanik’in simgesi haline gelen Beyaz Kule, 1912 Balkan savaşlarında Yunanlıların eline geçmiş ve de sembolik bir vaftiz uygulaması olarak beyaza boyanmıştır. Ancak zamanla kule eski rengine dönmüştür. Burada yakalayacağımız harika fotoğraf karelerinin ardından Selanik’te konaklamamızı yapacağımız otelimize geçiyoruz. Otelimize yerleşip belirlenen saate kadar dinlendikten sonra lobide tekrar buluşup akşam eğlencesi için tavernaya gidiyoruz. Eğlence sonrasında ise tekrar otelimize geri dönüyoruz. (SELANİK KONAKLAMA) PHİLİPPİON otel

NOT: Taverna Gecesi (Opsiyonel) : Akşam yemeğinde deniz mahsulleri alma seçeneği olan ve canlı müzik eşliğinde gerçekleşecek olan bu opsiyonel program ile ilgili bilgilendirme tur günü rehber tarafından iletilecektir. Bölgedeki uygunluk durumuna bağlı olarak 25 – 35 € arası fiyatlar öngörülmektedir.

3. GÜN : METEORA-KALAMBAKA-PREVEZE-LEFKADA

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Meteora gezimiz için yola çıkıyoruz. Meteora  Kalambaka kasabası yakınlarında bulunan kayalık bir bölgedir.  Adı "havada asılı" anlamına gelmektedir. Muazzam derecede uzun ve dik kayaları gördüğünüzde bu doğal oluşuma hayran kalacaksınız. Hayal gücünüzü genişletecek olan bölgede olağanüstü fotoğraflar çekme fırsatınız olacaktır. Manastırlar, bu zirvelere dengelenmiştir. Bölgede çok sayıda Ortodoks Kilisesi bulunmaktadır. Bu bölge 1988 yılında Unesco Dünya Kültür Mirası listesine girmiştir. Meteora gezimiz sonrasında otobüsümüze binip Preveze yolculuğumuza başlıyoruz. Preveze, kuzeybatı Yunanistan’daki aynı isimli bölgenin başkentidir. İyonya kıyılarındaki kent Epirus bölgesinin en büyük şehridir. Çok stratejik konumda yer alan Preveze, bu sebeple yüzyıllar boyunca birçok tarihi olayın merkezinde yer almıştır. Meşhur Preveze Deniz Zafer’nin gerçekleştiği yerdir. Ticari ve yoğun bir limana sahip olan kentin marinası İyonya kıyılarının en büyüklerindendir. Burada göreceğimiz yerler arasında Nicopolis antik kenti, Preveze Saat Kulesi, İç kale bulunmaktadır. Gezimiz sonrasında konaklama yapacağımız Lefkada adasına doğru yola çıkıyoruz. (LEFKADA KONAKLAMA) İonion Star hotel

4. GÜN : LEFKADA-SKORPİOS ADASI-İTHAKA-KEFALONYA

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrasında Lefkada turumuza başlıyoruz. Nidri köyüne gidip İyon deniz turu için teknemize biniyoruz. Yunanistan’ın en güzel sahilleri arasında gösterilen ve adanın güneybatı bölümünde bulunan Porto Katsiki sahilini gördükten sonra Skorpios adasına devam ediyoruz. Sonrasında Aleksandros körfezi karşısında bulunan 1963 senesinde milyarder Onasis’in satın aldığı ve 2012 yılında Rus Dimitri Rimbovlev’e satılan adada denize giriyoruz. Bir sonraki durağımız 1940’ta Papanikoli denizaltısının gizlendiği aynı adı taşıyan ünlü mağara olacak. Sonrasında Odisseus’un adası İthaka’ya gidiyoruz. Kefalonya adasının kuzeydoğusunda bulunan 96 kilometre kare yüzölçümü olan 5000 kişinin yaşadığı başkentinin Vathi olduğu adaya varıyoruz. Doğal güzelliği ile Dünya’nın cennet köşelerinden biri olarak kabul edilen bu adada kahve içmek için serbest zaman veriyoruz. Sonrasında Osmanlı’nın hiç ayak basmadığı Kefalonya adasına geçip İthaka’ya en yakın yer olan Fiskardo köyünü ziyaret ediyoruz. 1953 depreminde zarar görmediği için eski mimarisini koruyan bu köyü gezdikten sonra yemek molası veriyoruz. Yemeğimizi yedikten sonra Lefkada'daki otelimize geri dönüyoruz. (LEFKADA KONAKLAMA) İonion Star hotel

