whatsapp
ESKİŞEHİR-BURSA-ULUDAĞ SÖMESTR TURU
Marmaris - Fethiye
Date/Tarih

Açıklama

İlklerin şehri Eskişehir’i keşfetmeye, Bursa’da Uludağ ziyareti ile kar ve kayak keyfi yaşamaya ve aynı zamanda Bursa’nın görülmesi gereken yerlerini, bizimle birlikte gezmeye var mısınız? Sömestr tatilinde, iki güzel şehrimizde, sizlere güzel anlar yaşatmak için keyifli bir program hazırladık…

TUR PROGRAMI

1.Gün: MARMARİS-ESKİŞEHİR YOLCULUK-ÇİĞ BÖREK TADIM -SAZOVA PARKI-OTEL

Sabah saat 05:00’da Eşref Girginç Parkın’da buluşuyor ve Eskişehir’e hareket ediyoruz. Molalar sonrasında Eskişehir’e ulaşıyor ve meşhur Çiğ Börek ‘in tadına baktıktan sonra ziyaretlerimize başlıyoruz. Küçük – büyük herkesin keyifli zaman geçirme imkanına sahip olduğu Sazova Parkı Eskişehir’in simgelerinden biri haline gelmiştir. Bu güzel parka ulaşıyor ve sizlere parkın keyfini dilediğiniz gibi çıkarmanız için serbest zaman tanıyoruz. Bu serbest zaman diliminde , Amerika’nın keşfine tanıklık etmiş olan Santa Maria’nın örneği Korsan Gemisi’ni, Masal Şatosu , Uzay Evi ve Sazova Parkı Akvaryumu’nu ziyaret edebilirsiniz. Sazova Parkı ziyaretimiz sonrası, konaklama yapacağımız otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği, otelimizde. (ESKİŞEHİR KONAKLAMA)

2.Gün: ODUNPAZARI-BALMUMU MÜZESİ-BURSA YOLCULUK-ULU CAMİİ-KOZA HAN-OTEL

Sabah kahvaltımızı aldıktan sonra otelden ayrılıyoruz ve Eskişehir’i keşfetmeye devam ediyoruz. Birinci ziyaretimizde, Türkiye'nin ilk “Balmumu Heykel Müzesi” ziyaretimizde birçok ünlü ile fotoğraf çektirme fırsatımız olacakJ Sonrasında Odunpazarı Evleri ziyaretimizde, 19. yy. mimarisinin örnekleri, bitişik cumbalı evler ve ahşap süslemelere hayran kalacaksınız. Sonrasında Eskişehir’deki son ziyaretimizde Atlıhan El Sanatları Çarşısı’nı geziyoruz. Bu çarşı Eskişehir’in çok önemli bir değeri olan Lüle Taşı’nın yeniden dünyaya tanıtımı ve ayrıca geleneksel sanatlarımıza emek ve hayat veren lüle taşı ustalarımızın himaye ve teşvik edilmesi adına kurulmuş bir yerdir. 25 atölyede birbirinden değerli el emeği ürünler yapılmakta ve sergilenmektedir. Buradaki ziyaretimizi de tamamladıktan sonra Bursa’ya hareket ediyoruz. Öğle yemeğimiz sonrası, gezimizin ikinci şehri Bursa’ya hareket ediyoruz. Bursa deyince akla gelen ilk lezzet olan meşhur ‘Bursa İskenderi’ yeme fırsatınızın olacağı serbest öğlen yemeği molamızın ardından ziyaretlerimize başlıyoruz. Sırasıyla Orhangazi ve Osmangazi Türbeleri, Nusretiye Saat Kulesi, Bursa kalesi Saltanat Kapısı’nı görüyoruz. Sonrasındaki ziyaretimiz ise Bursa’ya gelenlerin öncelikle ziyaret etmek istedikleri değişik mimarisi, paha biçilemez hat yazıları, tahta oymalı çivi kullanılmadan yapılan harika minberi ve içindeki şadırvanı ile ziyaretinizi taçlandıracak bir başyapıt olan Ulu Cami olacak. Ulu Cami ziyaretimiz sonrası, acı kahvelerimizi içebileceğimiz Koza Han’a geçiyoruz. Koza Han’ın bozulmamış tarihi dokusunda, tarihte bir yolculuk yapacak ve Bursa’nın meşhur ipekli kumaşlarını görme şansını bulacağız. Buradaki serbest zamanımızın ardından, konaklama yapacağımız otelimize geçeceğiz. Akşam yemeği otelimizde. (BURSA KONAKLAMA)