5. GÜN : PARGA – YANYA

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Parga'ya gitmek üzere yola çıkıyoruz. Bölgenin birbirinden güzel sahillerini görerek gerçekleştireceğimiz keyifli bir yolculuk sonrasında Parga'ya ulaşıyoruz. Osmanlı devlet adamı Pargalı İbrahim Paşa'nın memleketi olan Parga 3900 kisilik nüfusuyla Yunanistan’ın Epir bölgesinde, idari olarak Preveze’ye bağlı küçük bir balıkçı ve turistik bir kasabadır. Çevresi çam ormanlarıyla kaplı kasabada tam tepede kaleyi ziyaret edip eşsiz manzaraya tanık oluyoruz. Sonra yola devam edip Yanya'ya gidiyoruz. Yanya şehir turumuza başlıyoruz. Tepedelenli Ali Paşa ile özdeşleşmiş şehirde önemli eserleri görüyoruz. Önce Yanya Kalesini ve burada çok iyi halde korunan Aslan Paşa Camiini ziyaret ettikten sonra, Yanya Kalesinin bir bölümü olan İç Kaleye varıp Fethiye Camii ve Ali Paşanın Türbesini görüyoruz. Sonra hemen yanı başında bulunan Yanya adasına geçmek  gölün kıyısına  gidip tekneye biniyoruz. On dakikalık tekne yolculuğunun ardından Tepedelenli Ali Paşanın öldürüldüğü şimdi müze olan evini ziyaret ediyoruz. Bu ziyareti ile programımızı tamamlıyor ve konaklamak üzere otelimize yerleşiyoruz. (IYONYA KONAKLAMA) Palladion Hotel

6.GÜN : SEREZ-KAVALA-DRAMA-MARMARİS DÖNÜŞ YOLCULUĞU

Sabah otelimizde yapacağımız kahvaltı sonrasında Serez’e doğru hareket ediyoruz. Özgürlük Meydanı, Vilayet Binası, Çandarlı İbrahim Paşa Bedesteni ve Zincirli Cami yürüyüş turumuzda göreceğimiz yerler arasındadır. Sonrasında Kent merkezinde Osmanlı Dönemi yapılarından olan ve mübadele sonrası kiliseye çevrilen Beyazıt Cami’ni gördükten sonra, küçük ve dar sokaklardan oluşan çarşısını gezmek üzere serbest zaman veriyoruz. Daha sonra atalarımızın bıraktığı izleri taşıyan bunun yanında türkülere ve şiirlere konu olmuş sımsıcak bir şehir Drama’ya geliyoruz. Yunanistan’ın Doğu Makedonya bölümünün en göze çarpan yerleşimidir. Gezimiz sonrasında Selanik yol güzergâhını takip ederek Kavala’ya ulaşıyoruz. Kavala’da 1530 yılında Pargalı İbrahim Paşa tarafından yapılan ve günümüzde halen Kilise olarak ayakta duran, XVI. yüz yılın en güzel eserlerinde birisi olan Pargalı İbrahim Paşa Cami’yi geziyoruz. Evliya Çelebi’nin tek tek sıraladığı İmaret, Halil Bey Camii ve Medresesi, Kavalalı Mehmet Ali Paşa’nın evi ve heykeli, Mimar Sinan’ın eseri olan Su Kemeri ve Eski Şehir’i görüyoruz. Ziyaretlerimizi tamamladıktan sonra bu keyifli tatilimizi sonlandırmış oluyor ve Türkiye’ye geri dönmek üzere İpsala Sınır kapısına doğru yola çıkıyoruz.

7.GÜN : İPSALA SINIR KAPISI-TÜRKİYE’YE GİRİŞ-MARMARİS YOLCULUK

Yedinci günümüzün ilk saatlerinde İpsala Sınır kapısından Türkiye’ye giriş yapmış olmayı planlıyoruz. Giriş işlemlerimizi hallettikten sonra yolumuza devam ediyoruz. Sabah saatlerinde Balıkesir-Ayvalık’a ulaşıyor ve burada enerjimizi toplamak ve kendimize gelmek üzere keyifli bir kahvaltı molası vermeyi planlıyoruz. (Kahvaltı molası verilecek olan yer sınırdan geçiş saatlerine bağlı olarak değişiklik gösterebilir, acente yetkilimiz gerekli ayarlamaları buna göre yapacaktır) Kahvaltı keyfi ve serbest zaman sonrasında Marmaris’e dönüş yolculuğumuza devam ediyoruz. Yol üzeri ihtiyaç molaları sonrasında akşam saatlerinde Marmaris’e ulaşıyor ve sizlerle buluşmuş olduğumuz noktalarda, başka maceralarda buluşmak dileğiyle vedalaşıyoruz.

NOT: Yeşil pasaportu olan misafirlerimizin vize almaya ihtiyacı yoktur. Vize almak isteyen misafirlerimize, evraklar ve randevu alma konusunda acentemiz tarafından hizmet verilebilmektedir.

TUR ÜCRETLERİ:

İki kişilik odada kişi başı     :         465,00 €

Tek kişi katılım                      :         595,00 €

Çocuk ücreti (3-11 yaş)        :         340,00 €

GENEL ŞARTLAR

**Rehberimiz, hava, yol koşulları gibi gezinin seyrini etkileyebilecek durumları göz önünde bulundurarak, tüm ziyaretleri gerçekleştirmek koşuluyla programda ve güzergâhlarda değişiklik yapma hakkına sahiptir.

**Fiziki koşulların bir ziyaretin gerçekleşmesini imkânsız hale getirmesi durumunda (yol, hava durumu, doğal afet v.b.) bu ziyaretin gerçekleşmemesi sebebi ile acentemiz sorumlu tutulamaz.

** Yunanistan makamları pasaportlarda KKTC giriş/çıkış damgası olması halinde ülkeye giriş izni vermemektedirler.

*Yurt dışına seyahat etmek isteyen 18 Yaş altı kişiler sadece annesi ile seyahat edecekse, babasının muvafakatnamesi, sadece babası ile seyahat edecekse, annesinin muvafakatnamesi ve anne babanın haricinde birisiyle veya yalnız gidiliyor ise anne ve babanın her ikisinin de muvafakatnamesi gerekmektedir. Eğer çocuğun velayeti kanuni bir temsilcide ise kanuni temsilcisinin iznini belirten noterce veya resmi makamlarca tasdik edilmiş muvafakatname gerekmektedir.

*Pasaportunun son geçerlilik tarihine 90 günden az kalan yolcularımızın rezervasyon öncesi sorgulama yapması gerekmektedir.

*Gümrük işlemlerinde oluşabilecek değişiklik ve gecikmelerden Koral Turizm sorumlu tutulamaz.

**Çocuk indirimleri, iki yetişkin ile birlikte konaklama durumunda geçerli olmaktadır. Çocuk fiyatları için lütfen iletişime geçiniz.

**Verilen fiyatlar erken rezervasyon dönemi fiyatları olup, 31 Mart 2023 tarihine kadar yapılacak olan rezervasyonlar için geçerli olacaktır.

**İlk rezervasyon esnasında kişi başı 150,00 € kaparo ödemesi ile ön kayıt yaptırıp bu fiyatlardan yararlanabilirsiniz.

İlke ve şartlar

**Çocuk indirimleri, iki yetişkin ile birlikte konaklama durumunda geçerli olmaktadır. Çocuk fiyatları için lütfen iletişime geçiniz. **Verilen fiyatlar erken rezervasyon dönemi fiyatları olup, 31 Mart 2023 tarihine kadar yapılacak olan rezervasyonlar için geçerli olacaktır. **İlk rezervasyon esnasında kişi başı 150,00 € kaparo ödemesi ile ön kayıt yaptırıp bu fiyatlardan yararlanabilirsiniz.


Ödeme Seçenekleri

Kredi Kartı -

Gün : 7 | Gece : 6


Dahil Hizmetler


 • Seyahat sigortası
 • Komforlu araçlar ile ulaşım
 • Turizm Bakanlığından, kokartlı Koral Turizm rehberlik hizmeti
 • Tecrübeli şoför eşliğinde ulaşım hizmeti
 • Araç içi ikramlar
 • Otel + şehir vergileri
 • 4 gece oda kahvaltı otel konaklamaları
 • Skorpios-İthaka-Kefalonya Adaları Tekne Turu

Hariç Hizmetler


 •     Öğlen yemekleri ve konaklama haricindeki diğer yemek ücretleri    
 •     Ören yeri giriş ücretleri    
 •     Yurt dışı çıkış harcı    
 •     Schengen Vize ücreti    
 •     Kişisel harcamalar ve otel ekstraları (minibar, yemeklerde alınacak içecekler v.b.)    
 •     Yurt Dışı Seyahat Sağlık sigortası zorunlu değildir ama dileyen misafirlerimiz kendi özel sigortalarını yaptırabilirler.    
 •     Ada geçişleri    
 •     Taverna gecesi (deniz mahsulleri yemek + canlı müzik)    
Yorum Yaz x

Lutfen Dikkat Edin : Eklenen inceleme silinemez veya guncellenemezTur Tarihini Seçiniz