3.Gün: ULUDAĞ KAYAK MERKEZİ-CUMALIKIZIK KÖYÜ-OTEL

Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra, Uludağ Kayak Merkezi’ne hareket ediyoruz. Tartışmasız, Türkiye’nin en güzel kayak merkezlerinden biri olan Uludağ’da tüm gün size kayak, snowboard gibi aktiviteler yapmak veya güzel manzaraların tadını çıkarmak için serbest zaman veriyoruz. Teleferik kullanma imkanı da sunan tesislerde, gün boyu karın tadını çıkarabilirsiniz. Keyifli bir gün geçirdikten sonra dönüş yolu üzerinde, Bursa’da görülmesi gereken yerlerden biri olan Cumalıkızık ’tan geçiyoruz. Uludağ’ın eteklerinde yemyeşil ve harika eski evleri, dar sokakları olan bu köy, son yıllarda Unesco Kültür Mirasları listesine alınmıştır. Ziyaretimizden sonra otelimize dönüyoruz, akşam yemeği otelimizde. (BURSA KONAKLAMA)

4.Gün: OTELDEN ÇIKIŞ-MÜZE ZİYARETLERİ-MARMARİS’E DÖNÜŞ

Sabah kahvaltımızın ardından otelimizden çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyor ve ayrılıyoruz. Bugünkü ilk ziyaretimizde sizlere biraz nostalji dolu dakikalar yaşatalım istiyoruz ve Karagöz-Hacivat Müzesi’ne gidiyoruz. Burada geçireceğimiz keyifli zamanın ardından, sizleri yine özel bir müze olan Dünyanın tam panoramik en büyük müzesi olma özelliğine sahip olan Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi’ne gidiyoruz. Bursa’nın fethinin 3 boyutlu olarak anlatıldığı müze, mimari yapı olarak da 42 metre açıklığındaki dev kubbe ile görenleri etkilemektedir. Bu ziyaretimizi de tamamladıktan sonra keyifli bir sömestr tatili yapmış olmanın mutluluğu ile Marmaris’e dönüş yoluna geçiyoruz. Yolda verilen molalarla birlikte akşam saatlerinde Marmaris’e dönüyor, sizleri aldığımız noktalara bırakıyor ve başka turlarda görüşmek üzere hoşçakalın diyoruz.

Çocuk indirimleri 2 yetişkin ile birlikte geziye katılım ve konaklama durumunda geçerli olmaktadır.

Verilen fiyatlar indirimli fiyatlar olup, ilk 6 kişi için geçerli olacaktır..

250,00 TL kaparo ödemesi (kişi başı) ile ön kayıt yaptırabilir ve bu fiyattan yararlanabilirsiniz.

NOT : Korona Virüs Hastalığı (COVID-19) Önlemlerimiz için tıklayınız...

İlke ve şartlar

Çocuk indirimleri 2 yetişkin ile birlikte geziye katılım ve konaklama durumunda geçerli olmaktadır. Verilen fiyatlar indirimli fiyatlar olup, ilk 6 kişi için geçerli olacaktır.. 250,00 TL kaparo ödemesi (kişi başı) ile ön kayıt yaptırabilir ve bu fiyattan yararlanabilirsiniz.


Ödeme Seçenekleri

Kredi Kartı -

Gün : 4 | Gece : 3


Dahil HizmetlerHariç Hizmetler


Yorum Yaz x

Lutfen Dikkat Edin : Eklenen inceleme silinemez veya guncellenemezTur Tarihini Seçiniz


6698 sayili Kisisel Verilerin Korunmasi Kanunu uyarinca hazirlanmis aydinlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanilan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tiklayiniz.